Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Μαρτίου 2017


Recommended Posts

Κορίτσια μου καλησπέρα τι κάνετε πως ειστε ...

Sweet μου το είχα και εγώ στην αρχή επόμενος τι εκανα αρχικα την κρατούσα όπως μπορούσα ξυπνι απο της 6 το απόγευμα την ημέρα άρχισα να την πηγαίνω στο δωμάτιο με τηλεοραση ώστε να συνηθίσει το δωμάτιο μετα την πήγαιναν στο δικο ρης και την εβαζα στην κούνια μετά ξανά σαλόνι παντού όμως με ήχους ειτε τηλεοραση είτε το παιχνιδι της κούνιας που έχει λευκούς ηχους ειτε απο το κινητό κατέβασα λευκούς ηχους μέσα σε 3 μέρες συνήθιζε

Εμείς σήμερα πηγαμε παιδίατρο 4.990 54 εκατοστά γεννήθηκε 49 όλα τέλεια μας είπε απλά επειδή πίνει απο 120-150 και το δικο μου δεν φτανει κάνω εναλλάξ γεύματα μια δικο μου μια ξένο το θέμα μας το frezylac δεν το θέλει με τίποτα είναι απο τα καλυτερα μου είπε η γιατρός αλλά η μπουμπού δεν το θέλει ξινιζει την φατσουλα της και δεν πίνει και γκρινιάζει γιατί πειναει το almiron παλι δεν το θέλει αύριο θα δοκιμασουμε sanilac μακάρι να της αρέσει δίνει καμια ξένο για συμπλήρωμα και αν μαι ποιο??

  • Μου αρέσει 1

3yKGp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

16 hours ago, sonia@ είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα τι κάνετε πως ειστε ...

Sweet μου το είχα και εγώ στην αρχή επόμενος τι εκανα αρχικα την κρατούσα όπως μπορούσα ξυπνι απο της 6 το απόγευμα την ημέρα άρχισα να την πηγαίνω στο δωμάτιο με τηλεοραση ώστε να συνηθίσει το δωμάτιο μετα την πήγαιναν στο δικο ρης και την εβαζα στην κούνια μετά ξανά σαλόνι παντού όμως με ήχους ειτε τηλεοραση είτε το παιχνιδι της κούνιας που έχει λευκούς ηχους ειτε απο το κινητό κατέβασα λευκούς ηχους μέσα σε 3 μέρες συνήθιζε

Εμείς σήμερα πηγαμε παιδίατρο 4.990 54 εκατοστά γεννήθηκε 49 όλα τέλεια μας είπε απλά επειδή πίνει απο 120-150 και το δικο μου δεν φτανει κάνω εναλλάξ γεύματα μια δικο μου μια ξένο το θέμα μας το frezylac δεν το θέλει με τίποτα είναι απο τα καλυτερα μου είπε η γιατρός αλλά η μπουμπού δεν το θέλει ξινιζει την φατσουλα της και δεν πίνει και γκρινιάζει γιατί πειναει το almiron παλι δεν το θέλει αύριο θα δοκιμασουμε sanilac μακάρι να της αρέσει δίνει καμια ξένο για συμπλήρωμα και αν μαι ποιο??

νομίζω ότι έτσι κι αλλιώς δεν θα τις αρέσει εφόσον της δίνεις κ το δικό σου..κ αυτό είναι φυσιολογικό,προτιμάει το δικό σου γι'αυτό ..τώρα δες το κι αυτό κ βλέπεις..

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, sonia@ είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα τι κάνετε πως ειστε ...

Sweet μου το είχα και εγώ στην αρχή επόμενος τι εκανα αρχικα την κρατούσα όπως μπορούσα ξυπνι απο της 6 το απόγευμα την ημέρα άρχισα να την πηγαίνω στο δωμάτιο με τηλεοραση ώστε να συνηθίσει το δωμάτιο μετα την πήγαιναν στο δικο ρης και την εβαζα στην κούνια μετά ξανά σαλόνι παντού όμως με ήχους ειτε τηλεοραση είτε το παιχνιδι της κούνιας που έχει λευκούς ηχους ειτε απο το κινητό κατέβασα λευκούς ηχους μέσα σε 3 μέρες συνήθιζε

Εμείς σήμερα πηγαμε παιδίατρο 4.990 54 εκατοστά γεννήθηκε 49 όλα τέλεια μας είπε απλά επειδή πίνει απο 120-150 και το δικο μου δεν φτανει κάνω εναλλάξ γεύματα μια δικο μου μια ξένο το θέμα μας το frezylac δεν το θέλει με τίποτα είναι απο τα καλυτερα μου είπε η γιατρός αλλά η μπουμπού δεν το θέλει ξινιζει την φατσουλα της και δεν πίνει και γκρινιάζει γιατί πειναει το almiron παλι δεν το θέλει αύριο θα δοκιμασουμε sanilac μακάρι να της αρέσει δίνει καμια ξένο για συμπλήρωμα και αν μαι ποιο??

Γτ δεν αντλεις περισσοτερο για να αυξησεις την παραγωγη? Δε θυμαμαι γτ αντλεις? Θελω να πω χανεις πολυτιμο χρόνο. 

Για να σε παρηγορησω αρχισε κ μενα να θελει κοσμο κ φασαρια.  Κοιμαται στο καθισματακι στο σαλόνι στην κουζινα αλλα οχι στο δωματιο.

Μεγαλωνουν τα πουλακια μας

  • Μου αρέσει 2

9 & 7.5  my boys & 3 my butterfly

Link to comment
Share on other sites

Αντλο στις 2.5 με 3 ώρες αλλά βγάζω λίγο και δεν της φτανει πειβαει και γκρινιάζει σίγουρα προτιμά το δικο το βλέπω το πίνει με λαχτάρα αλλά μειώθηκε η παραγωγη και αυξήθηκαν οι αναγκες της..εσείς πως πάτε με το θηλασμό την έβαλα και λίγο με ψευτοθηλες μπαε και αυξηθεί η παραγωγη μου αλλά τίποτα ακόμα θέλω 7 για να φτασω να της έχω ολοκληρωμένο γευμα


3yKGp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 30/3/2017 at 1:26 ΠΜ, sonia@ είπε:
8 hours ago, sonia@ είπε:

Αντλο στις 2.5 με 3 ώρες αλλά βγάζω λίγο και δεν της φτανει πειβαει και γκρινιάζει σίγουρα προτιμά το δικο το βλέπω το πίνει με λαχτάρα αλλά μειώθηκε η παραγωγη και αυξήθηκαν οι αναγκες της..εσείς πως πάτε με το θηλασμό την έβαλα και λίγο με ψευτοθηλες μπαε και αυξηθεί η παραγωγη μου αλλά τίποτα ακόμα θέλω 7 για να φτασω να της έχω ολοκληρωμένο γευμα

Εγω θα έλεγα να βαζεις το μωρο στο στηθος συχνα. Η παραγωγη δεν αυξάνεται σε μια μέρα θέλει χρόνο . Εκτός κ πονας οποτε οσο αντεχεις.  Εμεις τα παμε καλα. Ειμαι εμπειρη πια κ δε θα κανω τα ιδια λαθη. Πχ αν εχει φαει κ κλαιει της δινω πιπιλα οχι στηθος οπως εκανα με τα αλλα. Εσεις τα νεα σας?

  • Μου αρέσει 2

9 & 7.5  my boys & 3 my butterfly

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια γεια σας!

Μια ερώτηση..πώς δίνετε τις σταγόνες βιταμίνης D? Κάνει μια ώρα να πέσει..κ το μωρό σιγά μη μείνει με ανοιχτό το στόμα!

Ήρθε χτες παιδίατρος σπίτι..έχουμε πάρει 50 γραμμάρια πάνω απ το βάρος γέννησης (4.200 είμαστε) κ 3 πόντους! Καλά τα πάμε με το θηλασμό..τρώει συνέχεια κ έχει αυξηθεί η παραγωγή!  Πιπίλα είπε η γιατρός όχι ακόμα. 

Στον βραδινό ύπνο ακόμα δυσκολευόμαστε! 

Πάω να κάνω ένα μπανάκι..τώρα που κοιμάται.

καληνύχτα!!!

  • Μου αρέσει 2

e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω sweet ταρακουναω το μπουκάλι και με το που είναι να πεσει τοτε Τσακ μπαμ όντως πολύ αργά πέφτουν δεν καταλαβαίνουν οτι είναι για μωρα..

Κοιτά πονανε λίγο αλλά εννοείται το παλευω όσο μπορω μακάρι να αυξηθεί ώστε να μην δίνω και ξένο να ξανά γυρίσω αποκλειστικά στο δικο μου θα δειξει...


3yKGp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλημέρα!

Επιτέλους χτες βράδυ κοιμηθήκαμε όπως έπρεπε. Έφαγε 11.30- 2.30- 5.30- 8.30. Ανά 3ωρο δηλαδή..και όταν τον έβαζα στο πορτ μπεμπε δεν ξύπναγε!!!! Αλληλούια!!! Ελπίζω έτσι να γίνει κ απόψε. Δεν άντεχα άλλο με 2-3  ώρες ύπνο την ημέρα!

Οι θηλές πονάνε κ μένα..όταν τις πρωτοπιάνει..αλλά δεν είναι πληγωμένες κ έχουν ροή πλέον! Με καθησύχασε  κ η παιδίατρος ότι τρώει καλά..αλλιώς δε θα ηρεμούσε μου πε!

Α! 25 ημερών πρέπει να του πάρουν αίμα για να ελέγξουν για υποθυρεοειδισμό. Θα πάρω τηλ στο βιοανάλυσις να μου πουν τι ώρα να πάω να μην έχει κόσμο.Μου πε μπορεί να ρθει κ η παιδίατρος εκεί..να του πάρει αίμα αυτή. Τόσο δύσκολο είναι? Αχ  τι θα τραβήξει το μπεμπάκι μου..! Το άγχος μας δε θα τελειώσει ποτέ τώρα που γίναμε μαμάδες νομίζω! 

φιλια!

  • Μου αρέσει 1

e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, sweet mommy είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!

Επιτέλους χτες βράδυ κοιμηθήκαμε όπως έπρεπε. Έφαγε 11.30- 2.30- 5.30- 8.30. Ανά 3ωρο δηλαδή..και όταν τον έβαζα στο πορτ μπεμπε δεν ξύπναγε!!!! Αλληλούια!!! Ελπίζω έτσι να γίνει κ απόψε. Δεν άντεχα άλλο με 2-3  ώρες ύπνο την ημέρα!

Οι θηλές πονάνε κ μένα..όταν τις πρωτοπιάνει..αλλά δεν είναι πληγωμένες κ έχουν ροή πλέον! Με καθησύχασε  κ η παιδίατρος ότι τρώει καλά..αλλιώς δε θα ηρεμούσε μου πε!

Α! 25 ημερών πρέπει να του πάρουν αίμα για να ελέγξουν για υποθυρεοειδισμό. Θα πάρω τηλ στο βιοανάλυσις να μου πουν τι ώρα να πάω να μην έχει κόσμο.Μου πε μπορεί να ρθει κ η παιδίατρος εκεί..να του πάρει αίμα αυτή. Τόσο δύσκολο είναι? Αχ  τι θα τραβήξει το μπεμπάκι μου..! Το άγχος μας δε θα τελειώσει ποτέ τώρα που γίναμε μαμάδες νομίζω! 

φιλια!

Καλησπέρα κ καλο μηνα..

Κοιτα οταν πρωτοπιανει κ αρχιζει η ροη ποναω κ γω. Μετα ομως οχι.

Εμας μας δωσαν ενα χαρτι που της πηραν αιμα την τριτη μέρα , στην κλινικη, απο τη φτερνα κ ελεγε οτι ειναι ελεγχος για υποθυροειδισμο κ κατι ενζυμα. Θα μας παρουν σε ενα μηνα τηλ αν εχει θεμα  . Αν οχι δε μας παιρνουν.

Ωραιο το προγραμμα σας.. περιπου ετσι είναι και το δικο μας.

Καλο Σκ.... 

  • Μου αρέσει 2

9 & 7.5  my boys & 3 my butterfly

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλησπέρα τι κάνετε εμείς ειχαμε ποου γκρίνια είχε έρθει η γιαγια της την εμαθε τόσες μέρες στην αγκαλιά και στο κούνημα και όσο και να μιλούσα εγώ όχι αγκαλιά πολύ και κούνημα.. Και τώρα τα τραβάω εγώ έτσι και πω να την αφήσω κλαίει με λιγμους άντε να μπει σε πρόγραμμα ξανά με έχει πιασει το κεφάλι μου τι να κάνω για να επιστρέψει στο πρόγραμμα της ???οποια μπορεί ας μου πει ενα κόλπο δεν μπορω αλλο


3yKGp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια!

Δυστυχώς το πρόγραμμα μας δεν κράτησε 2ο βράδυ.Ο μπέμπης στο υπνοδωμάτιο μας όλο κλαίει..στο σαλόνι κοιμάται μια χαρά. Δε ξέρω τι να κάνω..ζήτημα να κοιμόμαστε 2 ώρες τα χαράματα. Αν είχαμε τηλεόραση στο υπνοδωμάτιο..πιστεύω θα λυνόταν το πρόβλημα μας. Για την εξέταση που λέτε..(για αίμα από τη φτέρνα) την κάναμε κ μεις. Αλλά μας είπε η παιδίατρος λόγω του χασιμότο..να κάνει πάλι εξ.αίματος tsh k t4. Επίσης έχουμε τρομερή ανησυχία γιατί γράψανε στο βιβλιάριο του για κλειστές πηγές κ εφίππευση. Πρέπει να παρακολουθούμε την ανάπτυξη του κεφαλιού του συνεχώς. Ελπίζω όλα να πάνε καλά.. και να μην χρειαστεί κάποια επέμβαση γι αυτό. Πόσο κρίμα να ταλαιπωρούνται βρεφάκια. Ας βάλει ο θεός το χέρι του!


e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, sweet mommy είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Δυστυχώς το πρόγραμμα μας δεν κράτησε 2ο βράδυ.Ο μπέμπης στο υπνοδωμάτιο μας όλο κλαίει..στο σαλόνι κοιμάται μια χαρά. Δε ξέρω τι να κάνω..ζήτημα να κοιμόμαστε 2 ώρες τα χαράματα. Αν είχαμε τηλεόραση στο υπνοδωμάτιο..πιστεύω θα λυνόταν το πρόβλημα μας. Για την εξέταση που λέτε..(για αίμα από τη φτέρνα) την κάναμε κ μεις. Αλλά μας είπε η παιδίατρος λόγω του χασιμότο..να κάνει πάλι εξ.αίματος tsh k t4. Επίσης έχουμε τρομερή ανησυχία γιατί γράψανε στο βιβλιάριο του για κλειστές πηγές κ εφίππευση. Πρέπει να παρακολουθούμε την ανάπτυξη του κεφαλιού του συνεχώς. Ελπίζω όλα να πάνε καλά.. και να μην χρειαστεί κάποια επέμβαση γι αυτό. Πόσο κρίμα να ταλαιπωρούνται βρεφάκια. Ας βάλει ο θεός το χέρι του!

Καλημέρα. Μου θυμιζετε πολυ τον πρωτο μου γιο. Δεν κοιμοταν ποτε κ αν τελικα κοιμοταν, στο τέταρτο ξυπνουσε με ουρλιαχτα λες και το τσιμπουσαμε. Δεν εκανα τπτ, απλα υπομονη.... πολλη υπομονη.. Εμενα κοιμηθηκε τριωρα οταν ηταν εναμιση ετων. Ελπιζω κ ευχομαι εσεις να μη μας μοιαζετε κ να ειναι κατι παροδικο. Οσο για το αλλο θεμα, εύχομαι να μην ειναι τπτ κ να περασει..

  • Μου αρέσει 2

9 & 7.5  my boys & 3 my butterfly

Link to comment
Share on other sites

Απο συμπληρωμα η μπεμπα μας επινε novalac

Τωρα μου ειπαν πως για να αυξησω παραγωγη λογο αυξημενησ προλακτινης την νυχτα πωσ μπορω να αντλω ανα 1,5 ωρα την νυχτα για να εχω την επομενη περισσοτερο θα το δοκιμασω κ θα σας πω...

 

Εμεις ακομη να παρουμε την μικρη...μαλλον αυριο...ασυμβατοτητα αιματως κ διακυμανσεις ικτερου...αντε να τελειωνουμε...κ ειναι μια γλυκα...ειδα την μεγαλη μου σημερα κ μου φαινετε μεγαλο παιδακι πια... 

  • Μου αρέσει 2

JM2al1e.jpgJM2ap2.png8BFPp3.png

και 7χρονων ο γιοκας μας..

Link to comment
Share on other sites

Πηραμε εχθες την μικρη σπιτι..

Θηλαζει επι 2 ωρες... σιγαααααα σιγαααααααα ...κ μετα κοιμαται επι 2 η 3 ωρες....

Τι να πω αυτος ο διωρος θηλασμος με τρομαξε...αλλα αν ειναι μετα να κοιμαται καλα κ ωρα...σουπερ...

 

  • Μου αρέσει 2

JM2al1e.jpgJM2ap2.png8BFPp3.png

και 7χρονων ο γιοκας μας..

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dudu είπε:

Πηραμε εχθες την μικρη σπιτι..

Θηλαζει επι 2 ωρες... σιγαααααα σιγαααααααα ...κ μετα κοιμαται επι 2 η 3 ωρες....

Τι να πω αυτος ο διωρος θηλασμος με τρομαξε...αλλα αν ειναι μετα να κοιμαται καλα κ ωρα...σουπερ...

 

Μπραβο τελεια. Να σας ζησει... Πως ηταν το πρωτο βραδυ με τρια παιδια?


9 & 7.5  my boys & 3 my butterfly

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...