Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Γοργόνες σε δίαιτα!


Recommended Posts

ΘΕΛΩ ΝΑ ΧΑΣΩ (15) ΚΙΛΑ ΓΙΑΤΙ:

1) Θελω να ξαναβάλω τα ρούχα μου

2) Θελω να γινω οπως με γνωρισε ο αντρας μου(κι λεει οτι δεν τον πειραζει)

3) Θελω να μην λαχανιαζω οταν περπαταω

4) Θελω να μην με πονανε τα ποδια μου και η μεση μου

5) Θελω να μου αρεσω


XzAXp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 28k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • maestria77

    2255

  • JENIA

    2242

  • mpap

    1708

  • tsipoura

    1624

καλημερα κοριτσια.σημερα πηγα.-3,390.τα 2,850 ειναι λιπος.εκανα και τεστ μεταβολισμου γιατι την ρωτησα για το θεμα που λεγαμε και ο μεταβολισμος μου καιει πολυ ικανοποιητικα θερμιδες .ειναι θεμα μεταβολισμου και ηλικιας λεει.πχ αμα φθασω 30 θα καιω και λιγοτερο.εξετασεις αιματος εκανα και ενδοκρινολογικες πριν ξεκινησω και δεν ειχα τιποτα..οποτε συνεχιζω!!!!

1)γιατι η αδερφη μου με 100 ευρω ψωνιζει 2 φουστες 1 παντελονι 1 πουκαμισο 1 μπλουζα και μπαλαρινες και γω με 100 ευρω ψωνιζω μονο 1 παντελονι.μεγαλο νουμερο=μεγαλο χαρτονομισμα.

2)γιατι θελω να παντρευτω και να το ζησω οπως το εχω φανταστει

3)για να αρεσω στον αρραβωνιαστικο μου

4)για να μεινω εγκυος και να εχω ενα υγιες μωρο και αυτο μια υγιης μαμα

5)γιατι το ΑΞΙΖΩ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω, αν εχανα 3,5 κιλα την εβδομαδα, θα ειχα χασει τα 19 που θελω σε 5,5 εβδομαδες, δηλαδη σε λιγοτερο απο ενα μηνα. Μου επιτρεπετε να πω <<ΟΧΙ!!!!! Προτιμω να μην παρω!!!!>> Προτιμω να χασω τα 19 κιλα μου σε 5-8 μηνες αλλα υγιεινα.

Δεν ξερω γιατι, αλλα κατι δεν μου "κολλαει" στη διατροφη σου, Φαιη μου.

Ζητα πολλες διευκρινησεις. Επιμενω οτι υγιεινη διαιτα ειναι εκεινη που χανεις 2-4 κιλα το μηνα. Σκεψου: σε ποσο διαστημα πηρες τα κιλα???? Περιπου σε τοσο πρεπει να τα χασεις.

Η μεγαλη απωλεια που εχεις αν συμβαινει μονο στην αρχη της διαιτας, θα ηταν πιθανον να ειναι φυσιολογικη γιατι χανονται τα πρωτα υγρα απο τις κατακρατησεις.Αλλα σε καμια περιπτωση δεν ειναι φυσικο να χανεις 3,5 κιλα την εβδομαδα με διατροφη που δεν στερεισαι και δεν πεινας σε σημειο εξαντλησης. Μην τρελαθουμε τωρα!!!

Σημειωση: Μια φιλη μου που εκανε κατ΄επιλογη της μια γνωστη διαιτα αλλα οχι αποδεκτη απο το διατροφολογο της, εχασε 10 κιλα σε 1 μηνα. Σε καμια περιπτωση παρα το αποτελεσμα της ζυγαριας της, δεν την υιοθετησα αν και θα ηθελα πολυ να χασω κι εγω αυτα που με βαραινουν. Γιατι??????? Γιατι αγαπαω το σωμα μου και το θελω υγιη ΜΕΣΑ και ΕΞΩ!!!! και οχι μονο εξω!!!

Φαιη, συγχωρα με αν η αποψη μου ερχεται αντιθετη μη την διαιτα σου. Ισως κανεις κατι που δεν ξερω και δε θελω να σε φρεναρω αν οντως δεν υπαρχει κανενας κινδυνος για την υγεια σου. Ενημερωσε μας, σε παρακαλω, οταν παρεις διευκρινισεις απο τη διαιτολογο σου.

βρε τι να σε συγχωρησω?την αποψη μας λεμε εδω περα.γιαυτο μπηκα.για να συζηταμε και να λεμε την γνωμη μας.οχι για να μου χαιδευετε τα αυτια...:):):)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες τις νέες αφίξεις!!

Μου άρεσε η ερώτηση σας, λοιπόν:

Θέλω να χάσω (6, για να είμαι ρεαλίστρια, 10 γιατί επιτρέπονται τα όνειρα) κιλά,

1) για να ξαναφορέσω τα ρούχα που γεμίζουν την ντουλάπα μου

2) για να ανανεωθώ και να ανέβει η ψυχολογία, αισιοδοξία, αυτοεκτίμησή μου

3) για να μην ντρέπομαι το καλοκαίρι (και όχι μόνο, you know... κι ας λέει ότι όπως και να είμαι του αρέσω....)

4) για να πορευτώ στα 40 μου και εφεξής λεπτή και όχι με σώμα θείτσας (αυτή η κλασσική κοψιά που έχουν ή αποκτούν οι γυναίκες κάποια στιγμή μεγαλώνοντας μετά τα 50-60)

5) για να ΜΗΝ μοιασω σε μαμά και συγγενείς μου που είναι υπερβαροι

την υγεία δεν τη βάζω μέσα όχι γιατί δεν είναι σημαντική, αλλά γιατί τα κιλά δεν είναι τοοοσα πολλά ώστε να με επιβαρύνουν (λέω , δεν ξέρω, μπορεί και να είναι...)

Link to comment
Share on other sites

να δινουμε ιδεες για για καθημερηνο μενου με λιγεσ θερμιδες ; ισως ετσι το παρουμε πιο ζεστα το θεμα

:P π.χ πρωι 2 φετες ψωμι με γαλοπουλα και χυμο δεκατιανο)1 φρουτο μεσημερη) 1 μερ αρακα σαλατα φετα απογευμαα) 1 φρουτο και καφε η τσαι βραδυ) το μισο απο το μεσημεριανο προ υπνου) 1 γιαουρτακι 2 ξερα δαμασκινα . τι λετε;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ κάνω δίαιτα:

1)Για να επιστρέψω εκεί που ήμουν προ εγκυμοσύνης και λιγότερο ακόμα

2)Για να σταματήσουν τα υποκοριστικά "χοντρούλα" κλπ

3)Για να αρέσω ξανά πρώτα στον εαυτό μου,γιατί η αυτοπεποίθηση μου είναι υπό το 0 ώρες ώρες

4)Για να μην με πονούν τα κόκκαλα(που νομίζω πως εξαιτίας αυτού με πονάνε)

και

5)Για να πηγαίνω σε καταστήματα και να βρίσκω νούμερα


p1lpp3.pnghX5pp3.png
Link to comment
Share on other sites

να δινουμε ιδεες για για καθημερηνο μενου με λιγεσ θερμιδες ; ισως ετσι το παρουμε πιο ζεστα το θεμα

:P π.χ πρωι 2 φετες ψωμι με γαλοπουλα και χυμο δεκατιανο)1 φρουτο μεσημερη) 1 μερ αρακα σαλατα φετα απογευμαα) 1 φρουτο και καφε η τσαι βραδυ) το μισο απο το μεσημεριανο προ υπνου) 1 γιαουρτακι 2 ξερα δαμασκινα . τι λετε;)

Ωραιο!!! Θα ειχε φαση αν ηταν εφικτο. Καθε βραδυ θα λεγαμε:

Ομολογησε!!! Τι αλλο εφαγες εσυ???που δεεν εφαγε η αλλη ...αχχαχαχαχαχχαχα!!! Κι εγω που τελικα δεν μαγειρεψα αυτο γιατι μου ετυχε κατι και εφαγα εξω??? χαχαχαχχαχα.

Κοπελια, με το περιεργο και δυσκολο ονομα, η καθεμια μας, εχει διαφορετικο διατροφολογια αλλα σε γενικες γραμμες τα βασικα ειναι ιδια. Οσες θελετε μπορειτε να το δοκιμασετε. Θα εχει φαση και ισως και αποτελεσμα. Για να κανουμε μια αρχη.

Λοιπον, εγω το πρωι εφαγα : ενα φλυτζανι γαλα 1,5 λιπαρα με 50 γρ κορν φλεικς (30 επρεπε), μετα κατα τις 11:00 ηπια ενα φραπεδακι με ....χμμμμμμμ και εφαγα δυο κριτσινια (αληθεια εφαγα μονο 2), στη 1:00 εφαγα μια μπανανα, μετα θα φαω ψητο ψαρακι με μαρουλοσαλατα (αφθονη...!!! τρελαινομαι για βοσκη μαρουλιου) και μεχρι το βραδυ....εχει ο Θεος.

Απο νερο, μεχρι τωρα εχω καταφερει 1 λιτρο. Μεχρι να κοιμηθω, θα καταφερω αλλο 1-1,5 σιγουρα.

Αλλα.....................σημερα πρεπει να βγω για περπατημα γιατι θα μουχλιασει ο κw#&s μου!!!

Αντε να σας δω εσεις τι φαγατε ως τωρα???? Ελπιζω ο Αγλαιωρας να γλιτωσε!!!!!


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

Καμια διατροφη δε θα αποδοσει το επιθυμητο αν δεν κινηθουμε.

Παρτε μια γευση::::

http://www.dietup.gr/gynaika/fitness-video/2357-programma-kyklikhs-proponhshs.html

Βαλτε το βιντεακι να παιζει και ...... βουρ μαζι!!!

Πηγη : dietup.gr


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

Ax, πυροβολήστε με... εγώ το πρωί που βγήκα για δουλειές πήρα από το φούρνο 4 λουκανικοπιτάκια... Για μεσημέρι έχω 250 γρ. κοτόπουλο ψητό με μαρουλοσαλάτα χωρίς πολλά λάδια (1 κ.γλ.). Για απόγευμα μήλο και το βράδυ που θα πεινάω και δεν θα πρέπει να φάω τίποτα γιατί την έκανα τη βλακεία το πρωί με βλέπω να κουτουλάω στους τοίχους! Αυτά!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερουδια...εγω εφαγα το πρωι πριν τη δουλεια ενα τοστ με τυρι κ γαλοπουλα κ οταν γυρισα (κατα τις 2) εφαγα μια μπανανα κ μερικα καρυδια. Τωρα πινω φραπεδακι κ κατα τις 4.30 θα φαω κοτοπουλο με μπαμιες, το οποιο ηδη σιγοψηνεται...μεχρι το βραδυ βλεπουμε...νερο πολυ λιγο, δεν το μπορω το νερο!!!!!


ovvZp2.png

eNortjKzUjK0NDU1NlayBlwwFaYC1w,,12.png

eNortjK1UrKwMLG0VLIGXDATBAKy53.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γοργόνες έχω το βιβλίο του Ντόκτορ Λίντμπεργκ (έλληνας διαβητολόγος που διαπρέπει στο εξωτερικό) και λέει καθαρά τι πρέπει να κάνεις για να αδυνατίσεις κ να παραμείνεις αδύνατος για πάντα..είναι φοβερός!!

Στην αρχή προτείνει πρωτείνη-σαλάτα και φρούτα σαν βασική διατροφή για ένα 20 ήμερο κ μετά,αφού πάρει μπρος ο οργανισμός,προσθέτει μόνο καλούς υδατάνθρακες (όσπρια,λαδερά κλπ).Εχει κ πολλές συνταγές κ συμβουλές,αξίζει!


y5yep3.png

Αγαπώ όλο τον κόσμο γιατί ζεις κι εσύ μαζί..σ'αγαπώ κουκλίτσα μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχή προτείνει πρωτείνη-σαλάτα και φρούτα σαν βασική διατροφή για ένα 20 ήμερο κ μετά,αφού πάρει μπρος ο οργανισμός,προσθέτει μόνο καλούς υδατάνθρακες (όσπρια,λαδερά κλπ).Εχει κ πολλές συνταγές κ συμβουλές,αξίζει!

Ψιλοάτκινς δηλαδή, ε?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα γοργονες :P εγο για 1 μερα συμπαθητικα τα πηγα!! το πρωι εφαγα 2 φετες πολυσπορο ψωμακι με γαλοπουλα -τυρακι το μεσημερη φαγητο -σαλατα βραδυ αυγο -μικρους ντακους και λιγο τυρακι! απο φρουτα 1 φυσ χυμο πορτοκαλη.

Link to comment
Share on other sites

Ψιλοάτκινς δηλαδή, ε?

καμμία σχέση με Ατκινς!!

Απλά προσέχεις πολύ τους συνδυασμούς και τρως και καμιά φακή,ρεβύθια,ψωμί πολύσπορο,φρούτα.. είναι μερικοί υδατάνθρακες με πολύ υψηλό γλυκαιμικό δείκτη τους οποίους απορρίπτει κ σου λέει να τρως σπανιότερα!


y5yep3.png

Αγαπώ όλο τον κόσμο γιατί ζεις κι εσύ μαζί..σ'αγαπώ κουκλίτσα μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...