Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

Kοριτσια 40 ++ που προσπαθουν;


Recommended Posts

ath_gal1 τι στο καλό το θες το βρωμοτσίγαρο;;; (ζηλεύω γι΄αυτό το λέω, το έκοψα τον Νοέμβρη και μου λείπει.........)

Γιατί κάθεσαι και σκας παιδί μου, στη μέρα που είσαι θα δείξει το self clear άμε κάνε ένα να ξεμπερδεύεις!!!!!!!!!!!!!

Καλύτερη είναι αυτή η αγωνία που τραβάς, θα το κάνεις θα δεις και τελείωσε η αγωνία του είμαι ή δεν είμαι!!!!!


DhOkp2.png

MSMSp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σου evi155, welcome to the club!!!!!

Τι να πω και εγώ, ότι καλύτερο σου εύχομαι, όλα να πάνε όπως τα επιθυμείς!!!

Είμαι η vissi, είμαι 40,5 και έχω ένα γιο 3 ετών + 4 μηνών!! Και βέβαια προσπαθώ από τον Νοέμβριο για δεύτερο, αλλά μέχρι ώρας δεν ......

Βρε κορίτσια πάλι κάτι λάθος έχω κάνει και δεν αλλάζει μέρες η υπογραφή μου, τι στο καλό κάνω;;;

μπορει να αλλαξει το απογευμα και να δειξει πχ..6 μερες ...αυτο μου γινεται και εμενα οταν βαζω τικερακι για περιοδο...δνε σημαινει οτι το συτημα τησ σελιδασ που το φτιαχνουμε συμπιπτει με την ωρα την δικη μας ..(ωρα ελλαδος) ..παρατηρησε το μεχρι απογευμα -βραδυ..


...Σημασια δεν εχει για ποιον πεθαινεις, αλλα για ποιον ζεις...!!!

...μικρο μου βαλεντινακι ,σε λατρευουμε.....!!

Link to comment
Share on other sites

ath_gal1 τι στο καλό το θες το βρωμοτσίγαρο;;; (ζηλεύω γι΄αυτό το λέω, το έκοψα τον Νοέμβρη και μου λείπει.........)

Γιατί κάθεσαι και σκας παιδί μου, στη μέρα που είσαι θα δείξει το self clear άμε κάνε ένα να ξεμπερδεύεις!!!!!!!!!!!!!

Καλύτερη είναι αυτή η αγωνία που τραβάς, θα το κάνεις θα δεις και τελείωσε η αγωνία του είμαι ή δεν είμαι!!!!!

κοιτα ..εκανα τσισα πρωι ..οποτε αναγκαστηκα παω για αυριο ...

ομως....

αν υπολογισω τον κυκλο...που εινια λιγο αστατος...μεταξυ 27 και 32 μερες,σπανια 32 (2 φορεσ μου ετυχε ολο το 2012 ) συνηθως εινια 28 ....,σημερα ειμια στην 29η μερα..

θα περιμενω βρε συ ...δεν θελω να απογοητευτω...

εβαλα θερμομετρο...στη γλωσσα με υδραργυρο και εχω 37.1 ...

θα κανω υπομονη ..με το τεστ οποιο και να ειναι αυτο δεν θα ησυχασω...μονο χοριακη με σωζει...


...Σημασια δεν εχει για ποιον πεθαινεις, αλλα για ποιον ζεις...!!!

...μικρο μου βαλεντινακι ,σε λατρευουμε.....!!

Link to comment
Share on other sites

κοιτα ..εκανα τσισα πρωι ..οποτε αναγκαστηκα παω για αυριο ...

ομως....

αν υπολογισω τον κυκλο...που εινια λιγο αστατος...μεταξυ 27 και 32 μερες,σπανια 32 (2 φορεσ μου ετυχε ολο το 2012 ) συνηθως εινια 28 ....,σημερα ειμια στην 29η μερα..

θα περιμενω βρε συ ...δεν θελω να απογοητευτω...

εβαλα θερμομετρο...στη γλωσσα με υδραργυρο και εχω 37.1 ...

θα κανω υπομονη ..με το τεστ οποιο και να ειναι αυτο δεν θα ησυχασω...μονο χοριακη με σωζει...

Λοιπόν μείνε ακατούρητη κανένα δεκάωρο και μετά μια χαρά θα είσαι, που πας και κάνεις τσίσα πρωί πρωί χρυσή μου χωρίς το τεστ παραμάσχαλα!!!


DhOkp2.png

MSMSp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μείνε ακατούρητη κανένα δεκάωρο και μετά μια χαρά θα είσαι, που πας και κάνεις τσίσα πρωί πρωί χρυσή μου χωρίς το τεστ παραμάσχαλα!!!

χααχαχαχαχααα. ρε συ εχεις αποτρελλαθει κι εσυ ..οποωςκανω εγω για τις αλλες κοπελες που αγωνιω...

ξερεις ..αν ηξερα οτι ολα εινια οκ απο ιατρικης αποψης ..θα το ειχα κανει ηδη ..αλλα επειδη υπαρχει θεμα δεν πολυελπιζω....

και οτι απλα θα μου ερθει μεχρι το σαββατο...


...Σημασια δεν εχει για ποιον πεθαινεις, αλλα για ποιον ζεις...!!!

...μικρο μου βαλεντινακι ,σε λατρευουμε.....!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

vissi καλώς σας βρίσκω, ελπιζω να σταθείς τυχερή, μάλλον νωρίς είναι ακόμα για να αγχωθείς!

ath_gal1 έχεις δίκιο να μη βιάζεσαι, στο μεταξύ μήπως να πσοσπαθήσεις να κάνεις κάτι για να μην το σκέφτεσαι πολύ...γίνεται;


sACYp2.png
Link to comment
Share on other sites

vissi καλώς σας βρίσκω, ελπιζω να σταθείς τυχερή, μάλλον νωρίς είναι ακόμα για να αγχωθείς!

ath_gal1 έχεις δίκιο να μη βιάζεσαι, στο μεταξύ μήπως να πσοσπαθήσεις να κάνεις κάτι για να μην το σκέφτεσαι πολύ...γίνεται;

αμ δεν γινεται ....οτι περνας ευη μου τετοια θεματα ...και το παραμικρο το κανεις συμπτωμα ...δεν εχω την ανεση να σκεφτω ε οχι τωρα μωρε αλλα σε κανα χρονο ...

και ας ειμαι 35 και οχι 40...

εσυ ..40αρα....επιασες ανετοτατα απ οτι καταλαβα ...

εγω που ειμαι μικροτερη εχουμε θεμα ..

ποτέ δεν ξερεις τι σου επιφυλασσει η "μοιρα" (αν και δεν πιστευω σ αυτην,ειμαι της αποψης οτι εμεις καθοριζουμε τη μοιρα μας... ;) )


...Σημασια δεν εχει για ποιον πεθαινεις, αλλα για ποιον ζεις...!!!

...μικρο μου βαλεντινακι ,σε λατρευουμε.....!!

Link to comment
Share on other sites

χααχαχαχαχααα. ρε συ εχεις αποτρελλαθει κι εσυ ..οποωςκανω εγω για τις αλλες κοπελες που αγωνιω...

ξερεις ..αν ηξερα οτι ολα εινια οκ απο ιατρικης αποψης ..θα το ειχα κανει ηδη ..αλλα επειδη υπαρχει θεμα δεν πολυελπιζω....

και οτι απλα θα μου ερθει μεχρι το σαββατο...

Σε ξεγέλασα και εσένα και νόμιζες ότι ήμουν καλά ε;;;;;;;;;;:tongue::tongue::tongue:

αχαχαχαχαχαχαχαχαχααααααααααα

Αχ ρε κορίτσι να πούμε και καμιά χαζομάρα να ξεχαστούμε λιγουλάκι!!!!

Κάνε ότι νομίζεις βρε συ, ότι αισθάνεσαι!!! Εμείς λέμε εδώ τις απόψεις μας, και εσύ πράττεις όπως κρίνεις...........


DhOkp2.png

MSMSp2.png

Link to comment
Share on other sites

Σε ξεγέλασα και εσένα και νόμιζες ότι ήμουν καλά ε;;;;;;;;;;:tongue::tongue::tongue:

αχαχαχαχαχαχαχαχαχααααααααααα

Αχ ρε κορίτσι να πούμε και καμιά χαζομάρα να ξεχαστούμε λιγουλάκι!!!!

Κάνε ότι νομίζεις βρε συ, ότι αισθάνεσαι!!! Εμείς λέμε εδώ τις απόψεις μας, και εσύ πράττεις όπως κρίνεις...........

αν κανω χοριακη απογευμα ποτε βγαινει.? γι ανα περιμενω μεχρι αυριο ..αδυνατον!


...Σημασια δεν εχει για ποιον πεθαινεις, αλλα για ποιον ζεις...!!!

...μικρο μου βαλεντινακι ,σε λατρευουμε.....!!

Link to comment
Share on other sites

vissi καλώς σας βρίσκω, ελπιζω να σταθείς τυχερή, μάλλον νωρίς είναι ακόμα για να αγχωθείς!

Μπα δεν είναι καθόλου νωρίς, είμαι στα μισά των προσπαθειών............

Έχω πει να προσπαθήσω ένα εξάμηνο, οπότε ο χρόνος στενεύει, αν δεν γίνει κάτι στο εξάμηνο, bye bye στο όνειρο :(


DhOkp2.png

MSMSp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


αν κανω χοριακη απογευμα ποτε βγαινει.? γι ανα περιμενω μεχρι αυριο ..αδυνατον!

Αμα σου πω τίποτα τώρα θα παρεξηγηθείς!!!! Μας έχεις κατα αγχώσει!!! Τώρα σου ήρθε αυτό;;;;

Εννοείται ότι θα βγει αύριο η χοριακή αν την κάνεις τώρα!!! Εκτός αν έχεις κανένα γνωστό μικροβιολογικό και σου δώσει τα αποτελέσματα πιο νωρίς κλπ κλπ

Αύριο πρωί πρωί για να τα έχεις το μεσημέρι τα αποτελέσματα!!!


DhOkp2.png

MSMSp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μπα δεν είναι καθόλου νωρίς, είμαι στα μισά των προσπαθειών............

Έχω πει να προσπαθήσω ένα εξάμηνο, οπότε ο χρόνος στενεύει, αν δεν γίνει κάτι στο εξάμηνο, bye bye στο όνειρο :(

αχ μην ακουω μ@@@κιες τωρα ...μην ερθω εκει και σε σβουριξω!!!!


...Σημασια δεν εχει για ποιον πεθαινεις, αλλα για ποιον ζεις...!!!

...μικρο μου βαλεντινακι ,σε λατρευουμε.....!!

Link to comment
Share on other sites


...Σημασια δεν εχει για ποιον πεθαινεις, αλλα για ποιον ζεις...!!!

...μικρο μου βαλεντινακι ,σε λατρευουμε.....!!

Link to comment
Share on other sites

αχ μην ακουω μ@@@κιες τωρα ...μην ερθω εκει και σε σβουριξω!!!!

Δυστυχώς έτσι έχουν τα πράγματα...... Μέχρι πότε να προσπαθώ άλλωστε, ηλικιακά εννοώ.....

Αν δεν είχα παιδάκι εννοείται ότι σίγουρα θα το πολέμαγα πάρα πάρα πολύ. Και ο άντρας μου είναι σχεδόν 47, πόσο πια;;

Μπορεί να ακούγεται προκλητικό και συγνώμη που το λέω, δεν θέλω να θίξω καμιά κοπέλα, αλλά εμείς σαν ζευγάρι εκεί έχουμε βάλει τον πήχη, με την ασφάλεια πάντα λέω του ότι έχουμε ήδη ένα παιδάκι!!!


DhOkp2.png

MSMSp2.png

Link to comment
Share on other sites

αμ δεν γινεται ....οτι περνας ευη μου τετοια θεματα ...και το παραμικρο το κανεις συμπτωμα ...δεν εχω την ανεση να σκεφτω ε οχι τωρα μωρε αλλα σε κανα χρονο ...

και ας ειμαι 35 και οχι 40...

εσυ ..40αρα....επιασες ανετοτατα απ οτι καταλαβα ...

εγω που ειμαι μικροτερη εχουμε θεμα ..

ποτέ δεν ξερεις τι σου επιφυλασσει η "μοιρα" (αν και δεν πιστευω σ αυτην,ειμαι της αποψης οτι εμεις καθοριζουμε τη μοιρα μας... ;) )

Στα 35 ένοιωθα πως ο χρόνος περνά και έκανα σχέσεις με ακατάλληλους συντρόφους έχοντας στο μυαλό μου να κάνω παιδί. Με τα χρόνια, μετά τα 38, κουράστηκε η ψυχή μου και βαρέθηκα να περιμένω, ήθελα μόνο να βρω ένα σύντροφο και το θέμα του παιδιού το καταπίεσα μέσα μου.

Φτάνοντας τα 40 και μόλις είχα γνωρίσει τον άντρα μου, το είχα σχεδόν ξεγράψει ... αφού μόλις συγκατοικήσαμε πήραμε γάτα:tongue:

Το θεωρούσα τόσο απίθανο που έκανα τεστ μετά από 20 μέρες καθυστέρηση -μεσολάβησαν διακοπές και εκδρομές με τσίπουρα μέχρι και μπάνιο στη θάλασσα Πασχαλιάτικα- και μετά λέω δεν κάνω και το τεστ να μου φύγει η περιέργεια; Το βράδυ μετά τα γενέθλιά μου βρεθήκαμε να κλαίμε από τα -νευρικά-γέλια κρατώντας το τεστ στο χέρι...ήμουν ήδη 6 εβδομάδων.

Πιστεύω κι εγώ ότι τη φτιάχνουμε τη μοίρα μας, μέχρι ένα βαθμό, αλλά δεν είμαι πολύ αυστηρή, νομιζω πως είναι και θέμα τύχης και η τύχη μπορεί να είναι "άδικη" ώρες - ώρες. Και πραγματικά δεν μπορείς να ξέρεις τί σε περιμένει! ath_gal1 εύχομαι πραγματικά αυτές οι μέρες αγωνίας να είναι μια γλυκιά ανάμνηση σε λίγο καιρό.


sACYp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...