Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 25 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια σήμερα άλλαζα βδομάδα και μπαίνω στην 8η. Είχα μέρες να δω καφέ. Και τώρα πριν λίγο είδα στο σκούπισμα και στο εσώρουχο, περισσότερη ποσότητα από ότι συνήθως. Επίσης δεν ήταν σκούρο καφε όπως συνήθως, αλλά σαν να ροζιζε. Πόνους δεν έχω. Χθες ένιωθα λιγα τραβήγματακια. Έχω αγχωθεί πολύ. Να πάω στο νοσοκομείο; Δεν ξέρω τι να κάνω. Έχω τρελαθεί.. 

      πάρε τον γιατρό σου τηλέφωνο καλού κακού

Cafe Νοέμβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

εγω ξεκινησα ν απινα τσαι απο χαμομηλι και γκυκανισο πρωι βραδυ...θα δειξει


Ηρθε η kisha junior και ειναι οντως γκαυ...τσα!

81299f78bc.png

Για να μη μιλησω για τον κισομπεμπη...κεβλαρ!!!

44cf0f3e83.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Dimitra83

    1914

  • kisha

    1349

  • elenikaram

    1120

  • Ladycat

    1099

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

μηπως τρως γαλακτοκομικα?αν ναι καλυτερα σταματησε τα μηπως δεις διαφορα.να ξερεις πως οι κολικοι γινονται πιο εντονοι αν εσεις ειστε νευρικοι κ αγχωμενοι.απο τις κινησεις κ τον τονο ομιλιας το μωρο καταλαβαινει τη νευρικοτητα κ ετσι επιτεινονται οι κολικοι.δοκιμασε να πιεις τσαι μελισσοχορτο η γλυκανισσο η κ τα 2 μαζι!μη δωσεις τσαι στο μωρο αν θηλαζεις.αν δε θηλαζεις δωσε μελισσοχορτο.οχι κιντερτε που ειναι μεσα στη ζαχαρη...

γυρισε το μωρο μπρουμυτα την ωρα που εχει κολικους.βαλε το χερι σου στη σπονδυλικη στυλη του μωρου κ κανε μασαζ σα να το τσιμπας πολυ απαλα ομως ε:tongue: απο πανω μεχρι κατω πανω στη σπονδυλικη στυλη.μετα γυρισε το ανασκελα κ κανε μασαζ στο σημειο απο τον αφαλο κ κατω απο αριστερα προς τα δεξια.

δεν υπαρχει θεραπεια για τους κολικους δυστηχως...απλα υπομονη.

θηλασε το μωρο κρατοντας το σε ορθια σταση κ κοιτα να πιανει σωστα τη θηλη.να ειναι στο στομα του μωρου κ η αλως(το καφε περιγραμα γυρω απο τη θηλη) για να μη παιρνει αερα οταν θηλαζει.επισης καλο ειναιι να ρευεται μετα απο καθε στηθος κ οχι αφου φαει κ απο τα 2.αν τρως δημητριακα σταματησε τα.απο φρουτα μονο μηλο κ μπανανα κ απο χημους επισης μονο μηλο μπανανα.κ οπως ειπαμε οχι γαλακτοκομικα


Holy Diver

Link to comment
Share on other sites

δημερ απηγαμε πεζοδρομο και κατσαμε για καφε...οσο κουνιεται το καροτσο δενξυπναει αλλα ειμασταν σταματημενοικα ιξυπνησε η μικρη και φωναζε...ε πηγα στην εκκλησια με πλατη στο ν κοσμο και μουρη στον τοιχο και θηλασα...δενπεριμενα να το κανω αλλα ημουν προφυλαγμενη πολυ δε με πηρε κανενας χαμπαρι,τυλιχτηκα μ ετον υπνοσακο της μικρης και μια χαρα!να το κανει αλλη δε μεενοχλει αλλα εγω δεν τοπεριμενα να το κανω ρε σεις...ε τι να κανω πεινουσε...λειτουργησε το ενστικτο αλλα οντως δενμεπηραν χαμπαρι και δεν ενιωθα οτι εκανα τιποτα κακο,αλλα υπαρχουν πονηρα μυαλα


Ηρθε η kisha junior και ειναι οντως γκαυ...τσα!

81299f78bc.png

Για να μη μιλησω για τον κισομπεμπη...κεβλαρ!!!

44cf0f3e83.png

Link to comment
Share on other sites

ελα ρε συ κισακι σιγα το κακο που εκανες!!!κ εγω το εχω κανει στα αλλα 2 παιδια!στη μπεμπα δεν ετυχε ακομα αλλα αν τυχει θα το κανω!σιγα μη ντραπω!δε θα το βγαλω κ φατσα φορα οκ!εριχνα ενα σεντονακι πανω μου κ δε φαινοταν τιποτα!αν ημασταν παρεα πηγαινα σε μια γωνια μονη μου!μια φορα ειχα παει να νοικιασουμε ντιβιντι κ ειχα τη ραφαελα 2 μηνων κ αρχισε να ουρλιαζει!πηγα σε μια γωνια που δεν ειχε κανεναν μεσα στο μαγαζι χαχαχα κ αρχισα να θηλαζω!κ ξαφνηκα βλεπω διπλα μου εναν να κοιταει ντιβιντι.εμενα δε με κοιταξε καν.ισως να μη με προσεξε κιολας γιατι....η βλαμενη ειχα παει να θηλασω μεσα στις τσοντες!!!!ελεος!!!κ ελεγα γιατι δεν εχει ατομα εδω μεσα!:tongue:


Holy Diver

Link to comment
Share on other sites

ααααααααααχαχαχαχα αααααχαχχαχαχαχ!ειδ εκαι βυζι λαιβ τονεφτιαξες!!!αχαχχαχαχα


Ηρθε η kisha junior και ειναι οντως γκαυ...τσα!

81299f78bc.png

Για να μη μιλησω για τον κισομπεμπη...κεβλαρ!!!

44cf0f3e83.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσάκια μου! Άντε σιγά-σιγά βλέπω όλες παίρνουν την πάνω βόλτα! ;)

Xάθηκα πάλι λόγω συνθηκών...

Έχουμε θέμα με μειωμένη πρόσληψη βάρους, καθώς την πήγαμε για αιμοληψία στο νοσοκομείο λόγω υποθυρεοειδισμού που έχω και όταν τη ζύγιασε η νεογνολόγος διαπίστωσε ότι δεν είχε ανακτήσει το βάρος γέννησης στις 15 ημέρες.

Υποψιάζομαι αλλεργία του μωρού και περιμένω το ραντεβού για την εξέταση των 20 ημερών να δούμε τι γίνεται... Θα μιλήσω για την υποψία μου για πιθανή αλλεργία καθώε βλέπω κάποια συμπτώματα...

Για τους κολικούς κορίτσια...καλή δύναμη! Με το γιο μου τπτ δεν έπιανε... Νόμισα ότι δε θα ξανακοιμηθούμε ποτέ μέχρι που μια μέρα λίγο πριν να κλείσει τους 3 μήνες σταμάτησαν έτσι ξαφνικά όπως είχαν έρθει! Νομίζω ότι το πιο βασικό είναι να είστε χαλαρές και να μην αγχώνεστε. Το άγχος μας επηρεάζει τα μωρά. Και ζεστά μπανάκια και ζεστό μασαζάκι στην κοιλίτσα. Και φυσικά πολλή αγκαλίτσα και παρηγοριά! ;)

Link to comment
Share on other sites

μηπως τρως γαλακτοκομικα?αν ναι καλυτερα σταματησε τα μηπως δεις διαφορα.να ξερεις πως οι κολικοι γινονται πιο εντονοι αν εσεις ειστε νευρικοι κ αγχωμενοι.απο τις κινησεις κ τον τονο ομιλιας το μωρο καταλαβαινει τη νευρικοτητα κ ετσι επιτεινονται οι κολικοι.δοκιμασε να πιεις τσαι μελισσοχορτο η γλυκανισσο η κ τα 2 μαζι!μη δωσεις τσαι στο μωρο αν θηλαζεις.αν δε θηλαζεις δωσε μελισσοχορτο.οχι κιντερτε που ειναι μεσα στη ζαχαρη...

γυρισε το μωρο μπρουμυτα την ωρα που εχει κολικους.βαλε το χερι σου στη σπονδυλικη στυλη του μωρου κ κανε μασαζ σα να το τσιμπας πολυ απαλα ομως ε:tongue: απο πανω μεχρι κατω πανω στη σπονδυλικη στυλη.μετα γυρισε το ανασκελα κ κανε μασαζ στο σημειο απο τον αφαλο κ κατω απο αριστερα προς τα δεξια.

δεν υπαρχει θεραπεια για τους κολικους δυστηχως...απλα υπομονη.

θηλασε το μωρο κρατοντας το σε ορθια σταση κ κοιτα να πιανει σωστα τη θηλη.να ειναι στο στομα του μωρου κ η αλως(το καφε περιγραμα γυρω απο τη θηλη) για να μη παιρνει αερα οταν θηλαζει.επισης καλο ειναιι να ρευεται μετα απο καθε στηθος κ οχι αφου φαει κ απο τα 2.αν τρως δημητριακα σταματησε τα.απο φρουτα μονο μηλο κ μπανανα κ απο χημους επισης μονο μηλο μπανανα.κ οπως ειπαμε οχι γαλακτοκομικα

Χμμ να το θεματάκι που με απασχολεί με την αλλεργία που ίσως έχουμε... Αρχίζω τη δίαιτα! Πάνε τα ολ-μπραν και το γαλατάκι μου!!!:tongue:

Link to comment
Share on other sites

Όσο για το δημόσιο θηλασμό να μην έχετε κανένα θέμα κορίτσια! ;)

Και μπράβο σας! Έτσι θα έπρεπε να είναι, να μην είναι ταμπού αλλά εδώ στην Ελλάδα είναι ασυνήθιστο θέαμα και όσο να΄ναι κομπλάρεις την 1η φορά. Μετά ξεκολλάς και είναι ότι πιο φυσικό για εσένα να ταΐσεις το μωράκι σου όπου κι αν είσαι! ;) Πρέπει κάποιος να είναι πολύ ανώμαλος για να το δει πονηρά πιστεύω!

Εμένα μου πήρε ο άντρας μου μια πολύ όμορφη κάπα από τα marks & spenser για να θηλάζω όταν βγαίνουμε έξω! Ένα σεντονάκι, μια πρακτική ζακέτα, ακόμα και μπλούζες θηλασμού είναι η λύση! ;)

Link to comment
Share on other sites

έχεις δίκιο κι εμένα δε με πειράζει να βλέπω άλλες αλλά εγώ προσωπικα για μένα ντρέπομαι.λυπάμαι για το μωρό ενημέρωσε όταν θα έχεις νεότερα.


Ηρθε η kisha junior και ειναι οντως γκαυ...τσα!

81299f78bc.png

Για να μη μιλησω για τον κισομπεμπη...κεβλαρ!!!

44cf0f3e83.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ααααααααααχαχαχαχα αααααχαχχαχαχαχ!ειδ εκαι βυζι λαιβ τονεφτιαξες!!!αχαχχαχαχα

χαχαχαχα ασε κισακι γκαβωμαρα ειχα η χαζη χαχαχαχ

Γεια σας κοριτσάκια μου! Άντε σιγά-σιγά βλέπω όλες παίρνουν την πάνω βόλτα! ;)

Xάθηκα πάλι λόγω συνθηκών...

Έχουμε θέμα με μειωμένη πρόσληψη βάρους, καθώς την πήγαμε για αιμοληψία στο νοσοκομείο λόγω υποθυρεοειδισμού που έχω και όταν τη ζύγιασε η νεογνολόγος διαπίστωσε ότι δεν είχε ανακτήσει το βάρος γέννησης στις 15 ημέρες.

Υποψιάζομαι αλλεργία του μωρού και περιμένω το ραντεβού για την εξέταση των 20 ημερών να δούμε τι γίνεται... Θα μιλήσω για την υποψία μου για πιθανή αλλεργία καθώε βλέπω κάποια συμπτώματα...

Για τους κολικούς κορίτσια...καλή δύναμη! Με το γιο μου τπτ δεν έπιανε... Νόμισα ότι δε θα ξανακοιμηθούμε ποτέ μέχρι που μια μέρα λίγο πριν να κλείσει τους 3 μήνες σταμάτησαν έτσι ξαφνικά όπως είχαν έρθει! Νομίζω ότι το πιο βασικό είναι να είστε χαλαρές και να μην αγχώνεστε. Το άγχος μας επηρεάζει τα μωρά. Και ζεστά μπανάκια και ζεστό μασαζάκι στην κοιλίτσα. Και φυσικά πολλή αγκαλίτσα και παρηγοριά! ;)

τι βαρος ειχε το μωρακι οταν γεννηθηκε δηλαδη κ τι βαρος εχει τωρα?εδω οι γιατροι λενε οτι σε 20 μερες πρεπει να ανακτησει βαρος γεννησης


Holy Diver

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα!Είστε τρελές και οι δυο! Αχ γραψτε κι άλλα να ξεχνιέμαι και εγώ λίγο! ;)

εσυ κοπελια αυριο γεννας ε?αντε με το καλο κ με μισο πονο!οχι με εναν!

ολακαλα να πανε κοριτσακι μου σου ευχομαι!


Holy Diver

Link to comment
Share on other sites

με κανέναν πόνο λέμε με κανέναν. Αχ τι καλά;απίστευτη εμπειρία εκείνη την ώρα βέβαια δεν ήθελα άλλο παιδί αλλά από την επόμενη το σκεφτομαι


Ηρθε η kisha junior και ειναι οντως γκαυ...τσα!

81299f78bc.png

Για να μη μιλησω για τον κισομπεμπη...κεβλαρ!!!

44cf0f3e83.png

Link to comment
Share on other sites

με κανέναν πόνο λέμε με κανέναν. Αχ τι καλά;απίστευτη εμπειρία εκείνη την ώρα βέβαια δεν ήθελα άλλο παιδί αλλά από την επόμενη το σκεφτομαι

κατσε μαρη αμεσως εσυ για δευτερο,περιμενε να χαρεις πρωτα το ενα:tongue:

αν θες το κεφαλι σου ηρεμο κοιτα να εχουν το λιγοτερο 4 χρονια διαφορα.αλλιως θα μαλωνουν κ θα κλαινε ολη μερα σου λεωωωω:rolleyes:


Holy Diver

Link to comment
Share on other sites

4 χρόνια;ρε 3 θέλω δεν προλαβαίνω 29 είμαι στα γεράματα δε θα θέλω ράμματα εκεί κάτω λίφτινγκ θα θέλω αχαχα και ανάπλαση κόλπου


Ηρθε η kisha junior και ειναι οντως γκαυ...τσα!

81299f78bc.png

Για να μη μιλησω για τον κισομπεμπη...κεβλαρ!!!

44cf0f3e83.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...