Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Εξωσυζυγική σχέση..


Elena2000

Recommended Posts

Ελενα οσο καθομαι κ σκεφτομαι την περιπτωση σου ανακαλυπτω οτι κ την πιτα θες κ τν σκυλο χορτατο!!! Για πες στον παντρεμενο να χωρισετε κ να μεινετε μαζι! Ετσι να δουμε θα ειναι η απαντηση του δεν μπορω να χωρισω τοσο ευκολα γιατι υπαρχει κ ενα παιδι κ ειμαστε χρονια μαζι!!

Κ θα σ πω κ ενα μυστικο ειναι αλλιως ν ζεις μ καποιον 20 χρονια κ ν ξερει μεχρι κ τ ωρα πας τουαλετα κ αλλο ξαφνικα να βρεθεις μ καποιον π σε μαθαινει! Πως ν το κανουμε ο παντρεμενος αντρας αυτο δεν τ αλλαζει γ κανεναν λογο!!! Ο φιλος σ λοιπον θα προτησει την γυναικα τ που ξερει κ ποσες φουσκαλες θα πρεπει ν εχει ο καφες τ παρα καποιον π δεν ξερει τι καφε πινει!!!


28797vui1gia3ib.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 49
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κ καλα θα κανει!! Κ αντε κ χωροσε κ ρα εφτιαξε με την ελεβα κ παντρευτηκαν κ καναν παιδι γιατι λοιπον να μην ττην απατησει??? Η γιατι εκτος απο την ελενα να μην εχει κ αλλες 15 ελενες???? Θα μου πεις γιατι κ η γυναικα τ να μην εχει αλλους τοσους κ να μημ χωριζουν για οικονομικους λογους??? Θα μου πεις αμα ειναι ετσι σιγα το γαμο!! Αλλα η ελενα γιατι να ειβαι καποια που περναει ο κυριος το χρονο τ την τιμαει σαν κοπελα??


28797vui1gia3ib.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!

Ελένη, η αλήθεια είναι πως στο μήνυμα σου δεν δίνεις πολλά στοιχεία. Γιατί με το δεδομένο που πρόσθεσε η maela δλδ ότι είσαι 28, άρα παντρεύτηκες στα 21, το τοπίο διαφοροποιείται λιγάκι! Πιθανόν βιάστηκες να παντρευτείς? Τελοσπάντων, προσωπικά θεωρώ ότι όλα είναι ανθρώπινα και πιστεύω πως όλα μπορούν να συμβούν σε όλους. Ανάλογα με τις περιστάσεις κλπ!

Το αν φταίει ο άντρας σου ή εσύ, για την κατάσταση του γάμου σου, είναι δευτερεύον αφού, προσωπική άποψη πάντα, ο γάμος σου έχει σημάνει το καμπανάκι της λήξης! Άλλωστε, στην πλειοψηφία των περιπτώσεων φταίνε και οι δύο!

Δεν δικαιολογώ την πράξη σου, αλλά δεν θα σε λιθοβολήσω κι όλας! Αλλωστε παιδάκια δεν έχεις, οπότε μέχρι στιγμής προτεραιότητα είναι η προσωπική σου ευτυχία!

Ολα καλά μέχρι εδώ, όμως εναντιώνομαι σε κάτι που έγραψες και δεν μου αρέσει καθόλου ο συγκεκριμένος τρόπος σκέψης:

Αν μου το ζητήσει ξεκάθαρα,θα χωρίσω για να είμαι μαζί του (και εκείνος ΕΝΝΟΕΊΤΑΙ να χωρίσει τη γυναίκα του)..

Βρε κοπέλα μου, τι είσαι? Υποχείριο? Αν μου το ζητήσει και μπλα μπλα μπλα?

Νέα κοπέλα και περιμένεις τους άλλους να αποφασίσεις για την ζωή σου?

Και στη ζωή σου μέχρι τώρα, δεν έχεις μάθει να μην πιστεύεις έτσι εύκολα τους άλλους? Πρώτη φορά ακούς παντρεμένο να ορκίζεται ότι πρώτη φορά απατά την γυναίκα του? Δεν το αποκλείω, αλλά κράτα μικρό καλάθι!!!

Ξεχώρισε τον γάμο σου από την εξωσυζυγική σχέση. Απλά τα πράγματα.

Ερωτεύτηκες άλλον, με τον άντρα σου πλέον έχεις παγώσει, άρα ΠΑΡΕ ΜΙΑ ΑΠΟΦΑΣΗ. Αν χωρίσετε, τότε μόνη σου πλέον, φτιάχνεις την ζωή σου. Αν ο "παντρεμένος" θέλει να χωρίσει, ας χωρίσει, και ας προχωρήσετε σε μία σχέση για αρχή, γιατί καλό το σεξ στα κρυφά, αλλά την καθημερινότητα με τον άλλον δεν την ξέρεις γιατί δεν την έχεις ζήσει/

Επίσης, δεν μου αρέσει το σκεπτικό σου όσον αφορά τον άντρα σου. Επτά χρόνια είστε μαζί. Μπορεί να μην τον αγαπάς, αλλά τουλάχιστον σεβάσου τον. Δλδ μας λες ότι άμα ο παντρεμένος δεν χωρίσει, εσύ απλά θα παραμείνεις στον γάμο σου και θα απατάς τον άντρα σου. Ε, βρε Ελένη, δεν είναι και σκουπίδι ο άντρας σου! Δεν είναι λογική αυτή.

Συγκεντρώσου και αποφάσισε!

Τέλος θα σου πω το εξής:

Αν δεν ήταν αυτός ο παντρεμένος, θα ήταν κάποιος άλλος. Είχες ήδη "φύγει" από τον γάμο σου.

Και για τον παντρεμένο, αν δεν ήσουν εσύ θα ήταν κάποια άλλη. Για παρόμοιους λόγους.

Μην παρασύρεσαι από τον ρομαντισμό και τον έρωτα! Βάλε την λογική μπροστά!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε κορίτσια,είμαι ΠΟΛΎ ΜΠΕΡΔΕΜΈΝΗ! :|

Πάνω που είπα να ξανα δώσω μία ευκαιρία στο γάμο μου,γνώρισα αυτόν τον άνθρωπο.. Όσες δεν το 'χετε ζήσει (που σε καμία περίπτωση δεν σας το εύχομαι),δεν μπορείτε να καταλάβετε!

Και 'γω μέχρι να συμβεί αυτό,δεν ήμουν υπέρ αυτών των σχέσεων (εξωσυζυγικών),αντιθέτως.. Αναρωτιόμουν πώς γίνεται μία γυναίκα να έχει συναισθήματα για 2 άντρες ταυτόχρονα,να κάνει και με τους δύο έρωτα τόσο απλά?! Αλλά να που ό.τι κοροϊδεύεις,το λούζεσαι!

Τον άντρα μου δεν είναι ότι δεν τον αγαπάω.. Αντιθέτως.. Και τον αγαπάω και τον νοιάζομαι,απλά δεν είμαι πλέον ερωτευμένη μαζί του! Ούτε αναίσθητη είμαι ούτε ηλίθια να μ' αρέσει όλο αυτό που του κάνω..

Δεν ξέρω τί θα γίνει..

Όχι,δεν βιάστηκα να παντρευτώ.. Πάντα το όνειρό μου ήταν να φτιάξω την δική μου οικογένεια ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΜΕΤΑΝΙΏΝΩ αλλά ποτέ δεν ξέρεις πώς κυλούν τα πράγματα..

Link to comment
Share on other sites

Eλενα δεν μπορεις να εισαι ερωτευμενη συνεχεια!!!!

καποια στιγμη ο ερωτας περναει στην σχεση και μενει η αγαπη που ειναι το πιο σημαντικο...

τωρα νομιζεις οτι ειναι ερωτας αυτο που παιρνας με τον παντρεμενο!!!! κατα αλλα ειναι κατι καινουργιο στην ρουτινα σου!!! ασε τον παντρεμενο γιατι εχει και παιδι ! και κοιτα να σωσεις τον γαμο σου οσο μπορεις δλδ! και δεν μιλαμε για μια απλη εξωσυζηγικη σχεση! ο αλλος εχει οικογενεια! μην περιμενεις να χωρισει για να χωρισεις!


28797vui1gia3ib.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρε κορίτσια,είμαι ΠΟΛΎ ΜΠΕΡΔΕΜΈΝΗ! :|

Τον άντρα μου δεν είναι ότι δεν τον αγαπάω.. Αντιθέτως.. Και τον αγαπάω και τον νοιάζομαι,απλά δεν είμαι πλέον ερωτευμένη μαζί του! Ούτε αναίσθητη είμαι ούτε ηλίθια να μ' αρέσει όλο αυτό που του κάνω..

Σ' αυτήν την περίπτωση, κόψε τελείως με τον άλλον. Πες του ότι ήταν λάθος αυτό που κάνατε κι ότι αγαπάς τον άντρα σου και θέλεις να προσπαθήσεις να σώσεις το γάμο σου. Και βάλε ένα τέλος σ' αυτή τη σχέση.

Κοπελιά, μετά από 7 χρόνια γάμου λογικό είναι να μην είσαι ερωτευμένη. Πώς βγήκε το "7 χρόνια φαγούρα" νομίζεις; :lol: Όμως άλλο γάμος, άλλο πάθος/έρωτας κι άλλο οικογένεια. Εγώ πιστεύω ότι απλώς ξεμυαλίστηκες. Θα σου περάσει. Αλλά για να σου περάσει, πρέπει να το πάρεις απόφαση και να τον απομακρύνεις.

Link to comment
Share on other sites

Ελενα, νομίζω πως εκτός από ότι νιώθεις μπερδεμένη, τα λες και μπερδεμένα.

Από το πρώτο σου ποστ πάντως, δεν φαίνεται ότι τα συναισθήματα σου είναι ανάμεικτα.

Λες ότι είσαι παγωμένη, ότι ο άντρας σου προσπαθεί αλλά εσύ είσαι ήδη αλλού, και ότι αν ο "παντρεμένος" σου σφυρίξει, την έκανες!

Μετά, στα επόμενα μηνύματα τα λες λιγάκι αλλιώς.

Οπότε δεν ξέρω ποια συμβουλή είναι κατάλληλη. Ολες οι κοπέλες πάνω κάτω έχουν δίκιο. Από την μία, αν στα επτά χρόνια χωρίς παιδιά αναζητάς την ευτυχία αλλού, ίσως το να προσπαθήσεις να σώσεις τον γάμο σου είναι μάταιο. Από την άλλη πάλι, η φθορά στα ζευγάρια είναι κάτι δεδομένο, πάντα θα υπάρχουν εποχές ενθουσιασμού αλλά και εποχές ρουτίνας και αρνητικότητας. Μόνο εσύ μπορείς να αποφασίσεις σε ποια κατηγορία ανήκεις.

Θα σου πω μία ιστορία, πολύ καλής μου φίλης.

Ήταν με ένα εξαιρετικό παιδί κοντά πέντε χρόνια. Θες η ρουτίνα, θες ότι δούλευαν πολύ και οι δύο, ή ακόμα ότι μετά από πέντε χρόνια θεωρούσαν τη σχέση δεδομένη, σταμάτησαν να δουλεύουν στην σχέση τους με αποτέλεσμα, η φίλη μου να ενθουσιαστεί φοβερά με έναν παντρεμένο με παιδί, από τον επαγγελματικό χώρο. Στην αρχή απλά έβγαιναν, έπεφταν λόγια βροχή, ο τύπος έκανε την φίλη μου να νιώθει ανώτερη και από θεά. Της είχε ανεβάσει την αυτοπεποίθηση στα ουράνια.

Η συμβουλή μας, παρόμοιες με τις δικές σου. Η φίλη μου χώρισε. Ο "παντρεμένος" που μέχρι τώρα ορκιζόταν στο παιδί του ότι πρώτη φορά του συνέβαινε κάτι τέτοιο, ενθουσιαστηκε με την ιδέα του χωρισμού, μάλιστα της είπε ότι θα χωρίσει και αυτός, ότι και καλά ήδη μίλησε στην γυναίκα του και ότι πήγαν σε παιδοψυχολόγο για να δουν πως θα το πουν στο παιδί. Μέχρι και σπίτι νοίκιασε για να την πείσει ότι έχει προχωρήσει. Τελοσπάντων, να μην στα πολυλογώ, όλα ΜΟΥΦΑ!! Τεράστια μούφα. Επειδή ο κόσμος είναι πολύ μικρός, μάθαμε ότι φυσικά και δεν ήταν η φίλη μου η πρώτη απιστία, αλλά και μετά που χώρισαν, τα έφτιαξε με μία άλλη.

Ευτυχώς στην περίπτωση της φίλης μου, τα ξαναβρήκε με τον πρώην και μάλιστα παντρεύονται και είναι πολύ ευτυχισμένοι πλέον. Γιατί κατάλαβαν και οι δύο πως θεωρώντας ο ένας τον άλλον δεδομένο, άφηναν κενά ακάλυπτα.

Δεν σημαίνει ότι και ο δικός σου ο "παντρεμένος" κάνει τα ίδια αλλά στην πλειοψηφία τους, αυτές οι σχέσεις κάπως έτσι καταλήγουν.

Αφού λοιπόν, λες ότι αγαπάς τον άντρα σου, θα σου πρότεινα να στείλεις τον παντρεμένο πίσω στην γυναίκα του, και μετά εσύ να δεις τι θα κάνεις με τον γάμο σου. Ελενα, πρόσεχε μην χάσεις κάτι που αξίζει εξαιτίας ενός ενθουσιασμού!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Έλενα,με ολα αυτά που σου έχουν πει τα κορίτσια,έχεις ξεκαθαρίσει τίποτα στο μυαλό σου?προσπαθείς να μιλήσεις στον φίλο σου κ να του εξηγήσεις ότι εσύ δεν τον βλέπεις σαν μια ξεπετά.

Με τον άντρα σου πως πάει άλλαξαν καθόλου τα πράγματα?

Link to comment
Share on other sites

Με τον άντρα μου πότε έτσι πότε αλλιώς.. Κλασσικά σκαμπανευάσματα που τα είχαμε ΠΆΝΤΑ!

Στον "φίλο" μου του έχω ξεκαθαρίσει εδώ και καιρό το πώς νιώθω ΑΛΛΆ δν ξέρω γτ.. Ίσως επιρρεάστηκα απ' όσα μου 'χετε πει.. Νιώθω πολύ κοντά στο να το σταματήσω.. Είναι δύσκολο αλλά θα προσπαθήσω!

Link to comment
Share on other sites

Σορρυ που μπαινω σφηνα αλλα ναι κοριτσια, ειμαι! Δεν ξερω πως (ή μαλλον το *πως* το ξερω ;)) γιατι μου το ειχαν αποκλεισει εν ολιγοις, αλλα εγινε!

Φιλια


Μετα απο 20 κυκλους υποβοηθουμενης αναπαραγωγης, ηρθαν!!

bPp7p3.png

Το τελειως αναπαντεχο θαυματακι μας!!

Xkx4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Με τον άντρα μου πότε έτσι πότε αλλιώς.. Κλασσικά σκαμπανευάσματα που τα είχαμε ΠΆΝΤΑ!

Στον "φίλο" μου του έχω ξεκαθαρίσει εδώ και καιρό το πώς νιώθω ΑΛΛΆ δν ξέρω γτ.. Ίσως επιρρεάστηκα απ' όσα μου 'χετε πει.. Νιώθω πολύ κοντά στο να το σταματήσω.. Είναι δύσκολο αλλά θα προσπαθήσω!

ελενα καμια σχεση δεν ειναι παντα στα υψη! υπαρχουν σκαμπανεβασματα σε ολεεες τις σχεσεις! αν καθε φορα που θα εχετε αυτα τα σκαμπανεβασματα εσυ θα εισαι και αλλου καλυτερα να χωρισετε...οταν κανεις σχεση κ τον αγαπας τον αλλο και ποσο μαλλον τον εχεις παντρευτεις προσπαθεις να την φτιαχνεις αυτη την σχεση! μπορει να σου φαινεται δυσκολο αλλα αν κατσεις και το σκεφτεις θα δεις οτι απο την σχεση απο τον παντρεμενο μονο να χασεις εχεις!


28797vui1gia3ib.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι συνοψίζω και εστιάζω σε κάτι που ειπώθηκε πιο κάτω πολύ σωστά κατά τη γνώμη μου.

Ένας παντρεμένος όταν την πέσει σε παντρεμένη δεν είναι τυχαίο. Ξέρει οτι απλά θα ζήσει μία περιπετειούλα, θα βγει λίγο από τη ρουτίνα και θα γυρίσει στην οικογένειά του σαν να μη συνέβη τίποτα... Η παντρεμένη πιθανότατα δεν θα ζητήσει δεσμεύσεις... Είναι μία ιστορία, ένα παραμύθι που επαναλαμβάνεται δυστυχώς κι εμείς οι γυναίκες σαν ευαίσθητες και ονειροπόλες που είμαστε χάφτουμε ότι μας λένε για έρωτες και αισθήματα πρωτόγνωρα και μπούρδες παρόμοιες... Τώρα αν η φίλη μας έχει πέσει στην εξαίρεση και όντως υπάρχει έρωτας μεγάλος...τι να πω! Ελάχιστες πιθανότητες δίνω να είναι έτσι τα πράγματα.

Απίθανο μου φαίνεται να αφήσει γυναίκα και παιδί, θέλει μεγάλα @@@@@ για να το κάνεις.

ΌΠως και να έχει κατά την ταπεινή μου άποψη, πολύ κακώς ενεπλάκη η Έλενα σε εξωσυζυγική σχέση. Είναι ανέντιμο και άτιμο όπως και να έιναι ο γάμος σου. Αν θες να είσαι εντάξει απέναντι στον άντρα σου και κυρίως απέναντι στον εαυτό σου, πρώτα χωρίζεις και μετά κάνε όμορφα και ωραία τη ζωή σου.

Λυπάμαι τη γυναίκα του, δεν θα ήθελα με τίποτα να είμαι στη θέση της... :(


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...