Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Giouli36 είπε:

      Αχ κορίτσι μου το για πότε μεγάλωσαν ούτε που το καταλαβα και γω!!

      Εγώ συνελαβα φυσιολογικά μετά από 3 διεγερσεις και εξωσωματικες στις οποίες μετά βίας μου έμενε ένα έμβρυο για νσ μεταφέρω(τα καλά της επαρχίας και του δημοσίου νοσοκομείου). Στο τέλος μετά από την τρίτη τελευταία εξωσωματικη όταν έμεινα φυσιολογικά έγκυος και παλινδρομησε είπα θα κάνω μια προσπάθεια σε κέντρο της Αθήνας αλλά με πρόλαβε ο μικρός!!!!

      Οπότε δεν έχω κανένα έμβρυο και να σου πω την αλήθεια μου δε νομίζω ότι έχω τις ψυχικές αντοχές για να μπω πάλι σ'αυτη τη διαδικασία και εγώ και ο σύζυγος!!

      Όταν γεννήθηκε ο μικρός είχα πει σ'ευχαριστω Θεέ μου που μου έφερες τον μικρό, τώρα όσο περνάει ο καιρός σκέφτομαι ότι θέλω ένα αδερφάκι για τν μικρούλι για να μην είναι μόνος του μεγαλώνοντας, αλλά έχουμε πει αν  μας κάτσει φυσιολογικά, που το θεωρώ πολύ πολύ δύσκολο γιατί περνάει και ο καιρός και κοντεύω τα 40!!!

      Εν τω μεταξυ θυμάμαι ότι στην εγκυμοσυνη σου έκανες καθε μέρα εμετό και γενικά δεν πρέπει να πέρασες πολύ καλα!!Σου βγάζω τκ καπελο!!!Τι είμαστε εμείς οι μανάδες, τι περνάμε για να φέρουμε στη ζωή αυτά τα μικροσκοπικά πλασματακια σε πρώτη φάση!!Χαρά στο κουράγιο σου❤️!!

      Ναι έκανα εμετούς μέχρι την ημέρα που γέννησα,αλλά δεν πειράζει, τουλάχιστον δεν έπαθα υπερεμεση και δεν νοσηλεύτηκα🙂 Είχα πάθει και οξεία τενοντίτιδα στο ένα χέρι και ήπια στο άλλο, ήμουν με νάρθηκα τους τελευταίους 3μηνες,ήταν δύσκολο.Λογω των ορμονών και αυτό όπως μου είχε πει ο ορθοπεδικός🤷

      Αχ εχουμε και ίδια ηλικία βλέπω και εγώ 39 είμαι και είπα πως αν είναι να κανω κ άλλο μωράκι, τώρα είναι η στιγμή,γιατί με χαμηλή ΑΜΗ και γενικά με όχι καλή ανταπόκριση στα φάρμακα,δεν έχω και πολλά περιθώρια. Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια,σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να αποκτήσεις κ άλλο παιδάκι αν το θέλεις και να έχεις κάθε ευτυχία! Το αξίζεις 🥰Εφόσον έμεινες φυσιολογικά έγκυος μια φορά,γιατί όχι και μια δεύτερη?Όλα είναι πιθανά 

Ειμαι εγκυος η οχι...συλληψη και γονιμες μερες


Recommended Posts

Κοριτσάκια μου θα σας πω κατι....μην κοιτατε τα συμπτώματα..ειναι ιδια με την εγκυμοσύνη!!!!!!

αυτο που δεν ειναι ιδιο....ειναι μια Μεγαλη καθυστέρηση........!!!Το ευχομαι σε ολες!!!!

Θυμάμαι τον εαυτο μου.....καθε μηνα ημουν κατα φαντασία έγκυος...........το στήθος πρησμένο...σπυρακια εβγαζα..πονάγε η μεση μου...ένιωθα υπνηλία....ε ολα αυτά και οταν ήρθε το ++++!!!!μαλιστα να σας πω..πως ειχα κανει 3 τεστακια(hometest)και ηταν αρνητικά.......και την 36ημερα εκανα χοριακή για να αποκλισω την εγκυμοσυνη....και τελικά.....ταραμ ταραμ!!!ειχα ενα μικρο σπορακι!!!!!!

Επίσης εκανα τεστ 15ημερα καθυστερησης απλα για να δω ξανα αβ θα δειξει κατι..και τοτε εδειξε θετικο....

εγω προσωπικα δε ξανα βασίζομαι στα τεστ...παραμονο στη χοριακη!

Μανούλες να σας ρωτησω..τα παιδάκια σας στο ριλαξ απο ποτε τα βάζατε;;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 minutes ago, zamia είπε:

Κοριτσάκια μου θα σας πω κατι....μην κοιτατε τα συμπτώματα..ειναι ιδια με την εγκυμοσύνη!!!!!!

αυτο που δεν ειναι ιδιο....ειναι μια Μεγαλη καθυστέρηση........!!!Το ευχομαι σε ολες!!!!

Θυμάμαι τον εαυτο μου.....καθε μηνα ημουν κατα φαντασία έγκυος...........το στήθος πρησμένο...σπυρακια εβγαζα..πονάγε η μεση μου...ένιωθα υπνηλία....ε ολα αυτά και οταν ήρθε το ++++!!!!μαλιστα να σας πω..πως ειχα κανει 3 τεστακια(hometest)και ηταν αρνητικά.......και την 36ημερα εκανα χοριακή για να αποκλισω την εγκυμοσυνη....και τελικά.....ταραμ ταραμ!!!ειχα ενα μικρο σπορακι!!!!!!

Επίσης εκανα τεστ 15ημερα καθυστερησης απλα για να δω ξανα αβ θα δειξει κατι..και τοτε εδειξε θετικο....

εγω προσωπικα δε ξανα βασίζομαι στα τεστ...παραμονο στη χοριακη!

Πόσο δίκιο έχεις Ζαμιακι μου..   πραγματικά κ εγώ είπα τέλος να δίνω σημασία στα παλιό συμπτώματα.  Τέλος.  Είναι ολοιδια..  απλά δεν έχω πειστεί ακόμα με τα τεστ. Μακάρι να μου συμβεί και εμένα με 3 αρνητικά να βγουν τελικά θετικό κ τότε θα αλλάξω γνώμη.  Αλλά προς το παρών πιστεύω πως λένε την αλήθεια.  Ειδικά όταν ξέρουμε ποτέ είχαμε ωορρηξια. Εσυ την είχες υπολογίσει τοτε; κ επεσε τόσο εξω το τεστ; βέβαια εγώ μόνο τα clearblue εμπιστεύομαι για εγκυμοσύνη.  

42 minutes ago, moutzoura2016 είπε:

καρδουλα μουυυυ ολα τα σπορακια ειναι στο δρομο!το πιστευω!!!μαζι θα μας ερθουν θα δεις!!!!

νιωθω καλυτερα ...πιο αισιοδοξη....και γενικα θελω να πω ενα ευχαριστω που υπαρχετε...που με βαλατε στην παρεα σας!πολλη δυναμη εχω παρει!

Αγαπούλα μου εδώ θα είμαστε για όλα! Κ εγώ νιώθω τόσο καλά που σας έχω!! 

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites

Εχετε δίκιο, δεν πρεπει να δινουμε τοση εμφαση στα συμπτωματα αλλα ειναι τοοοοσοοο δυσκολο. Ιδιως οταν πλησιαζουν οι ημερες το μυαλο ειναι ολο εκει!!!

ειναι μεχρι να δουμε το πολυποθητο θετικο τεστακι!!!

 

 


k0oZp3.png

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, nini84 είπε:

Εχετε δίκιο, δεν πρεπει να δινουμε τοση εμφαση στα συμπτωματα αλλα ειναι τοοοοσοοο δυσκολο. Ιδιως οταν πλησιαζουν οι ημερες το μυαλο ειναι ολο εκει!!!

ειναι μεχρι να δουμε το πολυποθητο θετικο τεστακι!!!

 

 

Αχ αυτό το πολυπόθητο Νινακι μου!! Θα έρθει.. το πιστευω και  ας πέφτω.. κατά βάθος το πιστεύω!! Για ολες μας!!


Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Σαμμερ είπε:

Κ εγω κολπικα τα εβαζα τα 200mg  γιατι ζαλιζομουν ενω οταν επαιρνα 100mg τα επαιρνα απο το στομα

Με τα κολπικά Σαμμερακι είχες αλλη παρενέργεια; δλδ για να καταλάβω τα δίνουν ούτως η άλλως στην εγκυμοσύνη η γιατροί έτσι; η μετα από έλεγχο της προγεστερόνης;

1 hour ago, nini84 είπε:

Σ´ευχαριστώ Μουτζουρίτσα για την ευχή σου. Μακάρι όλα τα κορίτσια που περιμενουμε να δουμε το θετικο τστάκι. 

Εγώ στην αναμονή ειμαι, το στηθος ακομη με ενοχλει. Κατα τα αλλα τιποτα. 

 

Κ μένα τίποτα αλλο νινακι.... Οπως συνήθως δλδ δεν εχω κ τρέλα συμπτώματα πριν την περίοδο..λιγο αδυναμία και λίγο κρυωνω μια μέρα πριν και πονουσε ελαφρώς στήθος... Αυτή τη φορά το στήθος είναι το διαφορετικό...κ η ένταση της ενοχλησης και ο χρόνος που ξεκίνησε ...όπως λέει το Ζαμιακι όμως δεν πρέπει να δίνουμε καμια σημασία σε αυτά!!!

37 minutes ago, Rena87 είπε:

Πόσο δίκιο έχεις Ζαμιακι μου..   πραγματικά κ εγώ είπα τέλος να δίνω σημασία στα παλιό συμπτώματα.  Τέλος.  Είναι ολοιδια..  απλά δεν έχω πειστεί ακόμα με τα τεστ. Μακάρι να μου συμβεί και εμένα με 3 αρνητικά να βγουν τελικά θετικό κ τότε θα αλλάξω γνώμη.  Αλλά προς το παρών πιστεύω πως λένε την αλήθεια.  Ειδικά όταν ξέρουμε ποτέ είχαμε ωορρηξια. Εσυ την είχες υπολογίσει τοτε; κ επεσε τόσο εξω το τεστ; βέβαια εγώ μόνο τα clearblue εμπιστεύομαι για εγκυμοσύνη.  

Αγαπούλα μου εδώ θα είμαστε για όλα! Κ εγώ νιώθω τόσο καλά που σας έχω!! 

Για να δούμε... Να ναι λάθος Παναγιά μου... Και να εχουμε ανατροπές!!!

10 minutes ago, Rena87 είπε:

Αχ αυτό το πολυπόθητο Νινακι μου!! Θα έρθει.. το πιστευω και  ας πέφτω.. κατά βάθος το πιστεύω!! Για ολες μας!!

Αμα δεν το πιστεύαμε τι σοι μανάδες θα γίνουμε πες.μου!!!!δεν εγκαταλειπουμε ποτε!αφού η μάνα είναι για τα δύσκολα... Κάνουμε practice απο τώρα!!!

  • Μου αρέσει 1

RyZa.png

Link to comment
Share on other sites

Μουτζουρακι μία χαρά οι εξετάσεις λοιπόν!

Τζο μου μην πεφτεις λογικό να αισθάνεσαι έτσι αλλά είσαι και συναισθηματικά φορτισμένη! Εννοείται ότι θα κάνεις κι άλλο παιδάκι και θα στε 4 ή και παραπάνω  ευτυχισμένοι!!

Σαμερακι μου πριν λιγες μέρες μου έδωσες δύναμη να μην σκέφτομαι αρνητικά για δεύτερο παιδάκι με ολα αυτα που γίνονται οικονομικά κτλ λοιπόν δεν γίνεται να τ αλλαζεις τώρα!!

Θαξαναγίνουνμε μανουλες!! 

Και σιγά δεν σε πήραν και τα χρόνια κι εγώ είμαι  34-35 


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

ρενακι κ γω επαιρνα ουτρο στην πρωτη γτ πιαστηκε χαμηλα κ ειχα λεπτο ενδομητριο

ζαμιακι εγω το ρηλαξ δ το πολυσυμπαθω γτ δ ειναι καλο για την πλατουλα κ πιεζει κ στην περιοχη της πανας.την ιωαννα την εβαζα μετα το διμηνο 2ωρες συνολικα σε μισαωρα

τον μπεμπη τον εχω βαλει απο 10ημ αλλα δ τον δενω(φοβαμαι μην πεσει ομως)ισα για να μαγειρεψω κτ 10'

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο μανουλα κ εγω εκει ειμαι....σε ειχα για μικροτερη..μουτζουρα εγω τα επαιρνα γιατι ειχα καφε υγρα κ αιμα....θα γινουμε μωρε θα γινουμε....που θα παει !!!λεω να αρχισω εντατικα τον αλλο μηνα γιατι δεν εχω ιδεα ποτε περιμενω περιοδο  κ εγω πρεπει να ξερω το νωριτερο δυνατο την εγκυμοσυνη μου για να ξεκινησω τις αγαπημενες μου ενεσουλες....

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, mama82 είπε:

Μουτζουρακι μία χαρά οι εξετάσεις λοιπόν!

Τζο μου μην πεφτεις λογικό να αισθάνεσαι έτσι αλλά είσαι και συναισθηματικά φορτισμένη! Εννοείται ότι θα κάνεις κι άλλο παιδάκι και θα στε 4 ή και παραπάνω  ευτυχισμένοι!!

Σαμερακι μου πριν λιγες μέρες μου έδωσες δύναμη να μην σκέφτομαι αρνητικά για δεύτερο παιδάκι με ολα αυτα που γίνονται οικονομικά κτλ λοιπόν δεν γίνεται να τ αλλαζεις τώρα!!

Θαξαναγίνουνμε μανουλες!! 

Και σιγά δεν σε πήραν και τα χρόνια κι εγώ είμαι  34-35 

ο γιατρος ηταν ικανοποιημενος Μαμακα μου!!!πιο πολυ τον ειδα να προβληματιζεται για τον χρονο της ωορρηξιας που γινεται αργα!τουλαχιστον νομιζω εχουμε βρει μια ακρη!!!

σας περιμενουμε ολες στο τυχερο πινακακι λοιπον!!!!:-D

και εγω 34 κοριτσαρες!!!και δεν εχω καν πρωτοοοο!!μια χαρα θεαρες ειστε!!!!

25 minutes ago, Σαμμερ είπε:

Μπραβο μανουλα κ εγω εκει ειμαι....σε ειχα για μικροτερη..μουτζουρα εγω τα επαιρνα γιατι ειχα καφε υγρα κ αιμα....θα γινουμε μωρε θα γινουμε....που θα παει !!!λεω να αρχισω εντατικα τον αλλο μηνα γιατι δεν εχω ιδεα ποτε περιμενω περιοδο  κ εγω πρεπει να ξερω το νωριτερο δυνατο την εγκυμοσυνη μου για να ξεκινησω τις αγαπημενες μου ενεσουλες....

ετσι Σαμμερακι!!!!με το καλο ξεκινα εσυ να λεμε κοριτσια βαραει η Σαμμερ σημερα!!!

  • Μου αρέσει 1

RyZa.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


μπραβο σαμμερ μου με το καλο να ξεκινησετε κ σεις δυναμικα

μουτζουριτσα εγω δ νομιζω οτι ειναι κακο που κανεις αργα ωορρηξια εκτος του οτι εχεις λιγοτερους απο 12κυκλους το χρονο.την κορη την επιασα 20-21η μερα.ρωτα τον αν προκυψει γτ τον προβληματισε

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, vikib είπε:

μπραβο σαμμερ μου με το καλο να ξεκινησετε κ σεις δυναμικα

μουτζουριτσα εγω δ νομιζω οτι ειναι κακο που κανεις αργα ωορρηξια εκτος του οτι εχεις λιγοτερους απο 12κυκλους το χρονο.την κορη την επιασα 20-21η μερα.ρωτα τον αν προκυψει γτ τον προβληματισε

οταν του ειπα οτι ειδα θετικο 21η μερα ειδα προβληματιστηκε...λεει κανεις αργα...αλλα αν δεν θα το δουμε απο τον αλλο μηνα...δεν ρωτησα και πολλα γτ ειχα μπει και σφηνα λιγο στα ραντεβου οπως καταλαβατε...αλλα και δεν θα ρωτουσα κ χρονο να ειχα...μερικες φορες απο τα πολλα δεδομενα μπλοκαρω και δεν σκεφτομαι καθαρα ολα οσα θελω να ρωτησω...γι αυτο πιο πολλες φορες παω με τον αντρα μου και του λεω αμα ξεχασω κατι ρωτα εσυ!αλλα σημερα απλα πεταχτηκα να τα πουμε μετα την εξεταση!μηπως θεωρει οτι δεν ειναι καλη η αργοπορημενη ωορρηξια?ξερω και εγω?

εσυ παντα τετοιους κυκλους εχεις?και τωρα με τον μικρουλη?

θα τον ρωτησω ομως...συντομα εξαλλου θα τον ξαναδω!!!ευχομαι με καμια θετικη χοριακη!χαχαχαχα!


RyZa.png

Link to comment
Share on other sites

καταλαβα Βικακι...αλλαζουν πολλα με τη γεννα προφανως!για οταν επιασες τον μικρο ρωτησα πριν αλλα θυμηθηκα οτι μου το ειχες ξαναπει...ηταν νωρις η συλληψη του αντρακου σου!

τωρα προφανως με τον θηλασμο δεν θα ερθει ακομα!!!


RyZa.png

Link to comment
Share on other sites

μην το λες..αδιαθετησα στους 5,5μηνες που θηλαζα την ιωαννα.ακομη μονο γαλα επινε κ πολυ συχνα μαλιστα μερα-νυχτα

πραγματι αλλαζει μετα τη γεννα.πισουητα αιματος,πονοι

στον μικρο ειχαμε επαφη 10μερα αλλα πονους ειχα δυο μερες μετα.κ δ ξαναειχαμε γτ ειχαμε κτ υποχρεωσεις,τη μικρη αρρωστη κ μετα ταξιδι οπου φιλοξενουμασταν

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...