Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

Elma μου ευχομαι καλη επιτυχια κ στις 16 να μας ανακοινωσεις τα ευχαριστα!!!

Κοριτσια καλη Ανασταση, να χαιρεστε τα παιδακια σας, τους δικους σας, τα εμβρυακια σας και του χρονου να εχουμε ολες μωρακια! Μακαρι Παναγια μου!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Χριστός Ανέστη!!! Κορίτσια μου Χρόνια Πολλά με υγεία και το Άγιο Φως να γεμίζει τις καρδιές και τις ζωές μας. Εύχομαι σε όλες τις αγκαλίες γερά μωράκια και στις οικογένειές σας ευτυχισμένες στιγμές! Και του χρόνου να είμαστε καλά.

  • Μου αρέσει 3

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Χριστός Ανέστη και χρόνια πολλά ! Εύχομαι τα πράγματα να εξελιχθούν για όλες μας με τον καλύτερο τρόπο ! Σύμμαχος και ο καιρός για μια όμορφη διάθεση !!

Elma μου θετική ενεργεια, ευχάριστες σκέψεις και με ένα ωραίο νούμερο σε λίγες μέρες !!

  • Μου αρέσει 4

CNqjp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Πως περάσατε;

Εμείς ησυχα και οικογενειακά, αλλα φέτος η διαθεση των γονιών ήταν αλλιωτικα χαρούμενη! Μιλουσαν συνεχεια για των ερχομο των μωρων και δεν χορταινα να τους βλεπω! Δεν περίμενα πως το γεγονος αυτο θα τους εφερνε τοση χαρα. :)

  • Μου αρέσει 3

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Georgia1972 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Πως περάσατε;

Εμείς ησυχα και οικογενειακά, αλλα φέτος η διαθεση των γονιών ήταν αλλιωτικα χαρούμενη! Μιλουσαν συνεχεια για των ερχομο των μωρων και δεν χορταινα να τους βλεπω! Δεν περίμενα πως το γεγονος αυτο θα τους εφερνε τοση χαρα. :)

Χρονια πολλα κοριτσια Χριστος Ανεστη!

Εμεις περασαμε πολυ ομορφα αυτες τις μερες... Με φιλους κυριως αλλα και λιγο με την οικογενεια!

Εσενα Γεωργια μου μιλουσαν οι γονεις για τα εγγονια που ερχονται. εμενα ο καλος μου ανοιξε το στομα του κι ελεγε σε ολους τους οικογενειακους φιλους που εβλεπε για την εγκυμοσυνη. Ααααχχχχχχ το βλεπω εγω βουτυρακι θα ειναι στο ψωμι του παιδιου. Οτι θελει θα τον κανει

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα και Αληθώς Ανέστη!!Εγώ κάθομαι αυτές τις μέρες, ευτυχώς  πέρασε η υπερδιέγερση και είμαι καλυτερα τώρα. Βέβαια ακόμα προσέχω τη διατροφή αλλά ας πάνε καλά τα πράγματα και χαλάλι όλα!Τώρα αυτές τις μέρες ενώ νυστάζω συνέχεια το βράδυ δεν κολλάει υπνος!τι κακό και αυτο!Και αυριο δουλίτσα!Μπαίνουμε σε πρόγραμμα

  • Μου αρέσει 2

CpFNp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 11/4/2018 at 9:51 ΠΜ, Georgia1972 είπε:

Καλημέρα όμορφες! Πως είστε;

Alina80 τι συμπέρασμα έβγαλες απο τις δευτερες γνωμες;

Γεωργια μου καλημέρα. Μίλησα και με τον κανονικό μου γιατρό και με εναν εξειδικευμένο στην εξωσωματική. Η γνώμη και των δύο (και την οποία θα ακολουθήσω τελικά) είναι ότι πρώτα πρέπει να γίνει η επέμβαση, να αφαιρεθεί ενδομητρίωση και οι σάλπιγγες (δυστυχώς και οι δύο) και μετά να δοκιμάσουμε την διέγερση. Μου εξήγησαν ότι η ενδομητρίωση έχει επιπτώσεις στην ποιότητα των ωαρίων (άλλωστε εκεί οφείλεται εν πολλοίς και η χαμηλή μου ΑΜΗ) και για αυτό θέλουν πριν πάρω φάρμακα να είναι όλα όσο πιο καθαρά γίνεται. Μου είπε επίσης ο εξωσωματικός ότι με το ενδομητρίωμα και το ινομοίωμα ακόμα και η ωοληψία θα ήταν δύσκολη. Δεν μου έδωσαν πολλές πιθανότητες βέβαια - ή έτσι μου φάνηκε εμένα. 10% μου είπε, οι οποίες μπορεί να αυξηθούν αν πάρουμε καλής ποιότητας ωάρια ή και να μειωθούν αν όχι.

Κανονίστηκε άμεσα η επέμβαση (το πιθανότερο τη Δευτέρα που μας έρχεται) και προχωράμε μετά για επιτροπή και τα υπόλοιπα μάλλον για Σεπτέμβρη που θα έχω αναρρώσει. Για να είμαι ειλικρινής προχωράω κάπως μηχανικά, χωρίς προσδοκίες. Δεν είμαι πολύ αισιοδοξη αλλά δεν μπορώ και να μην προσπαθήσω.

Εσύ πώς τα πας με την εγγυμοσύνη;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , alina80 είπε:

Γεωργια μου καλημέρα. Μίλησα και με τον κανονικό μου γιατρό και με εναν εξειδικευμένο στην εξωσωματική. Η γνώμη και των δύο (και την οποία θα ακολουθήσω τελικά) είναι ότι πρώτα πρέπει να γίνει η επέμβαση, να αφαιρεθεί ενδομητρίωση και οι σάλπιγγες (δυστυχώς και οι δύο) και μετά να δοκιμάσουμε την διέγερση. Μου εξήγησαν ότι η ενδομητρίωση έχει επιπτώσεις στην ποιότητα των ωαρίων (άλλωστε εκεί οφείλεται εν πολλοίς και η χαμηλή μου ΑΜΗ) και για αυτό θέλουν πριν πάρω φάρμακα να είναι όλα όσο πιο καθαρά γίνεται. Μου είπε επίσης ο εξωσωματικός ότι με το ενδομητρίωμα και το ινομοίωμα ακόμα και η ωοληψία θα ήταν δύσκολη. Δεν μου έδωσαν πολλές πιθανότητες βέβαια - ή έτσι μου φάνηκε εμένα. 10% μου είπε, οι οποίες μπορεί να αυξηθούν αν πάρουμε καλής ποιότητας ωάρια ή και να μειωθούν αν όχι.

Κανονίστηκε άμεσα η επέμβαση (το πιθανότερο τη Δευτέρα που μας έρχεται) και προχωράμε μετά για επιτροπή και τα υπόλοιπα μάλλον για Σεπτέμβρη που θα έχω αναρρώσει. Για να είμαι ειλικρινής προχωράω κάπως μηχανικά, χωρίς προσδοκίες. Δεν είμαι πολύ αισιοδοξη αλλά δεν μπορώ και να μην προσπαθήσω.

Εσύ πώς τα πας με την εγγυμοσύνη;

Επιμονή θέλει και υπομονή..Τις πιθανότητες μην τις υπολογίζεις.Εγώ χωρίς κανένα σοβαρό πρόβλημα 6 χρόνια τραβιέμαι.Αντιμετώπισε κάθε πράγμα με τη σειρά του. Σκαλί σκαλί και θα φτάσεις εκεί που θέλεις. Καλή δύναμη σου ευχομαι 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

CpFNp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Πως ειστε;

Alina80, καλά κανεις και το προσπαθεις. Καλύτερα να καθαρίσεις και ποτε δεν ξερεις. Το 10% μπορει να γινει και μεγαλύτερο. Ο καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος. Με το καλο ευχομαι να γινουν ολα κορίτσι μου.

Εγω καλα ειμαι. Νιωθω λιγο πιο πρησμενη, λιγο πιο βαρια κυριως τα απογευματα. Απο βδομαδα θα βαψουμε επιτελους και το παιδικο δωματιο να τελειωνουμε και μ' αυτο γιατι τον Μαιο δεν πρεπει να κανω και πολλα-πολλα.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Elma86 είπε:

Επιμονή θέλει και υπομονή..Τις πιθανότητες μην τις υπολογίζεις.Εγώ χωρίς κανένα σοβαρό πρόβλημα 6 χρόνια τραβιέμαι.Αντιμετώπισε κάθε πράγμα με τη σειρά του. Σκαλί σκαλί και θα φτάσεις εκεί που θέλεις. Καλή δύναμη σου ευχομαι

Ευχαριστώ πολύ Ελμα! Ό,τι καλύτερο εύχομαι και σύντομα να τελειώσει η περιπέτεια σου με το επιθυμητό αποτέλεσμα.

 

πρίν από 11 λεπτά , Georgia1972 είπε:

Alina80, καλά κανεις και το προσπαθεις. Καλύτερα να καθαρίσεις και ποτε δεν ξερεις. Το 10% μπορει να γινει και μεγαλύτερο. Ο καθε οργανισμος ειναι διαφορρετικος. Με το καλο ευχομαι να γινουν ολα κορίτσι μου.

Εγω καλα ειμαι. Νιωθω λιγο πιο πρησμενη, λιγο πιο βαρια κυριως τα απογευματα. Απο βδομαδα θα βαψουμε επιτελους και το παιδικο δωματιο να τελειωνουμε και μ' αυτο γιατι τον Μαιο δεν πρεπει να κανω και πολλα-πολλα.

Ευχαριστώ πολύ Γεωργία!

Δυο παίδαρους κουβαλάς, λογικό να νιώθεις έτσι. Σιγά σιγά και όλα θα γίνουν, να μην κουράζεσαι!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, alina80 είπε:

Γεωργια μου καλημέρα. Μίλησα και με τον κανονικό μου γιατρό και με εναν εξειδικευμένο στην εξωσωματική. Η γνώμη και των δύο (και την οποία θα ακολουθήσω τελικά) είναι ότι πρώτα πρέπει να γίνει η επέμβαση, να αφαιρεθεί ενδομητρίωση και οι σάλπιγγες (δυστυχώς και οι δύο) και μετά να δοκιμάσουμε την διέγερση. Μου εξήγησαν ότι η ενδομητρίωση έχει επιπτώσεις στην ποιότητα των ωαρίων (άλλωστε εκεί οφείλεται εν πολλοίς και η χαμηλή μου ΑΜΗ) και για αυτό θέλουν πριν πάρω φάρμακα να είναι όλα όσο πιο καθαρά γίνεται. Μου είπε επίσης ο εξωσωματικός ότι με το ενδομητρίωμα και το ινομοίωμα ακόμα και η ωοληψία θα ήταν δύσκολη. Δεν μου έδωσαν πολλές πιθανότητες βέβαια - ή έτσι μου φάνηκε εμένα. 10% μου είπε, οι οποίες μπορεί να αυξηθούν αν πάρουμε καλής ποιότητας ωάρια ή και να μειωθούν αν όχι.

Κανονίστηκε άμεσα η επέμβαση (το πιθανότερο τη Δευτέρα που μας έρχεται) και προχωράμε μετά για επιτροπή και τα υπόλοιπα μάλλον για Σεπτέμβρη που θα έχω αναρρώσει. Για να είμαι ειλικρινής προχωράω κάπως μηχανικά, χωρίς προσδοκίες. Δεν είμαι πολύ αισιοδοξη αλλά δεν μπορώ και να μην προσπαθήσω.

Εσύ πώς τα πας με την εγγυμοσύνη;

Καλη επιτυχια Αλινα!! μακαρι να πανε ολα καλα!

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...