Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 14 λεπτά , LeneL είπε:

      Είναι μεγάλο το κόστος να νοσηλευτεις τόσες μέρες όντως, αλλά αν σε παίρνει κάτσε όσο πιο πολύ μπορείς για να αποφύγεις αν γίνεται τη θερμοκοιτίδα.. όχι ότι θα γίνει κάτι αν χρειαστεί, αλλά και το άγχος τότε θα είναι τεράστιο και το κόστος... Εμάς 4 μέρες μπήκε η μικρή και δε θέλω να σου πω πόσο πήγε. Το λιγότερο φυσικά είναι το κόστος, απλά το λέω έτσι γιατί ξέραμε και τότε ότι μπήκε σχεδόν προληπτικά και πλέον έχει περάσει καιρός. Με το καλό!

      34 θα το πάμε ! το αποφασίσαμε ! 2 βδομαδες είναι κοντά 300 γραμμάρια για το παιδί! εκτός απροόπτου βέβαια 

Γοργόνες σε δίαιτα!


Recommended Posts

Mπράβο Εlm1, πολύ καλά τα πήγες! Go for it girl!

ΔΕΣΙ, κατάφερες κι έκανες την αρχή, πολύ σημαντικό! Και το γύρο του κόσμου να έκανες πάλι με ένα αρχικό πρώτο βήμα θα ξεκινούσες! Καλή συνέχεια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 28k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • maestria77

    2255

  • JENIA

    2242

  • mpap

    1708

  • tsipoura

    1624

Παραμένω αζύγιστη και απολαμβάνω (που λέει ο λόγος) το γιαούρτι μου! ΥΠάρχει ΚΑΙ αυτό το φαγητό τελικά!!

Πιστεύω αύριο να αντικαταστήσω τη ζυγαριά γιατί δεν πάει άλλο...

Όσο για την άσκηση... όνειρο θερινής νυκτός.... Καλά πάντα βαριόμουνα τη γυμναστική, αλλά τουλάχιστον περπατούσα πολύ. Τώρα είναι αδύνατον , εκτός αν πηγαίνω σημειωτόν για να με προλαβαίνει και η μικρή....

παιδιά αν πέσω κάτω από 65 μέχρι το τέλος Μαίου, θα έρθω να σας βρω και να σας φιλήσω όλες μία μία σταυρωτά, ματς-μουτς

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση προς αυτές που έβαλαν απο 20 κιλά κ πάνω..

Οταν χάσατε τα κιλά,η κοιλιά επανήλθε? 'Η ήταν πολύ χαλαρή??


y5yep3.png

Αγαπώ όλο τον κόσμο γιατί ζεις κι εσύ μαζί..σ'αγαπώ κουκλίτσα μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση προς αυτές που έβαλαν απο 20 κιλά κ πάνω..

Οταν χάσατε τα κιλά,η κοιλιά επανήλθε? 'Η ήταν πολύ χαλαρή??

η κοιλια μου εμενα μια χαρα ειναι, πιο χαλαρη βεβαια απο ο,τι ηταν αρχικα αλλα κ τωρα μια χαρα ειναι...τα μπουτια μου εχουν πλαδαρωσει εμενα πολυ...ειναι λιγο αντιαισθητικο!!!!


ovvZp2.png

eNortjKzUjK0NDU1NlayBlwwFaYC1w,,12.png

eNortjK1UrKwMLG0VLIGXDATBAKy53.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω θέλω να χασω 6 κιλα (μπορει να σας φαινονται λιγα αλλα εμενα μου φαινεται βουνο) ΓΙΑΤΙ

1.θα αγαπαω περισσιτερο τον εαυτο μου

2.Θα αυξηθει η αυτοπεποιθηση μου

3.Θα βγαινω πιο ευκολα στην παραλια

4 Θα ειναι καλο για τα γονατά μου

5.Θα φοραω πιο στιλατα ρουχα

μηπως καποια εχει σημειωσει σελιδες δεω με οδηγιες αν μπορει ται να τις αναφερετε ξανα

Καλή δυναμη

Link to comment
Share on other sites

αγορακι αγοράκι! Τώρα που κόψαμε και τις αντλήσεις λογικά θα σταματήσω να χάνω βάρος και πρέπει να μαζευτώ με το φαγητό και να μπω σε δίαιτα. Ο,τι έφαγα έφαγα :| ευχαριστώ για τις ευχές! Αύριο δε θα ζυγιστώ γιατί σήμερα έφαγα πολύ το βράδυ, μεθαύριο νεότερα! Και αρχίζω και δίαιτα μια που δε θα θηλάσουμε...

Καλημερα!!!!

Skybeam, χαιρομαι που τα ρουχα που αγορασες τα πηρες .....μικροτερα. Πολυ καλος στοχος να ΜΠΕΙΣ σε αυτα. Αντε με το καλο και συντομα.

Dimmi, να σας ζησει το νινακι (δε μας ειπες το φυλο του) !!!

Παρτο ζεστα το θεμα και θα αρχισεις να χανεις τωρα. Συμβουλη: μην τρως ορθια. Αυτο συνεπαγεται: τρως βιαστικα, τρως λανθασμενες τροφες και σε ακαταλληλες ωρες.

Προς ολες τις κοπελιες:

σε προηγουμενες σελιδες, εχουμε παραθεσει διατροφες απο διαιτολογους, ενδοκρινολογους κλπ. Ριξτε μια ματια και παρτε μια απο αυτες που ειναι κοντα στα μετρα σας. Καθε διαιτα ειναι αποτελεσματικη οταν ακολουθειται πιστα και συνδυαζεται με ασκηση.

Αν υιοθετησετε εναν τροπο διατροφης, θα δειτε οτι δε θα λετε οτι κανετε διαιτα αλλα οτι τρεφεστε σωστα και αυτο απο μονο του δε θα σας στρεσαρει βαζοντας σας σε απαγορευσεις.

Και ΚΟΥΝΗΘΕΙΤΕ!!!!!!!!!!!!!! Καλοκαιρι ειναι και ο καιρος θαυμασιος. Η φυση περιμενει να την τιμησουμε με την παρουσια μας.


-7.5 κιλά :D

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη βδομαδουλα!!

Εγω τα παω καλα. Συνεχιζω ακαθεκτη τις εξορμησεις στη φυση και το φχαριστιεμαι. Γυμναζω καρδουλα, ποδαρακια και ανταμοιβομαι με τη θεα που απολαμβανω στην κατακτηση καθε κορυφης. Η ζυγαρια μου, κανει χαρουλες καθε φορα που ανεβαινω!!!! (καθε Σαββατο πρωι μετα πιπι ρουμ που ελεγε και η γλυκια μας Mpap!!!)

Καλημεραααααααααααααα

Και ναι λοιπον καταφερα να χάσω 2 κιλά σε 10 μερες!!!!

Απλα μειωσα την ποσοτητα του φαγητου μου, τα τσιμπολογηματα και εκοψα τα γλυκα.

Το μονο που μου επιτρεπω ειναι η ζαχαρη στον καφε γιατι αλλιως δεν μπορω να τον πιω!!!!

Ειδες?????? Τι σου κανουν τα τσιμπολογηματα, εεε????

Καλημερα!!!!!!

Μπραβο σε ολα τα κοριτσια!!!!!!!!!

εγω δυστυχως δεν εχω ζυγαρια..λεω να περασω μια

βολτα απο το φαρμακειο απο δευτερα πρωι να ζυγιστω..χιχιχιιχιχιχιιχι :)

..αντε να δουμε τι θα δειξει...???

δεν κανω διαιτα..απλα λιγο φαγακι..και πολυυυυυυυυ νερακι!!!!!!!!

εχω γινει βατραχακι!!!!!!!!!

Καλη συνεχεια!!!!!!!

Αν δεν εχεις ζυγαρια, μπορεις να συγκρινεις με καποιο ρουχο και καθρεφτη.

Αν χανεις, θα μιλησουν αυτα απο μονα τους!!!

Κουαξ!!! Κουαξ!!!!

Mπράβο Εlm1, πολύ καλά τα πήγες! Go for it girl!

ΔΕΣΙ, κατάφερες κι έκανες την αρχή, πολύ σημαντικό! Και το γύρο του κόσμου να έκανες πάλι με ένα αρχικό πρώτο βήμα θα ξεκινούσες! Καλή συνέχεια!

Πολυ μου αρεσε αυτο!!!! Ποσο δικιο εχεις!!!

Ερώτηση προς αυτές που έβαλαν απο 20 κιλά κ πάνω..

Οταν χάσατε τα κιλά,η κοιλιά επανήλθε? 'Η ήταν πολύ χαλαρή??

Εξαρταται!!! Καθε γυναικα εχει διαφορετικο σωμα και το καθενα ανταποκρινεται διαφορετικα!!! Θα σε συμβουλευα να ακολουθησεις καποιες ασκησεις ωστε να μην επελθει χαλαρωση μετα την απωλεια κιλων. Ιδανικοι βεβαια ειναι οι κοιλιακοι αλλα...... πρεπει να ξερεις να κανεις για να να πετυχεις το στοχο χωρις πιασιματα κλπ. Προτεινω ενα χρονικο διστημα σε γυμναστηριο ωστε να "διδαχθεις" τους τροπους που πρεπει να γινεται η καθε ασκηση και μετα συνεχιζεις στο σπιτι. Και μην ξεχνας: εκμεταλλευσου καθε ευκαιρια που θα σε αναγκασει να κινηθεις!! (πχ πηγαινε απο τις σκαλες και οχι με το ασανσερ) !!

Εγω θέλω να χασω 6 κιλα (μπορει να σας φαινονται λιγα αλλα εμενα μου φαινεται βουνο) ΓΙΑΤΙ

1.θα αγαπαω περισσιτερο τον εαυτο μου

2.Θα αυξηθει η αυτοπεποιθηση μου

3.Θα βγαινω πιο ευκολα στην παραλια

4 Θα ειναι καλο για τα γονατά μου

5.Θα φοραω πιο στιλατα ρουχα

μηπως καποια εχει σημειωσει σελιδες δεω με οδηγιες αν μπορει ται να τις αναφερετε ξανα

Καλή δυναμη

Τι οδηγιες θελεις???

Οντως ειναι λιγα αλλα αυτο δε σημαινει οτι τα λιγα χανονται πιο ευκολα.

Καλη δυναμη και απο μενα!!!

αγορακι αγοράκι! Τώρα που κόψαμε και τις αντλήσεις λογικά θα σταματήσω να χάνω βάρος και πρέπει να μαζευτώ με το φαγητό και να μπω σε δίαιτα. Ο,τι έφαγα έφαγα :| ευχαριστώ για τις ευχές! Αύριο δε θα ζυγιστώ γιατί σήμερα έφαγα πολύ το βράδυ, μεθαύριο νεότερα! Και αρχίζω και δίαιτα μια που δε θα θηλάσουμε...

Ο αγοραρος σου σιγουρα θελει να συνοδευεται απο μια γοητευτικη μαμα. Θα σε διορθωσω λεγοντας οτι εφαγες απο σαβουριτσες, εφαγες. Τωρα θα τρως σωστα και θα κανεις και καποιες ασκησουλες για να επανελθεις και να γινεις κορμαρα. Να ζυγιζεσαι μια φορα την εβδομαδα ή καθε 15 μερες, παντα πρωι, παντα μετα το πιπι ρουμ, χωρις ρουχα, και να αποφευγεις το ζυγι λιγο πριν, κατα και λιγο μετα τις μερες που εχεις κοκΚιν0sκoufιτσα!!!!! :oops::oops::oops:

Οι γοργονες καλα βαστουν. Αντε να δουμε, το καλοκαιρι θα φορεσουμε τα μαγιω μας με καμαρι???


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

Καλή εβδομάδα! :D

Αντε να δουμε, το καλοκαιρι θα φορεσουμε τα μαγιω μας με καμαρι???

Μακάριιιιιιιιιιιιιιι!!!

[65 κιλά σήμερα, μένουν δέκα. Πολλά είναι, ούτε για πλάκα δεν μπαίνω στα παλιά ρουχαλάκια ακόμα:(:(:(]

Link to comment
Share on other sites

Koριτσάκια πού χαθήκατε? Σήμερα έφτιαχνα τις ντουλάπες, μάζεψα χειμωνιάτικα, έβγαλα καλοκαιρινά. Τόσο ρουχομάνι, τόσο όμορφα, ορισμένα με απίστευτα υφάσματα, ορισμένα πανάκριβα και από αυτά μου κάνει το 1/50!!! Στενοχωρήθηκα και πείσμωσα ακόμα περισσότερο. Τα μόνα που φοράω για πολύυυυυ καιρό, μπορεί και 2 χρόνια σχεδόν, είναι ένα τζην, ένα κολάν και δυο-τρεις μπλούζες κι ένα πουκάμισο. Τόσο καιρό σκεφτόμουν να ανοίξω μια αγγελία και ν' αρχίσω να πουλάω, αλλά κάτι με κρατάει... θα τα καταφέρω... :evil::evil::evil:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Koριτσάκια πού χαθήκατε? Σήμερα έφτιαχνα τις ντουλάπες, μάζεψα χειμωνιάτικα, έβγαλα καλοκαιρινά. Τόσο ρουχομάνι, τόσο όμορφα, ορισμένα με απίστευτα υφάσματα, ορισμένα πανάκριβα και από αυτά μου κάνει το 1/50!!! Στενοχωρήθηκα και πείσμωσα ακόμα περισσότερο. Τα μόνα που φοράω για πολύυυυυ καιρό, μπορεί και 2 χρόνια σχεδόν, είναι ένα τζην, ένα κολάν και δυο-τρεις μπλούζες κι ένα πουκάμισο. Τόσο καιρό σκεφτόμουν να ανοίξω μια αγγελία και ν' αρχίσω να πουλάω, αλλά κάτι με κρατάει... θα τα καταφέρω... :evil::evil::evil:

κατι μου λεε οτι θα τα καταφερεις. Καλυτερα αργα και σταθερα.

Ακολουθω τη διαιτα που καπου ειχες γραψει, Ταιριαζει στο στυλ μου.

Ποσο εχει χασει μεχρι τωρα?? (Σορυ αλλα δεν θυμαμαι).

Link to comment
Share on other sites

κατι μου λεε οτι θα τα καταφερεις. Καλυτερα αργα και σταθερα.

Ακολουθω τη διαιτα που καπου ειχες γραψει, Ταιριαζει στο στυλ μου.

Ποσο εχει χασει μεχρι τωρα?? (Σορυ αλλα δεν θυμαμαι).

Mακάρι!

Την ξεκίνησες? Μπράβο! Κι εμένα μου ταιριάζει πολύ γιατί δεν στερεί τίποτα και δεν έχεις έξτρα μαγείρεμα. Την πρώτη εβδομάδα είχα χάσει 2 κιλά αλλά μετά μεσολάβησε Πάσχα και πήγα λίγο πίσω...

Έχω χάσει σε 5,5 εβδομάδες 5,5 κιλά, δηλαδή βγαίνει σταθερά ένα κιλό την εβδομάδα. Αν είχα συντηρήσει και το αποτέλεσμα της πρώτης εβδομάδας θα είχα χάσει 6,5-7...

Αν θέλεις το original λινκ της δίαιτας με τα σχόλια των μελών του φόρουμ που λύνονται και κάποιες απορίες, είναι αυτό

http://www.greekmasa.gr/index.php?option=com_bridge&brid=106&Itemid=0&topic=4791.0

Αν κάποια στιγμή κολλήσεις, το κόλπο είναι να τρως στο κύριο γεύμα καθαρή πρωτείνη δηλαδή κοτόπουλο ψητό, κρέας, ψάρι, χωρίς καθόλου συνοδευτικά όπως πατάτες, μακαρόνια ή ρύζι (το ψωμί του πρωϊνού ή του βραδυνού αν φας σαλάτα το τρως κανονικά). Κάνεις αυτό δυο-τρεις μέρες και ξεκολλάς. Αν κάτι δεν αναφέρεται και θέλεις να ρωτήσεις, στείλε π.μ. :D

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μία εβδομάδα πραγματικής δίαιτας, υπέκυψα σε κουλουράκι με μαρμελάδα, αλλά τι να γίνει, χρειάζεται και αυτό πότε πότε!

Παραμένω αζύγιστη, ίσως και καλύτερα, γιατί όσο ζυγίζομαι και δεν βλέπω αποτέλεσμα απογοητεύομαι και παρηγοριέμαι με κανά γλυκάκι.....

Τώρα που μοιράστηκα μαζί σας την αμαρτία μου, νιώθω καλύτερα και συνεχίζω δυναμικά με γιαουρτάκι την ημέρα μου (ξεκίνησα με πολύσπορο ψωμί και τυρί χαμηλών λιπαρών).

φφφφφφφφφ, μπορεί να μην ζυγίζομαι, αλλά έχω τα ρούχα που δεν κουμπώνουν και ξέρω ότι δεν έχω βελτίωση σημαντική.

Συνεχίζωωωωωωωω

Skybeam ευχαριστούμε για το λινκ!

Link to comment
Share on other sites

Kαλλιοπάκι, ένα κουλουράκι με μαρμελάδα δεν χαλάει τη δίαιτα:D Καλή συνέχεια!

Skybeam ευχαριστούμε για το λινκ!

Παρακαλώ. Να σας δώσω λίγες επιλογές παραπάνω για τις μερίδες ψωμιού. Ισχύει για τη συγκεκριμένη δίαιτα (αλλά και για όλες) ότι:

Mία μερίδα ψωμοειδούς =

Ψωμί 30 γραμ. οποιουδήποτε τύπου, ή 2 φρυγανιές, ή 30 γραμ. δημητριακά, ή 1/2 κούπα κουάκερ (με επιφύλαξη 40 γρ. κουάκερ) ή 20 γρ. παξιμάδι.

Μην ξεχνάτε το λάδι, έχουμε 2 κ.σ. ημερησίως. Καλή συνέχεια να έχουμε (εγώ ήδη πεινάω και ονειρεύομαι τυρόπιτες!)

:tongue:

Link to comment
Share on other sites

Με παρόμοια διατροφή, από διαιτολόγο, έχασα στο σύνολο 14 κιλά. Τώρα πια, τρώω πολύ όμως δεν παχαίνω.

Θυμάμαι, τις πρώτες δυο εβδομάδες είχα χάσει τέσσερα κιλά.. όμως ήμουν 79 ολόκληρα... στις αρχές, έκανα τη διατροφή κατά γράμμα γιατί φοβόμουν το.. ζύγισμα..

Αργότερα.. έκανα και τις παρατυπίες μου.....

Καλή μας επιτυχία!

λία

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...