Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Γοργόνες σε δίαιτα!


Recommended Posts

καμμία σχέση με Ατκινς!!

Απλά προσέχεις πολύ τους συνδυασμούς και τρως και καμιά φακή,ρεβύθια,ψωμί πολύσπορο,φρούτα.. είναι μερικοί υδατάνθρακες με πολύ υψηλό γλυκαιμικό δείκτη τους οποίους απορρίπτει κ σου λέει να τρως σπανιότερα!

Ενδιαφέρον!;) Θα το ψάξω μήπως βρω παραπάνω info...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 28k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • maestria77

    2255

  • JENIA

    2242

  • mpap

    1708

  • tsipoura

    1624

εδω ειμαι και εγω.....μετα απο μια βολτα στα μαγαζια για καινουριο μαγιο αποφασισα οτι πρεπει να χασω 7-10 κιλακια....το σοκ που επαθα οταν δοκιμασα το μαγιο και με ειδα σε ολοσωμο καθρεφτη ηταν πραγματικα μεγαλο....!!!!

ειμαι 28 χρονων,ημουν 69 κιλα(στην τριτη μου γεννα!!),τωρα ειμαι 65,και θελω πααααρα πολυ να φτασω τα 55-57....!!!!!

τι λετε θα τα καταφερω???μακαρι γιατι δεν θα παω στην θαλασσα φετος!!!!σνιφ!!!

καλη προσπαθια σε ολες μας!!!!

αυτο ηταν το πρωτο μου μηνυμα εδω στην γοργονοπαρεα περσυ περιπου τετοιο καιρο (18/5)......

το "καλο"ειναι οτι ειμαι ακομα στα 65......καταφερα να φτασω καποια στιγμη στα 60-61 αλλα μετα ξανα 65 το κακο ειναι οτι απογοητεύτηκα και δεν καταφερα να φτασω τον στοχο μου!!!!

ξανα ηρθα λοιπον γιατι θελω να ξανα αρχισω μπας και ξεφορτωθώ αυτα τα 10ριμαδοκιλα μου!!!!!!

θα κατσω να διαβασω το θεμα αλλα θα ηθελα να μου πειτε πως θα βρω μια καλη διαιτα για να κανω την αρχη;;;;;;

απο γυμναστικη κανω ποδήλατο οποτε τα καταφερω αν και τωρα θα το βαλω ποιο εντατικα στο προγραμμα μου,και γενικα παω παντου με τα ποδια!!

καλο κουραγιο σε ολες και δωστε μου και εμενα τα φωτα σας!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον!;) Θα το ψάξω μήπως βρω παραπάνω info...

Θα ξεθάψω κι εγώ το βιβλίο και θα σας γράψω μερικά απο κει αν θέλετε!Πάντως αυτό που μου αρέσει είναι οτι έχει πληροφορίες για το πώς να συντηρηθείς αδύνατη όλη σου τη ζωή!


y5yep3.png

Αγαπώ όλο τον κόσμο γιατί ζεις κι εσύ μαζί..σ'αγαπώ κουκλίτσα μου!!!

Link to comment
Share on other sites

θα κατσω να διαβασω το θεμα αλλα θα ηθελα να μου πειτε πως θα βρω μια καλη διαιτα για να κανω την αρχη;;;;;;

Δες στην προηγούμενη σελίδα μια διαιτούλα που έχω βάλει εγώ, μήπως σε βολέψει...

Θα ξεθάψω κι εγώ το βιβλίο και θα σας γράψω μερικά απο κει αν θέλετε!

Θέλουμε, θέλουμε!:tongue:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια,

ήμουν Αθηνα τρεις μερες και αποσυντονιστικα παλι. Όυφ μάλλον δικαιοκολιες βρίσκω.

Αντε και από αυριο υποσχομαι να σοβαρευτω επιτελους.

Θα επανελθω με τους δικους μου λόγους.

ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΙΑΒΑΖΕΤΕ 2 ΦΟΡΕΣ ΤΗ ΜΕΡΑ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσια!!!!!!!!

νομιζω εγω παω καλα..δεν κανω διαιτα..απλα προσεχω οσο γινεται ΤΙ τρωω..

δεν εχω ζυγιστει εδω και 3μερες που εχω παρει την αποφαση και δειλα δειλα κανω την προσπαθεια μου..(δεν εχω και σπιτι ζυγαρια,πρεπει να παω φαρμακειο)

αλλα πιστευω οτι παω καλα...αρκετο νερο,φρουτα,αμυγδαλα,ΟΧΙ ΠΟΛΛΑ ΛΑΔΙΑ,ΛΙΓΗ ΖΑΧΑΡΗ και λιγοτερο φαγητο στο πιατο!!!!!!!!!

(ηταν παντα η συμβουλη της διατροφολογου μου..οταν εκανα διατροφη)

προσπαθω πολυ..

χτες το μεσημερι π.χ. που εκανα την αμαρτια μου και εφαγα αλαδωτη ΠΑΝΤΑ μια πιτα γυρο γιατι ημουν εξω το βραδυ ηπια ενα γαλα και νανι!!!

εγω πιστευω οτι δεν ειναι δυσκολο..απλα δεν πρεπει να ξεχνιεσαι...και να τρως να τρως..

αααα και μια αλλη συμβουλη που μου ειχε πει και την μοιραζομαι μαζι σας ειναι..

ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΑΣ ΠΑΝΤΑ ΝΑ ΤΡΩΣ ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΧΟΡΤΑΣΜΕΝΗ..ΔΗΛΑΔΗ??ΔΕΝ ΤΙΓΚΑΡΟΥΜΑΙ ΤΟ ΣΤΟΜΑΧΙ ΜΑΣ ΠΟΤΕ!!!! :)

Καλη συνεχεια σε ολες!!!!!!!

ΟΛΕΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΧΑΣΟΥΜΕ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΟΥΜΕ ΑΠΟΦΑΣΗ!!!!!!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!!!!!!!!

ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΑΣ ΠΑΝΤΑ ΝΑ ΤΡΩΣ ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΧΟΡΤΑΣΜΕΝΗ..ΔΗΛΑΔΗ??ΔΕΝ ΤΙΓΚΑΡΟΥΜΑΙ ΤΟ ΣΤΟΜΑΧΙ ΜΑΣ ΠΟΤΕ!!!! :)

!

ΟΛΕΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΧΑΣΟΥΜΕ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΟΥΜΕ ΑΠΟΦΑΣΗ!!!!!!!! :)

συμφωνω. Ας γραωουμε κι άλλες τεοιες συμβουλες. Δεν πειραζει ας τα ξερουμε. Να τα θυμιθουμε

Link to comment
Share on other sites

Καλημερουδια και καλη διαιτητικη βδομαδα, γοργονια μου.

Εγω ειμαι .....στα ιδια. Για την ακριβεια παιζω σε κεινο το 87-88.

Το θετικο ειναι οτι εχω βρει ομοιοπαθουσες κυριες και σχεδον καθε απογευμα κανουμε 1-1,5 ωρα βαδην στΑΣ εξοχΑΣ!!!!!! Η φυση ειναι πανεμορφη και μας ανεβαζει τη ψυχολογια. Ανυπομονω να ρθει το απογευμα και να εξορμησουμε στα βουνα και στα λαγκαδια.

Αυριο, να πιασετε το Μαη αλλα να μην γουρουνιασετε....εεεεε!!!!


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας και παλι!

Θελω και εγω να χασω μερικα κιλα, οχι πολλα, γυρω στα 4. Ειχα χασει 2 και θελω αλλα 4 αντε 5. Το θεμα ειναι ΠΩΣ χανονται τα λιγα!!!οεο??

Δεν τρωω ζαχαρη, εχω κοψει τα γλυκα, μονο κατι σπιτικα κουλουρακια της μαμας μου τρωω..

Φαγητο μαγειρευω παντα υγιεινα, και δεν τρωμε απεξω, ψωμι πολυ λιγο αντε να φαω μια φετα την ημερα..

Το θεμα μου ειναι οι υδατανθρακες, τρωω μακαρονια, ρυζι , πατατες, και γιατι μου αρεσουν αλλα και γιατι εχω προβλημα με το στομαχι και ειναι κατι ελαφρυ και ευπεπτο ειδικα το ρυζι...

Γραψτε σας παρακαλω εκεινη τη διαιτα που λεει πως να τρως "καλους" υδατανθρακες!!


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Μία από τις δίαιτες που προτείνει καλούς υδατάνθρακες και συγκεκριμένους συνδυασμούς είναι η Harcombe.

http://www.greekmasa.gr/index.php?option=com_bridge&brid=106&Itemid=0&board=132.0

Γενικώς καλοί υδατάνθρακες θεωρούνται αυτοί που περιέχονται στα φρούτα, στα λαχανικά, στο καστανό ρύζι, στο μαύρο ψωμί (σίκαλης και πολύσπορα από αλεύρι ολικής άλεσης) και στα ζυμαρικά ολικής. Κακοί υδατάνθρακες είναι όσοι προέρχονται από λευκό αλεύρι και από πολύ επεξεργασμένα τρόφιμα (κουλούρια-μπισκότα, λευκό ψωμί πολυτελείας, λευκό ρύζι, κοινά ζυμαρικά και άσπρη ζάχαρη).

Link to comment
Share on other sites

αχ αυτα τα λιγα κιλα οντως πώς χανονται ρε κοριτσια;;;; εγω που εχω χασει τοσα κιλα στα τελευταια 2-3 που ελεγα να χασω, εχω σηκωσει τα χερια ψηλα...με τιποτα ομως δεν κατεβαινει η ζυγαρια...σημερα εφαγα μπριτζολα με σαλατα στης ξαδελφης μου το εξοχικο, αλλα τωρα κανω πιτσα γιατι πειναω...τελευταια μερα που τρωγω σημερα...απο αυριο επανερχομαι στη διατροφη μου...α πηρα κ ενα παγωτακι για πιο βραδυ, πολλη ζεστη εδω σημερα!!!!!! φιλια κ καλο μηνα σε ολες...κ καλη συνεχεια μας...


ovvZp2.png

eNortjKzUjK0NDU1NlayBlwwFaYC1w,,12.png

eNortjK1UrKwMLG0VLIGXDATBAKy53.png

Link to comment
Share on other sites

Καλο μηνα κοπελιες!!!! Καλα χασιματα κιλων!!!

Βρε Αννουλα, καλη η μρι(Τ)ζολα με το σαλατικον στο εξοχικο αλλα την πιτσα τι την ηθελες για βραδυ??? Και καπακι το παγωτο?????? Αχ!!!!!!! Αχ!!!!!

Μια φορα την εβδομαδα, επιτρεπεται να κανεις καμια ατασθαλια αλλα ΜΙΑ μονο και μονο εφοσον εχεις φαει με μετρο το μεσημερι.

Γαι τους υδατανθρακες θα σας πω κατι και προσεξτε γιατι τους εχουμε παρεξηγησει λιγακι. Καλη η πατατα, καλο το ρυζακι, καλο το ψωμακι ΑΛΛΑ σε λογικες ποσοτητες και παντα παρεα με το αναλογο συνοδευτικο.

Πχ το να φας μια πατατα φουρνου, δεν ειναι κακο αλλα καλο ειναι να μην την φας με πρωτεινη πχ πατατες με κοτοπουλο στο φουρνο.

Εγω εχω να σας πω οτι με την σχεδον καθημερινη πεζοπορεια που εχω ξεκινησει, ηδη βλεπω την κατιουσα και παιρνω τα πανω μου.

(Το εχω πει βεβαια οτι το δικο μου προβλημα ειναι το καθισιο και οχι η διατροφη. Τοσα χρονια γοργονα, αυτο ελειπε, να μην ξερω τι πρεπει να τρωω και τι οχι.)

Χθες, πρωτομαγια εφαγα ψητο κρεατακι με μπολικη ....βοσκη , εεεεεε!!! σαλατα!!!!! Η ατασθαλια της εβδομαδας ήταν ενα παγωτο.

Αντε και καθε μερα ...καλυτερα!!!


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...αχ εφαγα που εσκασα χθες, κακως το ξερω αλλα την εκανα την ατασθαλια μου...εφαγα κ το παγωτο μου...καλα η πιτσα ηταν (οσο γινεται) διαιτητικη...τυρι λαιτ, γαλοπουλα, τετοια αλλα το παγωτο κανονικο...σημερα ομως κυρια προς το παρον...εχω φαει ενα κουλουρι θεσσ το πρωι κ ενα τοστ δεκατιανο. Τωρα μαλλον για καμια σαλατα με βλεπω...


ovvZp2.png

eNortjKzUjK0NDU1NlayBlwwFaYC1w,,12.png

eNortjK1UrKwMLG0VLIGXDATBAKy53.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...