Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Αχ αυτά τα τεστ!Τζάμπα στεναχώρια πήρες τώρα ρε συ..μπορεί να είναι όλα καλά και απλά λόγω του ότι είναι βράδυ,να έδειξε πιο αχνό.. Πότε εχεις χοριακη?Εγώ το πήρα απόφαση πάντως,δεν θα ξανακάνω τεστ πριν τη χοριακη,είχα σαλταρει τελείως! 

      Και φυσικά δεν κουράζεις καμία από εμάς,πάλι καλά που υπάρχει το φορουμ και συζητάμε ο,τι μας προβληματίζει 

Cafe Μαΐου 2014


SnowFlake

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια!!!

Τι κάνετε; Πώς είστε;

Σήμερα κοντέυω να κλατάρω τελείως...

Η μικρή έμεινε ξύπνια από τις 3 μέχρι τις 7 το ξημέρωμα, στην πολυκατοικία κάποιος κάνει ανακαίνιση και είχαμε κομπρεσέρ και τρυπάνια που ακουγόντουσαν τόσο δυνατά λες και ήταν στο δικό μας σπίτι, το μωρό έκλαιγε και τσίριζε γιατί το ενοχλούσε ο θόρυβος κ δεν μπορούσε να κοιμηθεί, πήγα στο πατρικό μου να καθήσω μπας και ηρεμήσω και τελικά με έβαλε η καλή μου η μαμά να μαγειρέψω κ να μαζέψω κάτι πράγματα γιατί εκείνη"πρόσεχε" το παιδί και στο τέλος μου έκανε και παράπονα ότι δεν τα έκανα καλά και σωστά.

Γύρισα στο σπίτι, ευτυχώς η μικρή κοιμάται κι εγώ νομίζω ότι δεν μπορώ να κουνηθώ από τον πόνο στη μέση...

Έχουμε και τους κολικούς που καλά κρατούν και πίνω χαμομηλάκι μπας και με τον θηλασμό περάσει στη μικρή και ηρεμήσει κάπως.


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου!! Olive θυμάμαι στο σεμινάριο που έλεγε να τρώμε τα πάντα αλλά εγώ δεν το ρισκάρω... :-) Babyofmine και εμένα ο μπέμπης με έχει κατουρήσει πολλές φορές!! Smurfita και σε εμάς που έχει απόλυτη ησυχία στην πολυκατοικία ο μπέμπης είναι μέσα στην γκρίνια από τις 11 το πρωί σήμερα!! Μόνο στο στήθος ηρεμεί!! Όλο λέω να μπω για μπάνιο κ τίποτα!!! Θα μπω τώρα κ ο Θεός βοηθός!!


wG4Ep3.png
Link to comment
Share on other sites

Babyofmine 700γρ σε 12 μερες; φτου σας μη σας ματιασουμε....χαχα!!!

Για το συγκαμα τι λεει παιδιατρος; Μηπως να χρησιμοποιησεις κεραλοιφη;

Smurfita ηταν η πρωτη φορα και δεν ηξερες, ολες οι γιαγιαδες θεωρουν βοηθεια το εξης: κρατουν εκεινες το μωρο (αγκαλια παντα και ορθιες και κουνημα!!!!) Και εσενα σε διευκολυνουν να ετσι να κανεις τις δουλειες σου!

Την επομενη φορα θα ξερεις ομως, μην ανησυχεις σε ολες εχει συμβει :-)

Sofia κι εγω δεν το ρισκαρω....κι εμενα παντως ανησυχη ηταν χθες, τι εγινε χθες, πανσεληνο ειχε;;;

Σχεδια για διακοπουλες κανετε καθολου, για πειτε που θα πατε;


Hl9Qp2.png

EKEIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσαρες!!

Κουραγιο με τους κολικους...ας ελπισουμε οτι δε κρατανε πολυ!!

Εμεις ακομα δεν εχουμε, αραγε εχουμε φυγει απο το ματι του κυκλωνα; ή εχουμε περιθωριο να ξεκινησουν τωρα τιποτα πονακια;

olive για διακοπες εγω θα παω στη Κερκυρα που θα ειναι οι δικοι μου (εχουμε σπιτι)

Εκλεισα εισιτηρια για μενα και τα παιδια αεροπορικως αρχες Αυγουστου, τελος Αυγουστου θα ερθει και ο αντρας μου με το αυτοκινητο θα κατσουμε αλλες δυο εβδομαδες περιπου και θα γυρισουμε ολοι μαζι!!!

Αυτο που σκεφτομαι απο τωρα ειναι πως θα αποχωριστω το κρεβατι μου......αχχχχ ειμαι πολυ παραξενη με τα στρωματα γμτ δε κοιμαμαι καλα και πιανομαι:|:neutral::|

babyofmine σου στελνω μνμ για να με βρεις στο φβ:wink:


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια!! Olive νομίζω πανσέληνο έχει μία από αυτές τις μέρες!! :-) Όσο για διακοπές θα πάμε σίγουρα στα χωριά μας Καρδίτσα και Τρίκαλα κ αν καταφέρουμε θα πάμε κ κάπου για μπανάκι!! Θα δούμε!!


wG4Ep3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Οι εργασίες στην πολυκατοικία συνέχισαν και σήμερα, οπότε υποχρεωτικά πήγα πάλι στο πατρικό μου. :(

Oliveου δεν ήξερα...αλλά...έμαθα!!! Αυτό με το κούνημα.... απαπαπα..... φραπέ το έκανε το παιδί! Επίσης το κακό χθες ήταν ότι έκανα δικές της δουλειές, όχι δικές μου. Σήμερα όμως ήμουν αρκετά "αυστηρή" μαζί της, έκατσα με τη μικρή και δεν την άφησα να μου την πηγαίνει πέρα-δώθε.

Άσε που όπως την κρατάει το κεφαλάκι της πάει τέρμα πίσω και κάποια στιγμή γκρινιάζει. Επίσης κατά το δικό της σκεπτικό το παιδί γκρινιάζει επειδή πεινάει και άρα δεν το ταΐζω όσο πρέπει!

Κορίτσια το τι έχω ακούσει 2 μέρες τώρα δεν λέγεται...!

Τέλος πάντων, διαβάζω για διακοπές. Πολύ ωραίοι όλοι οι προορισμοί που γράφετε! Εμείς υπό άλλες συνθήκες θα πηγαίναμε στη Φοινικούντα (νότια Μεσσηνία) όπου έχουμε σπίτι με τον άντρα μου στη θάλασσα, αλλά ο δρόμος δεν είναι ιδιαίτερα καλός από Καλαμάτα και μετά, είναι και αρκετές οι ώρες ταξιδιού, φοβάμαι και μην τύχει τίποτα στο μωρό οπότε...μάλλον θα παραμείνουμε στην Αθήνα.:rolleyes:


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!

Τι κανετε; πως τα πατε με τη ζεστη;

Εγω το βραδυ κολλαω, ακομα δεν εχω αναψει το κλιματιστικο αλλα μου φαινεται θα το κανω συντομα γτ δεν αντεχω.

smurfita ηρεμησατε απο τις εργασιες;;;


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!!!!!!!!

Τι κάνετε; Πώς είστε;

Έχει πολύ ωραία μέρα σήμερα αν και κάνει ζέστη αρκετή. :D

Χθες πήγαμε βολτούλα μαζί με τη μικρή και ήταν σωστή κυρία! Κοιμόταν συνέχεια, δεν έβγαλα κιχ! Με το που γυρίσαμε στο σπίτι ψιλογκρίνιαζε!

Τι να πω;:confused:

Αριστέα μου ευτυχώς τουλάχιστον για Σαββατο κύριακο σταμάτησαν τις εργασίες και θέλω να πιστεύω ότι δεν θα ξεκινήσουν πάλι αύριο.

Επίσης μάλλον περνάμε αλματάκι γιατί γκρινιάζουμε και θέλουμε συνέχεια να θηλάζουμε ή τέλος πάντων θέλουμε να πίνουμε γαλατάκι...

Έχω κουραστεί λιγάκι, αλλά τη βάζω στο στήθος, κάνω και τις αντλήσεις, δίνουμε και λίγο συμπλήρωμα και έτσι πάει η μέρα.

Κλιματιστικό εμείς ανάψαμε από σχετικά νωρίς, αλλά με τη σύμφωνη γνώμη του παιδιάτρου ώστε να μη ζεσταίνεται και η μικρή. Το βάζουμε για λίγο στο πρόγραμμα eco και σε σταθερή θεμοκρασία και μετά το κλείνουμε.


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια κ μωράκια!!!!! Χθες σαραντήσαμε!!!! Πήγαμε για την ευχούλα κ μετά βγήκαμε βόλτα!!!!! Αχ ήταν πολύ ωραία μετά από 40 μέρες που είμασταν κλεισμένοι στο σπίτι!!! Εσείς τι κάνετε????


wG4Ep3.png
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο Σοφια για τι σαραντισμο σας και που αντεξατε 40 μερες μεσα, καλες βολτες τωρα!!!

Το απογευματακι εχει τελειο καιρο για περιπατους, εχει δροσια ακομη!

Εμεις εδω, ομορφα τρεξιματα με παραστασεις ρυθμικης, σχολειου...πολυ συγκινηση και περηφανεια για την κορη μου, το μικρο μας ακολουθει κι αυτο, παντου μαζι μας!

Εχει βεβαια 2 μερες να κανει κακα αλλα μιλησα με παιδιατρο και μου ειπε οτι ειναι φυσιολογικο, την τελευταια φορα ωστοσο ειχα φαει...μπαμιες.

Αριστεα νομιζω κι εσεις ειχατε το ιδιο θεμα καποια στιγμη;;


Hl9Qp2.png

EKEIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μανουλες!

olive ο γιος μου κανει κακα 1 φορα καθε 2-3 μερες, δεν ανησυχουμε και δε θεωρειται δυσκοιλιοτητα.

Οσο βλεπεις οτι δε ζοριζεται και δε δειχνει να ποναει ολα ειναι καλα!!!

Ετσι και εμεις βγαινουμε εξω, δε θα μπορουσα να μεινω τοσο καιρο μεσα.. Τη Δευτερα θα περασουμε και απο τον παππα για την ευχη ετσι για το τυπικο!

Σοφια καλες βολτες και σε εσας :D

Τελικα το αναψα το κλιματιστικο, δε γινοταν.. ιδρωνε το μωρο και ειχαμε εκνευρισμους οποτε τωρα κοιμομαστε μια χαρα.

Το χω στους 27 στο quiet!:wink:


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολες!

Κι εμεις αναβουμε κλιματιστικο, το βραδυ εχουμε πολυ ζεστη γιατι εχω και ολα τα παραθυρα κλειστα.

Θα εχουνε και πιο πολυ ζεστη τις επομενες ημερες.

Εμεις ετοιμαζομαστε για διακοπουλες αρχες Ιουλιου, θα ξαναγυρισουμε βεβαιως αλλα ειναι σημαντικο και αυτο γιατι ολο το χειμωνα εβγαινα ελαχιστα ως καθολου για βραδυ, λογω εγκυμοσυνης και ανυπομωνω για βολτουλες.

Θσ παω και στο γιατρο αυτη την εβδομαδα, ελπιζω να επιτρεπεται να κανω και κανενα μπανακι!


Hl9Qp2.png

EKEIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...