Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

ΓΝΩΜΕΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΣΙΛΙΒΑΚΟ-LOCUS MEDICUS


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

Καλησπέρα από εμένα........

Έχω πάει στο κέντρο αυτό με παραπομπή του γιατρού μου........ Μετά από τρεις αποβολές αναίτιες και αφού άλλαξα γιατρό γιατί δεν έβγαζα καμία άκρη....... κατέληξα στο γιατρό όπου και τελικά κατάφερα να φέρω εις πέρας την εγκυμοσύνη μου και έχω ένα κοριτσάκι 11 ετών......

Ο γιατρός μου λοιπόν τα πήρε όλα με τη σειρά και στο τέλος με έστειλε στον Κο Τσιλιβάκο αφού είχε ήδη επικοινωνήσει μαζί του.

Ήταν πολύ καλός και αφού είδε το ιστορικό μου, καταλήξαμε στο συμπέρασμα ότι για να αποκλείσουμε όλες τις περιπτώσεις καλό θα ήταν να κάνω τρεις εξετάσεις που ήταν πιο εξειδικευμένες. Πάντα σε συνεννόηση με το γιατρό μου...... Ήταν πολύ επεξηγηματικός και δεν μου έδωσε την αίσθηση ότι με έβλεπε ως ένα πακέτο οικονομικό....... Τελικά τις έκανα και τα αποτελέσματα ήταν όλα καλά....... Στο τέλος λοιπόν μίλησε με το γιατρό μου και συζητώντας για την περίπτωση μου θυμάμαι πως συζήτησαν για κάτι τελευταίο που θα έπρεπε να δουν........ Ευτυχώς στάθηκα τυχερή.......  

Αν επιτρέπεται ρωτάς για το αν είναι καλό το κέντρο ή για το συγκεκριμένο γιατρό;;;;;;;;;


8JPrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γιωτα μου ευχαριστω για την απαντηση σου!

Ρωταω περισσοτερο για τον συγκεκριμενο γιατρο. Εμενα βεβαια η περιπτωση μου ειναι διαφορετικη. Εγω εχω κανει 4 εξωσωματικες και ποτε δεν εχω μεινει εγκυος. Εχω παει ηδη σε αυτον τον γιατρο και αυτα που μου λεει με εχουν προβληματισει αρκετα. Απο την τελευταια εξωσωματικη που εκανα προεκυψαν 16εμβρυα απο τα οποια τα 14 ειναι στη καταψυξη.

Στο Τσιλιβακο καναμε εξετασεις και οι δυο. Στον αντρα μου βρεθηκαν ιοι και χλαμυδια. Η εξεταση για τους ιους κ τα χλαμυδια ειναι πατεντα του Τσιλιβακου και αμφισβητείται απο πολλους. 

Απο την εξεταση του αντρα μου εβγαλε συμπερασμα οτι τα εμβρυα μας ενδεχομένως μολυνονται απο το σπερμα και δεν τα δεχεται η μητρα μου μετα. Μου προτεινει να βαλω τα κατεψυγμενα-μολυσμενα αλλα μαζι με αυτα να δημιουργησω κ ενα εμβρυο νεο μετα απο αντιικη θεραπεια του αντρα μου. Εννοειται ομως οτι αν το κανουμε αυτο θα φαμε ταλαιπωρία και οι δυο και περισσοτερα χρηματα. Σκεψου οτι δεν ειναι μονο η ωοληψια ειναι και η παρακεντηση ορχεων που πρεπει να γινει παλι.

Μίλησα με διαφορες ειδικοτητες.....αλλοι δεν την ξερουν αυτη τη θεωρια, αλλοι λενε δεν υπαρχει πιθανοτητα να ισχυει και ο γιατρος μου κραταει ουδετερη σταση γιατι κιολας αυτος μου τον συστησε. 

Γιωτα μου ευχαριστω για την απαντηση σου!

Ρωταω περισσοτερο για τον συγκεκριμενο γιατρο. Εμενα βεβαια η περιπτωση μου ειναι διαφορετικη. Εγω εχω κανει 4 εξωσωματικες και ποτε δεν εχω μεινει εγκυος. Εχω παει ηδη σε αυτον τον γιατρο και αυτα που μου λεει με εχουν προβληματισει αρκετα. Απο την τελευταια εξωσωματικη που εκανα προεκυψαν 16εμβρυα απο τα οποια τα 14 ειναι στη καταψυξη.

Στο Τσιλιβακο καναμε εξετασεις και οι δυο. Στον αντρα μου βρεθηκαν ιοι και χλαμυδια. Η εξεταση για τους ιους κ τα χλαμυδια ειναι πατεντα του Τσιλιβακου και αμφισβητείται απο πολλους. 

Απο την εξεταση του αντρα μου εβγαλε συμπερασμα οτι τα εμβρυα μας ενδεχομένως μολυνονται απο το σπερμα και δεν τα δεχεται η μητρα μου μετα. Μου προτεινει να βαλω τα κατεψυγμενα-μολυσμενα αλλα μαζι με αυτα να δημιουργησω κ ενα εμβρυο νεο μετα απο αντιικη θεραπεια του αντρα μου. Εννοειται ομως οτι αν το κανουμε αυτο θα φαμε ταλαιπωρία και οι δυο και περισσοτερα χρηματα. Σκεψου οτι δεν ειναι μονο η ωοληψια ειναι και η παρακεντηση ορχεων που πρεπει να γινει παλι.

Μίλησα με διαφορες ειδικοτητες.....αλλοι δεν την ξερουν αυτη τη θεωρια, αλλοι λενε δεν υπαρχει πιθανοτητα να ισχυει και ο γιατρος μου κραταει ουδετερη σταση γιατι κιολας αυτος μου τον συστησε. 


POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μαρίτσα μου εγώ δεν ήμουν σε εξωσωματικές όμως λόγω των συνεχόμενων 3 αποβολών και έπειτα από την τελευταία έπρεπε να ψάξω ένα γιατρό που να είναι πιο εξιδικευμένος.....

Ο γιατρός που εμπιστεύτηκα τελικά ήταν διευθυντής στο τμήμα των εξωσωματικών....... γιατρός που κατά βάσει ασχολούνταν με την υποβοηθούμενη αναπαραγωγή........ Αυτό που τελικά διαπιστώθηκε σε εμένα συνήθως εμφανίζεται στη διαδικασία της εξωσωματικής και νομίζω πως σε κανένα άλλο γιατρό δεν θα είχα βρει άκρη..........

Είναι πολύ σημαντική όμως θεωρώ και η γνώμη του γιατρού σου........ εάν το πιστεύει. Κοίτα η αλήθεια είναι ότι πάντα αυτά τα κέντρα επειδή ασχολούνται με ιδιόμορφες περιπτώσεις είναι πάντα στη διαδικασία του να ψάχνουν και να ανακαλύπτουν....... οπότε εκεί μπορούν να βρεθούν διάφορα πριν καν γίνουν γνωστά στο ευρύ κοινό........

Πάρε παράδειγμα τα αντιπατρικά...... όταν ήμουν στη διαδικασία των εξετάσεων ήταν πολύ αυτοί που δεν το δεχόντουσαν και έλεγαν πως δεν ισχύουν......... 

Και επίσης συνηδειτοποίησα πως αν δεν είχα πάει στο γιατρό μου και στον Τσιλιβάκο την εξέταση που μου έδωσαν και βρέθηκε το πρόβλημα μου δεν θα μου την είχε δώσει κανείς μιας και κανένας σχεδόν δεν ήξερε τι ήταν αυτό ακόμα και όταν το εξηγούσα.

Ωστόσο σε καταλαβαίνω απόλυτα γιατί είναι και το θέμα της ταλαιπωρίας αλλά και το οικονομικό.........

Δεν υπάρχει κάποια θεραπεία που μπορεί να κάνει ο άντρας σου για να αποφύγετε τουλάχιστον το κομμάτι αυτό;;;;;

Δεν ξέρω τώρα δίνω μια γνώμη απλή που μου ήρθε στο μυαλό μου........

Ωστόσο μέχρι να τα ξαναπούμε εύχομαι Καλή Ανάσταση να έχουμε με υγεία και με τη φώτιση του θεού να βρεθεί η καλύτερη δυνατή λύση και για σένα......... 

Μαρίτσα μου εγώ δεν ήμουν σε εξωσωματικές όμως λόγω των συνεχόμενων 3 αποβολών και έπειτα από την τελευταία έπρεπε να ψάξω ένα γιατρό που να είναι πιο εξιδικευμένος.....

Ο γιατρός που εμπιστεύτηκα τελικά ήταν διευθυντής στο τμήμα των εξωσωματικών....... γιατρός που κατά βάσει ασχολούνταν με την υποβοηθούμενη αναπαραγωγή........ Αυτό που τελικά διαπιστώθηκε σε εμένα συνήθως εμφανίζεται στη διαδικασία της εξωσωματικής και νομίζω πως σε κανένα άλλο γιατρό δεν θα είχα βρει άκρη..........

Είναι πολύ σημαντική όμως θεωρώ και η γνώμη του γιατρού σου........ εάν το πιστεύει. Κοίτα η αλήθεια είναι ότι πάντα αυτά τα κέντρα επειδή ασχολούνται με ιδιόμορφες περιπτώσεις είναι πάντα στη διαδικασία του να ψάχνουν και να ανακαλύπτουν....... οπότε εκεί μπορούν να βρεθούν διάφορα πριν καν γίνουν γνωστά στο ευρύ κοινό........

Πάρε παράδειγμα τα αντιπατρικά...... όταν ήμουν στη διαδικασία των εξετάσεων ήταν πολύ αυτοί που δεν το δεχόντουσαν και έλεγαν πως δεν ισχύουν......... 

Και επίσης συνηδειτοποίησα πως αν δεν είχα πάει στο γιατρό μου και στον Τσιλιβάκο την εξέταση που μου έδωσαν και βρέθηκε το πρόβλημα μου δεν θα μου την είχε δώσει κανείς μιας και κανένας σχεδόν δεν ήξερε τι ήταν αυτό ακόμα και όταν το εξηγούσα.

Ωστόσο σε καταλαβαίνω απόλυτα γιατί είναι και το θέμα της ταλαιπωρίας αλλά και το οικονομικό.........

Δεν υπάρχει κάποια θεραπεία που μπορεί να κάνει ο άντρας σου για να αποφύγετε τουλάχιστον το κομμάτι αυτό;;;;;

Δεν ξέρω τώρα δίνω μια γνώμη απλή που μου ήρθε στο μυαλό μου........

Ωστόσο μέχρι να τα ξαναπούμε εύχομαι Καλή Ανάσταση να έχουμε με υγεία και με τη φώτιση του θεού να βρεθεί η καλύτερη δυνατή λύση και για σένα......... 


8JPrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ! Καλη ανασταση κ σε σενα.

Θα μπορουσαμε να αποφυγουμε την παρακεντηση ορχεων γιατι υπαρχει γενικοτερα σπερμα στο δειγμα που δινει αλλα ο Τσιλιβακος δεν εμπιστευεται τα εμβρυα που προεκυψαν με σπερμα απο αυνανισμο. 

Αντιθετα ο γιατρος μου πιστευει οτι εφοσον εφτασαν βλαστοκυστες και αυτα τα εμβρυα εχουν δυναμικη.

Για να καταλαβεις τα μισα εμβρυα που εχω στη καταψυξη δημιουργηθηκαν με αυνανισμο. Τα αλλα μισα απο παρακεντηση ορχεων. Εικονικα φαινονται ολα καλα σε ποιοτητα και ειναι ολα βλαστοκυστες. 

Λεμε να μην ακουσουμε την προταση του Τσιλιβακου γιατι ουτε ο ιδιος ο Τσιλιβακος δεν ειναι απολυτος οτι τα καταψυγμενα δεν θα πιασουν. Μας ειπε να τα βαλουμε κ τα κατεψυγμενα απλα να δημιουργησουμε κ ενα νεο μετα την αντιικη θεραπεια του αντρα μου.

Οι γιατροι κοντευουν να με τρελανουν.

Αν θελει ο θεος να γινω μητερα πιστευω οτι θα πιασουν κ αυτα που ηδη εχω.

 


POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...