Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Καλησπέρα κορίτσια θέλω την βοήθεια σασ ξέρει κάποια καλή ενδοκρινολόγο ;;; Αρχίζει τ4 γιατί βγήκε η tsh 2.95 και πρέπει να είναι κάτω από 2.50 και θέλω να την παρακολουθεί μια ενδοκρινολόγος γιατί έχει και ΣΠΩ . Όλες οι άλλες εξετάσεις όλες καλές. 

      Καλημέρα! Μπορώ να προτείνω τον δικό μου, Γ. Παπαγ..ιου, πηγαίνω χρονια και τον εμπιστεύομαι! Φτηνός δεν είναι βέβαια κι είναι στην Αθήνα, στο Μέγαρο μουσικής

Kοριτσια 40 ++ που προσπαθουν;


Recommended Posts

Να'μαι κι εγώ! Σελίδες πάλι γράψατε! Δε σας προλαβαίνω!

Καλημέρα, καλημέρα!!!!

Πως πάει σήμερα;;;;

deppy69;;;;;;;;;;

ath_gal1;;;;;;;;;;;

ΙΟΑΝΝΑ111 τι θα κάνεις τελικά;; σχετικά με την παρακολούθηση ωορρηξίας κλπ που λέγαμε εχθές το βράδυ;; Δεν σε ρωτάω πως πήγαν οι προσπάθειες, χιχιχιχι............

Τα νέα σας;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Τώρα οι προσπάθειες ξεκίνησαν στο κουτουρού. Τον άλλο μήνα βλέπουμε! Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον και καλά πάνε οι προσπάθειες. Χθες έγινε η πρώτη μετά από πάρα πολύ καιρό. Καταλαβαίνεις............................;););););););););););););)

Κορίτσια μη με μαλώσετε αλλά....δεν πήγα!Είπα να αφήσω δυο μέρες ακόμη και να πάω την Παρασκευή για πιο σίγουρο αποτέλεσμα.Δεν εχώ αιμα ακόμη,που και που μόνο πονους χαμηλά σαν να ερχεται περίοδος.Να πω την αλήθεια φοβαμαι οτι θα είναι αρνητικό για αυτο δεν πάω...Ευχαριστώ για τις ευχες και ελπίζω την Παρασκευή να σας εχω καλά νέα.Α!Ιωάννα καλή επιτυχία στις προσπάθειες!!!

Ευχαριστώ πάρα πολύ και μακάρι την Παρασκευή να μας φέρεις τα καλύτερα νέα του κόσμου!!!!!

Καλημέρα! Διάβασα όλες τις σελίδες, ένοιωσα τα συναισθήματά σας και μπαίνω κι εγώ στο θεματάκι για να πάρω - και να δώσω- θετική ενέργεια!

Είμαι 44 και απόχτησα ένα κοριτσάκι στα 40 (και κάτι). Η εγκυμοσύνη ήρθε φυσιολογικά, χωρίς να το ψάξω καθόλου, έγινε τυχαία :-), απλά συγκατοικούσα με το σύντροφό μου 3 μήνες. Το θετικό τεστ ήταν το καλύτερο δώρο για τα γενέθλια των 40! Γέννησα φυσιολογικά και με μια πολύ καλή εγκυμοσύνη.

Λόγω διαφόρων θεμάτων προσωπικών/οικονομικών δεν προχωρήσαμε για προσπάθεια για δεύτερο αλλά τώρα θέλω να ξεκινήσω και να το συζητήσω ξανά με τον άντρα μου γιατί πιστεύω πως θέλει και εκείνος!

Ευχηθείτε μου καλή τύχη!

Σε όλες σας εδώ που προσπαθείτε, εύχομαι το καλύτερο, κυρίως στις κοπέλες που προσπαθούν για το πρώτο αλλά και για τις "συναδέλφους" που θέλουν αδερφάκι για το παιδάκι τους!

Καλώς ήρθες φιλενάδα! Πολύ ενδιαφέρουσα και ενθαρρυντική η ιστορία σου. Εύχομαι ολόψυχα να αποκτήσεις σύντομα το αδερφάκι για το παιδάκι σου! Και ευχαριστούμε για τις ευχές?

Αλήθεια το ζουζούνι σου τι είναι? Αγοράκι ή κοριτσάκι? Πάντως ότι και να είναι εύχομαι ολόψυχα υγεία και καλοτυχία!

Γεια σου evi155, welcome to the club!!!!!

Τι να πω και εγώ, ότι καλύτερο σου εύχομαι, όλα να πάνε όπως τα επιθυμείς!!!

Είμαι η vissi, είμαι 40,5 και έχω ένα γιο 3 ετών + 4 μηνών!! Και βέβαια προσπαθώ από τον Νοέμβριο για δεύτερο, αλλά μέχρι ώρας δεν ......

Βρε κορίτσια πάλι κάτι λάθος έχω κάνει και δεν αλλάζει μέρες η υπογραφή μου, τι στο καλό κάνω;;;

Μάλλον περιμένει το αδερφάκι για να τα βάλεις μαζί................

κοιτα ..εκανα τσισα πρωι ..οποτε αναγκαστηκα παω για αυριο ...

ομως....

αν υπολογισω τον κυκλο...που εινια λιγο αστατος...μεταξυ 27 και 32 μερες,σπανια 32 (2 φορεσ μου ετυχε ολο το 2012 ) συνηθως εινια 28 ....,σημερα ειμια στην 29η μερα..

θα περιμενω βρε συ ...δεν θελω να απογοητευτω...

εβαλα θερμομετρο...στη γλωσσα με υδραργυρο και εχω 37.1 ...

θα κανω υπομονη ..με το τεστ οποιο και να ειναι αυτο δεν θα ησυχασω...μονο χοριακη με σωζει...

Θα μας τρελλάνει μαρή τρελλαμένη! Χαλάρωσε μην αγχώνεσαι. Ότι είναι να γίνει θα γίνει!!!!!! Αν είσαι τέλεια αν δεν είσαι τι είχες τι έχασες!

Δυστυχώς έτσι έχουν τα πράγματα...... Μέχρι πότε να προσπαθώ άλλωστε, ηλικιακά εννοώ.....

Αν δεν είχα παιδάκι εννοείται ότι σίγουρα θα το πολέμαγα πάρα πάρα πολύ. Και ο άντρας μου είναι σχεδόν 47, πόσο πια;;

Μπορεί να ακούγεται προκλητικό και συγνώμη που το λέω, δεν θέλω να θίξω καμιά κοπέλα, αλλά εμείς σαν ζευγάρι εκεί έχουμε βάλει τον πήχη, με την ασφάλεια πάντα λέω του ότι έχουμε ήδη ένα παιδάκι!!!

Σταμάτα βρε κι εσύ. Από το άγχος σου δε μένεις. Αφού έμεινες μια φορά έγκυος μπορείς και δεύτερη και θα ξαναμείνεις. Έτσι λένε τουλάχιστον. Το άγχος δε σε αφήνει. Χαλάρωσε και θα έρθει...... μη σκέφτεσαι ηλικίες και χαζά. Προσευχήσου θερμά και θα έρθει............

εβαλα παλι θερμομετρο στη γλωσσα εχω 37.3 δεν αντεχω εστειλα τον δικο μου να παρει τεστ ..εχω κανει ..πιπι ..ποτε να το κανω ..πειτε μουυυυυυυυυυυυ

Στο ποπό το έβαλες? Εκεί μόνο ξέχασες.

ειναι σαν να με πηρες κοριτσαρα μου ...και σ ευχαριστω...

ευχομαι αυριο να εχω ..καλυτερα αποτελεσματα!

Και να μην έχεις αυτό το μήνα θα έχεις είπαμε τον επόμενο ή το μεθεπόμενο με τον α ή β τρόπο θα κάνεις παιδί. Όλοι κάνουν πλέον. Προσευχήσου μόνο στο Θεό να σου δώσει δύναμη και υπομονή. Αλλά δε θα μείνεις? Θα δεις τι θα πάθεις. Σε όλη τη διάρκεις της εγκυμοσύνης θα σου θυμίζω τις τρέλλες που έλεγες κι έκανες πριν μείνεις. Θα στην κάνω αξέχαστη την εγκυμοσύνη!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Στο ποπό το έβαλες? Εκεί μόνο ξέχασες.

Και να μην έχεις αυτό το μήνα θα έχεις είπαμε τον επόμενο ή το μεθεπόμενο με τον α ή β τρόπο θα κάνεις παιδί. Όλοι κάνουν πλέον. Προσευχήσου μόνο στο Θεό να σου δώσει δύναμη και υπομονή. Αλλά δε θα μείνεις? Θα δεις τι θα πάθεις. Σε όλη τη διάρκεις της εγκυμοσύνης θα σου θυμίζω τις τρέλλες που έλεγες κι έκανες πριν μείνεις. Θα στην κάνω αξέχαστη την εγκυμοσύνη!!!!!!!

το ειπες πολυ κομψα και μπραβο σου !!!!!;)

μονο εκει δεν το βαλα ...

ειδες εκανα ενα ..αρνητικο ..αλλα μια διαφορα...τσισών...1 ωρα...

πως τα γραφω ε??


...Σημασια δεν εχει για ποιον πεθαινεις, αλλα για ποιον ζεις...!!!

...μικρο μου βαλεντινακι ,σε λατρευουμε.....!!

Link to comment
Share on other sites

το ειπες πολυ κομψα και μπραβο σου !!!!!;)

μονο εκει δεν το βαλα ...

ειδες εκανα ενα ..αρνητικο ..αλλα μια διαφορα...τσισών...1 ωρα...

πως τα γραφω ε??

Tι εννοείς όταν λες "διαφορά τσισών 1 ώρα"? Εννοείς ότι δεν το έκανες όπως πρέπει?

Φαντάζομαι την ώρα που το έκανες έτρεμες.

Εγώ 2 φορές που είχα κάνει γιατί είχα καθυστέρηση 5 μέρες έτρεμα. Και επειδή βγήκαν αρνητικά τα σιχάθηκα και δεν ξαναπήρα. Αν δεν έχω 10 μέρες τουλάχιστον καθυστέρηση δεν ξαναπαίρνω. Ψυχολογικά τραύματα μού άφησαν. Κι όταν περνάω μπροστά από το φαρμακείο που τα πήρα μού έρχεται να πάω να το βρίσω τον παλιοφαρμακοτρίφτη το γκαντέμη!

Link to comment
Share on other sites

Tι εννοείς όταν λες "διαφορά τσισών 1 ώρα"? Εννοείς ότι δεν το έκανες όπως πρέπει?

.... να το βρίσω τον παλιοφαρμακοτρίφτη το γκαντέμη!

αχχααχαχαχαχαχαχ...ρε τι γελιο ριχνω με τις εκφρασεις αυτες οταν τις βλεπω γραμμενες ..αλλο ρε παιδι μου να τις λεμε και αλλο να τις βλεπεις γραμμενες!χααχχααχ

λοιπον ..η διαφορα ..τσισων ...χααχαχαχ ειναι ..οτι πηγα το πρωι (12.00 η ωρα που σηκωθηκα ,,,) μετα κατα τη μιαμισυ και μετα 2.30 νταν ..ισα που προλαβε ο δικος μου το φαρμακειο ..και το εκανα κατευθειαν


...Σημασια δεν εχει για ποιον πεθαινεις, αλλα για ποιον ζεις...!!!

...μικρο μου βαλεντινακι ,σε λατρευουμε.....!!

Link to comment
Share on other sites

αχχααχαχαχαχαχαχ...ρε τι γελιο ριχνω με τις εκφρασεις αυτες οταν τις βλεπω γραμμενες ..αλλο ρε παιδι μου να τις λεμε και αλλο να τις βλεπεις γραμμενες!χααχχααχ

λοιπον ..η διαφορα ..τσισων ...χααχαχαχ ειναι ..οτι πηγα το πρωι (12.00 η ωρα που σηκωθηκα ,,,) μετα κατα τη μιαμισυ και μετα 2.30 νταν ..ισα που προλαβε ο δικος μου το φαρμακειο ..και το εκανα κατευθειαν

Εννοείς μάλλον ότι δεν το έκανες με τα πρώτα πρωινά που είναι πιο σίγουρα και το έκανες το μεσημέρι που πήγες ήδη 3 φορές για τουαλέτα. Κοίτα το σωστό το αποτέλεσμα (το γράφουν και τα τεστ) βγαίνει με τα πρώτα πρωινά. Βέβαια σε περιπτώσεις που υπάρχει πολλές μέρες καθυστέρηση και εγκυμοσύνη και το βράδυ να το κάνεις δείχνει. Αλλά θέλει πολλές μέρες καθυστέρηση ώστε να έχει ανέβει αρκετά η ορμόνη που δείχνει εγκυμοσύνη και ανιχνεύει το τεστ (νομίζω είναι η προγεστερόνη αν δεν κάνω λάθος).

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εννοείς μάλλον ότι δεν το έκανες με τα πρώτα πρωινά που είναι πιο σίγουρα και το έκανες το μεσημέρι που πήγες ήδη 3 φορές για τουαλέτα. Κοίτα το σωστό το αποτέλεσμα (το γράφουν και τα τεστ) βγαίνει με τα πρώτα πρωινά. Βέβαια σε περιπτώσεις που υπάρχει πολλές μέρες καθυστέρηση και εγκυμοσύνη και το βράδυ να το κάνεις δείχνει. Αλλά θέλει πολλές μέρες καθυστέρηση ώστε να έχει ανέβει αρκετά η ορμόνη που δείχνει εγκυμοσύνη και ανιχνεύει το τεστ (νομίζω είναι η προγεστερόνη αν δεν κάνω λάθος).

κανεις λαθος!!!! ειναι η γοναδοτροπινη ..χααχαχαχαχ

τεσπα...λες να ην χαθηκαν δλδ ακομα οι ελπιδες μου ?


...Σημασια δεν εχει για ποιον πεθαινεις, αλλα για ποιον ζεις...!!!

...μικρο μου βαλεντινακι ,σε λατρευουμε.....!!

Link to comment
Share on other sites

κανεις λαθος!!!! ειναι η γοναδοτροπινη ..χααχαχαχαχ

τεσπα...λες να ην χαθηκαν δλδ ακομα οι ελπιδες μου ?

Κοίτα η αλήθεια είναι ότι δεν είχες και μεγάλη καθυστέρηση για να πεις ότι είναι 100% έγκυρο και δεν το έκανες με τα πρώτα πρωινά ούρα. Και υπάρχουν πάρα πολλές περιπτώσεις που το τεστ έδειξε αρνητικό και τελικά υπήρχε εγκυμοσύνη. Μόνο όταν δείχνει θετικό είναι σίγουρα θετικό. Στο αρνητικό υπάρχει αμφιβολία. Και μια κοπέλα σε ένα άλλο τόπικ που μιλούσαμε 2 φορές έβγαλε το τεστ αρνητικό (το έκανε σε διαφορετικές μέρες) και τελικά ήταν έγκυος. Αλλά για να μην απογοητευτείς εσύ κράτα το αρνητικό που έκανες και αν είσαι μη στενοχωριέσαι εντός των ημερών θα το μάθεις και θα το καταλάβεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες, τι κάνουμε;;;

Ετοιμάζομαι να βάλω καμιά ντουζίνα πλυντήρια, μπλιαχ........

Είπα πριν τα οικοκυρικά να μπω να δω τα νέα σας, η TINA MART έχει γιατρό σήμερα για να της δώσει το οκ για να ξεκινήσει την διαδικασία, αν θυμάμαι καλά..........

TINA MART τι έγινε άναψε το πράσινο φως;;;;;;;;;;;

ΙΟΑΝΝΑ111 τι κάνεις;;; Όλα καλά;;;

Πάω..... εδώ τριγύρω θα είμαι!!!!!!!


DhOkp2.png

MSMSp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες, τι κάνουμε;;;

Ετοιμάζομαι να βάλω καμιά ντουζίνα πλυντήρια, μπλιαχ........

Είπα πριν τα οικοκυρικά να μπω να δω τα νέα σας, η TINA MART έχει γιατρό σήμερα για να της δώσει το οκ για να ξεκινήσει την διαδικασία, αν θυμάμαι καλά..........

TINA MART τι έγινε άναψε το πράσινο φως;;;;;;;;;;;

ΙΟΑΝΝΑ111 τι κάνεις;;; Όλα καλά;;;

Πάω..... εδώ τριγύρω θα είμαι!!!!!!!

Καλά είμαι. Μόλις έφαγα ένα τοστάκι και κάθομαι στην τηλεόραση. Καλή δύναμη με τα πλυντήρια αλλά λίγο αργά δεν είναι? Τι ώρα θα κοιμηθείς? Αυτά μέχρι να τελειώσουν θα ξημερώσει.

Link to comment
Share on other sites

την βλεπω να απλωνει μεχρι τα ξημερωματα ..που θα πεφτω εγω για υπνο!


...Σημασια δεν εχει για ποιον πεθαινεις, αλλα για ποιον ζεις...!!!

...μικρο μου βαλεντινακι ,σε λατρευουμε.....!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


την βλεπω να απλωνει μεχρι τα ξημερωματα ..που θα πεφτω εγω για υπνο!

Γιατί καλέ κοιμάσαι τα ξημερώματα? Εγώ κατά τις 11.00 βλέπω αν όχι το δεύτερο σίγουρα το πρώτο όνειρο και στις 8.00 το πρωί είμαι σούστα.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί καλέ κοιμάσαι τα ξημερώματα? Εγώ κατά τις 11.00 βλέπω αν όχι το δεύτερο σίγουρα το πρώτο όνειρο και στις 8.00 το πρωί είμαι σούστα.

γιατι γενικα δεν κοιμαμαι πολλες ωρεες ανεκαθεν ..ουτε καν απ το σχολειο..ξερεις....9 η ωρα πεσε για υπνο κι ετσι ..καθομουν εβλεπα θριλλερ με τον πατερα μου και τις αδερφεσ μου και η μανα μου στο αλλο δωματιο γιατι δεν τησ αρεσαν ...αχαχαχχααχ


...Σημασια δεν εχει για ποιον πεθαινεις, αλλα για ποιον ζεις...!!!

...μικρο μου βαλεντινακι ,σε λατρευουμε.....!!

Link to comment
Share on other sites

Μαρή κατάλαβα τη γλυκανάλατη. Μπήκε αυτή από ότι κατάλαβα και βγήκες εσύ. Ειδικά αυτό το "σ'αγαπάω μέχρι τον ουρανό" ή κάτι παρόμοιο τελοσπάντων πολύ μου άρεσε. Νεάκια, εγκυούλες κτλ.

πες μου βρε συ ..δεν ακουγεται πολυ ψευτικο...μα δεν μπορεις οολες τις ωρες να μιλας ετσι ..

κι εγω καποια στιγμη εστω και εδω μεσα .θα μιλησω καπωσ ..θα εχω νευριασει ...δεν μπορει να ειμια ολη την ωρα χααχα και χουχου


...Σημασια δεν εχει για ποιον πεθαινεις, αλλα για ποιον ζεις...!!!

...μικρο μου βαλεντινακι ,σε λατρευουμε.....!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...