Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΟ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ


Recommended Posts

γεια σας και απο μενα δυστυχως δεν προλαβαινω να διαβασω ολα αυτα που γραψατε οποτε ελπιζω να ειστε καλα.εμεις εχουμε πολυ δουλεια φτιαχνουν ενα σωρο πραγματα και ολο πρεπει να πλενω να συμαζευω κτλ.τα ζουζουνια δεν μ'αφηνουν ουτε 5 λεπτα μολις σηκωνωμαι να παω στη κουζινα η στη τουαλεττα ερχονται απο πισω για να μην φυγω.και οταν κοιμουνται κοιμαμαι και εγω απο τη κουρασει.συγνωμη που δεν προλαβα να διαβασω τα νεα σας.φιλια σε ολες.


l9Iop2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • sweet_february

    1501

  • DEMS

    1131

  • giota.

    1043

  • elisabeth

    1001

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλησπερα κ απο μενα!σας ευχαριστω ολες για το ενδιαφερον και την κατανοηση.

φαιη πολυ ευχαριστα τα νεα σου με το καλο να επιστρεψεις στα παλια λημερια:-Dμπαρβο κ για το τατουαζ πολυ μ αρεσει ανυπομονω να το δω!

αλεξια σιγουρα τα χει δει ολα ο παιδιατρος μας κ λιγα λες:lol:

σημερα ειχα παρει αδεια για να καθαρισω ολο το σπιτι κ τις βεραντες κ να στολισω.περιττο να σας πω οτι δε νιωθω τα ποδια μου ξεπατωθηκα κ ακομα δε τελειωσα το στολισμα...μπηκα λιγο να σας διαβασω κ να κανω ενα διαλειματακι.πηγα κ στο γυναικολογο μου μου γραψε εξετασεις τις εκανα το μεσημερι(ετησιος ελεγχος ηταν τιποτε το σπουδαιο)-κρατιομουν κ νηστικη απο χθες το βραδυ μεχρι τις 1 το μεσημερι που τις εκανα απορω πως αντεξα!

χριστινα εχω χασει πολλα επεισοδια απο διπλα καποια στιγμη θα μπω να διαβασω(τι κουτσομπολα που ειμαι!!:lol:)

ωπ μολις ηρθε ο αντωνης εφερε τα σιδερακια που κρεμαμε τα στολιδια στο δεντρο δεν ειχα πολλα.παω να συνεχισω το στολισμα.καλο βραδυ σε ολες!


uVBDp3.png MkMgp2.png

kJdJp2.png

Δεν είναι ευτυχία να κάνεις πάντα αυτό που θέλεις,

αλλά πάντα να θέλεις εκείνο που κάνεις.

-Τολστόι-

Link to comment
Share on other sites

Aλεξια ευχαριστω!!! Το τατου θα το χτυπησω στο αριστερο χερι, στο σημειο αναμεσα σε αγκωνα και καρπο! ;)

Ναταλακι ζορικα τα διδυμουλια ε? Δεν πειραζει κοριτσι μου, ζωη να εχουν και ας μας κουραζουν τα παιδακια μας!! Μια απο αυτες τις μερες θα σε παρω τηλ. να μιλησουμε, αν δεις μυστηριο νουμερο, σηκωσε το κανονικα, ειναι Λαγονησιωτικος ο κωδικος!!! :lol:

Σοφακι με το καλο να τελειωσεις!! Και του χρονου με ενα μπεμπονι στην κοιλια!! ;) Μετα λετε για εμενα, εσυ παλευεις απο το πρωι και δεν εχεις τελειωσει ακομα!! :lol:

Η Μαρια σημερα εμαθε να αναβει τους αναπτηρες ασφαλειας!! :shock: Πως το εκανε αυτο μη με ρωτατε!! Εγω παντως και που προσπαθησα δεν μπορω... Εκεινη κανει 3 τσακ και στο τεταρτο βγαινει κανονικα η φλογα! :roll: Τουλαχιστον καθεται και το σβηνει οπως τα κερακια αλλα πρεπει να μαζευω και τους αναπτηρες απο εδω και στο εξης! :?


Οταν φτανει ο κομπος στο χτενι, δεν φταιει το χτενι... Εσυ εισαι αχτενιστη!

gM4vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα!

maria nd μάντεψε τι βρήκα, γυρνώντας από το κολυμβητήριο, στην τσάντα του Ευριπίδη :lol: ναι, ναι πρόσκληση για πάρτυ :lol: Επίσης ξέχασα να σου πω ότι είσαι ο πρώτος άνθρωπος που έκανε η Ιφιγένεια κίνηση να πάει, εκτός από μένα και τον μπαμπά της.

Σοφία μπράβο για το στόλισμα και του χρόνου να είσαι καλά :D

Φαίη δεν σχολιάζω για το τατουάζ ...

Γιώτα μάλλον θα έρθουμε στους γονείς του Διονύση την Κυριακή, οπότε αν μπορείς πετάγομαι και το παίρνω.

Φιλάκια :D


etCDp3.png hk8kp3.png

Η μαμά του Ευριπίδη και της Ιφιγένειας

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μαρια γιατι δεν σχολιαζεις? :confused:

Χριστινα θελω να το κανω σε εκεινο το σημειο γιατι εχω ενα σημαδι :( και θελω να το κρυψω.


Οταν φτανει ο κομπος στο χτενι, δεν φταιει το χτενι... Εσυ εισαι αχτενιστη!

gM4vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον... ασχετα με τα τατου, τις γιορτες και ο,τι αλλο θεμα πιασαμε τελευταια... (Το διευκρινιζω αυτο για να μην νομιζετε πως με πειραξε κατι που γραφτηκε τωρα, προσφατα)

Θελω να σας εκμυστηρευτω κατι δικο μου και ελπιζω στην κατανοηση σας!

Οταν ξεκινησα να γραφω εδω, το εκανα για το χαβαλε.. Απλα για να περασει η ωρα μου, να χαζογελασω, να πω απλα τα νεα μου... Λιγο αργοτερα, και οταν αρχισαν οι συναντησεις μας, αυτο το τοπικ εδω εγινε η συνηθεια μου, το παρεακι μου, ενας τροπος να ξεκινησει καλα η μερα μου και να εκτονωθω. Να γραψω τι μου συμβαινει και πατωντας "υποβολη" να νιωσω πως φευγει απο πανω μου.. Ισως φανει δακρυβρεχτο και κλισε αλλα το αγαπησα το τοπικ μας και δεθηκα μαζι σας -με αλλες πολυ, με αλλες περισσοτερο, με αλλες λιγο-.

Στο δια ταυτα τωρα: Τις τελευταιες εβδομαδες, δεν αισθανομαι καλα γραφωντας... Νιωθω καπως περιεργα.. Συνεχιζω να αναζητω το τοπικ μας καθε πρωι που ξυπναω και πινω λιγο καφε μεχρι να βγαλω το Μαρακι απο το δωματιο αλλα μεσα μου λογω καποιων πραγματων που με εχουν πειραξει, δεν νιωθω ομορφα πια... Δεν θελω να αναφερθω στους λογους, οχι για να πεταξω τη φυτιλια και να το βγαλω απο πανω μου κανοντας σας να ψαχνεστε, αλλα γιατι θεωρω πως ειναι ανωφελο.. Ουτε εγω εχω να κερδισω κατι, αλλα και δεν θελω να στεναχωρησω καμμια σας!

Επειδη συνεχιζω ομως να πιστευω πως αυτος ειναι ενας χωρος για να μπαινουμε και να λεμε τα δικα μας και επειδη ουτε να προσποιουμαι μπορω αλλο, εχω αποφασισει να "αραιωνω".. Τα λεω ολα αυτα γιατι ειμαι σιγουρη πως καποια ατομα αν δουν πως λειπω θα με αναζητησουν. Οποιος λοιπον θελησει να με βρει, ξερει και που αλλα και πως να το κανει...

Δεν θα αναφερθω ξεχωριστα στην καθεμια σας, ετσι κι αλλιως σας εχω ολες στην καρδια μου (ακομα και οσες δεν καταφερα να γνωρισω απο κοντα). Απλως δεν αντεχω αλλο να προσποιουμαι... Δεν θελω να λεω ψεμματα αλλο πια.. Και ενα απο αυτα ηταν ο λογος που δεν ηρθα στην τελευταια μας συναντηση. Το ρεπο το πηρε ο Βασιλης κανονικα, απλα εμενα μεσα μου.... σαν κατι να εσπασε.... Δεν ειναι η καλυτερη μου αυτη τη στιγμη που σας τα γραφω ολα αυτα, ομως δεν αντεχω αλλο!

Καποτε, η Ειρηνη, μας ειχε ρωτησει αν θα καταληξουμε κι εμεις σαν καποιες αλλες συμφορουμιτισσες που ειχαν τσακωθει... Κι επειδη οι μαμαδες απο Ηλιουπολη ειναι για εμενα παρεακι, δεν θελω να μαζεψω κι αλλο "υλικο" και να γινω η αιτια για κατι τετοιο..

Ζητω συγγνωμη προκαταβολικα για οσες στεναχωρησα και σας ευχαριστω ολες που εισαστε διπλα μου σε καθε μου ανησυχια, στεναχωρια μα και χαρα!

Και ειπαμε... Δεν χανομαστε!

Φιλακια!!


Οταν φτανει ο κομπος στο χτενι, δεν φταιει το χτενι... Εσυ εισαι αχτενιστη!

gM4vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μαρια DEMS σπιτι θα ειμαι οποτε αν ερθετε στους γονεις του Διονυση μπορεις να περασεις.

Φαιη ειλικρινα λυπαμαι για ολα αυτα που διαβασα παραπανω,λυπαμαι που αισθανεσαι ετσι.Δεν εχω να σου πω κατι,εσυ ξερεις καλυτερα τον εαυτο σου και το πως αισθανεσαι.

Δε θα το συνεχισω,θα το αφησω εδω και να ξερεις απο την πλευρα μου οτι δεν θα σε ενοχλησω.Θα σε αφησω να ξεκολλησεις απ το παρεακι αφου αυτο θες.Να εισαι καλα.


GRJdp2.png

xefUp3.png

Link to comment
Share on other sites

γειαααααααα σας!!!εξαφανιστηκα και εγω αλλα εκανα γενικη παλι στο σπιτι γιατι ο μικρος το εκανε χαλια και νευριασα χθες που το ειδα...

ειρηνακι μου μας ελλειψες και ανησυχησαμε!!!εγω πηρα ενα αυτοκινητακι για το μικρο αλλα δεν ηξερα για τον μουστακα οτι εχει τοσο καλες τιμες!!!σε ποιο πηγες?εχουμε εδω κοντα?

οι υπολοιπες τι κανετε?


RdgUp3.png?9bYD0Vuc
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πήγαμε σήμερα στον Μουστάκα στην Τιτάνων στον Άλιμο (για την crazy baby το γράφω που ρωτάει :lol: ) . Είναι απέναντι από Κολομβούνη και Ήρα και δίπλα από το Orchestra Outlet. Αποφάσισα ότι τέτοιες μέρες με το παιδί σε παιχνιδάδικο δεν παίζει να ψωνίσουμε. Είχαμε πάρει κάτι μικροπράγματα αλλά επειδή η μικρή είχε εκνευριστεί που δεν την αφήναμε να πιάσει ό,τι έβλεπε τα παρατήσαμε και φύγαμε. Αύριο θα πάει στην πεθερά μου γιατί έχουμε σεμινάριο το απόγευμα οπότε θα πάμε να ψωνίσουμε με την ησυχία μας. Βρήκα και σκηνούλα που ήθελα για το δωμάτιό της με 20?. Αυτο θα της πάρει ο Άγιος Βασίλης :lol:

Τα νέα μας από το project "ύπνος στο κρεβάτι" είναι ότι σήμερα δεν μου ζήτησε καν να πάμε στο δωμάτιο μου. Μου έκανε μου μου μου για να την βάλω στο κρεβάτι της αλλά δεν ήθελε με τίποτα να κοιμηθεί αν δεν είμαι εκεί. Δεν με πειράζει αυτό... Αρκεί να κοιμάται στο κρεβάτι της χωρίς κουνημα.

Το ματάκι της δυστυχώς είναι κατακόκκινο και απ΄ό,τι είδα είναι πρησμένα και τα δύο βλέφαρά της. Στο άλλο μάτι που δεν είχε κλείσει έχει και μια κοκκινίλα από κάτω. Της έκανα πλύσεις με χαμομήλι και θα δω πως θα πάει και αύριο. Αρχίσαμε πάλι το prospan και πήρα και την κρέμα για την εντριβή της Power Health. Πριν λίγο άρχισε πάλι να βήχει αλλά όχι τόσο επίμονα όσο τα άλλα βράδια. Η μύτη φυσικά τρέχει σαν ποτάμι όλη μέρα.

Το άλλο που είναι εντυπωσιακό ότι κάθε απόγευμα πλέον τρώει ένα ολόκληρο μανταρίνι όσο και ό,τι και αν έχει φάει για απογευματινό! Δεν ξέρω αν τις κάνει καλό το να τρώει όξινο φρούτο στις 8.00. Σήμερα πάντως έφαγε και πατάτες φούρνου από τις δικές μας γιατί γυρίσαμε πίσω πεινασμένοι και την πέσαμε στο τάπερ με τον Λευτέρη οπότε ήθελε και αυτή! Παρόλα αυτά καθάρισε και 250 ml γάλα! Τελικά αυτό το παιδί όσο τρώει τόσο περισσότερο θέλει να τρώει :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!!!

Χτες το απογευμα πηγα αφησα τα παιδια στη μαμα μου κ πηγα στην Καλλιθεα για ψωνια.Πηρα μποτες,τσαντα,2 φορεματα,2 κολλαν,ενα ζευγαρι παπουτσια για τον Τασο,πηρα πυζαμες δικες μου και του Βασιλη,πηρα γοβες....ενα σωρο πραγματα...δεν ξερω κι εγω ποσα λεφτα χαλασα αλλα δεν πειραζει αφου ετσι κ αλλιως δεν ψωνιζουμε καθε μερα!!!!!Η μανα μου απελπιστηκε και με τα τρια κ μου ειπε να παω να παρω τον Τασο τουλαχιστον.Εντωμεταξυ ξεχασα τα κλειδια μου στο αμαξι του Βασιλη κ δεν μπορω να παω πουθενα.....θα περασει ο Βασιλης να τον παρει σε κανενα 2 ωρο.

Σημερα το μενου εχει μακαρονια με κιμα,τωρα ακομη πινω καφε.Κοιμιηθηκα μ ενα αγχος που μου ειπε η μανα μου πως δεν την παλευει κ σκεφτομουν ολη νυχτα οτι θα χτυπησει το τηλ να παω να παρω τα παιδια.Την λυπαμαι κι αυτη.Δε θελω να τη φερνω σε δυσκολη θεση.Και τωρα τη ρωτησα αν θελει να παω να τα παρω και τα τρια αλλα θελει να παρω μονο τον Τασο ή μονο τα διδυμα.Απλα λεει και τα τρια μαζι δεν γινεται.Οποτε θα παρω τον Τασο για να ξεκουραστω λιγο απο την γκρινια των μικρων.

Υπομονη και ολα θα γινουν......

Για σημερα δεν προβλεπεται εξοδος,ισως αυριο να παμε σε κανεναν παιδοτοπο με τον Τασο,εκτος αν το εχει στρωσει!!!!!

Παω να πιω λιγο καφε ακομη για να φτιαξω κ τον κιμα....

Σας φιλω!!!!


GRJdp2.png

xefUp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!

maria nd μάντεψε τι βρήκα, γυρνώντας από το κολυμβητήριο, στην τσάντα του Ευριπίδη :lol: ναι, ναι πρόσκληση για πάρτυ :lol: Επίσης ξέχασα να σου πω ότι είσαι ο πρώτος άνθρωπος που έκανε η Ιφιγένεια κίνηση να πάει, εκτός από μένα και τον μπαμπά της.

Αχ αλήθεια? Τι ωραία, πολύ χάρηκα!!!! Έχουν ένστικτο τα μωρά και καταλαβαίνουνε αν κάποιος τα αγαπάει. Τότε ευχαρίστηση μου να την παίρνω αγκαλίτσα κάθε Δευτέρα και Παρασκευή!!!!

Σας αφήνω τώρα γιατί πρέπει να ετοιμαστούμε για το πάρτυ!!!


8Fx2p2.png

OtbVp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κ απο μενα!

σας ευχαριστω πολυ για τις ευχες σας!με το καλο να στολισετε οσες δεν εχετε στολισει.χθες ξαπλωσα απ τις 8 να κοιμηθω πολυ κουραση.φαιη εγω σπανια το περνω αποφαση να ασχολξθω με το σπιτι αλλα οποτε το κανω τα κανω ολα μαζι κ σκουπισμα σφουγγαρισμα κ βεραντες κ τζαμια παντζουρια τα παντα...γ αυτο μετα ειμαι κομματια αλλα τουλαχιστον ξεμπερδευω μια κ εξω κ μετα εχω καιρο να κανω οτι θελω.να πω την αλιωθια ενιωσα ασχημα που πηρα αδεια για να καθαρισω συνηθως επερνα αδεια για να παω εκδρομη βολτα για ψωνια κατι τετοιο τελως παντων...μου κακοφανηκε χθες.στενοχωρεθηκα με το δευτερο ποστ σου δε θελω να σταματησεις να γραφεις...οτι κ να γινει παντως δε χανομαστε:wink:

αλεξια πως εισαι σημερα?περαστικα σου!

περαστικα κ στην κωνσταντινα της χριστινας.κ εμενα η ελισαβετ ξυπνησε σημερα γεματη τσιμπλες κ ερεθισμενο ματακι καποια μολυνση θα ναι εγω της βαζω πολυ ορο καθε τρεις κ λιγο κ περναει.αλλιως αν μου πει ο παιδιατρος βαζω κολλυριο tomprex.

και κατι τελευταιο...ξεχασα να ευχηθω σε ολα τα παιδακια μας-και γενικα σε ολα τα παιδακια του κοσμου χρονια πολλα!σημερα ειναι η παγκοσμια ημερα του παιδιου.να τα χαιρομαστε λοιπον!

πολλα φιλια και καλο σκ σε ολες!


uVBDp3.png MkMgp2.png

kJdJp2.png

Δεν είναι ευτυχία να κάνεις πάντα αυτό που θέλεις,

αλλά πάντα να θέλεις εκείνο που κάνεις.

-Τολστόι-

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια!

σοφάκι σε ευχαριστώ, είμαι καλά ευτυχώς δεν είναι ίωση.

τί πάθανε τα ματάκια της ελισσάβετ και της κων/νας μας? τίποτα αλεργικό θα είναι. περαστικά τους μωλέ!

πάντως είναι ωραία έξω ε? αρχίζει να δείχνει ότι είναι χειμώνας. τα 3 μου αλωνίζουν έξω με τον πατέρα τους.

φαίη μου :(, αλλά όπως λέει και η σοφία δεν χανόμαστε.


Bl4Cp3.pngmAB8p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...