Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

Kοριτσια 40 ++ που προσπαθουν;


Recommended Posts

Αχ γλύκες είναι τα μικράκια, το άλλο όμως που με έχει συγκλονήσει με το βρέφος στη Λέρο που πέθανε από αιστία 33 ημερών τι σας λέει;;;;

Θεέ μου που κοιτάς ώρες ώρες;;;;;;;;;;


DhOkp2.png

MSMSp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αχ γλύκες είναι τα μικράκια, το άλλο όμως που με έχει συγκλονήσει με το βρέφος στη Λέρο που πέθανε από αιστία 33 ημερών τι σας λέει;;;;

Θεέ μου που κοιτάς ώρες ώρες;;;;;;;;;;

εβαλα παλι θερμομετρο στη γλωσσα εχω 37.3 δεν αντεχω εστειλα τον δικο μου να παρει τεστ ..εχω κανει ..πιπι ..ποτε να το κανω ..πειτε μουυυυυυυυυυυυ


...Σημασια δεν εχει για ποιον πεθαινεις, αλλα για ποιον ζεις...!!!

...μικρο μου βαλεντινακι ,σε λατρευουμε.....!!

Link to comment
Share on other sites

αρχιζω και τρεμω παλι στην ιδεα....του εγραψα σε χαρτι τι να παριε και ετρεμε το χερι μου


...Σημασια δεν εχει για ποιον πεθαινεις, αλλα για ποιον ζεις...!!!

...μικρο μου βαλεντινακι ,σε λατρευουμε.....!!

Link to comment
Share on other sites

Τυχερά τα μικράκια!

ath_gal δεν ξέρω πόσος χρόνος πρέπει να περάσει! Καλά έκανες, να μην έχεις άλλη αγωνία!

vissi καμμία παρεξήγηση, ο καθένας βάζει το όριο που νοιώθει ότι μπορεί, κι εγώ έχω πει "ή φετος ή ποτέ".


sACYp2.png
Link to comment
Share on other sites

αρχιζω και τρεμω παλι στην ιδεα....του εγραψα σε χαρτι τι να παριε και ετρεμε το χερι μου

ψυχραιμία παιδί μου θα πάθεις τίποτα!!!

Πρέπει να έχουν περάσει 3-4 ώρες το λιγότερο, όσο πιο πολλές τόσο το καλύτερο. Πότε πήγες για πιπί τελευταία φορά;;


DhOkp2.png

MSMSp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ψυχραιμία παιδί μου θα πάθεις τίποτα!!!

Πρέπει να έχουν περάσει 3-4 ώρες το λιγότερο, όσο πιο πολλές τόσο το καλύτερο. Πότε πήγες για πιπί τελευταία φορά;;

το εκανα..αρνητικο...

πηγα πριν μια ωρα και ξαναπηγα τωρα....

θελω να πιστευω οτι πηγε αδικα το πρωτο ..

το αλλο αυριο πρωι...


...Σημασια δεν εχει για ποιον πεθαινεις, αλλα για ποιον ζεις...!!!

...μικρο μου βαλεντινακι ,σε λατρευουμε.....!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μη με μαλώσετε αλλά....δεν πήγα!Είπα να αφήσω δυο μέρες ακόμη και να πάω την Παρασκευή για πιο σίγουρο αποτέλεσμα.Δεν εχώ αιμα ακόμη,που και που μόνο πονους χαμηλά σαν να ερχεται περίοδος.Να πω την αλήθεια φοβαμαι οτι θα είναι αρνητικό για αυτο δεν πάω...Ευχαριστώ για τις ευχες και ελπίζω την Παρασκευή να σας εχω καλά νέα.Α!Ιωάννα καλή επιτυχία στις προσπάθειες!!!

Πότε σου έχει πει ο γιατρός να την κάνεις την χοριακή;;;

Δεν πειράζει που μας την έσκασες, ας είναι ++++++++++ το αποτέλεσμα και θα σε συγχωρέσουμε!!!

Πως είσαι γενικότερα;;;;;;;

Να μπαίνεις να μας λες νέα, μην χάνεσαι


DhOkp2.png

MSMSp2.png

Link to comment
Share on other sites

το εκανα..αρνητικο...

πηγα πριν μια ωρα και ξαναπηγα τωρα....

θελω να πιστευω οτι πηγε αδικα το πρωτο ..

το αλλο αυριο πρωι...

Έλα ρε παιδί................ :(:(:(

Βιάστηκες, είναι λίγο το χρονικό διάστημα που πέρασε από το προηγούμενο πιπί!!!

Ας ελπίσουμε να είναι λάθος και το πρωινό τεστ αύριο να είναι ++++++++++++++


DhOkp2.png

MSMSp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Έλα ρε παιδί................ :(:(:(

Βιάστηκες, είναι λίγο το χρονικό διάστημα που πέρασε από το προηγούμενο πιπί!!!

Ας ελπίσουμε να είναι λάθος και το πρωινό τεστ αύριο να είναι ++++++++++++++

μια ξενερωνω ,και απ την αλλη δεν ξερω πωσ να αισθανθω...μπαχαλο


...Σημασια δεν εχει για ποιον πεθαινεις, αλλα για ποιον ζεις...!!!

...μικρο μου βαλεντινακι ,σε λατρευουμε.....!!

Link to comment
Share on other sites

μια ξενερωνω ,και απ την αλλη δεν ξερω πωσ να αισθανθω...μπαχαλο

Κοίτα, ανασκουμπώσου και διατήρησε την ψυχραιμία σου.

Και αρνητικό να είναι αύριο, το έμαθες λίγες μέρες πιο νωρίς αυτό που θα μάθαινες ούτως ή άλλως με τη χοριακή αργότερα (που εύχομαι να είναι αλλιώς αύριο τα πράγματα).

Πίκρα το ξέρω, στεναχώρια το ξέρω, μην το σκέφτεσαι, πήγαινε μια βόλτα, μίλα με τον άντρα σου, πηγαίνετε να περπατήσετε, μίλα με μια φίλη σου, μην κάθεσαι μέσα, συνέχεια εκεί θα είναι το μυαλό σου.

Πάμε για άλλα, αυτό να σκέφτεσαι.....

Μακάρι να μπορούσα να σε βοηθήσω πιο πολύ....... λόγια μόνο μπορώ να πω, αλλά πίστεψέ με έτσι είναι.......

Μου επιτρέπεις μια αγκαλιά;;;:oops:


DhOkp2.png

MSMSp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σχολάω, σας αφήνω, ελπίζω να τα καταφέρω να μπω το βραδάκι.

Bye Bye!!! καλό υπόλοιπο............

καλο μεσημερι κουκλα μου.΄.


...Σημασια δεν εχει για ποιον πεθαινεις, αλλα για ποιον ζεις...!!!

...μικρο μου βαλεντινακι ,σε λατρευουμε.....!!

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, ανασκουμπώσου και διατήρησε την ψυχραιμία σου.

Και αρνητικό να είναι αύριο, το έμαθες λίγες μέρες πιο νωρίς αυτό που θα μάθαινες ούτως ή άλλως με τη χοριακή αργότερα (που εύχομαι να είναι αλλιώς αύριο τα πράγματα).

Πίκρα το ξέρω, στεναχώρια το ξέρω, μην το σκέφτεσαι, πήγαινε μια βόλτα, μίλα με τον άντρα σου, πηγαίνετε να περπατήσετε, μίλα με μια φίλη σου, μην κάθεσαι μέσα, συνέχεια εκεί θα είναι το μυαλό σου.

Πάμε για άλλα, αυτό να σκέφτεσαι.....

Μακάρι να μπορούσα να σε βοηθήσω πιο πολύ....... λόγια μόνο μπορώ να πω, αλλά πίστεψέ με έτσι είναι.......

Μου επιτρέπεις μια αγκαλιά;;;:oops:

ειναι σαν να με πηρες κοριτσαρα μου ...και σ ευχαριστω...

ευχομαι αυριο να εχω ..καλυτερα αποτελεσματα!


...Σημασια δεν εχει για ποιον πεθαινεις, αλλα για ποιον ζεις...!!!

...μικρο μου βαλεντινακι ,σε λατρευουμε.....!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...