Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Ειμαι εγκυος η οχι...συλληψη και γονιμες μερες


Recommended Posts

1 hour ago, Σαμμερ είπε:

Απο το 87 που εχεις πισω απο το ρενα νομιζα οτι τωρα θα γινεις 30.και το μαρακι αν ισχυει το 1990.σου ηρθε τελικα????μετραμε καθυστερηση???ας ξαναπω ενα μπραβο στη μαρτη κ ενα στη μαμα της μουτζουρας που βρηκε τη δυναμη να ξαναπροσπαθησει μετα απο αυτα που περασε...τελικα ναι ειμαστε δυνατες....ηρθαν στιγμες που αναρωτιομουν κ ρωτουσα τον αντρα μου:ειμαι δυνατη ή μηπως αναισθητη???  Δυνατη ελεγε κ το εννοουσε..ολες ειμαστε για το σκοπο μας....

Όχι Σαμμερακι μου.. το 87 είναι άσχετο.  Κ εγώ δυνατή σε λέω και το εννοώ!!!!!

2 minutes ago, Τονι@ είπε:

Πάντα νιώθεις έτοιμη και δεν νιώθεις ποτέ! ! Αλλά κοντεύει! ! Ο Θεός μαζί μας! ! Εσύ καλά είσαι? 

Θα το δεις και θα τρελαθεις!! Εγώ καλά είμαι.. πουθενά η περιοδος.. έχω σουβλιες στην κοιλιά.. ζαλαδα.. εξαψεις.. κ πουθενά η ατιμη.. τα νεύρα ξέρεις.. 


Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

εγω ειχα λιγο καφε κ ηταν η κορη

εξαρταται κ στο παιδι το ρηλαξ.η κορη με το ζορι κτ 20'.ο μικρος παλι εστω κ 5' λιωνει στον υπνο..

οσο για τις βολτες ζαμιακι παμε με το πορτ μπεμπε συνηθως οποτε με τον ποδοσακο κ το σκεπαστρο λιγο εκτειθεται.κ τον σκεπαζω με πανα,πλεκτη κουβερτα κ βελουτε.φυσικα ντυμενο σαν.κρεμμυδι μακρυμανικο φανελακι κ βελουτε φορμακια.εχω κ ενα καταπληκτικο μπουφανακι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Rena87 είπε:

Ρε κορίτσια... ένα απόγευμα έλειψα.. πανικό κάνετε... 

Λοιπον Μαρτακο μου τι ψυχουλα εισαι;!!! Μπράβο σου!! Κ θα συμφωνήσω σε αυτό που είπες το τελευταίο : σε αυτούς που έχουν αδυναμία ο θεός δίνει πολύ δύναμη! Τώρα έχω δύο είδωλα.. εσένα κ το Σαμμερακι!  Κ όλες σας χαίρομαι τη δύναμη σας...

Σαμμερακι μου τι ωραια νέα διάβασα... αντέ βάλε ξανα μπροστά.. ο θεός θα είναι δίπλα σου αυτή τη φορά! 

Τζο μου είσαι δυνατό κορίτσι κ εσύ.. θα δεις πόσο αλλιώς θα τα σκεφτείς όταν περάσει καιρός κ ανέβει η ψυχολογία σου..

Μουτζουρακι μου γλυκό.. βράδυ θα βάζεις τα ουτρο;

Το Τονακι γιατί κάνει απουσιες;

Από ότι κατάλαβα είμαι η πιο μικρή της παρεας; έκλεισα τα 30 μου τον Αύγουστο! Κ ο αντρουλης μου 34.. 

Ναι Ρενακι ενα κολπικά μου είπε πριν τον ύπνο...θα λειτουργώ το πρωί λες η θα σας γράφω αλλά ντ αλλά;χαχαχα!σαν τον άντρα μου πρεπει να είσαι δλδ...Αύγουστος του 86 εε;να σε ρωτησω κοπέλια... Δεν εμφανίστηκε τπτ έτσι;;;; πως νιώθεις;;;;

1 hour ago, nini84 είπε:

Κορίτσια μου εγώ μολις ειδα λιγα καφε υγρα οποτε εεεερχεται....

Αχ Νινακι μου...μακάρι να μη είναι.... Ποτε περιμενες;13 δεν ηταν; πόσες μέρες απο την ωορηξια είχες υπολογίσει;

21 minutes ago, vikib είπε:

μαρτακο μου αναρρωσαμε πληρως ολοι αλλα δ ξεμυταμε γτ εχουμε -3.μου σπασε κ ενα δοντι κ θα χω τρεχαματα.μπραβο που σκεφτεσαι κ για το μωρακι που σε περιμενει

μουτζουρα θαυμαζω τη μαμα σου,οπως κ τη σαμμερ μας φυσικα

εγω εκλεισα τα30 το νοεμβρη.ο αντρας μου κλεινει τα 34σε δυο μηνες

 


RyZa.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

17 minutes ago, vikib είπε:

μαρτακο μου αναρρωσαμε πληρως ολοι αλλα δ ξεμυταμε γτ εχουμε -3.μου σπασε κ ενα δοντι κ θα χω τρεχαματα.μπραβο που σκεφτεσαι κ για το μωρακι που σε περιμενει

μουτζουρα θαυμαζω τη μαμα σου,οπως κ τη σαμμερ μας φυσικα

εγω εκλεισα τα30 το νοεμβρη.ο αντρας μου κλεινει τα 34σε δυο μηνες

Αχ βικακι μου με το δόντι ελπίζω να μην πονάει και ταλαιπωρηθεις απόψε και αύριο θέλει οδοντίατρο!

Οι γυναίκες είμαστε δυνατές.. Αλλά πλάσματα είμαστε κορίτσια! Το πιστεύω !κ εγώ τη θαυμαζω τη μάνα μου γιατί πέρασε.παρα πολλά!

Σαμμερακι δυνατή... Και έτσι δυνατά θα ξεκινήσεις ξανά!

18 minutes ago, Τονι@ είπε:

Πάντα νιώθεις έτοιμη και δεν νιώθεις ποτέ! ! Αλλά κοντεύει! ! Ο Θεός μαζί μας! ! Εσύ καλά είσαι? 

Εφτασε η μέρα ομορφια και θα ναι όλα τέλεια!!! Αύριο τετοια ωρα θα μας.λες για το σπορακι!!!!


RyZa.png

Link to comment
Share on other sites

προς το παρον δ ποναει αλλα φοβαμαι μην εσπασε γτ ειχε χαλασει η παρει τροφη.εδω δ εχω παει οδοντιατρο κ δ μπορω να.παω ξανθη,εχει χιονια κ δ γινονται μετακινησεις χωρις λογο.που να τρεχω τα μικρα.θα ψαξω για εδω,ισως παω μεθαυριο

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, vikib είπε:

προς το παρον δ ποναει αλλα φοβαμαι μην εσπασε γτ ειχε χαλασει η παρει τροφη.εδω δ εχω παει οδοντιατρο κ δ μπορω να.παω ξανθη,εχει χιονια κ δ γινονται μετακινησεις χωρις λογο.που να τρεχω τα μικρα.θα ψαξω για εδω,ισως παω μεθαυριο

Ωχ ναι.δεν υπολογισα τα χιόνια..ψάξε για εκεί να πας να σε δει και να το φτιάξετε!που να τρέχεις τα μικρά στο κρυοοοο!με τπτ!


RyZa.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


37 minutes ago, vikib είπε:

εγω ειχα λιγο καφε κ ηταν η κορη

εξαρταται κ στο παιδι το ρηλαξ.η κορη με το ζορι κτ 20'.ο μικρος παλι εστω κ 5' λιωνει στον υπνο..

οσο για τις βολτες ζαμιακι παμε με το πορτ μπεμπε συνηθως οποτε με τον ποδοσακο κ το σκεπαστρο λιγο εκτειθεται.κ τον σκεπαζω με πανα,πλεκτη κουβερτα κ βελουτε.φυσικα ντυμενο σαν.κρεμμυδι μακρυμανικο φανελακι κ βελουτε φορμακια.εχω κ ενα καταπληκτικο μπουφανακι

Ααααα τοσο χοντρα!!εγω θελω φως..ηλιο..για τον ικτερο....αλλα να πω την αλήθεια πιο πολυ θελω να παω βολτα.......

Βικακι στο μπεμπουλη αν χρειαστεί να τον αφησεις θα βγαλεις γαλα εε;;

Πχ με το δοντι που ειπες..

Τελη του μηνα εχω διαφορες δουλειες και θα πρεπει να τον κρατησει μονος του ο μπαμπάς του..ποσο αγχώνομαι........βασικα δε θελω να τον αφησω καθόλου....

51 minutes ago, Ioio είπε:

έχει πλάκα αυτό,  με το που γεννιέται το πρώτο πάμε για το επόμενο.  

Γενικά, αυτά τα ακούω κυρίως από συγγενείς... Προσπαθώ να τα προσπερνάω τα σχόλια αυτού του τύπου. Αλλά άνθρωπος είσαι μερικές φορές στη δίνει στα νεύρα!!!! 

Πιο πολύ με ενοχλούσε όταν ήμουν ελεύθερη και κοντά σε χωρισμό ( που δεν το ήξεραν οι θείοι-ες) που με συμβούλευαν όχι μόνο διάβασμα -ήμουν και μεγάλο σπασιλακι- βρες και αγόρι.... 

Συγνώμη αλλα δε την παλευουν...θα μας κανουν κουμαντο στο κρεβατι μας;;ήμαρτον.....εισαι μονος..γιατι;;βρες ταίρι...μετα αν παντρευτείς...κανε παιδι....και αν δε κανεις..;;εχεις προβλημα...δε τα μπορω αυτα. 

Ως συνήθως το σοι τα λεει..καλα λες..

Και εγω τους ταπωνω η τους γραφω..για την ωρα τους γραφω..δεν εχω κουραγιο να ασχολουμαι με βλακειες...

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, zamia είπε:

Ααααα τοσο χοντρα!!εγω θελω φως..ηλιο..για τον ικτερο....αλλα να πω την αλήθεια πιο πολυ θελω να παω βολτα.......

Βικακι στο μπεμπουλη αν χρειαστεί να τον αφησεις θα βγαλεις γαλα εε;;

Πχ με το δοντι που ειπες..

Τελη του μηνα εχω διαφορες δουλειες και θα πρεπει να τον κρατησει μονος του ο μπαμπάς του..ποσο αγχώνομαι........βασικα δε θελω να τον αφησω καθόλου....

Να την πάτε τη βόλτα,  θα σας κάνει καλό. Όσο για τον ήλιο από το ολότελα,  κάτι είναι που θα δει το προσωπάκι του.

Το άγχος αυτό το περάσαμε όλες. Πριν τον αφήσεις να δοκιμάσει ο μπαμπάς να τον ταίσει με μπιμπερό. Εσύ θα είσαι σε άλλο δωμάτιο

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, moutzoura2016 είπε:

ναι Σαμμερακι κατι εχει παρει το ματι μου σχετικα!!!θηριο εισαι βρε μανουλα!!!μπραβο σου!

ξεκινα εσυ τις προσπαθειες και εδω θα της χτυπαμε παρεα τις ενεσεις!!κυριολεκτικα και μεταφορικα!χαχαχα!

εχω και εγω διαφορα με τον αντρουλη μου!!!!ειμαι μεγαλυτερη 3 χρονια!χιχιχιχι!:-D

Ωπα!!αυτα ειναι....!!!έριξες τέκνο!!χιχιχι:D

2 minutes ago, Ioio είπε:

Να την πάτε τη βόλτα,  θα σας κάνει καλό. Όσο για τον ήλιο από το ολότελα,  κάτι είναι που θα δει το προσωπάκι του.

Το άγχος αυτό το περάσαμε όλες. Πριν τον αφήσεις να δοκιμάσει ο μπαμπάς να τον ταίσει με μπιμπερό. Εσύ θα είσαι σε άλλο δωμάτιο

Ιοιο μου τον εχει ηδη ταισει γιατι διναμε καποια γευματα ξενο..

 

Βικακι και αν πεινασει;;;εγω αυτα σκεφτομαι......

1 hour ago, Τονι@ είπε:

Ζαμιακι νομίζω ότι είναι καλά.  Έτσι νιώθω.  Αύριο το βράδυ θα πάω να το δω με το καλό.  

Μια χαρα θα ειναι γλυκια μου!!Αναμενουμε νεα!!ποσες  εβδομάδες εισαι;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...