Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Nima21 είπε:

      Και εγώ την Πέμπτη η πρώτη μου προσπαθεια! Εχεις τπτ συμπτωματα; Εγω σχεδον τπτ.. και παει να με παρει απο κατω , αλλα προσπαθώ να το μην το σκέφτομαι...κατι ψιλοπονακια περιοδου και λιγο πρησμενο στηθος..

      Καλή μας επιτυχία!! 😍

      Καλησπέρα κορίτσι μου.Μην ψάχνεις για σύμπτωματα.Τα συμπτώματα της περιόδου μοιάζουν με της εγκυμοσύνης.Ειναι τόσα πολλά τα φάρμακα που τα περισσότερα είναι από εκεί.Σου εύχομαι καλή επιτυχία 🙏❤️🙏

Ειμαι εγκυος η οχι...συλληψη και γονιμες μερες


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

βικυ αποξηραμενα δαμασκηνα τα φτυνει τα εβαλα σε νερο να βγαλουν τα ζουμια τους και τ αραιωσα με νερο και παλι το φτυνει, δοκιμασα πορτοκαλι παλι τα ιδια ακτινιδιο με τιποτα προχθεες εφαγε μπαμιες εχθες κινοα πιο μπροστα αρακα σημερα φασολακια...ολα λαδερα και βοηθουν αλλα και παλι τιποτα....εχθες της εβαλα υποθετο γλθκερινης για να την βοηθησω και μετα απο μπολυ ζορι εκανε λιγο αλλα μιλαμε δραμα η κατασταση....να με αγκαλιαζει να κλαιει και να λεει μαμα και μπαμπα...λιγο ηθελκα να βαλω τα κλαματα μαζι της...παιδογαστρεντερολογο φοβα,αι να την βαλω σε διαδικασια επιπονη...δεν ξερω

καλα σαμερ προσεχε οντως εισαι μαγκαιβερ


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κ γω θα εκλαιγα μαμα μου αν το εβλεπα ετσι.εμενα δεν καθεται για υποθετο αλλα ευτυχως δεν κλαει οταν κανει.οταν ετρωγε φρουτα εκανε κ δυο φορες τη μερα.

Ασχετο.,....η αμποτ που ειναι???

Link to comment
Share on other sites

νομιζω ειναι και θεμα οργανισμου...η μελινα οταν γεννηθηκε δεν εβγαλε το μυκωνιο και η ηλιθια παιδιατρος της κλινικης μας ειπε να κανουμε εξετασεις για κυστικη ινωση και με πεθανε απο την στεναχωρια...οταν η μικρη ηταν 8 ημερων με πηρε τηλ να μου πει να κανουμε επανελεγχο γιατι η τιμη δεν βγηκε καλη οταν την ρωτησα η τιμη ποιας; και ποσο ειναι; δεν ηξερε να μου απαντησει το ζωον...τελος παντων ευτυχως ολα ηταν καλα και ολα για να δωσουμε λεφτα για εξετασεις που στην τελικη  δεν με απασχολησαν ποτε και ειδικα μπροστα στην υγεια του παιδιουμου....τα θυμηθηκα παλι,,,

σαμερακι κι μενα δεν θελει υποθετο αλλα δεν γινοταν και πρωτη φορα πονουσε αλλες προσπαθει αλλα ειναι ενταξει

το αμποτακι χαθηκε οντως..


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μου χίλια ευχαριστώ, μου δίνετε δύναμη...
Ας είναι γιός, ας είναι κόρη, ας είμαι ξάπλα αρκεί να είναι όλα καλά!!
Μέχρι την επόμενη εβδομάδα που είναι το ραντεβού θα σκάσω!!!

Jane μου και εσένα σε ευχαριστώ πολύ.
Απ'ότι κατάλαβα είσαι και εσύ στην γλυκιά αναμονή!!
Απο καρδιάς το σποράκι να είναι στην κοιλίτσα σου και να μείνει εκεί για εννέα μήνες!! :)
Εεε όσο για την ηλικία θα σε μαλώσω!!!
Τι θα λες παιδί μου σε 10-20 χρόνια απο τώρα, αν με 6 χρόνια διαφορά μόνο το λες αυτό εεε; :P:P
Όσο για τα συμπτώματα....μην το ψάχνετε...γιατί είναι μπέρδεμα :P.
Συνήθως δεν έχουν καμία διαφορά απο της περιόδου....Το μόνο που είχα εγώ ήταν ότι το στήθος μου άρχισε να πονάει απο το πλάι αλλά ίσως να μην παρατήρησα αν εχει ξανά συμβεί οπότε δεν παίρνω όρκο ότι είναι σύμπτωμα...
Κατά τα άλλα ήμουν σίγουρη ότι απο στιγμή σε στιγμή θα αδιαθετήσω!!
 

Link to comment
Share on other sites

Τι λες βρε μαμα???πω πω τι τραβηξες????!!!!!!τι βλαμενοι ανθρωποι υπαρχουν ρε παιδι μου...θα σε πεθαινε....ευτυχως ηταν ενας κακος εφιαλτης κ περασε...εμενα ηταν δυσκοιλιος μονο οταν θηλαζε.τον πειραζε το δικο μου γαλα ανεξαρτητως διατροφης μου.γιατι τα εκανα ολα.

Link to comment
Share on other sites

βικυ στην αρχη μου ειπε για υποθετο γλυκερινης μετα μαλακτικο για 15 μερες ενα φακελακι και μου ειπε αν ξαναπαθει μπορω να ξανακανω θεραπεια με μαλακτικο η να παρω ντουφαλακ απλα η μελινα δεν θελει κανενα σιροπι και με συριγγα να της το δωδω το φτυνει και το απεφυγα αν ομως συνεχισει θα το δοκιμασω κι αυτο

παντα εκανε καθε δυο μερες απλα ηρθε και στουμπωσε τελευταια...

μαρινακι η σιγουρια θα σε φαει!!! καλε αυτο ηρθε για να μεινει!!!

ξεκουραση και χαδακια και οταν με το καλο πας β τριμηνο θα σαι πιο ανετη


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, mama82 είπε:

βικυ αποξηραμενα δαμασκηνα τα φτυνει τα εβαλα σε νερο να βγαλουν τα ζουμια τους και τ αραιωσα με νερο και παλι το φτυνει, δοκιμασα πορτοκαλι παλι τα ιδια ακτινιδιο με τιποτα προχθεες εφαγε μπαμιες εχθες κινοα πιο μπροστα αρακα σημερα φασολακια...ολα λαδερα και βοηθουν αλλα και παλι τιποτα....εχθες της εβαλα υποθετο γλθκερινης για να την βοηθησω και μετα απο μπολυ ζορι εκανε λιγο αλλα μιλαμε δραμα η κατασταση....να με αγκαλιαζει να κλαιει και να λεει μαμα και μπαμπα...λιγο ηθελκα να βαλω τα κλαματα μαζι της...παιδογαστρεντερολογο φοβα,αι να την βαλω σε διαδικασια επιπονη...δεν ξερω

καλα σαμερ προσεχε οντως εισαι μαγκαιβερ

Μανούλα μου γλυκιά, περαστικούλια στο κοριτσάκι σου!!
Κι εγώ σαν παιδάκι είχα το ίδιο θέμα αλλά τακτικά και ούτε υπόθετα ήθελα ούτε τίποτα σε ζαρζαβατικό...Στο μπάνιο δε, την ώρα της προσπάθειας πόνος και κλάμα πακέτο...
Θέλει υπομονή και θα περάσει...
Πιστεύω τόσα βοηθητικά πραγματάκια που έφαγε θα γίνει η "δουλειά",απλά ίσως θέλει λίγο χρόνο ο οργανισμούλης της...

ααα σε παρακαλώ απο σιγουριά άλλο τίποτα :P Μπάμ κάνει...πώς με αντέχει ο καλός μου με τόση αισιοδοξία πιά δεν ξέρω!! :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ασε σαμερ τρελλαθηκα και χτυπουσα το κεφαλι μου που δεν εκανα εξεταση οσο ημουν εγκυος....δεν μου ειχε πει κανεις...και ο γυναικολογος οταν του το ειπα γιατι δεν καναμε αυτην την εξεταση μου λεει εχετε ιστορικο στην οικογενεια; λες και θα καταλαβαιναν απο τι πηγε η προ προ προ προ γιαγια μου αφπου κραταει 7 γενιες


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

απλα αν συμβαινει συχνα καλο ειναι να το ψαξετε

αφου κανει ειναι σκληρα;(μα τι ωραια κουβεντα..!αλλα ετσι.ειναι οι μαμαδοκουβεντες.ο καθενας με τον πονο του σε αυτο το καφε)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

μαρινακι η δικια μου απλα δεν τρωει φρουτα....και εσυ ετσι ε;; μεχρι και κεφιρ δοκιμασα να της δωσω ολα τα φτυνει....

χαχαχα βικυ η σκατοσυζητηση των μαμαδων ειναι στανταρ απο εκει καταλαβαινεις αν ολα πανε καλα και με τον θηλασμο και με αρρωστειες οποτε ειναι σημαντικο

ναι ειναι σαν πηλος σφιχτα...οντως ο καθενας με τον πονο του

συγνωμη απο ολα τα κοριτσια


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mama82 είπε:

μαρινακι η δικια μου απλα δεν τρωει φρουτα....και εσυ ετσι ε;; μεχρι και κεφιρ δοκιμασα να της δωσω ολα τα φτυνει....

χαχαχα βικυ η σκατοσυζητηση των μαμαδων ειναι στανταρ απο εκει καταλαβαινεις αν ολα πανε καλα και με τον θηλασμο και με αρρωστειες οποτε ειναι σημαντικο

ναι ειναι σαν πηλος σφιχτα...οντως ο καθενας με τον πονο του

συγνωμη απο ολα τα κοριτσια

Η δικιά σου μου μοιάζει πίστεψε με...
Εγώ δεν τα έφτυνα απλά....Ειδικά συρόπια κλπ, άστα....Μου έφερναν αναγούλες και κατά συνέπεια τα ακόλουθα τους...
Σίγουρα κάτι απο ότι κατάφερες να της δώσεις θα της κάνει καλό, που θα πάει!!
Ααα και μην ξανά διαβάσω συγνώμη, τι πιο ωραίο απο τις μαμαδοσυζητήσεις!!!
Λύνετε τις απορίες σας όσες έχετε παραπάνω εμπειρία και μαθαίνουμε οι καινούριες-υποψήφιες μαμάδες!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...