Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Δε κατάλαβα πως υπολόγισε τις  βδομάδες....πως υπολογίζονται??? Η γιατρός τι σας είπε?πόσες μέρες να μείνει σπίτι??? Ότι πει η γιατρός!!!!! Αααα 30/5 ξανά!!!! Αντε με το καλό!!! Τι ωραία!!! Εσύ μπορείς να πάρεις ηρεμιστικά τυχερέ...εμείς απαγορεύεται 😄😄

      Από ότι κατάλαβα το πρόβλημα είναι η οδηγηση που ειναι 1 πήγαινε 1 έλα και έχει λακουβες. Όλη η Ελλάδα μια λακουβα!!!

      Ευτυχώς!!! Στις ηλεκτρονικές αγορές μπορείς να το κάνεις. Λογικό να μην ξέρεις ποιες να πάρεις...προσπαθείς για το καλύτερο...πόσα να γνωρίζουμε πχια!😁

      Καλά ναι, έχουμε μερικούς δρόμους στις λακούβες μας γενικά στην Ελλάδα..

Ειμαι εγκυος η οχι...συλληψη και γονιμες μερες


Recommended Posts

2 minutes ago, zamia είπε:

Γλυκο μου δε το θυμομουν πως εχεις περασει τέτοιες καταστάσεις....

Θα ερθει..δε σου το λεω να σου χαιδεψω τα αυτιά....απλα ειναι η αλήθεια!Και θα εισαι η πιο γλυκθα μανουλα!!

Θα το νιώσεις και δε θα το πιστευεις!

Εδω εγω τον βλέπω και δε το πιστευω.....!!!!νομιζω οτι ειναι ξενο μωρο....

Τον ταιζω και λιωνω....αυτοματα σκέφτομαι οτι σε λίγους μηνες πρέπει να επιστρεψω στη δουλεια και με πιανει το παραπονο......κλαιω σαν μικρο παιδι..

Πφ........

Αχ πόσο ευτυχισμένη είσαι που τον έχεις... κ πως να το πιστεψεις όταν περνάς τόσα μέχρι να το καταφέρεις.  .απλά σκαω γιατί τότε ήρθε αμέσως κ τις 2 φορές.  Κ τώρα περίμενα το ίδιο.  Κ έχω αγωνία γιατί η αλήθεια είναι ότι θέλω να δω αν όντως έλυσα το πρόβλημα βγάζοντας το διαφραγμα; θα έρθει κ θα μείνει το μωρό μου τελικά τωρα;  πολύ άγχος κ πολύ λαχταρα.. ποτε πέφτω.. ποτε είμαι αισιόδοξη..  θα πάρεις όλο το 6μηνο η θα γυρίσεις δουλειά νωριτερα;


Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ρενα τα τεστακια δ λενε οτι η ωορηξια θα γινει εντος 48ωρων;οποτε μπορει να εγινε 26/12.κ αν υπολογισεις 16μερες ωχρινικη φαση που ειναι το περισσοτερο(εκτος αν ξερεις ποσες εχεις)παει μεχρι 12/1το πολυ

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, vikib είπε:

ρενα τα τεστακια δ λενε οτι η ωορηξια θα γινει εντος 48ωρων;οποτε μπορει να εγινε 26/12.κ αν υπολογισεις 16μερες ωχρινικη φαση που ειναι το περισσοτερο(εκτος αν ξερεις ποσες εχεις)παει μεχρι 12/1το πολυ

Αμάν αμαν..μη μου λες τέτοια τωρα; η αλήθεια είναι ότι δεν το ξερά αυτό ότι μπορεί κ να ναι 16 μερες; νόμιζα ότι είναι στάνταρ 14 γενικά... δεν το ξέρω..τώρα αρχίζω κ το υπολογίζω.  Πάντως τις δύο προηγούμενες φορές υπολογίζα μέχρι 28 μέρες ότι θα μου έρθει κ είχα κάνει τεστ 24η μέρα..5 μέρες νωρίτερα κ έδειξαν.  Πάντως το νιώθω σε όλο μου το σώμα ότι έρχεται περίοδος.. 

12 minutes ago, vikib είπε:

ρενα τα τεστακια δ λενε οτι η ωορηξια θα γινει εντος 48ωρων;οποτε μπορει να εγινε 26/12.κ αν υπολογισεις 16μερες ωχρινικη φαση που ειναι το περισσοτερο(εκτος αν ξερεις ποσες εχεις)παει μεχρι 12/1το πολυ

Αχ Βικακι μου είχα το ημερολόγιο στον Ιανουάριο.  26+27/12 είχα...  Όχι 23..24. Δλδ λες να χω κ άλλες μέρες κ μα μην το εχω υπολογίσει σωστα; :confused:


Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, vikib είπε:

ρενα μου εγω θα εκανα χοριακη στις 13/1 στη θεση σου για να μαι σιγουρη κ να μην εχω αμφιβολιες θα υπολογιζα το περισσοτερο

Αχ..ΤΙ να πω. . Κάτσε να δούμε αν δεν έχει έρθει μέχρι τότε κ βλέπουμε...  σαφήνω γιατί κουτουλαω από τη νύστα.. όνειρα γλυκά.. Σε φιλώ.. κ σε ευχαριστώ για το κουράγιο!

 

 

 


Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια σας χρονια πολλα για τις εξι και τις επτα του μηνα σε οσες γιορταζαν!!!!!

βικουλα να χαιρεσαι το ιωαννακι σου!!!!

ιωαννακι μου (Ιοιο) γερη και δυνατη!!!!!!

εγω αυτες τις μερες κουραζομουνα πολυ!!!!! λιγο παραπανω σκουπσμα.... λιγο παραπανω τηλεφωνα...... ηρθε και αδεφφη του αντρα μου απο Χιο...... ηρθαν και δυο τρεις φιλοι..... η κορη συνεχισε τα ιδαιτερα.....σουρτα φερταοι καθηγητες.....ε πολυ θελει!!!!!

γυρισα και στην δουλεια για δυο τρεις ωρες απο τις 5 του γεναρη και ρεπει ναπηγαινω γιαεντε εργασιμεςμερες για να κατοχυρωσω την κανονικη αδεια του 2017 αλλιωςτην χανω...... ε κανω πετρα την καρδα μου και παω αφου με βοηθανε  και παω μονο για κανενα τριωρο το πολυ!!!

τις τελευταιες νυχτες διαβαζα και νυσταζα.... αλλες εγραφα και με επερνε ο υπνος....εεεε καταλαβαινεται εσειςτωρα!!!!!!

μουτζουριτσα χαρηκα με τα νεα σου!!!!!

σαμμερακι λυπηθηκα με τον χαμο του σκυλακου...... γατι αφου δεν εχω και παιδακι.... μεγαλυτερη η απωλεια!!!!!!!!

τονια τελεα ολα μια χαρα!!!! με το μαλακο στην δουλεια ε κουκλα μου?????

την σαγκρε δεν πηρε το ματι μου καθολου!!!!!!!

ζαμιακι βιζιιιιιιιιιιιιιιι!!!!!!  χαχαχα κουραγιο!!! τα καλυτερα για τα μωρακια μας γλυκεια φρεσκομανουλα!!!!!! προγραμμα???? απο τωρα.καλε!!!! δεν ειναι δα και φανταρος!!!!!! μωρο μου πιεζεσαι για να γυρισεις στην δουλεια????? ποτε πρεπει????? μαζευεις τελικα και απο το γαλα σου για καταψυξη ?????

τα δικα μας νεα τωρα ειναι καλα!!!!!!! πηγαμε παιδιατρο.... ολα κομπλε..... κλεισαμε 8μηνων και ειμαστε ψηλοι... γεροι.... καθομαστε μονοι μας σον πωπω μας......και τρεχουμε σφερα με την στρατα.....ετοιμαζομαστε πυρετωδως να μιλησουμε..... και να περατησουμε!!!!!! εχουμε 4 δοντακια επανω και 2 κατω.....και ετοιμαζονται οι 2 πανω κυνοδοντες!!!!! στο εμβολιο κλαψαμε μονο οταν επεφτε το φαρμακο μετα οκ... κυριοι!!!!! το επομενο σε δυο μηνες!!!!!! συζητηση περι γευματων και θηλασμο... με τον ντοκ..... αστε για γελια!!!!!!!

ααααχ ζαμιακι!!!!! με τον θηλασμο μην ακους κανεναν.... το ενστικτο σου και το μωρο σου!!!! και οπως λεει και η σαγκρε μας ουτε τον παιδιατρο.... ειναι μονο για τα εμβολια... και τις αρρωστιες!!!

εμενα... σημερα μου ειπε να βαλω και αλλο γευμα φρουτα για δεκατιανο με σκοπο να ελλατωσουμε κατα εκεινον ακομα ενα γευμα θηλασμου... με τελικο σκπο να φτασουμε να θηλαζω πρωι βραδυ..... αχαχαχαχαχα!!!!! οι "μεσοι" τρωνε μεχρι τωρα νωρις το μεσημερι μισο εως ενα παιδικο πιατο με πατατακαροτο κολοκυθακι σελινο κλπ μαζι με κρεας η κοτοπουλο (το κρεατικο το αρχισαμε 30/12)!!!!!!! και νωρις το απογευμα ρυζι με βρωμη και βανιλια κρεμα σπιτικη..... και με θηλαζουν αλλες 5 με 6 φορες στο 24ωρο!!!! αντε και τους εδωσα και δεκατιανο φρουτα.....εεεε????? και ρωταω τωρα εγω εαν πεινανε πως να τους δωσω ζιζι μονο πρωι βραδυ??? και τον ρωταω......  να δινω νωρις το βραδυ λιγο φσγητο????? και με κοιταει.... μου λεει οοοοοχι.....και μου λεει καλα ποτε θα αποθηλασεις???? στον χρονο???? τον κοιταω και χαμογελαω!!!!! δεν του λεω τιποτα γιατι..... αφορα μονο εμενα το θεμα.....και ειναι πολυ καλος σαν ανθρωπος και γιατρος... για αρρωστιες και εμβολια οπως προειπα!!!!!

τα γιοκαρινια μου οταν γκρινιαζουν απλωνουν τα χερακια τωρα 8 μηνων για να τα παρεις αγκαλια.... ε οταν πεινανε για δικο μου γαλα..... μου σηκωνουν την μπλουζα!!!!!!! χαχαχα!!!! τοοοσο απλα!!! ε να τους αρνηθω για να απογαλακτιστουν????? και να ευχαριστηθει ο ντοκ????? αααμ οχι!!!!! προτιμω να ευχαριστηθουν τα μωρα μου!!!!!!

εχτες το βραδυ για παραδειγμα ο ενας μονο.... με ξυπνησε (απο τις δεκαμισυ που εφαγε...) 1,40....4,40....7,40.....ε μετα τον ταισε ο μπαμπας του κοτοπουλο με λαχανικα (αυτα που προαναφερα) στις 11....μετα εγω ζιζι στις 14,30.... πηγαμε γιατρο μετα στις 18,30 ρυζοκρεμαμε βρωμη.... και στις 20,00 ηθελε ζιζι και μετα γυρω στις 22,30 που κοιμηθηκαν για νυχτα!!!!!! δλδ 6 θηλασμοι και δυο γευματα στερεων ανα 24ωρο!!!!!! ε τι να κανουμε ο ενας ξυπναει την νυχτα συχνα (οπως περιγραψα) ο αλλος δεν ξυπναει!!!!! ο αλλος 4 καμια φορα 5 θηλασμους (γι αυτο ειναι 700γρ πιο λεπτος... ενω μονο ενα ποντο πιο κοντος)

δλδ οταν ξυπναει το βραδυ και γκρινιαζει να μην του δωσω ζιζι ενω εχω γαλα!!!!!! ειναι λογικο???????..... να τον κανω να κλαψει.... να ξυπνησει την κορη που ειναι Γλυκειου... τον αντρουλη που δουλευει εως αργα το βραδυ.... να σηκωσουμε την πολυκατοικια στο ποδι.... ο μπεμπης μου να μου τραβαει την μπλουζα..., και εγω να λεω οχι για να τηρησω το πρωτοκολο του απογαλακτσμου???????

εεεεε ΟΟΟΟΟΧΙ!!!!!!

καλα δεν κανω?????? οχι πεστε μου??????

θα σας διαβασω αυριο!!!!! νυσταξα παλι!!!! ενα γλυκο φιλι στις υπολοιπες!!!! καληνυχτα και απο εδω στην χιονισμενη νοτια αττικη!!!!!

ρενακι μακαρι να σαι εγκυουλα!!!!! σου στελνω μπολικη χιονισμενη μπεμπεδοσκονη!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια, ποσα είχα παλι να διαβάσω;; δεν σας προλαβαίνω!! 

Επεστρεψα κ γω στη δουλεια σημερα... τέλος οι διακοπες κ το καθισιό.... τουλάχιστον δεν θα χω πολυ χρονο να σκέφτομαι!! Απ οτι πήρε το ματι μου στο πινακακι παντως, αυτη την εβδομάδα θα έχουμε κινητικότητα ε;; καλα κ θετικά αποτελέσματα σας εύχομαι!!! Εμενα λογικά σε 2-3 μερες μου τελειώνει η περίοδος, οποτε παλι στον αγώνα!!! Χαχαχα 

εγω δεν εχω δει χιόνι ακομα, αλλα στα ορεινά του νησιού το χει στρώσει καλα... εδω μονο βροχή!! Τα σχολεία κλειστά για δεύτερη μερα αυριο, αλλα δυστυχώς τα φροντιστήρια οχι!!

Βρε κορίτσια, κατι πήρε το ματι μου για την πιπι!! Τι εγινε, τι της συνέβη; συγγνώμη που ρωτάω, κ ισως φαίνομαι αδιάκριτη, αλλα θυμάμαι το καλοκαιρι που ηταν εγκυος (νομιζω σε δίδυμα;) κ ειδα κατι κ ανησύχησα! 

Προσπαθώ να σκέφτομαι πως ολα έρχονται την κατάλληλη στιγμη, στην ωρα τους... απ την αλλη, μας εχω δωσει (στο πισω μέρος του μυαλού μου) μια διορία οτι αν δεν κάτσει μεχρι τοτε, να απευθυνθούμε σε γιατρό... 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, zamia είπε:

Σε καταλαβαινω Ρενακι...και εγω επεφτα πολυ....................ελα που ήρθε και τωρα ειμαι στα ουράνια!!!Εσεις ποσο καιρο προσπαθηται;;

Ωραια που τα κανεις και νιώθεις σουπερ!!;-) ισως επειδη ξερεις οτι ειναι οι μερες σου!!

Οντως ειναι θεμα τυχης!!

Σου το ευχομαι μεσα απο την καρδια μου!

Σου στελνω μπεμπεδοσκονη!!

φουυυυυυυυυυυ:-D

Ωχ....καταλαβα Βικακι μου..Δε πειράζει,να'ναι καλα το παιδακι μου και ολα πάνε δευτέρα:wink:

Οντως πολυυυυυ κρυο..μπρρρρ....

μανουλα μου τρυφερη καλημερα.....σε ευχαριστω!!!!!

ναι νιωθω καλυτερα με τα τεστακια...νιωθω οτι προσπαθουμε πιο σωστα και στοχευμενα!δεν αγχωνουν και τον αντρα μου οποτε για την ωρα τα κραταμε...και αχρειαστα να ναι....αν εχει ερθει το θαυματακι αυτο το μηνα!!!αλλιως συνεχιζουμε!!!

8 hours ago, Rena87 είπε:

Αχ ποτε θα έρθει κ εμένα αυτή η στιγμή να το νιωσω;  σκέψου ότι τον Ιούλιο είπαμε να ξεκινήσουμε να προσπαθούμε..δεν το είχαμε άγχος.. κ τσουπ..πιάστηκα αμέσως.. από όταν το έχασα είχα τρελαθει. Μου είχε γίνει εμμονή.  Μετά η βιοχικη...  μετα καθισα να ηρεμησω λιγο απο το χειρουργειο που εβγαλα το διαφραγμα κ τώρα ξεκίνησα αυτό το μήνα πάλι την προσπάθεια.. 

23/12 καραμπαμ κ 24/12έντονο.. οποτε αφου δεν ηρθε σημερα..λογικα αύριο θα έρθει.  Καλά δεν το υπολογιζω;;;

αγαπηηηηη καλημερα!!!!πως εισαι?ηρθε????καλα τα υπολογιζεις...εχουμε καθυστερηση?????

8 hours ago, zamia είπε:

Γλυκο μου δε το θυμομουν πως εχεις περασει τέτοιες καταστάσεις....

Θα ερθει..δε σου το λεω να σου χαιδεψω τα αυτιά....απλα ειναι η αλήθεια!Και θα εισαι η πιο γλυκθα μανουλα!!

Θα το νιώσεις και δε θα το πιστευεις!

Εδω εγω τον βλέπω και δε το πιστευω.....!!!!νομιζω οτι ειναι ξενο μωρο....

Τον ταιζω και λιωνω....αυτοματα σκέφτομαι οτι σε λίγους μηνες πρέπει να επιστρεψω στη δουλεια και με πιανει το παραπονο......κλαιω σαν μικρο παιδι..

Πφ........

αχ Ζαμιακι μου ποσο ομορφα συναισθηματα μας μεταφερεις!να σαι καλα να τον βλεπεις και να τον καμαρωνεις!ειναι δικος σου!!!!

στον ιδοωτικο τομεα και εσυ εε?στο διμηνο θα επιστρεψεις η θα παρεις το 6μηνο του ΟΑΕΔ?

καλημερα στα υπολοιπα κοριτσακια!!!!πως ειστε?

η μανουλα Σανγκρε?το μ3 καλα?

Σαμμερακι καλημερα ....Τζο μου γλυκια ελπιζω να εισαι καλυτερα....Τονακι μου αυριο ραντεβουδαρι με το σπορι!!!

Μαμακα καλημερα...Ιοιο μου....Βικακι μου...Μαρακι μου ...Ηλεκτρακι μου !!!Μαρτακο μουυυυ ολα καλα?

το Μαρινακι να ειναι καλα ??

καλημερα σε ολες οσες ξεχνω!!!ενα ζεστο φιλι!!!!

σε λιγο θα παρω και την εξεταση και θα σας γραψω νεοτερα!!!


RyZa.png

Link to comment
Share on other sites

Και το ωτας βρεμαρτακι; στο ειπα κι απο κοντα ο γιατρουλης δεν την παλευει αλλα βρε κοριτσια οσοι δε ξερουν απο θηλασμο ας το βουλωνουν καλυτερα κι ας μη μας ζαλιζουν ειχα και τη δικια μου ταδε μερα τοσα γραμμαρια θα και τοτε τοσα και αϊ... Μη πω τεσπα να δω πως θα βρω αλλη...αν ξερετε καναν καλο ριξτε ιδεες...

το μ3 καλα πιστευωτρωει χεζει κατουραει κοιμαται ηρεμουλι σχετικα δεμπορω να πω.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, sangreluna είπε:

Και το ωτας βρεμαρτακι; στο ειπα κι απο κοντα ο γιατρουλης δεν την παλευει αλλα βρε κοριτσια οσοι δε ξερουν απο θηλασμο ας το βουλωνουν καλυτερα κι ας μη μας ζαλιζουν ειχα και τη δικια μου ταδε μερα τοσα γραμμαρια θα και τοτε τοσα και αϊ... Μη πω τεσπα να δω πως θα βρω αλλη...αν ξερετε καναν καλο ριξτε ιδεες...

το μ3 καλα πιστευωτρωει χεζει κατουραει κοιμαται ηρεμουλι σχετικα δεμπορω να πω.

μια χαρα τοτε μανουλα!φιλια στη συμμορια σου!!!


RyZa.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια μου!!

Μάρτη εννοείται ότι καλα κανείς, καλές οι θεωρίες αλλά στην πράξη είναι διαφορετικά και εκτός αυτού ρώτησε κανένας τα μωρα αν είναι έτοιμα να αποθηλσουν;; Δηλ μου την δίνει όταν κάποιος με ρωτάει με αυτό το χαζό ύφος ακόμα θηλαζεις; Ή μήπως πρέπει να το κόψεις;; Συγνώμη κιόλας αλλά ποιον ενοχλουμε; Αμάν πια...

Σαμερακι τι γλυκακι το αγόρου σου με τα λοφάκια του

Ή μελινα λέει αρκετά και κάθε μέρα μαθαίνει και κάτι καινούργιο  προσπαθεί α αντιγράψει υτα που λέμε και τα πετυχαίνει! Τι ωραια αυτή ή φάση στα μωρά...

Σαγκρε μπράβο στον μικρουλι σου

Ζαμιακι εμένα στην αρχή από την πρώτη μέρα που ειμασταν στο σπίτι ξυπνούσε μόνο μία φορά το βράδυ και ελεγα τι τυχερη που είμαι...μετά ομως που άρχισαν τα δόντια άρχισε να ξυπνάει πολλές φορές μέχρι και τώρα και δεν κοιμήθηκε ενα βράδυ σερι....

Ή ξαπλωτη στάση θηλασμου να ξέρεις είναι πιο ασφαλής...αν κάθεσαι και σε πάρει ο ύπνος μπορεί να σου πέσει από τα χέρια ενώ αν ξαπλωβεις είναι δίπλα σου...για να ατό πλακωσεις ή να μην τ ακουσεις το βράδυ δεν υπάρχει περίπτωση εγώ ξυπναω και με την αναπνοή της

Βικακι θέλει τον χρόνο της ή Ιωάννα σιγά σιγά θα ναι μια χαρά υπομονή λίγο ακόμα

Μαρακι βουρ για τον νέο μήνα προσπαθειών!!

Η Πίπη μας είχε δίδυμα αλλα το ενα το έχασε και ενώ γέννησε κανονικά το δεύτερο μετά από 9 μέρες το έχασε από το σύνδρομο αιφνίδιου βρεφικού θανάτου.... δυστυχώς  δεν υπάρχουν λόγια..

Τονια μου αύριο θα δεις το θαυματακι σου!! Τι ώρα χεις γιατρό;

Ρενα μου αφού δεν ήρθε ακόμα υπάρχει ελπίδα δεν θέλω να σου πω τιποτα όμως περιμένω..!!

Μουτζουριτσα μου να έρθει ή Κυριακή να δουμε πως πήγε ο μήνας αυτός; Ελπίζω να μην χρειαστείς αλλά τεστακια ωορηξιας καλό μου!

Ποια ξεχναω; Δεν ξέρω είμαστε και πολλές!ν

Φιλάκια πολλά 


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοροτσακια μου! !!  Κρύο και σήμερα! ! Περιμένουμε νέα! !! Σας διάβασα όλες!  Πολλές πληροφορίες! ! Μαμά αύριο βράδυ έχω μετά την δουλειά.  Θα σας στείλω αργά να σας ενημερώσω όμως. 


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

αααα καλα κοριτσια τωρα ειδα οτι ειχατε γραψει και επομενη σελιδα!!!!

Ρενακι μου λες να περιμενεις αργοτερα...αυτο τωρα που ειπε η Βικυ με ανησυχει με το 48ωρο...λες να μην τσακωνουμε τις γονιμες την μερα του θετικου και του επομενου?βεβαια εμεις καναμε και μετα επαφες που πονουσα χαμηλα....θυμαστε?εσεις μετα και μετα εε?αχ αντε τωρα κατσε να με ξαναυπολογισω και εγω!χαχαχα!

μαμα Μαρτακο τωρα ειδα το μνμ σου....τι γλυκα τα αγορακια σου!!!ξεκαθαρα πραγματα ...χερακια για αγκαλια μπλουζα για γαλα!χαχαχα!

Μαρακι μου αντε ευχομαι τυχερο καρπερο μηνα να εχεις!

Μαμακα μου μακαρι να τα κρυψω καλα καλα στο συρταρι αυτα τα τεστ για πολλους μηνες!!!


RyZa.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, κορίτσια μου, σας διάβασα, αλλα είναι τόσα πολλά, τα μισά θυμάμαι τώρα

Ζαμιάκι μου, με το παραμικρό έκλαιγα κι εγώ και μάλιστα και χωρίς λόγο και ενώ ένιωθα ευτυχισμένη, παρ' όλα αυτά ένιωθα και πολύ πιεσμένη από όλη αυτή την αλλαγή. Αυτά μέχρι τον 7ο-8ο μήνα που κουραζόμουν πολύ με τα ξενύχτια, είναι σίγουρα ορμονικές αλλαγές αλλά και τεράστια η αλλαγή της μητρότητας, η πολυτέλεια χρόνου που χάνεις με τον άντρα σου, αυτό μου κόστισε εμένα περισσότερο από όλα, η συνεχής ανάγκη που έχει το μωρό σου, η κούραση, όλα είναι φυσιολογικά να τα αισθάνεσαι και να εκτονώνεσαι. Δεν πολυθυμάμαι τι άλλο μου έγραψες, αν δε σου είναι κόπος να με ξαναρωτήσεις σε ό,τι δεν σου απάντησαν τα κορίτσια.

Ιοιο, εγώ αποθήλασα στους 11 μήνες, αλλά ξεκίνησα αποθηλασμό από τον 8ο και έγινε σε 3 μήνες πολύ πολύ σταδιακά, ώσπου στο τέλος το έκοψε και έχασε κάθε ενδιαφέρον. Βέβαια πάντα απλώς έτρωγε κι έφευγε, στα χτυπήματα και στην παρηγοριά αμέσως έδινε τα χέρια του για αγκαλίτσα, θέλω να πω ότι ποτέ δεν χρησιμοποίησε τον θηλασμό για παρηγοριά. Βοήθησε κι ότι έτρωγε πολύ καλά στερεές, γι' αυτές δείχνει τεράστιο ενδιαφέρον, σε αντίθεση με το στήθος. Εγώ στον 8ο άρχισα να δίνω ένα μπουκάλι μητρικό γάλα από την τράπεζα και έτσι σιγά σιγά μείωσε θηλασμούς και από 11 τους πήγε 6 και μετά 3 νυχτερινούς. Φυσικά όλη μέρα τρώει, κάνει περίπου 5 γεύματα στερεών, απ' τα οποία τα 3 είναι κύρια γεύματα. Βέβαια εμένα επειδή δεν ζητούσε από μόνος του θηλασμό, εγώ του πρόσφερα, συνέχιζα να προσφέρω μέχρι τον 11ο που απλώς πιπιλούσε πια για μισό λεπτό και σηκωνόταν και έφευγε. Ξαναπρόσφερα 1-2 φορές ανά θηλασμό αλλά δεν ήθελε. Οπότε το σταματήσαμε. Εξαρτάται για μένα πόσο καλά δέχεται τις στερεές και επίσης σιγά σιγά να βρίσκεις άλλους αντιπερισπασμούς από το φαγητό γενικώς για την παρηγοριά της. Αυτά για να δεις αν είναι σχετικά έτοιμη να το σταματήσει. Όταν τα δεις αυτά, τότε πιστεύω μπορείς να βάλεις ένα χοντρικό πρόγραμμα μείωσης γευμάτων πολύ σταδιακά.  

Σαμμεράκι, κρίμα μωρέ, δίκιο έχεις να στεναχωριέσαι για το σκυλάκι. Το αγοράκι σου είναι πολύ μαγκάκι!

Εγώ τώρα που κρύωσε λίγο το θέμα μου έχασα αυτή την αισιοδοξία που έχω γενικώς, με ταλαιπωρεί και μια ίωση επίμονη και έχω στείλει τον μπέμπη στη γιαγιά για να γλυτώσει και δεν τον είδα πολύ χθες και με έχει ρίξει όλο αυτό ψυχολογικά. Σκέφτομαι αρνητικά, μήπως στην επόμενη προσπάθεια πάθει κάτι και η άλλη σάλπιγγα και μήπως προκαλώ την τύχη μου με όλα αυτά και μήπως απλώς πρέπει να κάτσω στ' αυγά μου με τον μπέμπη μου όπως είμαστε τώρα οι τρεις μας ευτυχισμένοι χωρίς άλλες περιπέτειες. Απ' την άλλη ξέρω ότι από την ταλαιπωρία και την κούραση τα σκέφτομαι όλα αυτά, ο άντρας μου λέει να μη βάζω τέτοια στο νου μου τώρα που είμαι ταλαιπωρημένη και το ξέρω ότι έχει δίκιο, αλλά το σκέφτομαι συνέχεια, τι να γίνει. Τελοσπάντων, μη σας μαυρίζω τη διάθεση άλλο

Όλα άσπρα σήμερα κι εδώ και εύχομαι να μας φέρει λίγη τύχη το χιονάκι!


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, mama82 είπε:

Καλημερα κοριτσακια μου.επιτελους λιγο χιονι...ο αδερφος κ η νυφη ειναι χαλια....υπομονη...ρενακι!!!?!!?!ρε μπας κ μας φιλας καμια εκπληξη?????αντε κ τζαμπα στεναχωριουσουν...μαρτακι μου ποτε μεγαλωσαν τα αγορια σου!!!!!γεια σου ρε σαγκρε με τα μ σου...μαμα ειναι ωραια αυτη η φαση...εμενα ηδη με πιανει μελαγχολια...μιλαει εκοψε πανα πιπιλα οτιδηποτε μωρουδιακο...μεγαλωσε το παληκαρι μου....

3 minutes ago, Σαμμερ είπε:
11 hours ago, mama82 είπε:

Καλημερα κοριτσακια μου.επιτελους λιγο χιονι...ο αδερφος κ η νυφη ειναι χαλια....υπομονη...ρενακι!!!?!!?!ρε μπας κ μας φιλας καμια εκπληξη?????αντε κ τζαμπα στεναχωριουσουν...μαρτακι μου ποτε μεγαλωσαν τα αγορια σου!!!!!γεια σου ρε σαγκρε με τα μ σου...μαμα ειναι ωραια αυτη η φαση...εμενα ηδη με πιανει μελαγχολια...μιλαει εκοψε πανα πιπιλα οτιδηποτε μωρουδιακο...μεγαλωσε το παληκαρι μου....

Ζαμιακι κ εγω ετσι ημουν ολο εκλαιγα κ φοβομουν...κ αν πεσει το κουρτινοξυλο κ το πλακωσει κ αν γινει σεισμος κ αν σκονταψω κ.α. jo να ξερες ποσο σε νιωθω ....κ εγω λεω στον εαυτο μου:αφου δεν μπορεις μην μπαινεις σε αυτη τη διαδικασια κ ταλαιπωρησε...αλλα το ρημαδι το ενστικτο κ το οτι δεν θελω να αφησω τον μικρο μου μονο κυριαρχουν  κ λεω να προσπαθησω αλλη μια φορα κ αν δεν παει καλα παλι τοτε μαλλον τελος...δεν ειμαι κ καμια μπεμπα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...