Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Terry1986 είπε:

      Ρε κορίτσια να ρωτησω γτ δε θυμαμαι..υπαρχει καποιο τιπ για την αντιπηκτικη??κ με ποναει παρα πολυ κ δυσκολεύομαι να την καρφωσω..εννοειται ειμαι ηδη μεσα στις μελανιες..με ποναει κ οταν την βγαζω..τις προηγουμενες φορες δεν θυμαμαι να μ ειχε ενοχλησει τοσο..

      Εμένα αυτό που μου είχε πει ο φαρμακοποιός είναι ότι δεν πρέπει να αφαιρείται ο αέρας από την σύριγγα αλλά να είναι προς το έμβολο (οπότε ο αέρας μπαίνει στο τέλος υποδόρια). Επίσης όταν πονάω βάζω μετά την ένεση για κάποια δευτερόλεπτα ένα παγάκι στο σημείο. 

      • Ευχαριστώ 1

CAFE ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΝΑΥΤΙΚΩΝ


Recommended Posts

Όχι, ντράπηκα να ρωτήσω απο το τηλέφωνο.. Θα πάω Δευτέρα, να δω αν μου αρέσει το περιβάλλον, να ρωτήσω το οικονομικό και αν με εμπνέει γενικά, θα τους πιέσω, βρε pashalitsa, τι άλλο να ρωτήσω, για διαφώτισε με σε παρακαλώ... Να πάω λίγο προετοιμασμένη, γιατί δεν έχω ιδέα απο αυτά!!!!


eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Όχι, ντράπηκα να ρωτήσω απο το τηλέφωνο.. Θα πάω Δευτέρα, να δω αν μου αρέσει το περιβάλλον, να ρωτήσω το οικονομικό και αν με εμπνέει γενικά, θα τους πιέσω, βρε pashalitsa, τι άλλο να ρωτήσω, για διαφώτισε με σε παρακαλώ... Να πάω λίγο προετοιμασμένη, γιατί δεν έχω ιδέα απο αυτά!!!!

Ναι, θα σου πω τί να ρωτήσεις. Επειδή το σχολείο είναι ελληνογερμανικό πρέπει να ρωτήσεις τα εξής:

Τη φιλοσοφία του σχολείου γενικά και το ρόλο γης γερμανικής γλώσσας.

Αν η διδασκαλία των Γερμανικών είναι τόσο έντονη που το παιδί θα χρειαστεί και βοήθεια στο σπίτι.

Αν τα αγγλικά διδάσκονται επαρκώς. Να γράψεις πόσες ώρες τη βδομάδα και για τις δυο γλώσσες, και για το νήπιο και για το δημοτικό.

Στη διδασκαλία των ελληνικών μαθημάτων, αν κάνουν κάτι επιπλέον από το πρόγραμμα του υπουργείου.

Πόσα τμήματα ανά τάξη (για να καταλάβεις το μέγεθος του σχολείου, αν και ξέρω ότι είναι σχετικά μικρό) και πόσα παιδιά σε κάθε τάξη.

Τι έξτρα δραστηριότητες υπάρχουν.

Τα οικονομικά εννοείται διεξοδικά, σχολικό, φαγητό αν θες, δραστηριότητες κλπ. Πιθανότατα θα σου δώσουν χαρτιά με ανάλυση.

Το ακριβές ωράριο. Θα τους δώσεις και διεύθυνση και θα σου πουν στο περίπου και ώρα αναχώρησης το πρωί με το σχολικό.

Και μια καλή πρώτη ερώτηση θα ήταν: τί νομίζετε ότι διαφοροποιεί το σχολείο σας από τα άλλα ελληνογερμανικά σχολεία, εκτός από το μέγεθος; Ποια η φιλοσοφία του σχολείου;

Κοίτα να τα ρωτήσεις γιατί θα .... σε εξετάσω! Κανόνισε! Να μην πάω κι εγώ να το δω, θα μου πεις τις εντυπώσεις σου. Να προσέξεις την καθαριότητα, πως είναι ντυμένα και το στυλ των παιδιών (αν τα δεις), το κλίμα γενικά.

Link to comment
Share on other sites

τοκ τοκ κ ξανατοκ τοκ τοκ στον administratora!!!!:confused:

κ επιτελους μπαινω εστω ως tzini01, γιατι με το σκετο tzini... τζιφος!

σε ευχαριστω πολυ πολυ πασχαλιτσα μου για την προσκληση!;)

σας καλησπεριζω ολες τις συμπασχουσες.

ειμαι κ εγω γυναικα ναυτικου κ ταξιδευει απο τα μεσα ιανουαριου ο συζυγος. ηταν χρονια στην metrostar, μετα πηγε στην costamare για 6 χρονια, κ τον ζητησαν απ την metrostar παλι μιας κ πηρανε ocntainers κ γνωριζονται κ απο παλια. βεβαια στην costamare ηταν αμφιβολο το αν θα επιανε κ το ποτε θα επιανε καπετανιος, λογο της κοσμοσυρροης. υπαρχει ενα ενδεχομενο να ερθει μεσα στον απριλη η' μαη κ να ξαναφυγει για να γινει κ η προαγωγη του κανονικα, κ οχι μονο στην υπηρεσια σαν καπετανιος.

κ εχουμε τρια παιδακια! η μεγαλη 2 χρ.+2 μηνων, και τα διδυμακια μας κλεινουν τους 4 μηνες στις 22. θα ηθελα παρα πολυ να διαβασω απο ολες σας τις ιστοριες σας ξεχωριστα, αλλα εχετε αμετρητες σελιδες. θα ειμαι κ εγω εδω κ θα τα λεμε.

δυσκολο επαγγελμα η γυναικα ναυτικου!!!! κ ειδικα με τρια παιδια κ με ελαχιστη βοηθεια απο συγγενολογια. ειδικοτερα απο του συζυγου την πλευρα=0!!!!

ευτυχως βρηκα baby sitter για 5 ωρες το πρωι!

οταν ο συζυγος εφευγε του ειπα, αχ βρε τυχερακια, θα ριξεις κατι υπνους, θα εχεις την ησυχια σου! βεβαια το κλαμα κορομηλο απ την αλλη.....:(

θα επανελθω να τα πουμε κ μετα! αν μπορεσω εστω το βραδυ....


xmX3p2.png

XKuXp2.png

Link to comment
Share on other sites

τοκ τοκ κ ξανατοκ τοκ τοκ στον administratora!!!!:confused:

κ επιτελους μπαινω εστω ως tzini01, γιατι με το σκετο tzini... τζιφος!

σε ευχαριστω πολυ πολυ πασχαλιτσα μου για την προσκληση!;)

σας καλησπεριζω ολες τις συμπασχουσες.

ειμαι κ εγω γυναικα ναυτικου κ ταξιδευει απο τα μεσα ιανουαριου ο συζυγος. ηταν χρονια στην metrostar, μετα πηγε στην costamare για 6 χρονια, κ τον ζητησαν απ την metrostar παλι μιας κ πηρανε ocntainers κ γνωριζονται κ απο παλια. βεβαια στην costamare ηταν αμφιβολο το αν θα επιανε κ το ποτε θα επιανε καπετανιος, λογο της κοσμοσυρροης. υπαρχει ενα ενδεχομενο να ερθει μεσα στον απριλη η' μαη κ να ξαναφυγει για να γινει κ η προαγωγη του κανονικα, κ οχι μονο στην υπηρεσια σαν καπετανιος.

κ εχουμε τρια παιδακια! η μεγαλη 2 χρ.+2 μηνων, και τα διδυμακια μας κλεινουν τους 4 μηνες στις 22. θα ηθελα παρα πολυ να διαβασω απο ολες σας τις ιστοριες σας ξεχωριστα, αλλα εχετε αμετρητες σελιδες. θα ειμαι κ εγω εδω κ θα τα λεμε.

δυσκολο επαγγελμα η γυναικα ναυτικου!!!! κ ειδικα με τρια παιδια κ με ελαχιστη βοηθεια απο συγγενολογια. ειδικοτερα απο του συζυγου την πλευρα=0!!!!

ευτυχως βρηκα baby sitter για 5 ωρες το πρωι!

οταν ο συζυγος εφευγε του ειπα, αχ βρε τυχερακια, θα ριξεις κατι υπνους, θα εχεις την ησυχια σου! βεβαια το κλαμα κορομηλο απ την αλλη.....:(

θα επανελθω να τα πουμε κ μετα! αν μπορεσω εστω το βραδυ....

Καλώς ήλθες! Άντε με το τσιγκέλι σας μαζεύω, λες και είμαστε είδος προς εξαφάνιση...! Να σου ζήσουν τα παιδιά σου!!!

Καλά εσύ παιδί μου χωρίς baby sitter δεν την έβγαζες καθαρή... Σε σκέφτομαι και μου σηκώνεται η τρίχα...

Κι εγώ από βοήθεια... Την αφήνω μαζεμένη για όταν φεύγω καμιά φορά και πάω στο καράβι (τείνει να εξαφανιστεί και αυτό έτσι όπως πάμε...) Μου την κρατάνε οι γονείς μου. Τους έκανα συμφωνία από πολύ πριν κάνω παιδί!!! :tongue::tongue::tongue: Κατά τα άλλα, θα την κρατήσουν αν υπάρχει ανάγκη ή άντε να την πάνε σπάνια καμιά βόλτα . Μέχρι τώρα το παιδί δεν έχει κοιμηθεί ποτέ μακριά από εμένα, εκτός όταν λείπω στο πλοίο και αυτό δεν μου αρέσει... Αλλά δεν θέλω να τους ζορίζω, δε θέλουν να χάνουν τον ύπνο τους... Τα πεθερικά μου είναι ανύπαρκτα και καλύτερα γιατί δεν θα άφηνα το παιδί μου μαζί τους ούτε για 10 λεπτά της ώρας...:rolleyes:

Ο άντρας μου είναι Α μηχανικός στου Οικονόμου, πρώην Cardiff, νυν ΤMS... Έχουμε μια τρελοπιτσιφιόγκα 3,5 ετών που την λατρεύει περισσότερο από οτιδήποτε ο μπαμπάς της (και τρέεεεεεεεεεεεεεχουν οι δορυφορικές κάρτες....:D:D:D). Αυτό το μήνα σπάσαμε ρεκόρ, έχουμε γίνει θέμα στην εταιρία με τις κάρτες που χαλάει ο άντρας μου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναταλία έμαθα από κοπέλα που έχει ψαχτεί για την AS ότι παίρνουν παιδιά με σειρά προτεραιότητας της αίτησης... Οπότε άφησε την αίτηση ακόμα και αν δεν είσαι σίγουρη και βλέπεις όταν σε καλέσουν τί θα κάνεις... Α, μου είπε και ότι το 2012 θα μεταβούν σε νέες εγκαταστάσεις οπότε θα αυξηθούν τα τμήματα... Για ρώτα εντωμεταξύ, πού θα είναι οι νέες εγκαταστάσεις;;;

Link to comment
Share on other sites

Επανήλθα!!!

Είχαμε κολυμβητήριο!!!

Τζινι!!!!!!!! Καλώς ήρθες στην παρέα μας!!!!!!!

Εμένα ο συζυγουλης είναι στον Καλλιμανοπουλο κοινός MMS.. Πριν ήταν στην euronav.

Pashalitsa ευχαριστω πολυ για τις ερωτήσεις!!! Εννοείται θα τις γράψω και θα τις πάρω μαζι!!!


eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites

Ναταλία έμαθα από κοπέλα που έχει ψαχτεί για την AS ότι παίρνουν παιδιά με σειρά προτεραιότητας της αίτησης... Οπότε άφησε την αίτηση ακόμα και αν δεν είσαι σίγουρη και βλέπεις όταν σε καλέσουν τί θα κάνεις... Α, μου είπε και ότι το 2012 θα μεταβούν σε νέες εγκαταστάσεις οπότε θα αυξηθούν τα τμήματα... Για ρώτα εντωμεταξύ, πού θα είναι οι νέες εγκαταστάσεις;;;

Απο ότι είδα στο parents, οι νέες εγκαταστασεις θα είναι στο Μαρούσι όπου και με βολέυει επίσης πολυ!!! Θα σου πω λεπτομέρειες την Δευτέρα!!!


eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites

alloha κ παλι, στα πεταχτα γιατι σε λιγο ξεκιναμε τα μπανιαρισματα.

η costamare, ηταν του βασιλη του κωνσταντακοπουλου, που απεβιωσε πριν λιγο καιρο, κ εχει αναλαβει εξ ολοκληρου ο υιος (εκκαθαριστης, τα περναει ολα σιγα σιγα στη see-el δεν ξερω κ αν γραφετε ετσι, στα ανασφαλιστα δηλ).

βρηκα νταντα απο τη δευτερα, μια κοπελα που μενει 4 σπιτια πιο κατω απο εμας (το ειχα διαδοσει μεσω τηε ψιλικατζους) κ δια του παροντος δειχνει να τα καταφερνει. εστω να βγαινω λιγο με την μεγαλη το πρωι. στα ταϊσματα ειμαι κ εγω μαζι της. λαου λαου μη μου φυγει, κ εννοειτε οτι δεν κανει τπτ απο δουλειες. μονο τα μπιμπερο πλενει. αυτα σας χαιρετω για την ωρα, γιατι ξεκιιιιιιιιιιιιιινησαν τα οργανα!!!!!!:-(


xmX3p2.png

XKuXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Απο ότι είδα στο parents, οι νέες εγκαταστασεις θα είναι στο Μαρούσι όπου και με βολέυει επίσης πολυ!!! Θα σου πω λεπτομέρειες την Δευτέρα!!!

Αααα, ναι, τώρα θυμήθηκα, θα πάει στις εγκαταστάσεις που είναι τώρα η Εράσμειος Ελληνογερμανική Σχολή, η οποία μεταφέρεται φέτος στην Παλλήνη, στην Κάντζα, κάπου εκεί (και αυτή!).

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ωραια! οταν αποφασισω για σχολειο κτλ θα σας ξαναδιαβασω. το εχετε ετοιμο, να μην ψαχνω. κι εγω πιστευω οτι το ιδιωτικο σχολειο ειναι καλυτερο ''ποιοτικα''. αρκει να ψαχτεις, γιατι για κατι αλληνοαμερικανιες κολλεγια τυπου deree εχω ακουσει απο ουκ ολιγους για ναδιρ επιπεδου μαθητων.

βεβαια εμεις με 3 παιδια να δω σε τι ιδιωτικο θα τα στειλουμε....θα κοοολυμπαμε! θα κοοοολυμπαμε! αν μετακομησουμε βρηλισσια, εστω να πανε δημοσιο, αλλα αν εντελει κατσικοθουμε εδω (π.ηρακλειο) να πανε ιδιωτικο εστω τα κοριτσια μας, γιατι απο επιπεδο εδω τα δημοσια, αστο δεν θελω να ξερω παραπανω.

ο αντρας μου πηγε στην ιονιο δημοτικο κ γυμνασιο, (στο ψυχικο κ καπου στα μελισσια) κ ηταν πολυ καλα λεει. μετα που πηγε δημοσιο-λυκειο στα βρηλισσια ξεσαλωσε στη κοπανα λεει.

του εχω δωσει dead line για μετακομιση η' ιδιωτικο, την ηλικα της μεγαλης-σχολειο!

ναι με τα διδυμα περασα μεγαλη πικρα στο σπιτι. φανταστειτε οτι απο 22 νοεμβρη δεν ειχα βγει εκτος σπιτιου, παρα μονο 10 μερες μετα την κ.τ. στον γιατρο για τυπικο υπερηχο, κ για 2 ωρες στους κουμπαρους μας που βαφτησαβ τη συλια, γιαννη κ φωτεινη τον ιανουαριο. μετα μονο σουπερ κ τραπεζες-λογ/μους. τιποτα αλλο. τρελη κλεισουρα. αφου απο την τεταρτη που βγαινω 1-2ωρες με την συλια ( την μεγαλη) αισθανομαι αλλος ανθρωπος. τεταρτη πηγαμε λαϊκη κ κουνιες, χτες mall k media market, σημερα σουπερ κ παιδικη, κατι ειναι κ αυτο! κ επισης βλεπω οτι ανεχομαι την γκρινια των παιδιων μου. χαμογελαω πιο πολυ, πως να το πω?! δεν απελπιζομαι τοσο ευκολα! μακαρι να μας καθισει η κοπελα που βρηκα μακαρι! δεν προλαβαινα ουτε τα νυχια μου να κοψω. ευτυχως εχω μια αλλη κοπελα κ καθαριζει το σπιτι καθε τριτη. παλια δεν ειχα, αστα δραμα σας λεω.

η μαμα μου ειναι μεγαλη κ κουρασμενη, με σπαμενα νευρα δηλ. τρωει φλασιες ωρες ωρες κ με κανει τουρκο!

η οξωαποεδω, η ακατανομαστη (πεθερα) που θα μας ερθει αυριο βολτα, ειναι στον κοσμο της, το μεγαλειο του σνομπισμου, της αχαριστιας, της εκμεταλευσης, της καιροσκοπιας, του ζηλευω τοσο πολυ που εχρθευομαι, οοοοοοτι κ να πω ειναι λιγο.

η μια μου αδερφη (2 χρ. μεγαλυτερη) παντρευτηκε κ μενει πετρουπολη.

κανει τρελεσ προσπαθιες για να κανει μωρακι κ δυστυχως δεν τα καταφερνουν κ στεναχοριεμαι για αυτην γαιτι λατρευει τα παιδια, κ νιωθω τυψεις που εγω εχω τρια! ασε που κ οικονομικα ειναι σκ@τ@! 1 χρονο χωρις δουλεια ο αντρας της (τα θελε ομως ο κωλεος του)

η αλλη μου αδερφη ειναι παντρεμενη (8 χρ. διαφορα μεγαλυτερη) με 2 μεγαλα παιδια 17 κ 15.

οι γονεις μου μεχρι κ που εκανα τα διδυμα, ελειπαν απο αρχες μαρτη μεχρι μεσα νοεμβρη στο χωριο (ιωαννινα-κονιτσα->αγ.παρασκευη η' αλλιως κερασοβο).

ο πατερας του αντρα μου ( κ αυτος καπετανιος) αφαντος.

δεν τον εχω γνωρισει ποτε κ δεν εχουμε μιλησει ποτε. με τον αντρα μου μιλησαν τελευταια φορα το καλοκαιρι του 06. κ εκτοτε τιποτα. εχει ξαναπαντρευτει, μενει στο φαληρο κ στην ανδρο κ μου κανει απιστευτη εντιπωση το μισος που εχει καλλιεργηθει, σε μανα κ πατερα, κ μετα με τη βοηθεια της μανας κ την ανωριμοτητα της ηλικιας-κρισης, σε γιο κ πατερα.

μεγαλο θεμα κ θα ηθελα να μου πειτε αν εχει καμια σας ιδια εμπειρια.

ενα θα σας πω. οταν με πρωτογνωρισε ο αντρας μου στη μανα του γυρναει κ μου λει η μανταμ στο 5λεπτο: οποια κ να παντρευτει ο γιος μου, στην εκκλησια το ποδι του, ο πατερα του δεν θα πατησει:shock::shock::shock:

solaris καποτε ετσι ηταν κ ο αντρας μου οταν ηταν μικροτερος (αμαξια μ@υνοπαγιδα τα φωναζανε τα ζωντοβολα) , αλλα καμια σχεση με τσιγκουνια. φαση περναει ο τυπος. πως κ τοσο μεγαλος κ ειναι δοκιμι?

η κοπελα η alya, ειναι καλα?!


xmX3p2.png

XKuXp2.png

Link to comment
Share on other sites

και ναι, φευγει την αλλη βδομαδα ο αντρας της κουμπαρασ της φαιης (καπετανιος κ αυτος) κ θα με βγαλουν για ποτο. καλα μην φανταστειτε κ τπτ τρελο, εδω στο ηρακλειο για χαλαρουιτα κατασταση. εμενα βεβαια μου φενεται λες κ θα παω πρωτο τραπεζι πιστα:D. κ φυσικα αρχισε η μαμα μου τα αμα ξυπνησουν κ τετοια..... κ εντωμεταξυ τα παιδια μου ειδικα το βραδυ οταν πεσουν για υπνο, ουτε ρουθουνι δεν κουνανε! κατι θε τα ενοχλησει για να κλαψουνε! κ μολις τους δοκεις πιπιλα ..τελος.- κ εννοειτε οτι θα τα βαλω εγω για υπνο κ μετα θα φυγω.

arrivarw κ παλι, για μπανιαριιιιισματα!


xmX3p2.png

XKuXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Χα,χα tzini! Εμένα η πεθερά μου η "συχωρεμένη" (για μένα) ήταν πιο κιουρία. Δε μου το είπε στο πεντάλεπτο βρε για την εκκλησία! Το είπε στον άντρα μου όμως και έχασε!!! Ένα θα σου πω! Καλλιέργησε τόσο μίσος στο γιο για τον πατέρα που έκανε γύρω στα 15-16 χρόνια να δει ο άντρας μου τον πατέρα του και αυτό μετά από δική μου έντονη προτροπή! (που να ήξερα ότι και αυτός λίγο καλύτερος είναι...)

Τέλος πάντων, τους τελευταίους μήνες τσακώθηκα και με τον πεθερό μου και τέλειωσε! Ο άντρας μου μου είπε "Και πολύ που το κράτησες!" Μου είπε ο κύριος ότι δεν έπρεπε να τον στείλω στα γκαζάδικα (λες και εγώ τον έστειλα στη θάλασσα και μάλιστα από ναυτικό λύκειο, χωρίς Ασπρόπυργο, για πιο γρήγορα λεφτά. Λες και τον έστειλα εγώ 18 χρονών στην Αμερική σε γκαζάδικο 300αρι και έκανε 13 μήνες να πατήσει γη...)

Όχι, θα τον άφηνα στα κρουαζιερόπλοια, να τινάξω το σπίτι μου στον αέρα αφενός και αφετέρου να πεθάνει από το άγχος... Γενικά άρχισε να ανακατεύεται στα οικογενειακά μας και εγώ τα πήρα άγρια... Όπως είπε και ο άντρας μου όταν του τα είπα, "ξέχασα ρε γαμ#$% να πάω στο πανεπιστήμιο στην Αμερική που με είχε γράψει... Κρίμα, πήγαν χαμένα τα λεφτά του ανθρώπου... Άσε με ρε γυναίκα που θυμήθηκε και αυτός ότι έχει παιδιά και θα μας κάνει και κουμάντο τώρα..."

Εγώ με τον άντρα μου είμαστε μαζί από τότε που πηγαίναμε και οι δύο σχολείο (εννοείται διαφορετικά σχολεία) έχουμε φτιάξει ό,τι έχουμε από το απόλυτο μηδέν. Όταν λέμε μηδέν εννοούμε μηδέν. Εννοούμε ότι όταν νοικιάσαμε το πρώτο μας σπίτι μάζευα τα κουπόνια του σούπερ μάρκετ για να πάρω μαχαιροπίρουνα και ποτήρια... Εννοούμε να αγοράζεις από τη βελόνα μέχρι τον καναπέ και από την τοστιέρα μέχρι το κλιματιστικό... Και τότε ταξίδευε και Ελλάδα Ιταλία, ήταν και γ μηχανικός... Φόρτωσα εγώ στον κόκορα τη σχολή μου για χρόνια για να δουλεύω νυχθημερόν σε ιδιαίτερα για να τα βγάλουμε πέρα... Ευτυχώς μου το αναγνωρίζει... Ψωμί και αλάτι έχουμε φάει με τον άντρα μου. Και μετά ακούω και το "γιατί έχετε χρέη; Τόσα λεφτά παίρνει ο άντρας σου..." ή "αν είχα εγώ τα λεφτά που παίρνει ο άντρας σου θα είχα κάνει περιουσία..."ακόμα και από φίλες. Από φίλες που τα βρήκαν όλα έτοιμα. Και που όπου σκαλώσουν από πίσω υπάρχει ο μπαμπάς τους, ο πεθερός τους κλπ... Με πικραίνει αυτό... Γιατί αν δεν το ζήσεις δεν ξέρεις πόσο δύσκολο είναι να μην υπάρχει κανείς να σε βοηθήσει... Και μπράβο τους και χαίρομαι που έχουν κάποιον να στηριχτούν αλλά θα έπρεπε να καταλαβαίνουν και τη δύσκολη θέση αυτού που όχι μόνο δεν τον έχουν υποστηρίξει αλλά στην περίπτωση του άντρα μου τον έχουν εκμεταλλευτεί κιόλας! Ένα απλό παράδειγμα, εμείς μένουμε ακόμα στο ενοίκιο, ενώ η "πεθερά" καβάτζωσε διαμερισματάκι με τα λεφτά του γιου και του β συζύγου και μάλιστα ο γιος της έβαλε και σουπερ ντούπερ ουάου ασφαλείας ανακλινόμενα παράθυρα....

Και σταματάω εδώ γιατί θα γίνω πολύ Κατίνα (αν δεν έχω γίνει ήδη δηλαδη...) Αλλά ξέρετε, όποιος ανακατεύεται με τα πίτουρα τον τρώνε οι κότες... Οπότε βγήκα από το κοτέτσι και ησύχασα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...