Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Neverstop είπε:

      Δεν κατάλαβα τι γράφεις στο τέλος..σε κλινική είσαι? φαντάζομαι έχει κι ένα κόστος η διαμονή σου εκεί.. αν σου λένε όμως χωρίς ορο θα γεννήσεις μην το διακινδυνεύσεις.να πάρει όσες περισσότερες ημέρες το μωράκι.

      ναι στην γνωστή κλινική αθηνών Μ……..α ! αποφάσισα να κατσω μέχρι 34 μετά να φύγω και όσο πάρω ! ο γιατρός είπε ότι και τώρα άμα θέλω γεννάμε , είμαστε καλα! αλλά άλλο 34 άλλο 33!

      • Μου αρέσει 1

Γοργόνες σε δίαιτα!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 28k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • maestria77

    2255

  • JENIA

    2242

  • mpap

    1708

  • tsipoura

    1624

ΠΟλύ καλησπέρα σας!!!

Καλό μήνα και διαιτητικό που λέει και η γεωργία (πολύ μου άρεσε!!!)

Παραμένω αζύγιστη με χαλασμένη ζυγαριά, ελαφρώς ξεπρησμένη και αρκετά αποφασισμένη.

Λοιπόν Ρία θα μπω κι εγώ να ψάξω τι έλεγα προ 2ης εγκυμοσύνης, απλά φοβάμαι μην δω τα ίδια και απογοητευτώ!!

ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΙΑΒΑΖΕΤΕ 2 ΦΟΡΕΣ ΤΗ ΜΕΡΑ

Θα το κάνω, μου θυμίζει τις συμβουλές από ένα βιβλίο, μέθοδος.. κάτι... δεν θυμάμαι...

με είχε βοηθήσει να μην πάρω πολλά κιλά όταν έμεινα σπίτι λόγω θέματος υγείας. αααχ, ξεχνώ τον τίτλο, θα τον δω σπίτι και θα σας τον γράψω

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα γοργόνες!Να'μαι και εγώ εδώ γιατί το πήρα απόφαση!Θα τα χάσω τα κιλά δεν μπορώ άλλο!Συμπαράσταση κόρες γιατί έχω να χάσω καμιά 20αριά

κιλά :( Είχα χάσει 12 κιλά με διαιτολόγο παρακαλώ, τρώγοντας σχεδόν μόνο βοσκή, άντε και κανά κοτόπουλο, και μόλις αφέθηκα ελάχιστα τσουπ τα πήρα πάλι πίσω.Ξεκινάω μόνη μου προς το παρόν με καλή προσεγμένη διατροφή και πολύ νερό και βλέπουμε.

Οι δικοί μου λόγοι:

1)Γιατί θέλω να μπω στα ρουχαλάκια μου που ξεκουράζονται στην ντουλάπα!

2)Γιατί θέλω να πηγαίνω στα μαγαζιά και να μην γυρνάω με κατάθλιψη.

3)Γιατί είμαι 27 χρονών και έχω ψυχολογία υπό το μηδέν

4)Γιατί με πεθαίνουν τα γόνατα και η μέση μου, και λαχανιάζω όταν κυνηγάω τα παιδιά μου.

5)Γιατί έχω πολυκυστικές και πρέπει να βοηθήσω κάπως το θέμα.

6)Γιατί σε κανά χρόνο το πολύ θέλω να κάνω ένα τρίτο παιδάκι και θέλω να είμαστε και οι δύο υγειής.

7)Γιατί θέλω να μου αρέσω ξανά!


6H53p2.pngH7Hsp2.png

cNE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

βρε γοργονακια τι μου κανετε ??????? γεια και ολα θα γινουν ... και τα γοργονακια που θελουν να χασουν θα το καταφερουν ............!!!!!! ;););)

Θελω Jenia και ξερο ψωμι.

Για οσες δεν γνωριζουν την γοργονα Jenia, σας λεω οτι ειναι το πρωτυπο γοργονας που ολες θελουμε να μιμηθουμε. Μετα τις εγκυμοσυνες της, εχασε πολλαααααααααααααααααααααααα κιλα (καπου 27 αν θυμαμαι καλα) και ειναι μια κοπελα φτου σκορδα!!!!!

Αλλα δεν εγινε θαυμα!!!!! Ειναι αποτελεσμα αποφασιστικοτητας, εντατικης προσπαθειας, πειθαρχιας, εγκρατειας και ....... η εικονα της, την εχει ανταμειψει πλουσιοπαροχα.

Αγαπουλα, να εχεις την υγεια σου και να απολαμβανεις τα οσα με κοπους απεκτησες. Σ΄αγαπαω μαρΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ!!!!!


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πάει άλλο μισό κιλάκι! Είχα ξεκινήσει 29 Μαρτίου στα 70 κιλά και έφτασα τα 65,5! Για να ανταμοίψω των εαυτό μου πήγα σε στοκατζίδικο της γειτονιάς και πήρα 3 φουστανάκια και ένα παντελόνι ελαφρώς στενούτσικα! Τα φορεματάκια κουμπώνουν μια χαρά αλλά θέλουν λίιιιιιιγο αέρα, και το παντελόνι θέλει ένα δάκτυλο για να κουμπώσει. Τέλος του μήνα ο στόχος είναι 62 κιλά και τότε θα φορέσω τα φορεματάκια. Το παντελόνι πάει για τις πρώτες εβδομάδες του Ιούνη. Γιούπιιιιιιιιιιι!

Link to comment
Share on other sites

βρε γοργονακια τι μου κανετε ??????? γεια και ολα θα γινουν ... και τα γοργονακια που θελουν να χασουν θα το καταφερουν ............!!!!!! ;););)

φιλάκια jenia μας!!!

Καλημέρα γοργόνες!Να'μαι και εγώ εδώ γιατί το πήρα απόφαση!Θα τα χάσω τα κιλά δεν μπορώ άλλο!Συμπαράσταση κόρες γιατί έχω να χάσω καμιά 20αριά

κιλά :( Είχα χάσει 12 κιλά με διαιτολόγο παρακαλώ, τρώγοντας σχεδόν μόνο βοσκή, άντε και κανά κοτόπουλο, και μόλις αφέθηκα ελάχιστα τσουπ τα πήρα πάλι πίσω.Ξεκινάω μόνη μου προς το παρόν με καλή προσεγμένη διατροφή και πολύ νερό και βλέπουμε.

καλή αρχή!! θα τα πας πολύ καλά!! στη διαιτολόγο σου βάζω ένα μεγάααλο Χ

εδώ όμως θα τα καταφέρεις!

Πάει άλλο μισό κιλάκι! Είχα ξεκινήσει 29 Μαρτίου στα 70 κιλά και έφτασα τα 65,5! Για να ανταμοίψω των εαυτό μου πήγα σε στοκατζίδικο της γειτονιάς και πήρα 3 φουστανάκια και ένα παντελόνι ελαφρώς στενούτσικα! Τα φορεματάκια κουμπώνουν μια χαρά αλλά θέλουν λίιιιιιιγο αέρα, και το παντελόνι θέλει ένα δάκτυλο για να κουμπώσει. Τέλος του μήνα ο στόχος είναι 62 κιλά και τότε θα φορέσω τα φορεματάκια. Το παντελόνι πάει για τις πρώτες εβδομάδες του Ιούνη. Γιούπιιιιιιιιιιι!

μεγειες!! να τααα τα ευχάριστα!!! συγχαρητήρια πολλά! μας έβαλες γυαλιά! μπράβο μπράβο μπράβοοοοο

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!!Πιστεύω πως θα τα καταφέρουμε όλες μας!

Λαμπρό παράδειγμα η γοργόνα jenia!Μπράβο σου κορίτσι μου ειλικρινά μπράβο!

Συγχαρητήρια skybeam!Πολύ ωραία νέα άντε να παίρνουμε κουράγιο και οι υπόλοιπες..Εγώ ζυγίστηκα το πρωί και κόντεψα να πάθω συγκοπή.84.900 κυρίες μου :cry::cry::cry:.Ξεκίνησα δυνατά με γάλα και δημητριακά το πρωί και φρούτο κατά τις 11.Ύστερα άρπαξα το μικρό στο καρότσι και οργώσαμε τα Βριλήσσια χαχαχα.Πριν από καμιά ώρα έφτιαξα και κατανάλωσα φυσικά ,αραβική πίτα με γαλοπούλα, τυρί και σαλάτα.Με το νερό δεν έχω κάνει πολλά ακόμα, αλλά πήρα το μπουκαλάκι μου αγκαζέ στον καναπέ τώρα και θα ξεκινήσω να πίνω σιγά σιγά.

Φιλάκια γοργόνες καλά κουράγια!


6H53p2.pngH7Hsp2.png

cNE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας! Γέννησα και ήρθα ξανά :D:D Με θέλετε στην παρέα σας?

Πως αλλάζει το τικερ κορίτσια? Κάθε φορά πρέπει να φτιάχνω νέο τικερ με κιλά?

Και το άλλο τικερ με την ηλικία του μωρού δεν ξέρω πως να το βάλω εδώ, το έχω στο φόρουμ!

Περιληπτικά, είχα πάει 105 κιλά με την εγγυμοσύνη, είχα πάρει 11!

Τώρα έχω χάσει 8 και κάτι ψιλά!

Θέλω να χάσω και τα υπόλοιπα 3 και μετά να χάσω άλλα 11 κιλά!

(λέμε τώρα!)

Αμά πάω δηλ κάπου 80-83 κιλά θα είμαι σούπερ ευχαριστημένη! Κάπου εκεί ήμουν (πολύ παλιά) :-P:razz:

ΥΓ γέννησαμε 7/4/12! και με τη γέννα χάθηκαν 4 κιλά περίπου, που πήγα σπίτι είχα χάσει 5, αλλά με τόση ασιτία και τρέξιμο λογικό ήταν! Μετά άρχισα τις μάσαμπουκες (έτρωγα όσα μου είχαν λείψει) και έχασα άλλα 3!

Τώρα θέλωνα τρώω ό,τι θέλω αλλά λίγο πιο μαζεμένα!

Τρώω στα όρθια τί να γίνει...


-7.5 κιλά :D

Link to comment
Share on other sites

μεγειες!! να τααα τα ευχάριστα!!! συγχαρητήρια πολλά! μας έβαλες γυαλιά! μπράβο μπράβο μπράβοοοοο

Eυχαριστώωωωωωω! Καλή συνέχεια και υπομονή να έχουμε όλες!

Συγχαρητήρια skybeam!Πολύ ωραία νέα άντε να παίρνουμε κουράγιο και οι υπόλοιπες..Εγώ ζυγίστηκα το πρωί και κόντεψα να πάθω συγκοπή.84.900 κυρίες μου :cry::cry::cry:.Ξεκίνησα δυνατά με γάλα και δημητριακά το πρωί και φρούτο κατά τις 11.Ύστερα άρπαξα το μικρό στο καρότσι και οργώσαμε τα Βριλήσσια χαχαχα.Πριν από καμιά ώρα έφτιαξα και κατανάλωσα φυσικά ,αραβική πίτα με γαλοπούλα, τυρί και σαλάτα.Με το νερό δεν έχω κάνει πολλά ακόμα, αλλά πήρα το μπουκαλάκι μου αγκαζέ στον καναπέ τώρα και θα ξεκινήσω να πίνω σιγά σιγά.

Φιλάκια γοργόνες καλά κουράγια!

Ευχαριστώ manoula23! Καλή αρχή! Ρίξε μια ματιά στη δίαιτα που παραθέτω μια σελίδα πίσω. Είναι εύκολη και μπορεί να σε βολέψει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πάει άλλο μισό κιλάκι! Είχα ξεκινήσει 29 Μαρτίου στα 70 κιλά και έφτασα τα 65,5! Για να ανταμοίψω των εαυτό μου πήγα σε στοκατζίδικο της γειτονιάς και πήρα 3 φουστανάκια και ένα παντελόνι ελαφρώς στενούτσικα! Τα φορεματάκια κουμπώνουν μια χαρά αλλά θέλουν λίιιιιιιγο αέρα, και το παντελόνι θέλει ένα δάκτυλο για να κουμπώσει. Τέλος του μήνα ο στόχος είναι 62 κιλά και τότε θα φορέσω τα φορεματάκια. Το παντελόνι πάει για τις πρώτες εβδομάδες του Ιούνη. Γιούπιιιιιιιιιιι!

μπραβο!!!!!! τελεια!!!!! ου θα μπεις κ στο παντελονακι σου σιγουρα...καλη συνεχεια!!!!!!


ovvZp2.png

eNortjKzUjK0NDU1NlayBlwwFaYC1w,,12.png

eNortjK1UrKwMLG0VLIGXDATBAKy53.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!!

Skybeam, χαιρομαι που τα ρουχα που αγορασες τα πηρες .....μικροτερα. Πολυ καλος στοχος να ΜΠΕΙΣ σε αυτα. Αντε με το καλο και συντομα.

Dimmi, να σας ζησει το νινακι (δε μας ειπες το φυλο του) !!!

Παρτο ζεστα το θεμα και θα αρχισεις να χανεις τωρα. Συμβουλη: μην τρως ορθια. Αυτο συνεπαγεται: τρως βιαστικα, τρως λανθασμενες τροφες και σε ακαταλληλες ωρες.

Προς ολες τις κοπελιες:

σε προηγουμενες σελιδες, εχουμε παραθεσει διατροφες απο διαιτολογους, ενδοκρινολογους κλπ. Ριξτε μια ματια και παρτε μια απο αυτες που ειναι κοντα στα μετρα σας. Καθε διαιτα ειναι αποτελεσματικη οταν ακολουθειται πιστα και συνδυαζεται με ασκηση.

Αν υιοθετησετε εναν τροπο διατροφης, θα δειτε οτι δε θα λετε οτι κανετε διαιτα αλλα οτι τρεφεστε σωστα και αυτο απο μονο του δε θα σας στρεσαρει βαζοντας σας σε απαγορευσεις.

Και ΚΟΥΝΗΘΕΙΤΕ!!!!!!!!!!!!!! Καλοκαιρι ειναι και ο καιρος θαυμασιος. Η φυση περιμενει να την τιμησουμε με την παρουσια μας.


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

Και ΚΟΥΝΗΘΕΙΤΕ!!!!!!!!!!!!!! Καλοκαιρι ειναι και ο καιρος θαυμασιος. Η φυση περιμενει να την τιμησουμε με την παρουσια μας.

Ωραίο ακούγεται, αλλά ποιος το κάνει!:D:D Εγώ είμαι μούχλα ρε γμτ. Και το κέντρο της Αθήνας για περπατημα... :rolleyes::cool:

Έχω κι ένα όργανο γυμναστικής, το easy shaper του Τelemarketing, έχω να το χρησιμοποιήσω 5 χρόνια. Άμα καταφέρω να κάνω μισή ώρα την ημέρα καλά είναι. Αλλά βαριέμαι!:(

Link to comment
Share on other sites

Καλημεραααααααααααααα

Και ναι λοιπον καταφερα να χάσω 2 κιλά σε 10 μερες!!!!

Απλα μειωσα την ποσοτητα του φαγητου μου, τα τσιμπολογηματα και εκοψα τα γλυκα.

Το μονο που μου επιτρεπω ειναι η ζαχαρη στον καφε γιατι αλλιως δεν μπορω να τον πιω!!!!


XzAXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!!!!

Μπραβο σε ολα τα κοριτσια!!!!!!!!!

εγω δυστυχως δεν εχω ζυγαρια..λεω να περασω μια

βολτα απο το φαρμακειο απο δευτερα πρωι να ζυγιστω..χιχιχιιχιχιχιιχι :)

..αντε να δουμε τι θα δειξει...???

δεν κανω διαιτα..απλα λιγο φαγακι..και πολυυυυυυυυ νερακι!!!!!!!!

εχω γινει βατραχακι!!!!!!!!!

Καλη συνεχεια!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...