Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Ειμαι εγκυος η οχι...συλληψη και γονιμες μερες


Recommended Posts

εεε μα το ειπαμεεεε!!!ειναι το τυχερο σου αστερι!!!!:-D

ελπιζω να ημουν και εγω τυχερη λοιπον αυτο το μηνα...κ εγω κ ολα τα κοριτσακια που παλευουμε...για να μας μυησετε μετα στα μαμαδιστικες κουβεντουλες  σας που τις χαζευουμε!!!!:-D


RyZa.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 hours ago, Σαμμερ είπε:

Μπραβο μανουλα κ εγω εκει ειμαι....σε ειχα για μικροτερη..μουτζουρα εγω τα επαιρνα γιατι ειχα καφε υγρα κ αιμα....θα γινουμε μωρε θα γινουμε....που θα παει !!!λεω να αρχισω εντατικα τον αλλο μηνα γιατι δεν εχω ιδεα ποτε περιμενω περιοδο  κ εγω πρεπει να ξερω το νωριτερο δυνατο την εγκυμοσυνη μου για να ξεκινησω τις αγαπημενες μου ενεσουλες....

Σαμμερακι αν επιτρεπεται τις ενεσουλες?γιατι?


RyZa.png

Link to comment
Share on other sites

Σάμμερ μου, το ξέρω ότι με καταλαβαίνεις...μην ακούω όμως άλλα χαζά για τα 35 ότι είναι μεγάλη ηλικία για 2ο μωρό, ούτε για 1ο δεν είναι

Κορίτσια μου, όλες σας ευχαριστώ, σίγουρα θέλει λίγο χρόνο να μου φύγουν όλες αυτές οι φοβίες

Ζαμιάκι μου, για να μην το ξεχάσω, το 11 ήταν η τελευταία μέτρηση που κάναμε γιατί τότε άρχισε να βάζει βάρος ο μπέμπης και να ανακτά το βάρος γέννησης και σιγουρευτήκαμε ότι με τον θηλασμό και το πολύ φαγητό θα πέσει. Θυμάμαι όμως ότι σίγουρα μέχρι τον 1,5 μήνα ήταν κιτρινούλης. Το αστείο είναι ότι μας γεννήθηκε μελαχρινούλης λόγω του ίκτερου αλλά και μαύρο μαλλάκι και τώρα είναι ασπρούλης αφρατούλης και μαλλάκι ξανθό σκούρο. Ο ίκτερος μπορεί να τα κάνει λίγο κιτρινούλικα κινεζάκια, αλλά με πολύ φαΐ θα φύγει, μην ανησυχείς. Γουλίτσες βγάζουν όλα ως ένα βαθμό, μην αγχώνεσαι. Να ρωτάς την παιδίατρο

Μουτζουρίτσα και Ρένα, νομίζω θα 'χουμε σύντομα γιορτές και πανηγύρια εδώ μέσα!

Α εγώ έχω ακούσει ότι οι μικροί κύκλοι είναι πρόβλημα γιατί δεν δημιουργούν ποιοτικά ωάρια, για την ωορρηξία αργά δεν το ήξερα. Εγώ είχα κύκλους 24 ημερών και πήρα pregnacare ένα μήνα πριν αρχίσουμε τις προσπάθειες και ο κύκλος μου τότε έγινε 30άρης και έκανα ωορρηξία την 20ή και πιάσαμε τον μπέμπη. Δεν ξέρω αν έχει βάση δηλ. ότι με βοήθησαν οι πολυβιταμίνες να κάνω καλύτερη ωορρηξία, αλλά το καταθέτω :) Τώρα θα ξαναπάρω για 3 μήνες πριν ξαναπροσπαθήσουμε, μου έδωσε το οκ

 


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Jo sephine είπε:

Σάμμερ μου, το ξέρω ότι με καταλαβαίνεις...μην ακούω όμως άλλα χαζά για τα 35 ότι είναι μεγάλη ηλικία για 2ο μωρό, ούτε για 1ο δεν είναι

Κορίτσια μου, όλες σας ευχαριστώ, σίγουρα θέλει λίγο χρόνο να μου φύγουν όλες αυτές οι φοβίες

Ζαμιάκι μου, για να μην το ξεχάσω, το 11 ήταν η τελευταία μέτρηση που κάναμε γιατί τότε άρχισε να βάζει βάρος ο μπέμπης και να ανακτά το βάρος γέννησης και σιγουρευτήκαμε ότι με τον θηλασμό και το πολύ φαγητό θα πέσει. Θυμάμαι όμως ότι σίγουρα μέχρι τον 1,5 μήνα ήταν κιτρινούλης. Το αστείο είναι ότι μας γεννήθηκε μελαχρινούλης λόγω του ίκτερου αλλά και μαύρο μαλλάκι και τώρα είναι ασπρούλης αφρατούλης και μαλλάκι ξανθό σκούρο. Ο ίκτερος μπορεί να τα κάνει λίγο κιτρινούλικα κινεζάκια, αλλά με πολύ φαΐ θα φύγει, μην ανησυχείς. Γουλίτσες βγάζουν όλα ως ένα βαθμό, μην αγχώνεσαι. Να ρωτάς την παιδίατρο

Μουτζουρίτσα και Ρένα, νομίζω θα 'χουμε σύντομα γιορτές και πανηγύρια εδώ μέσα!

Α εγώ έχω ακούσει ότι οι μικροί κύκλοι είναι πρόβλημα γιατί δεν δημιουργούν ποιοτικά ωάρια, για την ωορρηξία αργά δεν το ήξερα. Εγώ είχα κύκλους 24 ημερών και πήρα pregnacare ένα μήνα πριν αρχίσουμε τις προσπάθειες και ο κύκλος μου τότε έγινε 30άρης και έκανα ωορρηξία την 20ή και πιάσαμε τον μπέμπη. Δεν ξέρω αν έχει βάση δηλ. ότι με βοήθησαν οι πολυβιταμίνες να κάνω καλύτερη ωορρηξία, αλλά το καταθέτω :) Τώρα θα ξαναπάρω για 3 μήνες πριν ξαναπροσπαθήσουμε, μου έδωσε το οκ

 

χαχαχα!πες τα Τζο μου!μια χαρα μικρες κοπελες ειμαστε!!!!!

ααα και εσυ αργα ωορηξια τον επιασες τον παιδαρο!!!!πολυ θαρρος παιρνω τωρα να ξερετε!!!!δεν μου ειπε κατι ο γιατρος για κακη ποιοτητα ωορρηξιας...εγω το υπεθεσα απο τον προβληματισμο του!θα τον ρωτησω κοριτσαρες και θα σας πω!

να ξεκινησεις τις βιταμινες σου και οταν νιωσεις ετοιμη ξεκινατε με το καλο Τζο μου!εμενα μου εχει δωσει iofolen βοηθαει μου λεει!

αχ να αρχισουμε τις γιορτες στο φορουμ μας!χαμος θα γινει!!!!!:-D


RyZa.png

Link to comment
Share on other sites

Μουτζουρα κανω ενεσεις ηπαρινης προληπτικα.δεν αποδειχτει η θρομβοφιλια αλλα λογω αποβολων..γυρο στις 310 ενεσεις...ναι καλα διαβαζεις....310.. δεν ξερω βρε τζο μου δεν με αγχωνε καθολου μεχρι την τελευταια φορα που μου συνεβη αυτο που μου συνεβη...εχω μια διαφορα ηλικιας με τον αντρουλη μου κ τα σκεφτομαι ολα.

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

 

On 4/1/2017 at 6:06 ΜΜ, marakif1990 είπε:

Γεια σας κορίτσια! 

Σας εύχομαι καλή χρονιά, με υγεία σ' εσάς και στις οικογένειές σας, και αυτή να είναι η τυχερή μας η χρονιά, σ' όλους τους τομείς!

Δεν ξέρω αν με θυμάστε... :oops: Μπήκα σήμερα μετά από περίπου 5 μήνες και σας βρήκα ανανεωμένες, τις πιο πολλές σας άφησα εγκυούλες και σας βρίσκω με τα μωράκια σας, και άλλες, νέες εγκυούλες, και χαίρομαι πολύ γι' αυτό.

Η αλήθεια είναι πως χάθηκα "επίτηδες". Περνούσα μια περίεργη φάση (που δεν την έχω ξεπεράσει πλήρως, πάει και έρχεται), με έπιανε μια παράνοια 1-2 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο, ένιωθα πίεση και είπα όλο αυτό το θέμα να το πάρω πολύ χαλαρά. Μέχρι πριν λίγο καιρό δεν κάναμε "προγραμματισμένη" προσπάθεια (αν καταλαβαίνετε τι εννοώ) και ο προηγούμενος κύκλος μου ήταν 30 ημερών (ενώ συνήθως είναι 28) και μου έδωσε ελπίδες.

Σ' αυτό τον κύκλο το κυνηγήσαμε περισσότερο, και αυτό μάλλον μου δημιούργησε μεγαλύτερο άγχος. 1η μέρα του κύκλου ήταν 7/12, είχαμε επαφές 9η, 12η, 14η, 15η, 16η (ένιωσα και την ωορρηξία την 16η μέρα του κύκλου), 19η, 22η, 26η, 28η. Γενικά σ' αυτό τον κύκλο δώσαμε πόνο. :-P Σύμφωνα με τον κύκλο μου, που είναι 28 ημερών, περίοδο περιμένω σήμερα, και δεν έχει έρθει ακόμα. Ελπίζω να είμαι ψύχραιμη μέχρι να ρθει, νιώθω και πόνους χαμηλά στην κοιλιά, οπότε με βλέπω με περίοδο οσονούπω... Απλά αυτή η αναμονή μου κλωνίζει το νευρικό σύστημα!!

μαρακι τι εγινε τελικα????

On 8/1/2017 at 4:52 ΜΜ, ElektraGr είπε:

Κορίτσιααααααααααα άσπρισε η Κρήτη σήμερα...βγήκαμε ...παίξαμε κ οι τρελοί πήγαμε κ για το καφεδάκι μας....Χρόνια πολλά σε όσο3ς γιορτάζαν χθες... @vikib να χαίρεαι την κόρη...εμένα γιόρταζε το αντράκι μου..κ βασικά η οικοδομή ολόκληρη...σε κάθε σπίτι κι ένας Γιάννης..χιχι

τι κανεις ηλεκτρακι??? χρονια πολλα στον αντρουληνσου!!!

 

5 hours ago, moutzoura2016 είπε:

δεν μου ειπε μετα αν θα ξαναπαρω αμεσως η μετα την ωορρηξια(δεν ρωτησα και εγω)...μου ειπε αν δεν καναμε κατι τωρα τον επομενο κυκλο θα τον παμε απο την αρχη με τσεκαρισμα μαζι αυτη τη φορα  με υπερηχους και τον απασχολησε πιο πολυ να διορθωσουμε την ωορρηξια ως προς το οτι γινεται λιγααακι αργα μεσα στον κυκλο...οποτε θα μου δωσει οδηγιες για μετα!!οποτε Ρενακι με βλεπω να νιωθω Παμελα τις επομενες μερες!βεβαια αυτη ετρεχε αμεριμνη στην παραλια...εγω ουτε να περπατησω δεν μπορω απο τον πονο που μου κανει!!!ααααχχχ ας ειναι για καλο και αν μη τι αλλο ολα θα τα υποστουμε!!!!

ευχαριστω πουλακι μου!!!!πολυ πολυ!!!

ναι νινακι μου σαφως πιο ηρεμη!!!τουλαχιστον βλεπω πως ειμαστε σε καλο δρομο και συντομα θα ερθουν!!!σου ευχομαι ολοψυχα να εχεις το +++ σου και εσυ τωρα!!!!

μουτζουρακι μου.... νομιζω στο εχω ξαναπει... εχω παρει τονους ουτρο!!!!! και για να φτιαξω την ωορηξια... και για τολεπτο μου ενδομητριο... και για την ετ....και για την αποκολληση και για το περας της εγκυμοσυνης της διδυμης.... και απο στομακαιαπο κολπο και ενεσιμες..... ΕΝΑ θα σου πω.... ευτυχως που υπαρχουν αλλιως δεν θα ειχα τρια παιδακια!!!!!!!!

4 hours ago, zamia είπε:

Κοριτσάκια μου θα σας πω κατι....μην κοιτατε τα συμπτώματα..ειναι ιδια με την εγκυμοσύνη!!!!!!

αυτο που δεν ειναι ιδιο....ειναι μια Μεγαλη καθυστέρηση........!!!Το ευχομαι σε ολες!!!!

Θυμάμαι τον εαυτο μου.....καθε μηνα ημουν κατα φαντασία έγκυος...........το στήθος πρησμένο...σπυρακια εβγαζα..πονάγε η μεση μου...ένιωθα υπνηλία....ε ολα αυτά και οταν ήρθε το ++++!!!!μαλιστα να σας πω..πως ειχα κανει 3 τεστακια(hometest)και ηταν αρνητικά.......και την 36ημερα εκανα χοριακή για να αποκλισω την εγκυμοσυνη....και τελικά.....ταραμ ταραμ!!!ειχα ενα μικρο σπορακι!!!!!!

Επίσης εκανα τεστ 15ημερα καθυστερησης απλα για να δω ξανα αβ θα δειξει κατι..και τοτε εδειξε θετικο....

εγω προσωπικα δε ξανα βασίζομαι στα τεστ...παραμονο στη χοριακη!αρκει

Μανούλες να σας ρωτησω..τα παιδάκια σας στο ριλαξ απο ποτε τα βάζατε;;;

ρηλαξ αλλα μπαινουν αλλα δεν μπαινυν καθολου.... ειναι και ο τυπος του ρηλαξ.... δοκιμασε λιγο λιγο!!!! εμεις τα πηραμε με ρηλαξ απο το μαιευτηριο!!!!!! υπαρχουν απο 0 μηνων υπαρχουν απο 3 μηνων....ισως και αλλα.....

3 hours ago, mama82 είπε:

Μουτζουρακι μία χαρά οι εξετάσεις λοιπόν!

Τζο μου μην πεφτεις λογικό να αισθάνεσαι έτσι αλλά είσαι και συναισθηματικά φορτισμένη! Εννοείται ότι θα κάνεις κι άλλο παιδάκι και θα στε 4 ή και παραπάνω  ευτυχισμένοι!!

Σαμερακι μου πριν λιγες μέρες μου έδωσες δύναμη να μην σκέφτομαι αρνητικά για δεύτερο παιδάκι με ολα αυτα που γίνονται οικονομικά κτλ λοιπόν δεν γίνεται να τ αλλαζεις τώρα!!

Θαξαναγίνουνμε μανουλες!! 

Και σιγά δεν σε πήραν και τα χρόνια κι εγώ είμαι  34-35 

δεν ακουω τιποτα για ηλικιες!!!!!!! ενταξει!!!!! αφου ταξανακαταφεραεγω.... ΟΛΕΣ ΜΠΟΡΕΙΤΕ!!!!!!

3 hours ago, vikib είπε:

ρενακι κ γω επαιρνα ουτρο στην πρωτη γτ πιαστηκε χαμηλα κ ειχα λεπτο ενδομητριο

ζαμιακι εγω το ρηλαξ δ το πολυσυμπαθω γτ δ ειναι καλο για την πλατουλα κ πιεζει κ στην περιοχη της πανας.την ιωαννα την εβαζα μετα το διμηνο 2ωρες συνολικα σε μισαωρα

τον μπεμπη τον εχω βαλει απο 10ημ αλλα δ τον δενω(φοβαμαι μην πεσει ομως)ισα για να μαγειρεψω κτ 10'

βικακι γινατε ολοι καλα????


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

ναι Σαμμερακι κατι εχει παρει το ματι μου σχετικα!!!θηριο εισαι βρε μανουλα!!!μπραβο σου!

ξεκινα εσυ τις προσπαθειες και εδω θα της χτυπαμε παρεα τις ενεσεις!!κυριολεκτικα και μεταφορικα!χαχαχα!

εχω και εγω διαφορα με τον αντρουλη μου!!!!ειμαι μεγαλυτερη 3 χρονια!χιχιχιχι!:-D


RyZa.png

Link to comment
Share on other sites

Σάμμερ μου, κι εμένα ο άντρας μου είναι 39, κι εγώ 32, σκέφτομαι την ηλικία του και θα τα ήθελα κοντά, αλλά απ' την άλλη είμαι μοναχοπαίδι και περάσαμε πολύ ωραία με τους γονείς μου -και ακόμα δηλ.- και έχω και ζευγάρια φίλων στην παρέα μας που έμειναν τελικά με ένα παιδάκι κι η αλήθεια είναι ότι περνάνε πια πολύ όμορφα και ξέγνοιαστα τώρα που το παιδί τους πάει πια δημοτικό, υπάρχει άνεση, ξεκούραση, πολύς χρόνος για το παιδί, οικονομική άνεση και χρόνος για το ζευγάρι και για τις οικογενειακές στιγμές. Αυτά δεν τα λέω για να υποστηρίξω το ένα παιδί, απλώς γιατί σκέφτομαι τώρα με αυτό που μου συνέβη ότι δεν θέλω το δεύτερο παιδάκι με οποιοδήποτε κόστος για μένα ιατρικό και συναισθηματικό για τον σύζυγό μου και το παιδί μου, θα είμαστε σίγουρα πολύ ευτυχισμένοι και χωρίς. Αλλά ανεκτίμητη η αξία ενός αδερφού για το παιδί μου, αυτό είναι που με κινητοποιεί να το δω λίγο αλλιώς. 


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Jo sephine είπε:

Σάμμερ μου, το ξέρω ότι με καταλαβαίνεις...μην ακούω όμως άλλα χαζά για τα 35 ότι είναι μεγάλη ηλικία για 2ο μωρό, ούτε για 1ο δεν είναι

Κορίτσια μου, όλες σας ευχαριστώ, σίγουρα θέλει λίγο χρόνο να μου φύγουν όλες αυτές οι φοβίες

Ζαμιάκι μου, για να μην το ξεχάσω, το 11 ήταν η τελευταία μέτρηση που κάναμε γιατί τότε άρχισε να βάζει βάρος ο μπέμπης και να ανακτά το βάρος γέννησης και σιγουρευτήκαμε ότι με τον θηλασμό και το πολύ φαγητό θα πέσει. Θυμάμαι όμως ότι σίγουρα μέχρι τον 1,5 μήνα ήταν κιτρινούλης. Το αστείο είναι ότι μας γεννήθηκε μελαχρινούλης λόγω του ίκτερου αλλά και μαύρο μαλλάκι και τώρα είναι ασπρούλης αφρατούλης και μαλλάκι ξανθό σκούρο. Ο ίκτερος μπορεί να τα κάνει λίγο κιτρινούλικα κινεζάκια, αλλά με πολύ φαΐ θα φύγει, μην ανησυχείς. Γουλίτσες βγάζουν όλα ως ένα βαθμό, μην αγχώνεσαι. Να ρωτάς την παιδίατρο

Μουτζουρίτσα και Ρένα, νομίζω θα 'χουμε σύντομα γιορτές και πανηγύρια εδώ μέσα!

Α εγώ έχω ακούσει ότι οι μικροί κύκλοι είναι πρόβλημα γιατί δεν δημιουργούν ποιοτικά ωάρια, για την ωορρηξία αργά δεν το ήξερα. Εγώ είχα κύκλους 24 ημερών και πήρα pregnacare ένα μήνα πριν αρχίσουμε τις προσπάθειες και ο κύκλος μου τότε έγινε 30άρης και έκανα ωορρηξία την 20ή και πιάσαμε τον μπέμπη. Δεν ξέρω αν έχει βάση δηλ. ότι με βοήθησαν οι πολυβιταμίνες να κάνω καλύτερη ωορρηξία, αλλά το καταθέτω :) Τώρα θα ξαναπάρω για 3 μήνες πριν ξαναπροσπαθήσουμε, μου έδωσε το οκ

 

τζο μου εισαι δυνατη..... ψηλα το κεφαλι και χαλαρωσε γιανα τρεξουμε!!!!

και εγω ξερω απο τους γιατρους οτι ο μικρος κυκλος ειναι ποιοτικα προβληματικος!!!

να σαςπω ενα μυστικο!!!!! εχω καιεγω ενα κατεψυγμενο ετοιμο εμβρυακι πεντε ημερων που μεπεριμενει........!!!!!!!

 


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, 17μαρτη2015 είπε:

 

μαρακι τι εγινε τελικα????

τι κανεις ηλεκτρακι??? χρονια πολλα στον αντρουληνσου!!!

 

μουτζουρακι μου.... νομιζω στο εχω ξαναπει... εχω παρει τονους ουτρο!!!!! και για να φτιαξω την ωορηξια... και για τολεπτο μου ενδομητριο... και για την ετ....και για την αποκολληση και για το περας της εγκυμοσυνης της διδυμης.... και απο στομακαιαπο κολπο και ενεσιμες..... ΕΝΑ θα σου πω.... ευτυχως που υπαρχουν αλλιως δεν θα ειχα τρια παιδακια!!!!!!!!

ρηλαξ αλλα μπαινουν αλλα δεν μπαινυν καθολου.... ειναι και ο τυπος του ρηλαξ.... δοκιμασε λιγο λιγο!!!! εμεις τα πηραμε με ρηλαξ απο το μαιευτηριο!!!!!! υπαρχουν απο 0 μηνων υπαρχουν απο 3 μηνων....ισως και αλλα.....

δεν ακουω τιποτα για ηλικιες!!!!!!! ενταξει!!!!! αφου ταξανακαταφεραεγω.... ΟΛΕΣ ΜΠΟΡΕΙΤΕ!!!!!!

βικακι γινατε ολοι καλα????

ναι Μαρτακο μου το θυμαμαι!ειπαμε οτι χρειαζεται θα το κανουμε...εδω οι μαμαδες εχετε τοσα και τοσα και ξανα θα τα κανατε!

φφφ ξεχασα να τον ρωτησω για την agnus ...τιποτα θα κραταω σημειωσεις οταν πηγαινω αλλιως ξεχνιεμαι!!!!

3 minutes ago, 17μαρτη2015 είπε:

τζο μου εισαι δυνατη..... ψηλα το κεφαλι και χαλαρωσε γιανα τρεξουμε!!!!

και εγω ξερω απο τους γιατρους οτι ο μικρος κυκλος ειναι ποιοτικα προβληματικος!!!

να σαςπω ενα μυστικο!!!!! εχω καιεγω ενα κατεψυγμενο ετοιμο εμβρυακι πεντε ημερων που μεπεριμενει........!!!!!!!

 

αααααα Μαρτακο εισαι θεα!!!!!αυτο μονο!!!!!!


RyZa.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μουτζουρα τεκνο χτυπησες εσυ...βαρα!!!!αυτο για τον κυκλο δεν το ηξερα πρωτη φορα το ακουω...κ εγω ειχα κυκλο 24ων ημερων...μαρτακο κατι μου λεει πως εισαι ετοιμη  για επιδομα πολυτεκνων....μακαρι σου το ευχομαι....

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, moutzoura2016 είπε:

ναι Μαρτακο μου το θυμαμαι!ειπαμε οτι χρειαζεται θα το κανουμε...εδω οι μαμαδες εχετε τοσα και τοσα και ξανα θα τα κανατε!

φφφ ξεχασα να τον ρωτησω για την agnus ...τιποτα θα κραταω σημειωσεις οταν πηγαινω αλλιως ξεχνιεμαι!!!!

αααααα Μαρτακο εισαι θεα!!!!!αυτο μονο!!!!!!

κι εγω τα εγραφα ο,τι ηθελα να ρωτησω τον γιατρο.....και πριν και κατα την διαρκεια της εγκυμοσυνης!!!!!

αγκους εδωσε και στην κορη μου που της βρηκε κυστες!!!!!! μαλλον η κακες ωρρηξιες που κανουν κυστες.....

κατι μου λεει μουτζουρακι μου οτι με το ουτρο θα κρατησεις μωρακι συντομα στην αγκαλια σου!!!!!!

θεα ?????? ΕΑΝ θελει ο Παντοδυναμος..... αφου γονιμοποιηθηε..... μπορω νατο αγνοησω????? εαν κρατηθει.... ε τοτε θα μου δωσει και την δυναμη να τα μεγαλωσω!!!!!!

7 minutes ago, Σαμμερ είπε:

Μουτζουρα τεκνο χτυπησες εσυ...βαρα!!!!αυτο για τον κυκλο δεν το ηξερα πρωτη φορα το ακουω...κ εγω ειχα κυκλο 24ων ημερων...μαρτακο κατι μου λεει πως εισαι ετοιμη  για επιδομα πολυτεκνων....μακαρι σου το ευχομαι....

χαχαχα!!!!! οταν ημουν μικρη ηθεα σαν τρελη αδερφακι..... και η μαμα μου... τα εχανε!!!!! μετα οταν αντρευτηκα τον πρωτο συζυγο ηθελατουλαχιστον τρια τεσσερα παιδια!!!!! δεν ερχονταν ομως κανενα!!!! οταν επιτελουςηρθε η κορη του εεγα αντενακανουμεεναακομα να εχει παρεα... και ελεγε οχι.... εχασα και ενα δυο μηνων εγκυος πριν χωρισουμε........

μετα με τον αντρουλη μου θελαμε πολυ παιδακια..... χασαμε το 2012 ενα... σε ανερχομενη εγκμοσυνη!!!!! μαλλον βιοχημικη με καλη χοριακη για 20 ημερες!!!!! παλι κλαματα!!!! εεεε δοξα τον Θεο για αυτα τα πανεομορφα γλυκα αγορακια που τωρα που σας γραφω ειναι στο κρεββατι το διπλο διπλα μου και αιζουν μετο γυμναστηριο και αλλαλαζουν και μου γελουν!!!!!!

μεσα μου ομως δεν ξεχνω οτι ε περιμενει μια ψυχουλα... που δεν ξερω εαν αντεξει να αποψυχθει.... και να αγκιστρωθει.... αλλα εαν γινει.... ναι θα παρω απο την δυναμη Του!!!!! γιατι εγω φοβαμαι κοριτσια πολυ....οξυμορο ε????? βλεπετε σε αυτους που εχουν αδυναμια δινει δυναμη......

σας στελνω τονους διδυμοσκονη!!!!!!!!

  • Μου αρέσει 1

pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, 17μαρτη2015 είπε:

κι εγω τα εγραφα ο,τι ηθελα να ρωτησω τον γιατρο.....και πριν και κατα την διαρκεια της εγκυμοσυνης!!!!!

αγκους εδωσε και στην κορη μου που της βρηκε κυστες!!!!!! μαλλον η κακες ωρρηξιες που κανουν κυστες.....

κατι μου λεει μουτζουρακι μου οτι με το ουτρο θα κρατησεις μωρακι συντομα στην αγκαλια σου!!!!!!

θεα ?????? ΕΑΝ θελει ο Παντοδυναμος..... αφου γονιμοποιηθηε..... μπορω νατο αγνοησω????? εαν κρατηθει.... ε τοτε θα μου δωσει και την δυναμη να τα μεγαλωσω!!!!!!

χαχαχα!!!!! οταν ημουν μικρη ηθεα σαν τρελη αδερφακι..... και η μαμα μου... τα εχανε!!!!! μετα οταν αντρευτηκα τον πρωτο συζυγο ηθελατουλαχιστον τρια τεσσερα παιδια!!!!! δεν ερχονταν ομως κανενα!!!! οταν επιτελουςηρθε η κορη του εεγα αντενακανουμεεναακομα να εχει παρεα... και ελεγε οχι.... εχασα και ενα δυο μηνων εγκυος πριν χωρισουμε........

μετα με τον αντρουλη μου θελαμε πολυ παιδακια..... χασαμε το 2012 ενα... σε ανερχομενη εγκμοσυνη!!!!! μαλλον βιοχημικη με καλη χοριακη για 20 ημερες!!!!! παλι κλαματα!!!! εεεε δοξα τον Θεο για αυτα τα πανεομορφα γλυκα αγορακια που τωρα που σας γραφω ειναι στο κρεββατι το διπλο διπλα μου και αιζουν μετο γυμναστηριο και αλλαλαζουν και μου γελουν!!!!!!

μεσα μου ομως δεν ξεχνω οτι ε περιμενει μια ψυχουλα... που δεν ξερω εαν αντεξει να αποψυχθει.... και να αγκιστρωθει.... αλλα εαν γινει.... ναι θα παρω απο την δυναμη Του!!!!! γιατι εγω φοβαμαι κοριτσια πολυ....οξυμορο ε????? βλεπετε σε αυτους που εχουν αδυναμια δινει δυναμη......

σας στελνω τονους διδυμοσκονη!!!!!!!!

Μαρτακο μου.....με εκανες και δακρυσα!!!!ειμαι μοναχοπαιδι και η μαμα μου εχασε ενα αγορακι αφου γεννηθηκε 10 μερες πριν κλεισει τον εβδομο και εζησε 10 μερες στη θερμοκοιτιδα αλλα δεν τα καταφερε....εγω μεσα μου τον λεω αδερφο μου!ειχα για δεκα μερες αδερφακι!και το αγαπαω πολυ!!!μετα οτι προσπαθεια εκανε τα εχανε στους 2 μηνες...τρεις αποβολες....μετα δεν καταφερε να ξαναμεινει ποτε.......

δεν ειναι δυνατον να μην το σκεφτεσαι!!!!εδω το διαβασα και ελαμψε το βλεμμα μου...ποσο μαλλον εσυ!!!!

θα την βρεις την δυναμη!!!ειναι το μονο σιγουρο!

  • Μου αρέσει 1

RyZa.png

Link to comment
Share on other sites

Ρε κορίτσια... ένα απόγευμα έλειψα.. πανικό κάνετε... 

Λοιπον Μαρτακο μου τι ψυχουλα εισαι;!!! Μπράβο σου!! Κ θα συμφωνήσω σε αυτό που είπες το τελευταίο : σε αυτούς που έχουν αδυναμία ο θεός δίνει πολύ δύναμη! Τώρα έχω δύο είδωλα.. εσένα κ το Σαμμερακι!  Κ όλες σας χαίρομαι τη δύναμη σας...

Σαμμερακι μου τι ωραια νέα διάβασα... αντέ βάλε ξανα μπροστά.. ο θεός θα είναι δίπλα σου αυτή τη φορά! 

Τζο μου είσαι δυνατό κορίτσι κ εσύ.. θα δεις πόσο αλλιώς θα τα σκεφτείς όταν περάσει καιρός κ ανέβει η ψυχολογία σου..

Μουτζουρακι μου γλυκό.. βράδυ θα βάζεις τα ουτρο;

Το Τονακι γιατί κάνει απουσιες;

Από ότι κατάλαβα είμαι η πιο μικρή της παρεας; έκλεισα τα 30 μου τον Αύγουστο! Κ ο αντρουλης μου 34.. 


Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...