Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Όλα μια λακούβα σε αυτή την χώρα. Το καλό είναι ότι οδηγώ εγώ πάμε μαζί (και εγώ δάσκαλος μας έφαγε η εκπαίδευση . Μα συγνώμη η μόνιμη δασκάλα έχει αναρ άδεια για όλα η αναπληρώτρια έχει μήτρα από τα lidl 😅😅 ήθελα να ξέρω τους νόμους τουσ διαβάζουν;  Καλά τα ηρεμιστικά τα βλέπω σιγά σιγά αχααχαχαχα η γιατρός είπε όλα μια χαρά με το μωρό μια μικρή αποκόλληση βλέπω όχι λακούβες και τραντάγματα 

      Ναι είναι μεγάλη αδικία οι αναρρωτικες αναπληρωτων σε σύγκριση με μονίμων. Είχαν πει θα τα εξισωναν αλλά ακόμα τίποτα.... αν οδηγείς εσύ νομίζω μια χαρά....θα πηγαίνεις αργά θα αποφεύγεις λακουβες και στο σχολειο δε θα κάνει τίποτα να κάθεται σαν πατριάρχης 😁. Προσοχή στις ιώσεις και τον πυρετό στο σχολειο...καλό είναι να μην ανεβάσουμε πυρετό στο 1ο τριμηνο ειδικά. Να φοράτε μάσκα. Στο δημοτικό κολλάς εύκολα. 

Ειμαι εγκυος η οχι...συλληψη και γονιμες μερες


Recommended Posts

3 minutes ago, Τονι@ είπε:

Αχ μουτζουρα μου δεν ξέρεις τι χαρά μου δίνεις! !!!!!!!!! Μακάρι κοριτσαρα μου!!!!!!' Μακάρι! !!!!!!

Είδες που ο γιατρός είχε άλλη άποψη? ??  Αχ μακάρι! !!!!!

το ξερω καρδουλα μουυυυ!!!!ααααχ μακαρι αλλα και παλι αν οχι τωρα θα το φτιαξουμε!!!αλλα εεεε ξερετε τωρα μια κρυφη ελπιδα την εχω!!!!

μα εκεινη με αγχωσε!του λεω του γιατρου ειναι χαλια μου ειπε πανω απο 21 επρεπε να ναι....και λεει ηρεμησε παιδακι μου!ειναι καλη η εξεταση!


RyZa.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

8 minutes ago, moutzoura2016 είπε:

το ξερω καρδουλα μουυυυ!!!!ααααχ μακαρι αλλα και παλι αν οχι τωρα θα το φτιαξουμε!!!αλλα εεεε ξερετε τωρα μια κρυφη ελπιδα την εχω!!!!

μα εκεινη με αγχωσε!του λεω του γιατρου ειναι χαλια μου ειπε πανω απο 21 επρεπε να ναι....και λεει ηρεμησε παιδακι μου!ειναι καλη η εξεταση!

Ότι σου λέει ο γιατρός σου θα ακούς εφόσον τον εμπιστεύεσαι.  Πως να μην έχεις ελπίδα? ? Λογικό είναι.  Πρόσεχε λίγο αυτές τις μέρες και μην ξεχνάς τα utrogestan.  Εγώ ακόμα παίρνω 3 την ημέρα από το στόμα.  Εσύ πόσα θα παίρνεις? 


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, moutzoura2016 είπε:

το ξερω καρδουλα μουυυυ!!!!ααααχ μακαρι αλλα και παλι αν οχι τωρα θα το φτιαξουμε!!!αλλα εεεε ξερετε τωρα μια κρυφη ελπιδα την εχω!!!!

μα εκεινη με αγχωσε!του λεω του γιατρου ειναι χαλια μου ειπε πανω απο 21 επρεπε να ναι....και λεει ηρεμησε παιδακι μου!ειναι καλη η εξεταση!

τελικά η μικροβιολόγος τζάμπα σε άγχωσε. Σου εύχομαι να έχετε το σποράκι και να φανεί με μία ΤΕΡΑΣΤΙΑ χοριακή! 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, moutzoura2016 είπε:

κοριτσακια μου γυρισα...εχω και δουλεια στο γραφειο μιση ωρα παλευω να σας γραψω....φφφφ...λοιπον ο γιατρος...ειπε ειναι καλη....δεν ειναι σουπερ αλλα ειναι καλη εχει ανεβει...εχεις κανει ωορρηξια...του ειπα ποτε ειδα θετικο...του ειπα τις επαφες...του ειπα για το στηθος που υποφερω....λοιπον μου ειπε....παρε κολπικο ουτροτζεσταν απο σημερα βραδυ...μεχρι τη μερα που θα αδιαθετησεις,...ΑΝ αδιαθετησεις γιατι μπορει να εχει γινει συλληψη...δεν ξερουμε ακομα...μου ειπα δευτερα αν δεν εχει ερθει χοριακη....μια μικρη ενισχυση μου λεει θες για να κρατηθει το κυημα...σε περιπτωση που υπαρχει ειτε τωρα ειτε σε μελονντικους κυκλους!!!πιο πολυ ειδα να τον απασχολει που εκανα ωορρηξια 21η μερα του κυκλου κ ειπε αν δεν εκατσε τωρα τον αλλο μηνα θα φτιαξουμε κ αυτο....με σταυρωσε φευγοντας!χαχαχα!και μου ειπε παρε με Δευτερα με θετικη χοριακη !χαχαχαχα!με ξεαγχωνει το ομολογω!αυτα κοριτσακια μου!

Ζαμια δεν ηταν χοριακη η εξεταση δυστυχως!!!προγεστερονη ηταν!αλλα θα κρατησω την ευχη μηπως γινει κ αληθεια σε λιγες μερες!χεχε!

Ρενακι θα σου προτεινα να παρεις τα clear blue(αν και θελω να σου ειναι αχρειαστααααα)))

εγω αυτο το μηνα με αυτα...ξεκαθαρα χωρις μαντεψιες!χαμογελακι κ τελος...γονιμη!την αλλη μερα εκανα....κενο αρα ειχε γινει!

Πολύ χάρηκα αγαπουλιτσα μου..πολύ! Αντέ πάρε ανάσα πια! Κ θα το ξαναπω: μικροβιολογος... ακτινολογος ..μαια... ΔΕΝ είναι γιατροί.. ας κάνουν επιτέλους τη δουλειά τους..χωρίς να λένε την άχρηστη γνώμη τους!

Άρα δλδ σου έδωσε προγεστερονη για να σε ενισχύσει γενικα; η μόνο για τώρα για τον αν είσαι τελικά εγκυος; κ εμένα μου είχε δώσει προληπτικά στην αρχή. Επίσης δεν κατάλαβα τι σου είπε για το στηθος; κ εγώ κολπικα την επερνα κ μου είχε κάνει αφορητους πόνους στο στήθος.. για αυτο σε ρωτάω.. σου είπε ότι θα περασει;;

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Τονι@ είπε:

Ότι σου λέει ο γιατρός σου θα ακούς εφόσον τον εμπιστεύεσαι.  Πως να μην έχεις ελπίδα? ? Λογικό είναι.  Πρόσεχε λίγο αυτές τις μέρες και μην ξεχνάς τα utrogestan.  Εγώ ακόμα παίρνω 3 την ημέρα από το στόμα.  Εσύ πόσα θα παίρνεις? 

μου εδωσε κολπικα ενα καθε βραδυ....μεχρι να ερθει η περιοδος που να μην εμφανιστει η καταραμενη και σε καμια περιπτωση να μην το κοψω αν δεν δω αιμα η ακομα και αν εχω λιγες παρενεργειες!!!!οπως ζαλαδα η υπνηλια!

7 minutes ago, Ioio είπε:

τελικά η μικροβιολόγος τζάμπα σε άγχωσε. Σου εύχομαι να έχετε το σποράκι και να φανεί με μία ΤΕΡΑΣΤΙΑ χοριακή! 

ευχαριστω Ιοιο μουυυυ!!!μακαρι!αλλα και τωρα να μην εκατσε τουλαχιστον πιστευω ειμαστε κοντα!αναμονη λοιπον!!!

4 minutes ago, Rena87 είπε:

Πολύ χάρηκα αγαπουλιτσα μου..πολύ! Αντέ πάτε ανάσα πια! Κ θα το ξαναπω: μικροβιολογος... ακτινολογος ..μαμα... ΔΕΝ είναι γιατροί.. ας κάνουν επιτέλους τη δουλειά τους..χωρίς να λένε την άχρηστη γνώμη τους!

Άρα δλδ σου έδωσε προγεστερονη για να σε ενισχύσει γενικα; η μόνο για τώρα για τον αν είσαι τελικά εγκυος; κ εμένα μου είχε δώσει προληπτικά στην αρχή. Επίσης δεν κατάλαβα τι σου είπε για το στηθος; κ εγώ κολπικα την επερνα κ μου είχε κάνει αφορητους πόνους στο στήθος.. για αυτο σε ρωτάω.. σου είπε ότι θα περασει;;

μια ανασα ναι!!!!με το "μαμα"που γελασα!χαχαχα!

μου ειπε για τωρα να παρω και αν αδιαθετησω στον επομενο κυκλο θα κοιταξουμε να φτιαξουμε και την ωορρηξια και μετα απο αυτη ναι...θα το παιρνω για να ανεβαινει και να κραταει το κυημα!για το στηθος ειπε κανε υπομονη...μου ανεφερε πως τωρα η προγεστερονη θα  λιγες εχει παρενεργειες και μεσα σε αυτες και τον πονο!του λεω υποφερω ηδη ποσο αλλο?


RyZa.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

7 minutes ago, moutzoura2016 είπε:

μου εδωσε κολπικα ενα καθε βραδυ....μεχρι να ερθει η περιοδος που να μην εμφανιστει η καταραμενη και σε καμια περιπτωση να μην το κοψω αν δεν δω αιμα η ακομα και αν εχω λιγες παρενεργειες!!!!οπως ζαλαδα η υπνηλια!

ευχαριστω Ιοιο μουυυυ!!!μακαρι!αλλα και τωρα να μην εκατσε τουλαχιστον πιστευω ειμαστε κοντα!αναμονη λοιπον!!!

μια ανασα ναι!!!!με το "μαμα"που γελασα!χαχαχα!

μου ειπε για τωρα να παρω και αν αδιαθετησω στον επομενο κυκλο θα κοιταξουμε να φτιαξουμε και την ωορρηξια και μετα απο αυτη ναι...θα το παιρνω για να ανεβαινει και να κραταει το κυημα!για το στηθος ειπε κανε υπομονη...μου ανεφερε πως τωρα η προγεστερονη θα  λιγες εχει παρενεργειες και μεσα σε αυτες και τον πονο!του λεω υποφερω ηδη ποσο αλλο?

Δλδ αν χτυπά ξύλο..δεν είσαι τώρα.. θα το κόψεις κ θα το ξαναπαρεις μολις τελειωσει η περιοδος; μεχρι τον επομενο μηνα; Ναι αγάπη..εγώ δύο φορές που χρειάστηκε να πάρω προγεστερονη..μια στην εγκυμοσύνη κ μια μετά το χειρουργείο.. εκλαιγα από τους πόνους στο στήθος.  Την ίδια μέρα που τη σταματούσε..περνούσε κιόλας ο πόνος.  Εμένα ζαλαδα απίστευτη μου έκανε από το στόμα.  Κολπικα τίποτα.  Μόνο το στήθος.  

Αχ μακάρι μακαριιιιιιι.... ανυπομονώ να ανακοινώσεις ++++++++

Ααα... μαια ήθελα να γράψω... Όχι μαμά.. χαχαχα

48 minutes ago, vikib είπε:

αν ξανακανεις κ ειναι εντονο θα συνεχιζα τα τεστ

δ νομιζω οτι τρεις συνεχομενες μερες θα ναι το ιδιο εντονο

πχ εσυ ειδες θετικο 26-27.28οχι εντονο.αρα εγινε η 26η27.εγω θα κρατουσα το 27κ θα υπολογιζα 16μερες μετα κ μετα χοριακη

Ναι έτσι έγινε... ευχαριστώ Βικακι μου για τις συμβουλές!!


Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Rena87 είπε:

Δλδ αν χτυπά ξύλο..δεν είσαι τώρα.. θα το κόψεις κ θα το ξαναπαρεις μολις τελειωσει η περιοδος; μεχρι τον επομενο μηνα; Ναι αγάπη..εγώ δύο φορές που χρειάστηκε να πάρω προγεστερονη..μια στην εγκυμοσύνη κ μια μετά το χειρουργείο.. εκλαιγα από τους πόνους στο στήθος.  Την ίδια μέρα που τη σταματούσε..περνούσε κιόλας ο πόνος.  Εμένα ζαλαδα απίστευτη μου έκανε από το στόμα.  Κολπικα τίποτα.  Μόνο το στήθος.  

Αχ μακάρι μακαριιιιιιι.... ανυπομονώ να ανακοινώσεις ++++++++

Ααα... μαια ήθελα να γράψω... Όχι μαμά.. χαχαχα

Ναι έτσι έγινε... ευχαριστώ Βικακι μου για τις συμβουλές!!

δεν μου ειπε μετα αν θα ξαναπαρω αμεσως η μετα την ωορρηξια(δεν ρωτησα και εγω)...μου ειπε αν δεν καναμε κατι τωρα τον επομενο κυκλο θα τον παμε απο την αρχη με τσεκαρισμα μαζι αυτη τη φορα  με υπερηχους και τον απασχολησε πιο πολυ να διορθωσουμε την ωορρηξια ως προς το οτι γινεται λιγααακι αργα μεσα στον κυκλο...οποτε θα μου δωσει οδηγιες για μετα!!οποτε Ρενακι με βλεπω να νιωθω Παμελα τις επομενες μερες!βεβαια αυτη ετρεχε αμεριμνη στην παραλια...εγω ουτε να περπατησω δεν μπορω απο τον πονο που μου κανει!!!ααααχχχ ας ειναι για καλο και αν μη τι αλλο ολα θα τα υποστουμε!!!!

15 minutes ago, Lover bird είπε:

Με το καλό mountzoura μου όλα να πάνε όπως τα έχεις ονειρευτεί μέσα από την καρδιά μου ;)

Την καλησπέρα μου σε όλα τα κοριτσόπουλα!!!

ευχαριστω πουλακι μου!!!!πολυ πολυ!!!

12 minutes ago, nini84 είπε:

Μπρ´βο μουτζουριτσα!!! Ησυχασες τωρα λιγο;;; Ολα θα πανε καλα και συντομα θα εχουμε τα σπορακια μας ολες!!!

 

ναι νινακι μου σαφως πιο ηρεμη!!!τουλαχιστον βλεπω πως ειμαστε σε καλο δρομο και συντομα θα ερθουν!!!σου ευχομαι ολοψυχα να εχεις το +++ σου και εσυ τωρα!!!!


RyZa.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, moutzoura2016 είπε:

κοριτσακια μου γυρισα...εχω και δουλεια στο γραφειο μιση ωρα παλευω να σας γραψω....φφφφ...λοιπον ο γιατρος...ειπε ειναι καλη....δεν ειναι σουπερ αλλα ειναι καλη εχει ανεβει...εχεις κανει ωορρηξια...του ειπα ποτε ειδα θετικο...του ειπα τις επαφες...του ειπα για το στηθος που υποφερω....λοιπον μου ειπε....παρε κολπικο ουτροτζεσταν απο σημερα βραδυ...μεχρι τη μερα που θα αδιαθετησεις,...ΑΝ αδιαθετησεις γιατι μπορει να εχει γινει συλληψη...δεν ξερουμε ακομα...μου ειπα δευτερα αν δεν εχει ερθει χοριακη....μια μικρη ενισχυση μου λεει θες για να κρατηθει το κυημα...σε περιπτωση που υπαρχει ειτε τωρα ειτε σε μελονντικους κυκλους!!!πιο πολυ ειδα να τον απασχολει που εκανα ωορρηξια 21η μερα του κυκλου κ ειπε αν δεν εκατσε τωρα τον αλλο μηνα θα φτιαξουμε κ αυτο....με σταυρωσε φευγοντας!χαχαχα!και μου ειπε παρε με Δευτερα με θετικη χοριακη !χαχαχαχα!με ξεαγχωνει το ομολογω!αυτα κοριτσακια μου!

Ζαμια δεν ηταν χοριακη η εξεταση δυστυχως!!!προγεστερονη ηταν!αλλα θα κρατησω την ευχη μηπως γινει κ αληθεια σε λιγες μερες!χεχε!

Ρενακι θα σου προτεινα να παρεις τα clear blue(αν και θελω να σου ειναι αχρειαστααααα)))

εγω αυτο το μηνα με αυτα...ξεκαθαρα χωρις μαντεψιες!χαμογελακι κ τελος...γονιμη!την αλλη μερα εκανα....κενο αρα ειχε γινει!

Ωχ....μπερδεύτηκα.....

Ελα το επομενο θετικο πανω απο 5 θα ειναι η χοριακή.......!!!!:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, zamia είπε:

Ωχ....μπερδεύτηκα.....

Ελα το επομενο θετικο πανω απο 5 θα ειναι η χοριακή.......!!!!:)

δεν πειραζει μανουλα ομορφη!!!θα εμπιστευτω το ενστικτο σου!χαχαχα!!!!:-D


RyZa.png

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, moutzoura2016 είπε:

δεν μου ειπε μετα αν θα ξαναπαρω αμεσως η μετα την ωορρηξια(δεν ρωτησα και εγω)...μου ειπε αν δεν καναμε κατι τωρα τον επομενο κυκλο θα τον παμε απο την αρχη με τσεκαρισμα μαζι αυτη τη φορα  με υπερηχους και τον απασχολησε πιο πολυ να διορθωσουμε την ωορρηξια ως προς το οτι γινεται λιγααακι αργα μεσα στον κυκλο...οποτε θα μου δωσει οδηγιες για μετα!!οποτε Ρενακι με βλεπω να νιωθω Παμελα τις επομενες μερες!βεβαια αυτη ετρεχε αμεριμνη στην παραλια...εγω ουτε να περπατησω δεν μπορω απο τον πονο που μου κανει!!!ααααχχχ ας ειναι για καλο και αν μη τι αλλο ολα θα τα υποστουμε!!!!

ευχαριστω πουλακι μου!!!!πολυ πολυ!!!

ναι νινακι μου σαφως πιο ηρεμη!!!τουλαχιστον βλεπω πως ειμαστε σε καλο δρομο και συντομα θα ερθουν!!!σου ευχομαι ολοψυχα να εχεις το +++ σου και εσυ τωρα!!!!

Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ... πέθανα με την Παμελα... είσαι θεά ρε αγάπη!  Υπομονή ματάκια μου.. ερχεταιιιι σου λέω..


Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Rena87 είπε:

Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ... πέθανα με την Παμελα... είσαι θεά ρε αγάπη!  Υπομονή ματάκια μου.. ερχεταιιιι σου λέω..

καρδουλα μουυυυ ολα τα σπορακια ειναι στο δρομο!το πιστευω!!!μαζι θα μας ερθουν θα δεις!!!!

νιωθω καλυτερα ...πιο αισιοδοξη....και γενικα θελω να πω ενα ευχαριστω που υπαρχετε...που με βαλατε στην παρεα σας!πολλη δυναμη εχω παρει!


RyZa.png

Link to comment
Share on other sites

Σ´ευχαριστώ Μουτζουρίτσα για την ευχή σου. Μακάρι όλα τα κορίτσια που περιμενουμε να δουμε το θετικο τστάκι. 

Εγώ στην αναμονή ειμαι, το στηθος ακομη με ενοχλει. Κατα τα αλλα τιποτα. 

 


k0oZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...