Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Μαΐου 2014


SnowFlake

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!!!! Mama να σου ζήσει κορίτσι μου κ πάντα γερό και δυνατό να είναι!!! Επειδή κ εγώ με καισαρική γέννησα καταλαβαίνω πως θα είσαι ταλαιπωρημένη!! Σημασία έχει όμως ότι όλα πήγανε καλά!! Κορίτσια κ εγώ έχω facebook...αν θέλετε στείλτε μου πμ...


wG4Ep3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσι μου συγχαρητήρια!!!!! Να σου ζήσει!!!! Πάντα γερή και δυνατή!!!! Τέλος καλό όλα καλά!!!!

Αυτό με το κατούρημα...κάτι μου θυμίζει! Να μπούμε κι εμείς στο κλαμπ!

Τέλεια τα πάτε και με το φαγάκι της! Μην στενοχωριέσαι για τις ψευδοθηλές, σημασία έχει ότι της δίνεις το γαλατάκι σου και μεγαλώνει!!!

Ευχαριστω πολυ!Να μας ζησουν τα μωρουλια μας!!!

Απλα μερικες φορες με πιανει το παραπονο και λεω γιατι να μην μπορω να την θηλασω φυσιολογικα...Νοιωθω τυψεις που της βαζω την πλαστικη θηλη...:(:(:(

Καλημέρα κορίτσια!!!! Mama να σου ζήσει κορίτσι μου κ πάντα γερό και δυνατό να είναι!!! Επειδή κ εγώ με καισαρική γέννησα καταλαβαίνω πως θα είσαι ταλαιπωρημένη!! Σημασία έχει όμως ότι όλα πήγανε καλά!! Κορίτσια κ εγώ έχω facebook...αν θέλετε στείλτε μου πμ...

Ευχαριστω σμουρφιτακι μου...Να χαιρεσαι κι εσυ την κορακλα σου!!!

Εχω κι εγω φεις κοριτσια!!!Στειλτε μου πμ!!!!:D:D:D:D:D


jPnnp3.png

P92Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

mama να σου ζησει το κοριτσακι σου!!!!!

Να ειναι γερη και καλοτυχη στη ζωη της:D:D

Οσο για τις ψευδοθηλες να μην το σκεφτεσαι, αρκει που πινει το γαλα σου! Μπορει περνωντας οι μερες να καταφερει να πιασει τη θηλη σου...


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Μωράκια Μαΐου 2014

Mummy_cool ~ 2/5 - κορίτσι ~~~~~~~ 22/4 - κτ - 2810γρ.

anna84 ~ 3/5 - αγόρι - Ρέα ~~~~~~~~ 24/4 - φτ - 3520γρ. - 51εκ.

sofia12 ~ 7/5 - αγόρι - Λητώ ~~~~~~~ 9/5 - κτ - 3370γρ. - 51εκ.

olive ~ 10/5 - κορίτσι - Ιασώ ~~~~~~~ 06/5 - φτ - 3300γρ.

maraki 83 ~ 19/5 - αγόρι - Ιασώ ~~~~~ 07/5 - φτ - 3140γρ. - 52εκ.

arandr ~ 31/5 - κορίτσι - Γαία ~~~~~~~ 11/5 - 2900γρ. - 50εκ.

_Aristea ~ 18/5 - αγόρι - Λητώ ~~~~~~ 14/5 - φτ - 3580γρ. - 52εκ.

i want to be mama ~ 19/5 - κορίτσι - Γ.Ν. Ρεθύμνου ~ 21/5 - κτ - 2350γρ.

Smurfita ~ 22/5 - κορίτσι - Γαία ~~~~~~ 17/5 - 3040γρ. - 51εκ.

babyofmine ~ 23/5 - αγόρι - Γένεσις ~~~ 18/5 - φτ -

-------------------------------------------------------------------------

NATASA83 ~ 10/5 - κορίτσι - Γαία

SnowFlake ~ 27/5 - κορίτσι - Γ.Ν. Ρόδου

μαριακου ~ 29/5 - κορίτσι - Ιασώ

christy1984 ~ 5/6 - αγόρι


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ!Να μας ζησουν τα μωρουλια μας!!!

Απλα μερικες φορες με πιανει το παραπονο και λεω γιατι να μην μπορω να την θηλασω φυσιολογικα...Νοιωθω τυψεις που της βαζω την πλαστικη θηλη...:(:(:(

Ευχαριστω σμουρφιτακι μου...Να χαιρεσαι κι εσυ την κορακλα σου!!!

Εχω κι εγω φεις κοριτσια!!!Στειλτε μου πμ!!!!:D:D:D:D:D

Αχ...μη νοιώθεις τύψεις γι'αυτό. Φαντάσου ότι εγώ ένοιωθα τύψεις που έπρεπε να αντλώ και δεν μπορούσα να τη θηλάσω κατευθείαν και το παιδί έπινε απ'το μπιμπερό. Μια χαρά δίνουμε στα μωρά μας το γαλατάκι μας και αυτό έχει σημασία. Με θηλασμό ή όχι, με ψευδοθηλές ή χωρίς, με ξένο ή μητρικό γάλα, δεν είμαστε λιγότερο μαμάδες ούτε λιγότερο καλές ή άξιες ούτε θα μας αγαπούν λιγότερο τα μωρά μας. Οπότε άσε κι εσύ τις τύψεις γιατί κάνεις το καλύτερο που μπορείς για την κόρη σου, όπως κι εγώ όπως και όλες μας!!!

Επίσης σ'ευχαριστώ για τις ευχές σου και να πω μόνο ότι οι κόρες μας είναι έτοιμες με κορμί για παραλία!

Σου στέλνω πμ.


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μωράκια Μαΐου 2014

Mummy_cool ~ 2/5 - κορίτσι ~~~~~~~ 22/4 - κτ - 2810γρ.

anna84 ~ 3/5 - αγόρι - Ρέα ~~~~~~~~ 24/4 - φτ - 3520γρ. - 51εκ.

olive ~ 10/5 - κορίτσι - Ιασώ ~~~~~~~ 06/5 - φτ - 3300γρ.

maraki 83 ~ 19/5 - αγόρι - Ιασώ ~~~~~ 07/5 - φτ - 3140γρ. - 52εκ.

sofia12 ~ 7/5 - αγόρι - Λητώ ~~~~~~~ 9/5 - κτ - 3370γρ. - 51εκ.

arandr ~ 31/5 - κορίτσι - Γαία ~~~~~~~ 11/5 - 2900γρ. - 50εκ.

_Aristea ~ 18/5 - αγόρι - Λητώ ~~~~~~ 14/5 - φτ - 3580γρ. - 52εκ.

Smurfita ~ 22/5 - κορίτσι - Γαία ~~~~~~ 17/5 - 3040γρ. - 51εκ.

babyofmine ~ 23/5 - αγόρι - Γένεσις ~~~ 18/5 - φτ -

SnowFlake ~ 27/5 - κορίτσι - Γ.Ν.Ρόδου ~ 19/5 - κτ - 2800γρ. - 51εκ.

i want to be mama ~ 19/5 - κορίτσι - Γ.Ν. Ρεθύμνου ~ 21/5 - κτ - 2350γρ.

------------------------------------------------------------------------------

NATASA83 ~ 10/5 - κορίτσι - Γαία

μαριακου ~ 29/5 - κορίτσι - Ιασώ

christy1984 ~ 5/6 - αγόρι


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Mama να μην νιώθεις τύψεις!!! Εγώ χρησιμοποιησα για περίπου 10 μέρες ψευδοθηλές κ μετά ο μπέμπης τα κατάφερε κ θήλασε χωρίς αυτές!! Οπότε σκέψου ότι για λίγο θα τις κρατήσεις!!!!


wG4Ep3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!!

Πως ειστε; Να πω καλο χειμωνα;;; Μα τι καιρος ειναι αυτος σημερα;;

Επιτελους το αγορι μου εκανε κακα μετα απο 5 μερες..

Εχτες μιλησα με συμβουλο θηλασμου για το θεμα και μου ειπε οτι συμβαινει σε καποια μωρα αλλα δεν ειναι κατι που μας προβληματιζει εφοσον το μωρο δε δειχνει να ποναει και να σφιγγεται.


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κοριτσακια τι κανετε? Μαμα να σου ζησει κοριτσι μου το μπεμπακι γερο κ καλοτυχο να ειναι ,καλο σαραντισμο να εχετε!:D:D. Εμενα ομπεμπης εχει συγκαει πολυ ασχημα σε τετοιο βαθμο ποτ βγαζει κ λιγο αιματακι στο ποπουδακι του.Εχω στεναχωρηθει γιατι κατι φταιει στο γαλα μου κ εχω αρχισει να αποκλειω αρκετες ομαδες τροφιμων να δω τι φταιει.Κανουμε κακα σε καθε γευμα κ στα ενδιαμεσα, εχωδοκιμασει τα παντα απο αλοιφες .....τα κακακια του ειναι σαν διαρροια συνεχεια κ ειμαστε ετσι δυο εβδομαδες...:( Αφου σκεφτηκα να του δωσω ξενο γαλα να σφιξουν τα κακα αλλα η παιδιατρος ηταν καθετη για το δικο μου γαλα δεν θελει να :mad:τοτκοψω το δικο μου. Αριστεα εσεις επιτελους κανατε κακα .....εμεις ειμαστε στο αλλο ακρο.....

Στειλτε μου κ εμενα πμ εχω fb αλλα εκει δεν μπαινω συχνα.


vkYEp3.pnguPPIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μαμα τελος καλο ολα καλα με την γεννα.Χρειαστηκε να σου κανοτν κατι στην μητρα για να σταματησει η αιμορραγια η απο μονη της σταματαει?Νομιζα οτι συνεβαινε μονο στον φτ αυτο.Η μπεμπουλα σου τι βαρος εχει τωρα? Θηλαστρο χρησιμοποιω κ γω σε καθε γευμα κ του το δινω με μπιμπερο τον βαζω κ στηθος αλλα αποκοιμιεται στο λεπτο.Ελπιζω να μεγαλωσει λιγο κ να κοψουμε το θηλαστρο να τρωει απευθειας χωρις να κοιμαται γτ δεν την παλευω με το θηλαστρο καθε τριωρο....


vkYEp3.pnguPPIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια και ΚΑΛΟ ΜΗΝΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!

Γεννησα κι εγω την πασχαλιτσα μου στις 21/5/14 και ωρα 13:30 με καισαρικη..

Δυστυχως δεν γινοταν να κανω φυσιολογικο τοκετο διοτι ο τραχηλος ηταν σκληρος και πισω,δεν ειχε εξαληφθει καθολου,δεν ειχα ΚΑΘΟΛΟΥ συσπασεις η μητρα ηταν σε πληρη αδρανεια και το βασικοτερο ειχα χαλαρη ηβικη συμφηση που θα μπορουσε να μου προκαλεσει ρηξη μητρας.Οποτε αποφασισαμε καισαρικη και αποδειχτηκε σωστη επιλογη διοτι τελικα η μπεμπα μου γεννηθηκε μολις 2350γρ...Ο λογος που δεν πηρε βαρος ηταν ατροφια πλακουντα...

Χαρακτηριστικα η γιατρος μου ειπε οτι απο θαυμα γεννηθηκε το μωρο μου μιας και ο πλακουντας μου χωρουσε στην παλαμη της...Αιμορραγησε και μητρα στο χειρουργειο αλλα ευτυχως ολα καλα!!!

Η μπεμπα μου ειναι πολυ ηρεμη σε γενικες γραμμες!

Θηλαζουμε οσο μπορουμε αλλα δινουμε και συμπληρωμα λογω του βαρους της το οποιο εχει αναπληρωσει και βγαζω και με το θηλαστρο!

Λογω του οτι εχει παθει συγχιση θηλων την θηλαζω με την ψευδοθηλη...Οσο και να προσπαθησα να την κοψω δεν γινεται...Δεν πιανει την θηλη μου ρε γμτ καθολου...

Απο κενωσεις παμε πολυ καλα 6-7 πανες την μερα και βρεχουμε αλλες τοσες μπορει και παραπανω συν οτι μολις παω να την αλλαξω με κατουραει!Το εχει κανει συστημα:tongue::tongue::tongue::tongue:

Απο φαγητο επισης παμε πολυ καλα!

Συμπληρωμα της δινω απο 90-120ml πινει και απο το στηθος και με το θηλαστρο που βγαζω 1 φορα την μερα ειναι περιπου 100-130ml...

Ξυπναει ανα 3 με 4 ωρες για φαγητο...

Αυταα!!!

Να μας ζησουν τα μπεμπακια μας!

Γερα και καλοτυχα να ειναι σε ολη τους την ζωη!!!!!

Ταλαιπωρηθηκες με τον τοκετο αλλα ευτυχως ολα πηγαν καλα.

Απο φαγητο σουπερ τωρα πια, μια χαρα τα πηγαινετε, μπραβο,

Να ειναι γερη και να την χαιρεστε!!!!

Γεια σας κοριτσακια τι κανετε? Μαμα να σου ζησει κοριτσι μου το μπεμπακι γερο κ καλοτυχο να ειναι ,καλο σαραντισμο να εχετε!:D:D. Εμενα ομπεμπης εχει συγκαει πολυ ασχημα σε τετοιο βαθμο ποτ βγαζει κ λιγο αιματακι στο ποπουδακι του.Εχω στεναχωρηθει γιατι κατι φταιει στο γαλα μου κ εχω αρχισει να αποκλειω αρκετες ομαδες τροφιμων να δω τι φταιει.Κανουμε κακα σε καθε γευμα κ στα ενδιαμεσα, εχωδοκιμασει τα παντα απο αλοιφες .....τα κακακια του ειναι σαν διαρροια συνεχεια κ ειμαστε ετσι δυο εβδομαδες...:( Αφου σκεφτηκα να του δωσω ξενο γαλα να σφιξουν τα κακα αλλα η παιδιατρος ηταν καθετη για το δικο μου γαλα δεν θελει να :mad:τοτκοψω το δικο μου. Αριστεα εσεις επιτελους κανατε κακα .....εμεις ειμαστε στο αλλο ακρο.....

Στειλτε μου κ εμενα πμ εχω fb αλλα εκει δεν μπαινω συχνα.

Μαρακι λεω μηπως.φταιει η πανα;

Εμενα της εβαζαν babylino στο μαιευτηριο και ηταν στο οριο να συγκαει, ευτυχως γυρισαμε στο σπιτι και ειχα αλλη μαρκα και επανηλθε το δερματακι της, τοτε καταλαβα οτι εφταιγε η πανα.

Αν δεν ειναι θεμα πανας, μηπως φταιει το αγελαδινο το αγελαδινο γαλα;;

Κοριτσια εγω τρεχω, οταν σταματαω με την μια κορη, πιανω την αλλη!

Δεν εχω συστηματικη βοηθεια, μονο τον μπαμπα μας οταν ερχεται το απογευμα και τρεχω.......

Ευτυχως μας στελνουν φαγητο και το εχω γλιτωσει αυτο!!!

Αλλα τι καιρος ειναι αυτος;

Θελω ηλιο, παραλια, βολτες, παγωταααα

Δεν αντεχω αλλο!!!

ΦΙΛΑΚΙΑ


Hl9Qp2.png

EKEIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια.τωρα καταφερα να μπω επιτελους.εγω γεννησα στις 17/05 την μπεμπουλα μου 2680 γραμμαρια με κ.τ μετα απο 5 ωρες προσπαθειας με τεχνητους.το μωρο ειχε τριπλη περιτυλιξη στο λαιμουδακι κ μια στην κοιιτσα οποτε δεν θα κατεβαινε με τιποτα.δεν πειραζει ομως δεν με νοιαζει καθολου.περασαμε μια περιπετεια κ νοσηλευθηκε στην μοναδα κ γυρισαμε χθες σπιτι μας επιτελους.τωρα αρχιζω να ζω.ελπιζω κ ευχομαι στην Παναγια κ στον Θεουλη να ειναι περαστικα αυτα που περασαμε.ευχομαι σε ολα τα κοριτσια που γεννησαν να σας ζησουν τα μωρακια σας γερα κ δυνατα.εμεις δεν θηλαζουμε κ βγαζω οσο εχω με το θηλαστρο.


9Uh8p2.png

Ldmmp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...