Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Ιανουαρίου 2016


Recommended Posts

Μιας και λεμε για βιβλια κι ο καιρος είναι για μελέτη κ περισυλλογή, προτείνω το "μη βίαιη επικοινωνία - η γλώσσα της καρδιάς" εκδ. Κοντύλι. Επίσης, αν είστε οπτικοακουστικός τύπος κ δεν θέλετε να διαβάσετε, δείτε το βίντεο που λέει τα ίδια με το βιβλίο- σε βίντεο:

https://m.youtube.com/watch?v=UEqmZ2E1o64

έχει επιλογή αγγλικών υποτίτλων. 

Επικεντρώνεται στην ενσυναίσθηση, την αναγνώριση κ διαχείριση των συναισθημάτων μας κ των άλλων κ τελικά δείχνει έναν πολύ απλό τρόπο για να επικοινωνούμε με συμπάθεια (αν μπορω να το πω ετσι). Δείτε το είναι μεταμορφωτικό και πολύ σημαντικό για τα παιδιά μας.

  • Μου αρέσει 1

Tfoop3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα και από εμάς! Εγώ πάλι χάλια με την μέση...Η υγρασία απο τις βροχές μ'έχει διαλύσει! Τώρα είμαι με μυοχαλαρωτικά&αντιφλεγμονώδη...άντε να δούμε! Κατατ'άλλα έχουμε θέμα με τα γάλα...μου το έχει κόψει πριν τον ύπνο με αποτέλεσμα να ξυπνάει σίγουρα μέσα στη νύχτα...δ ξέρω τι θα κάνω με αυτό! Είναι και τα δόντια στη μέση...τι ζόρια παναγία μου! Γενέθλια δ ξέρω αν θα κάνουμε γτ έχουμε κτ τρεχάματα με γιατρούς στον σύζυγο αυτή τη βδομάδα και δ ξέρω που θα μας οδηγήσουν! Δ έχω άλλα να σας πώ...δ πρόλαβα να σας διαβάσω...πείτε κανένα νέο.!


cPQop2.png2orjp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μανούλες και μπεμπάκια!!! !!!!Ελπίζω να είστε όλοι καλά...χωρίς ιώσεις!Ακούς γμντ? :)

Μαράκι, περαστικά με τη μέση!Ζόρικη κατάσταση!

Ωραίες οι επιλογές σου  στα βιβλία τζο! Δυστυχώς χρόνος για διάβασμα δεν μένει...!Διάβαζε να μας λες την περίληψη...χαχα!:-D

Εμείς λείπαμε το σ/κ στο Ρέθυμνο....νομίζω πως μέχρι να μεγαλώσει λίγο η μικρή δε θα ξανακάνω τέτοια απόπειρά...χαχα!Μας παίδεψε λίγο το μικράκι αλλά τα καταφέραμε στο τέλος! 

Περπατάτε, κορίτσια? Εμείς αρνούμαστε πεισματικά...μπουσούλημα και  περπάτημα γύρω από τα  έπιπλα... Στέκεται για ώρα, της φωνάζω έλα κι αυτή...τσουπ...κάτω και μπουσούλημα!Στην καλύτερη να κάνει 3 ή 5 βηματάκια! 

Κανένα νέο από Λίλα? Γράψε μας πώς τα πήγε τελικά το μικράκι σου με την κυρία! Πώς ήταν στη δουλεία μετά από τόσο καιρό?

Καληνύχτα, μανούλες και μπεμπάκια! 

Πάω για πλέξιμο( ο δικός μου τρόπος να χαλαρώνω και να αποβάλλω το άγχος και παράλληλα να δημιουργώ) τώρα που κοιμήθηκαν οι ζουζούνες μου!!!!

Φιλάκια πολλά!!!!


mMaAp3.png               5Bqgp2.pngoKjap3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια. Απο οτι βλεπω με σκεφτοσασταν και μπηκα να σας πω στα γρηγορα τα νεα μου.

Αρχικα να σας ευχαριστησω για τις προτασεις. Ναι οπως λες Τζο περισσοτερο με ενδιαφερει απο θεμαυα ψυχολογιας και συμπεριφορας - θα κοιταξω λιγο τους τιτλους που προτεινετε και θα αποφασισω. Μου εχει λειψει να καθομαι με τις ωωωρες στα ραφια και να κοιταζω βιβλια. Νομιζω θα ειναι το πρωτο που θα κανω οταν βρω πολυ χρονο - αλλα εκει ξεχνιεμαι με τις ωρες

 

Πρωτη επισημη χθες! Βασικα με εξαιρεση τον υπνο πηγε καλα. Ειχε ενα παραπονο ζωγραφισμενο στο μουτρακι του αλλα δεν εκλαιγε ασταματητα. Επισης απο φαγητο τα πηγε καλα. Μονο το θεμα του υπνου ηταν καπως γιατι κοιμαται μονο αγκαλια αλλα κοιμαται πολυ ελαφρια κ οταν  πηγε η κυρια να τον αφησει στην κουνια ξθπνησε με αποτελεσμα οταν επεστρεψα να χτυπιεται επανω μου για να θηλασει και να κοιμηθει. Βασικα οσο δεν εκλαψε με την κυρια εκλαψε οταν με ειδε. Και εννοειταο ουτε να αλλαξω δεν προλαβα οταν επεστρεψα σπιτι. Συνεχεια αγκαλια η οταν ηταν κατω κ παιζαμε μου κρςταγε το δακτυλο - φανταζομαι οχι για να περπαταει αφου πια αυτο το κανει σπανια οταν παιζουμε αλλα μαλλον για να μη φυγω. Βασικα αυτο με δυσκολευει λιγο καθως θα ηθελα μετα απο καμια ωρα να με αφησει αλλα  με κραταγε σερι 3 ωρες. Φανταζομαι και αυτο εν καιρω θα αλλαξει οταν προσαρμοστει γιατι αλλιως απαλεψια!

Η εργασια μου τωρα.... Να πω την αληθεια μου εχει λειψει η δραση αλλα οχι η αγγαρο δουλεια. Επισης μου εχουν λειψει οι καλοι συναδελφοι αλλα οχι οι υπολοιποι. Νομιζω καταλαβαινετε τι εννοω. Ξεκινησα ολιγον χαλαρα καθως δεν ειχα υπολογιστη λογω μετακομισης και το σεταραμε αλλα τωρα εχω να παραδωσω αρκετα πραγματα πολυ συντομα και αγχονομαι για το αν θα μπορω να συγκεντρωθω απερισπαστα, γιατι δε σας κρυβω εχω συνεχως και την εννοια του μικρου, αλλα νομιζω θελει και λογο χρονο ο εγκεφαλος να συνηθισει. Παντως εκτιμησα το γεγονος οτι ειχα την ησυχια μου σε φαγητο, τουαλετα, καφε και νερο!!!

 

Εμεις αγορασαμε και ποδηλατακι και παρα το κρυο βγηκαμε τιν Κυριακη καικαναμε. Ο μικρπς ξετρελαθηκε κ εμεις βρηκαμε ενα σημειο πια που καθεται.

 

Μαρακι η μεση ειναι ατιμη. Περαστικα να ειναι και να μη σε ξαναπιασει. Ευχες και για το συζυγο σου και με το καλο τα τρεχαματα να τελεωσουν αυτην την εβδομαδα με γιατρους.  Για τα γενεθλια μη σε απασχολει , σημασια ειναι να ριστε καλα καο απο του χρονου με το καλο τρελα παρτι

Με τον βραδυνο υπνο κ εγω εχω απελπιστει. Ξυπναει 1, 3, 5 και απο τις 5 σερι στο στηθος. Δε ξερω ποσο θα τιν παλεψω ακομα. Προσπαθησα ναντου δωσω κανονικπ γαλα αλλα πηγε ακλαφτο. Θα το ξαναδοκιμασω εννοειται κ ελπιζω να το συνηθισει γρηγορα μπας κ  βοηθησει λιγο.

 

Κοριτσια μου να εχετε μια καλη ημερα και εσεις και τα μωρακια σας μια ακομα καλυτερη

Πολλα φιλακια


Jr3pp2.png

Link to comment
Share on other sites

χρονια σας πολλα τζο !!! να τα εκατοστησετε !!!! να καμωρεσετε το αγορακι σας οπως επιθυμειτε !! και του χρονου ευχομαι να κρατατε στην αγκαλια σας και το αδελφακι του!! :)

 

λιλλα με γεια το ποδηλατακι σας !! ωωωω ρε βολτες που εχει να κανει ο μικρος !! μια χαρα τα βλεπω παντως εγω τα πραγματα, ολα τελεια θα πανε !! για τον υπνο που λετε, και εμενα δεν εχει στρωσει τελειως,ενα βραδυ κοιμαται κανονικα ένα ξυπναει, αλλα δεν σηκωνομαι . την αφηνω μουρμουράει , και μετα απο λιγο ξανακοιμαται. θα το κοψει τι θα κανει. 

περαστικα μαρακι . ελπιζω να σε αφησει γρηγορα η μεση !

babiessss ακομα φωτο περιμενουμε !!! μας ξεχασες ??:-) ααχχ τι μου θυμισες με το πλεξιμο. επαιρνα μαλλι και βελονες, και οταν πηγαινα στη σχολη , καθομασταν με τα αλλα κοριτσια, στη καφετερια και μου μαθαιναν καλη αναποδη. εε μεχρι εκει καταφερα. μετα τα παρατησα .τις εχω τις βελονες αλλα ποιος να μου μαθει τωρα. προσπαθησα απο τα βιντεακια αλλα δεν τα μπορω.

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κι από εμάς! Ευχαριστούμε πολύ για τις ευχές, να τα χαιρόμαστε όλα τα αγγελούδια μας! Αχ, πώς πέρασε ένας χρόνος ε!

Λίλα μου, να προσθέσω και Το μυστικό για παιδιά ευτυχισμένα του Biddulph, είναι για τις ηλικίες που μας ενδιαφέρει. Δεν το έχω διαβάσει ακόμα, αλλά διάβασα πολύ καλές κριτικές και πρέπει να 'ναι αυτό που ψάχνεις κι εσύ κι εγώ. Ωραία να χαζεύεις τα ράφια στα βιβλιοπωλεία και να φορτώνεις υλικό, και από το ίντερνετ τώρα πια είναι μια δεύτερη καλή λύση, τι να γίνει! Μέχρι να μυήσουμε και τα μικρά μας. Όλα θα τα συνηθίσει ο γλυκός σου, που κράταγε το χεράκι, θέλει το χρόνο του. Κι εσύ φυσικά. Όλα έχουν καλά και κακά. Με το γάλα πρόσφερε εσύ καθημερινά και θα το συνηθίσει, εμένα του πήρε 1 εβδομάδα να μάθει μπιμπερό και γάλα, τώρα γίνεται χαμός έτσι και συναντήσει το μπιμπερό, γεμάτο ή άδειο, μες στο σπίτι. 

Μαράκι, αχ, η μέση δεν παλεύεται, ελπίζω να συνέλθεις με τις φυσικοθεραπείες για να μπορείς να λειτουργήσεις, πολλή ξεκούραση κι υπομονή σου εύχομαι. Και για τον σύζυγο ό,τι καλύτερο, σιδερένιος. 

Βίβιαν, πολύ ωραία πρόταση, θα τη δω με την πρώτη ευκαιρία και στην επόμενη παραγγελία είναι στη λίστα μου! (το παρήγγειλα, δεν άντεξα)

My babies, πώς πήγε το ταξίδι; Πάρε συμβουλές από τη gmnth που έχει τρελή εμπειρία στο θέμα ταξίδι με μωράκι! Σας θαυμάζω! Εμάς τρέχει μόνο με τα χέρια μας, μόνος δεν θέλει. Τώρα χαίρεται που στέκεται στάσιμος χωρίς χεράκια και καμαρώνει, δεν το τολμάει να κάνει βηματάκι ελεύθερος. Θέλει να πιάνεται. Όταν θέλουν αυτά!

 


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα! 

Γμνθ μου, να σας ζήσει το κοριτσάκι σας, γερό και πολύ τυχερό στη ζωή του να είναι! Να την καμαρώνετε την κούκλα και να δίνει ένα θηλυκό touch και στήριγμα και στη μαμά ανάμεσα σε όλους αυτούς τους άντρες!

Λοιπόν, έπεσα πάνω σ' αυτό για όποια ενδιαφέρεται:

http://www.athinorama.gr/child/article/ekkolaptomenoi_theatrofiloi_en_drasei-2519038.html

Εμείς θα κλείσουμε για το θέατρο Πόρτα που έχει την παράσταση Κοίτα μέσα στον Φεβρουάριο και αν μας αρέσει θα πάμε και στο παραπάνω. Θα σας πω εντυπώσεις.

Φιλιά πολλά σε μαμάδες και μωρά!


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστουμε πολυ τζο μου !!!!

ωραια ιδεα για τη παρασταση ευχαριστως θα πηγαιναμε και εμεις !! κλεινεις πολυ νωριτερα?εχεις ρωτησει?

μπηκα και ειδα πληροφοριες , καποιο θα καταφερουμε να δουμε!! ευχαριστουμε πολυ για τις ιδεες τζο!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου τι κανετε ειστε ολες καλα τα μπεμπακια σας?εγω χαθηκα πολυ τρεξιμο με τα κοριτσια ολη μερα της κυνηγαω και ολο κατι θελουν εχουν γινεινπολυ απιτητικες ολη μερα ειμαι απο πισω τους να μην κανουν ζημιες.                        Jo να χαιρεσαι το μπεμπακο σου γερος και δυνατος να τα εκατοστησει και κπως επιθυμεις να τον δεις.gmnth να χαιρεσαι τη μπεμπουλα σου πολλες ευχες να την καμαρωνεις να ειναι παντα γερη και ευτυχισμενη πολλα φιλια να της δωσεις.                                    Εμενα η μικρη περπαταει κανονικα καναμε και τονπρωτο μας κουρεμα κοψαμε και τα αλεσμενα της αρεσει να χορευει και να κουναει το ποπο της πολυ γελιο ειναι πολυ πειραχτηρι ολο την πειραζει την αδερφη της και ολη μερα φωναζει μαμα.το σαββατοκυριακο λεω να της παω να δουνε καραγκιοζη η μεγαλη μου το λατρευει και γελαει πολυ η ψυχουλα μου.                                                                   Πολυ ενδιαφεροντα τα βιβλια που γραψετε κοριτσια θελω να τα αγορασω και ελπιζω να βρω χρονο να τα διαβασω.μαρακι περαστικα σε σενα και στο συζυγο.λιλα καλη αρχη με τη δουλεια σου θα βρειτε γρηγορα τους ρυθμου σας με το μπεμπη.την αλλη εβδομαδα εχουμε παιδιατρο να κανουμε ενα αντιγριπικο και ενα αλλο εμβολιο ξαναξεκιναμε εμβολια.φικια πολλα σε ολα τα κοριτσια και τα μωρακια σας.


m8fpp2.png9EFep2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!

Χρόνια πολλά στα μωράκια που γιορτάζανε, να τα χαίρεστε.

Βιιβ και Τζο, κάποια βιβλία που αναφέρετε θα προσπαθήσω να τα διαβάσω, ευχαριστούμε που τα μοιράζεστε μαζί μας. Θα σας πω εντυπώσεις. Τζο το θεατρικό πρέπει να είναι πολύ καλό από τις φωτο που είδα!

Μαράκι περαστικά και στους 2 σας.

Αστεράκι μπράβο που περπατάτε μόνες σας!

Λίλα με γεια το ποδηλατάκι. Κι εγώ θέλω να της πάρουμε της γοργόνας μας. Σκέφτομαι μήπως είναι νωρίς. Κάνει πετάλι; Δεν κρύωνε; Καλή αρχή στη δουλειά σου. Θα σας μαγειρεύει η κυρία; Να έχεις τουλάχιστον χρόνο για το μωρό το απόγευμα.

My babies, Γμνθ τι κάνετε; Ξέχασα καμία;

Εμείς δεν έχουμε κανένα εντυπωσιακό νέο. Έχετε το λούτρινο σκυλάκι της φισερ πραις; Εμείς το αποκτήσαμε πρόσφατα και μας αρέσει πολύ και στις 2. Αυτό που του πατάς καρδιά, αυτιά κλπ και μιλάει. Είναι από τα καλύτερα παιχνίδια μας.

Φιλούρες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα, κοριτσούδια! 

Αστεράκι, σ' ευχαριστούμε πολύ για τις ευχές κι εσένα! Κι εμείς ξαναξεκινάμε εμβόλια μέσα Φεβρουαρίου με το neisvac, αντιγριπικό δεν θα κάνουμε. Υπομονή και κουράγιο στη μαμά με τις κόρες!

Λίλα, επανέρχομαι: τελικά είναι πολύ καλό το Μυστικό για παιδιά ευτυχισμένα, με παραδείγματα, χιούμορ, πολλή τρυφερότητα, εστιάζει στην ενεργητική ακρόαση, διαβάζεται εύκολα και δεν κουράζει με θεωρίες, ενώ στηρίζεται πολύ στη συναισθηματική νοημοσύνη και στην ενσυναίσθηση δευτερευόντως, αλλά αρκετά. Πάντως δεν σε κουράζει καθόλου με θεωρητικά. Διαβάζεται σε 2 βραδιές. Μιλάει για το θυμό, το φόβο, τη λύπη, τη χαρά και τα ξεσπάσματά τους και πώς μπορείς να μάθεις το παιδί να τα εκφράζει σε όλες τις ηλικίες και να τα διαχειρίζεται και να μην τα καταπιέζει μέσα από συγκεκριμένα παραδείγματα (βία, φόβοι, κρίσεις οργής κ.λ.π). Από τη νηπιακή μέχρι μεγαλύτερα. Ευσύνοπτο επίσης, τα βασικά. Τελικά το είχα διαβάσει και τώρα το ξαναφρεσκάρω. 

Γμνθ, μήπως να τα πάμε μαζί; Εμείς στο Κοίτα θα πάμε πρώτα που βολεύει το μέρος και μετά βλέπουμε, τελευταία στιγμή θα κλείσω όταν μας βολέψει. Γαργαλίτσα, κι εσύ εννοείται, μιλάμε με πμ αν θέλετε. 

Εμάς μας έφεραν μια περπατούρα, από αυτές που τις σπρώχνεις και περπατάς, νομίζω σε σχέση με ποδηλατάκι ίσως είναι περισσότερο για την ηλικία αυτή. Εκτός αν ξέρουν ήδη πετάλι, που εμάς δύσκολο. Πρώτα πρέπει να περπατήσει σταθερά. Αλλά πάει σφαίρα η άτιμη και δεν θέλει να του την κρατάμε και γίνεται χαμός, η καρδιά μου το ξέρει κάθε φορά. Οι γονείς μου ήθελαν ένα μηχανάκι/ποδήλατο, αλλά δεν μπορούσε ακόμα να το περπατήσει με ανοιχτά τα πόδια. 

Αυτό που λες, Γαργαλίτσα, το βλέπει στο φυλλάδιο της φίσερ πράις και ξετρελαίνεται! Λες να το πάρω; Έχουμε πήξει στα παιχνίδια και είναι και ογκώδη τα περισσότερα. 


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Jo να το παρεις το παιχνιδι ειναι τελειο εμεις εχουμε το πρωτο σκυλακι αρκουδακι σε ροζ της αγγελικης καιβη ελενη εχει το καινουργιο οντως ειναι τελειο gargalitsa zo ειναι νωρις για ποδηλατα δεν μπορουν ακομα εμεις εχουμε 2 ενα για μωρο και ενα μεγαλυτερο αλλα δεν μπορε να τα παει ουτε το αυτοκινητακι της minnie παει απο πισω λαι το σπρωνει ενω η αγγελικη καθεται πανω και την κανει βολτες για πολυ γελιο απορω που βρισκει τοση δυναμη το μικρουλι μου εγω τωρα σκεφτομαι να παρω κουνιστο αλογακι της μικρης δωρο για τα γενεθλια της αλλα να εχει καθισματακι και να δενει εχω βρει πολυ ωραια στο ιντερνετ.


m8fpp2.png9EFep2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκι και μπεμπάκια τι κάνετε? Εμείς καλά είμαστε...με εξαίρεση ένα πιάσιμο στον αυχένα που έχει η μαμά !

Λίλά μου, μια χαρά θα τα πάει ο μικρός σου!Θα το δεις!Μέρα με τη μέρα θα βελτιώνεται! Με γεια και το ποδηλατάκι σας!καλές βόλτες!!!! Εμείς ακόμα το έχουμε στην αποθήκη...να ζεστάνει λίγο ο καιρός και θα το βγάλουμε! Το δικό μας βολεύει γτ θα μπορώ να της βάζω και τις δύο πάνω και να τις σπρώχνω... η μικρή στο κάθισμα και η μεγάλη σε παταράκια που έχει από πίσω...Στις ανηφόρες θα ζορίζομαι αλλά εντάξει...χαχα

Τζο και γμντ να χαίρεστε τα αστεράκια σας!Χίλια να είναι τα καλά μέσα στη ζωή τους!Γερά κι ευτυχισμένα να είναι!

Μαράκι, πώς πάει η μέση! Ελπίζω να είσαι καλύτερα!

Πόσο σας ζηλεύω που θα πάτε θέατρο με τα μικρά σας...εδώ που είμαι ούτε λόγος για τέτοιου είδους παραστάσεις...!

Βιιβ, τι κάνουν οι άντρες σου?

Αστεράκι, περπατάτε,ε? Μπράβοοοο...άσε τα παιδιά να κάνουν ζημιές...!!!χαχα!!Χορεύει το μαναράκι σου? Τέλεια εικόνα!!!Αχ, όμορφες στιγμές και συναισθήματα που μας χαρίζουν τα  μικρούλια μας!

Γαργαλίτσα, ωραίο το σκυλάκι!¨ομορφο παιχνίδι! 

Δεν τις ξέχασα τις φώτο αλλά ακόμα δεν έχω βγάλει άκρη...! Δεν έχω και χρόνο να ψάξω λίγο καλύτερα...:-(

Σας στέλνω τα φιλιά μου και την αγάπη μου...και από τις κοράκλες μου!!!!:-P


mMaAp3.png               5Bqgp2.pngoKjap3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!

 

Τζο και gmnth να χαιρεστε τα μωρακια σας!!! Να ειναι παντα μες την υγεια, το χαμογελο και τη ζωηραδα!!! 

Σειρα σας να μου ευχηθειτε περαστικα! Ειμαι με μαστιτιδα απο εχθες και 38.5 πυρετο. Αρχικα , επειδη ειχα γενικη κακουχια φοβηθηκα για γριπη αλλα ευτυχως ξεκαθαρισε το βραδυ. Σημερα δεν πηγα γραφειο. Αχ ακομα δεν αρχισα τη δουλεια και βγηκα οφ! Ο πονος στο στηθος ειναι απιστευτος. Τωρα αναγκαστικα θα ξεκινησω αντιβιωση και μαλλον θα πεσει και θηλαστρο. Μεσα σε ολα μου τηλ σημερα η κυρια οτι ειναι με εντονο συναχι και της ειπα να μην ερθει - αληθεια ψεματα δεν ξερω, οχι τπτ αλλο απλα με ειδε χαλια εχθςς κ σκεφτομαι μη φοβηθηκε οτι εχω γριπη κ μου το πε για να μην κολησει. Εφερα την μαμα μου για βοηθεια γιατι ειμαι πολυ κομματια.

 

Ο μικρος με την κυρια πανε πολυ καλα. Μεχρι να προσαρμοστουν ολα τους τα εχω ετοιμα - φαγητο κλπ. Ακομα και το φρουτο θα του το φτιαχνω κ το δινω το απογευμα οταν επιστρεφω. Οποτε απο κουραση αφηστε τα... Εννοειταο οτα  επιστρεφω σπιτι εχω βγαλει μπουφαν απο το ασανσερ γιατι ερχετσι αγκαλια μου και δεν ξεκολαει για το επομενο 2ωρο 3ωρο... Αυτο ςιναι επισης λιγο δυσκολο, αλλα το καταλαβαινω.

 

Τζο σε ευχαριστω για το βιβλιο ακομα δεν εχω προλαβει να τα δω, ελπιζω σημερα να κοιμηθει ο μικρος το μεσημερι και να τα δω. Ετσι οπως μου περιγραφεις το τελευταιο λογικα θα το αγορασω.

 

Ποδηλατακι εχουμε ενα που ειναι απο 10 μηνων. Δεν φτανει ο μικρος το πεταλι. Ακουμπα τα ποδαρακια σε σταθερο σημειο και τον σπρωχνουμε εμεις. Ειναι αφασια και του αρεσει πολυ. Αφου μας το δειχνει και μεσα στο σπιτι. Απο κρυο ε δεν ειναι προστατευμενος οπως το καροτσι οποτε με 6 βαθμους εξω δεν τον βγαζουμε.

Το σκυλακι που μιλαει το εχουμς κ εμεις. Οταν το πρωτοειδε του αρεσε πολυ ε τωρα καταλαβαινεται παιδι ειναι που και που ασχολειται.

Το καλο τωρα ειναι οτι εχει μαθει να δειχνει οποτε θελει να κανει ποδηλατο; το δειχνει και λεει μα! φαγακι; ομοιως δειχνει τη κουζινα, οποτε σε μεγαλο βαθμο πλεον ακολουθουμε τις αναγκες του μικρου!

Σας φιλω !

καλημερα κ καλη συνεχεια


Jr3pp2.png

Link to comment
Share on other sites

Επισης εχουμε κουνιατο σαλιγκαρακι. Αστερακι εμας ειναι απο 18+  και χωρις ζωνη ασφαλειας. Εχει πολυθρονιτσα και στηριζεται καλα η πλατη του. Στην αρχη δεν το ηιελε τωρα κανει σαν παλαβος και κουνιεται ως το τερμα. Αλογακι κουνιστο αν δεις εννοειται με ζωνη, αλλα δες λιγο αν υπαρχει καθισματακι που να στηριζει πλατη. το θεωρω πολυ αημαντικο.

 

Επισης βρε παιδια μονο ατη κουνια του δεν κοιμαται. Τον εχει παρει ο υπνος πανω στο κουνιατο σαλιγκαρι, πανω στο ποδηλατακι και το καλυτεροτερο ολων πανω στο αρμονιο που επαιζε με τον μπαμπα του τερμα μουσικη!!! Τι δε τελευταιο μου εκανε τοση εντυπωση κ εχω ντοκουμεντα. 

 

Με τη μαστιτιδα εχετε εσεις κανα γιατροσοφι; το θεμα ειναι να αδειασει μεν το στηθος αλλα να μην αυξησω και την παραγωγη τωρα ... Οποτε μου προτειναν αδειασμα μονο με θηλασμο η με το χερι οσο παει...


Jr3pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...