Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια από ποιο μήνα και μετά σας αφήνει ο γιατρός να βάφετε νύχια; Εμένα μου έχει απαγορέψει τα μαλλιά αλλά τα νύχια μου έχει πει από την αρχή ότι μπορώ να τα βάφω. Εγω βέβαια φοβάμαι και δεν τα έχω βάψει έως τώρα αλλά τώρα που ανοίγει ο καιρός έλεγα μήπως φτιάξω λίγο τα ποδαράκια. Πήρα και μανό από το φαρμακείο για να μην έχει πολλά χημικά (λέμε τώρα..)

Ειμαι εγκυος η οχι...συλληψη και γονιμες μερες


Recommended Posts

1 hour ago, mama82 είπε:

κοριτσια εχουμε θεμα με δυσκοιλιοτητα, εχθες εκλαιγε η καημενη και ζοριζοταν, δοκιμασα τα παντα....δεν τρωει φρουτα αλλα λαχανικα τρωει και θηλαζει δεν μπορω να καταλαβω τι γιεται...ξεκινησα μαλακτικο για το εντερο και προσπαθω να την βοηθαω με τροφες και ο θεος βοηθος

Σας διαβάζω τρέχοντας γιατί είμαι στη δουλειά.  Ήθελα να σου πω ότι προχθές μια ξαδέρφη μου που θηλάζεικαι είχαν το ιδιοπρόβλημα της είπε η γιατρός να τρώει μαρούλια και μια χαρά μετά το μικρό.  Σας φιλώ μέχρι νεοτέρας 


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

εγω αγαπω τις συζητησεις σας...οταν μιλατε για τα μικρα...ρουφαω καθε πληροφορια σας κοριτσια!!!!

μαμακα περαστικα στο Μελινακι!

εγω ξαναγυρισα γραφειο....πριν φυγω απο το σπιτι πατησα κατι κλαματα...δεν ξερω ετσι μου βγηκε...να το δειτε θα αδιαθετησω εγω....φφφφ...οριστε και εγω με τον πονο μου!χαχα

καλυτερα να λεμε για τα κακακια τους...θα ξεχαστω!

4 minutes ago, Τονι@ είπε:

Σας διαβάζω τρέχοντας γιατί είμαι στη δουλειά.  Ήθελα να σου πω ότι προχθές μια ξαδέρφη μου που θηλάζεικαι είχαν το ιδιοπρόβλημα της είπε η γιατρός να τρώει μαρούλια και μια χαρά μετά το μικρό.  Σας φιλώ μέχρι νεοτέρας 

σματς σμουτς!!!!!


RyZa.png

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Marina Gz είπε:

Κορίτσια μου χίλια ευχαριστώ, μου δίνετε δύναμη...
Ας είναι γιός, ας είναι κόρη, ας είμαι ξάπλα αρκεί να είναι όλα καλά!!
Μέχρι την επόμενη εβδομάδα που είναι το ραντεβού θα σκάσω!!!

Jane μου και εσένα σε ευχαριστώ πολύ.
Απ'ότι κατάλαβα είσαι και εσύ στην γλυκιά αναμονή!!
Απο καρδιάς το σποράκι να είναι στην κοιλίτσα σου και να μείνει εκεί για εννέα μήνες!! :)
Εεε όσο για την ηλικία θα σε μαλώσω!!!
Τι θα λες παιδί μου σε 10-20 χρόνια απο τώρα, αν με 6 χρόνια διαφορά μόνο το λες αυτό εεε; :P:P
Όσο για τα συμπτώματα....μην το ψάχνετε...γιατί είναι μπέρδεμα :P.
Συνήθως δεν έχουν καμία διαφορά απο της περιόδου....Το μόνο που είχα εγώ ήταν ότι το στήθος μου άρχισε να πονάει απο το πλάι αλλά ίσως να μην παρατήρησα αν εχει ξανά συμβεί οπότε δεν παίρνω όρκο ότι είναι σύμπτωμα...
Κατά τα άλλα ήμουν σίγουρη ότι απο στιγμή σε στιγμή θα αδιαθετήσω!!
 

συμφωνώ οτι καμία διαφορά δεν έχει σημαντική το 23 με το 29 αλλά εγω στα 23 είχα τα μυαλά πάνω απ'το κεφάλι!!! Τελείως όμως! Ήμουν σε τελείως άλλη φαση ζωής και γι'αυτό μου φαινονται σαν να είναι έναν αιώνα πίσω!party animal με τις φίλες μου μαζί και όλο έξω... στα 25 γνώρισα τον άντρα μου και αυτή την περίοδο των 4 ετών δεν την αλλάζω όμως με καμία άλλη!!! άλλαξε εκ διαμέτρου τη ζωή μου και την αντίληψη που είχα για την ευτυχία κι αυτό είναι αυτό που έχει σημασία! Εγώ είμαι τώρα ένας αλλος,καλύτερος άνθρωπος!

όσο για τα συμπτ'ωματα έχεις απόλυτο δίκιο, μπορεί να σε τρελάνουν...!
Τώρα πόσο είναι το σποράκι σου??
 

3 minutes ago, moutzoura2016 είπε:

εγω αγαπω τις συζητησεις σας...οταν μιλατε για τα μικρα...ρουφαω καθε πληροφορια σας κοριτσια!!!!

μαμακα περαστικα στο Μελινακι!

εγω ξαναγυρισα γραφειο....πριν φυγω απο το σπιτι πατησα κατι κλαματα...δεν ξερω ετσι μου βγηκε...να το δειτε θα αδιαθετησω εγω....φφφφ...οριστε και εγω με τον πονο μου!χαχα

καλυτερα να λεμε για τα κακακια τους...θα ξεχαστω!

 

μουτζουρίτσα και να έρθει τίποτα δεν έγινε!!! περισσότερο σεξάκι...
εμείς εδώ θα είμαστε...!

όμως μη χάνεις την αισιοδοξία σου!!!! όλα τα σενάρια είναι πιθανά και ανοιχτα!!!


c6xsp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, jane.austen είπε:

συμφωνώ οτι καμία διαφορά δεν έχει σημαντική το 23 με το 29 αλλά εγω στα 23 είχα τα μυαλά πάνω απ'το κεφάλι!!! Τελείως όμως! Ήμουν σε τελείως άλλη φαση ζωής και γι'αυτό μου φαινονται σαν να είναι έναν αιώνα πίσω!party animal με τις φίλες μου μαζί και όλο έξω... στα 25 γνώρισα τον άντρα μου και αυτή την περίοδο των 4 ετών δεν την αλλάζω όμως με καμία άλλη!!! άλλαξε εκ διαμέτρου τη ζωή μου και την αντίληψη που είχα για την ευτυχία κι αυτό είναι αυτό που έχει σημασία! Εγώ είμαι τώρα ένας αλλος,καλύτερος άνθρωπος!

όσο για τα συμπτ'ωματα έχεις απόλυτο δίκιο, μπορεί να σε τρελάνουν...!
Τώρα πόσο είναι το σποράκι σου??
 

ποσο μου αρεσει να διαβαζω για ζευγαρια που μεσα απο τον ανθρωπο τους εγιναν καλυτεροι ανθρωποι....ετσι κ εγω απο την μερα που τον γνωρισα ποσο καλυτερη με εκανε..και θελω να γινομαι γι αυτον για να τον κανω περηφανο!!!

μα ποση ευτυχια εχει αυτο....μην με αφηνετε να γραφω αλλο με εχει πιασει το συναισθηματικο μου τωρα!!!!


RyZa.png

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι πολυ σφιχτα βικυ αλλα αφου ζοριζεται;; ξερω γω;; θα το ψαξω κι αλλιως

τονια μου σ ευχαριστω που μπηκες μεσα στην αναμπουμπουλα σου να μου πεις αλλα μαρουλι τρωει πολυ λιγο...σ ευχαριστω και παλι

μουτζουρακι δεν θα ερθει δεν θα ερθει που να χτυπαει τον κωλο της κατω!!!! για πες το και εσυ!!!

τζειν κι εγω τον αντρα μου τον γνωρισα στα 26 ειμαστε 9 χρονια μαζι και ειμαστε πολυ αγαπημενοι!!! 

κι εγω στα 23 ημουν σαν ζαλισμενη αλλα ηξερα τι ηθεκα και δεν ειχα στα σχεδια μου γαμους κτλ περασα και πολλα και μου ειχαν φερει τα πανω κατω...

παντως μαρινακι για την ηλικια σου φαινεσαι πολυ ωριμη μπραβο!!


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 minutes ago, jane.austen είπε:

συμφωνώ οτι καμία διαφορά δεν έχει σημαντική το 23 με το 29 αλλά εγω στα 23 είχα τα μυαλά πάνω απ'το κεφάλι!!! Τελείως όμως! Ήμουν σε τελείως άλλη φαση ζωής και γι'αυτό μου φαινονται σαν να είναι έναν αιώνα πίσω!party animal με τις φίλες μου μαζί και όλο έξω... στα 25 γνώρισα τον άντρα μου και αυτή την περίοδο των 4 ετών δεν την αλλάζω όμως με καμία άλλη!!! άλλαξε εκ διαμέτρου τη ζωή μου και την αντίληψη που είχα για την ευτυχία κι αυτό είναι αυτό που έχει σημασία! Εγώ είμαι τώρα ένας αλλος,καλύτερος άνθρωπος!

όσο για τα συμπτ'ωματα έχεις απόλυτο δίκιο, μπορεί να σε τρελάνουν...!
Τώρα πόσο είναι το σποράκι σου??
 

Εγώ πάντα ήμουν σπιτόγατα απο την άλλη, αλλά και για εμένα που δεν έχω και ιδιαίτερη διαφορά στον τρόπο ζωής μου, η γνωριμία με τον καλό μου ήταν ότι καλύτερο!!
Αυτό είναι ο αληθινός έρωτας παιδί μου!!
Σε αλλάζει, σε κάνει καλύτερο άνθρωπο, απο πολλές απόψεις!!
Απο συμπτώματα και τρέλα άλλο τίποτα...Κάθε μήνα ήμουν έγκυος...άλλα δεν ήμουν :P .
Όταν πλέον το άφησα στην τύχη του το θέμα και δεν έδινα σημασία,έπιασε το σπόρι και είδα ότι (σε εμένα τουλάχιστον) συμπτώματα περιόδου και εγκυμοσύνης ήταν ίδια τελικά!!
Είμαστε λόγο καθυστερημένης σύλληψης 7 εβδομαδών και κάτι πλέον...(πρίν μία εβδομάδα περίπου ήμασταν 6w4d οπότε κάπου εκεί το υπολογίζω)...
Αν και πριν λίγο έκαναν επανεμφάνιση τα καφέ και η ψυχολογία μου έκανε βουτιά πάλι!!
 

4 minutes ago, mama82 είπε:

δεν ειναι πολυ σφιχτα βικυ αλλα αφου ζοριζεται;; ξερω γω;; θα το ψαξω κι αλλιως

τονια μου σ ευχαριστω που μπηκες μεσα στην αναμπουμπουλα σου να μου πεις αλλα μαρουλι τρωει πολυ λιγο...σ ευχαριστω και παλι

μουτζουρακι δεν θα ερθει δεν θα ερθει που να χτυπαει τον κωλο της κατω!!!! για πες το και εσυ!!!

τζειν κι εγω τον αντρα μου τον γνωρισα στα 26 ειμαστε 9 χρονια μαζι και ειμαστε πολυ αγαπημενοι!!! 

κι εγω στα 23 ημουν σαν ζαλισμενη αλλα ηξερα τι ηθεκα και δεν ειχα στα σχεδια μου γαμους κτλ περασα και πολλα και μου ειχαν φερει τα πανω κατω...

παντως μαρινακι για την ηλικια σου φαινεσαι πολυ ωριμη μπραβο!!

Σε ευχαριστώ πολύ Μανουλίτσα μου για τα καλά σου λόγια... :)

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Marina Gz είπε:

Εγώ πάντα ήμουν σπιτόγατα απο την άλλη, αλλά και για εμένα που δεν έχω και ιδιαίτερη διαφορά στον τρόπο ζωής μου, η γνωριμία με τον καλό μου ήταν ότι καλύτερο!!
Αυτό είναι ο αληθινός έρωτας παιδί μου!!
Σε αλλάζει, σε κάνει καλύτερο άνθρωπο, απο πολλές απόψεις!!
Απο συμπτώματα και τρέλα άλλο τίποτα...Κάθε μήνα ήμουν έγκυος...άλλα δεν ήμουν :P .
Όταν πλέον το άφησα στην τύχη του το θέμα και δεν έδινα σημασία,έπιασε το σπόρι και είδα ότι (σε εμένα τουλάχιστον) συμπτώματα περιόδου και εγκυμοσύνης ήταν ίδια τελικά!!
Είμαστε λόγο καθυστερημένης σύλληψης 7 εβδομαδών και κάτι πλέον...(πρίν μία εβδομάδα περίπου ήμασταν 6w4d οπότε κάπου εκεί το υπολογίζω)...
Αν και πριν λίγο έκαναν επανεμφάνιση τα καφέ και η ψυχολογία μου έκανε βουτιά πάλι!!
 

Σε ευχαριστώ πολύ Μανουλίτσα μου για τα καλά σου λόγια... :)

αγαπη δεν μπορεις να τον παρεις τηλεφωνο σημερα ειπες/?μηπως πρεπει να αυξησει δοση?

εσυ ξαπλα...μην κουνιεσαι!!!!ολα καλα ειναι!απλα σου λεει μανα εδω εδω ειμαι...μην μιλας στις τρελες...θελω χαδακια στην κοιλιτσα!!!!

ολα θα πανε καλα!:)

 


RyZa.png

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, moutzoura2016 είπε:

ποσο μου αρεσει να διαβαζω για ζευγαρια που μεσα απο τον ανθρωπο τους εγιναν καλυτεροι ανθρωποι....ετσι κ εγω απο την μερα που τον γνωρισα ποσο καλυτερη με εκανε..και θελω να γινομαι γι αυτον για να τον κανω περηφανο!!!

μα ποση ευτυχια εχει αυτο....μην με αφηνετε να γραφω αλλο με εχει πιασει το συναισθηματικο μου τωρα!!!!

΄και γιατί να μη σε πιάσει το συναισθηματικό;;να σε πιάσει...γυναίκες ευαίσθητες είμαστε! και σε ευαίσθητη φάση τώρα...χεχε..Εγω καμιά φορά συγκινούμαι με απίστευτες χαζομάρες παντως(τυπου διαφημιση κοκα κολα χαχαχα...

4 minutes ago, mama82 είπε:

τζειν κι εγω τον αντρα μου τον γνωρισα στα 26 ειμαστε 9 χρονια μαζι και ειμαστε πολυ αγαπημενοι!!! 

κι εγω στα 23 ημουν σαν ζαλισμενη αλλα ηξερα τι ηθεκα και δεν ειχα στα σχεδια μου γαμους κτλ περασα και πολλα και μου ειχαν φερει τα πανω κατω...

παντως μαρινακι για την ηλικια σου φαινεσαι πολυ ωριμη μπραβο!!

εμένα πάντως μου έλεγαν για γάμους κι έβγαζα εκζέματα!!! χαχαχαχαχ  δεν θα μπορούσα να βρω κάποιον πιο ιδανικό όμως....γι αυτό και άλλαξα σκέψεις, κατεύθυνση κλπ... ειναι ο δικός μου mr perfect.
Θα συμφωνησω πως η μαρινα ειναι όντως ώριμη πολύ!

2 minutes ago, Marina Gz είπε:

Εγώ πάντα ήμουν σπιτόγατα απο την άλλη, αλλά και για εμένα που δεν έχω και ιδιαίτερη διαφορά στον τρόπο ζωής μου, η γνωριμία με τον καλό μου ήταν ότι καλύτερο!!
Αυτό είναι ο αληθινός έρωτας παιδί μου!!
Σε αλλάζει, σε κάνει καλύτερο άνθρωπο, απο πολλές απόψεις!!
Απο συμπτώματα και τρέλα άλλο τίποτα...Κάθε μήνα ήμουν έγκυος...άλλα δεν ήμουν :P .
Όταν πλέον το άφησα στην τύχη του το θέμα και δεν έδινα σημασία,έπιασε το σπόρι και είδα ότι (σε εμένα τουλάχιστον) συμπτώματα περιόδου και εγκυμοσύνης ήταν ίδια τελικά!!
Είμαστε λόγο καθυστερημένης σύλληψης 7 εβδομαδών και κάτι πλέον...(πρίν μία εβδομάδα περίπου ήμασταν 6w4d οπότε κάπου εκεί το υπολογίζω)...
Αν και πριν λίγο έκαναν επανεμφάνιση τα καφέ και η ψυχολογία μου έκανε βουτιά πάλι!!
 

Μην ανησυχείς, όλα καλά θα πανε αρκει να ακούς τον γιατρο σου!!!
επόμενο ραντεβου ποτε εχεις;


c6xsp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, moutzoura2016 είπε:

αγαπη δεν μπορεις να τον παρεις τηλεφωνο σημερα ειπες/?μηπως πρεπει να αυξησει δοση?

εσυ ξαπλα...μην κουνιεσαι!!!!ολα καλα ειναι!απλα σου λεει μανα εδω εδω ειμαι...μην μιλας στις τρελες...θελω χαδακια στην κοιλιτσα!!!!

ολα θα πανε καλα!:)

 

Μπορώ αλλά ο καημένος έχει εφημερία σήμερα και πολύ απλά θα μου πει αφού δεν πονάω να μην ανησυχώ...
Αχχχ αυτό το σπόρι...
Να'ναι καλά και χαλάλι το άγχος και όλα!!!
Αλλά τις "τρελές" δεν τις αφήνω...ααα όλα κι όλα πόσες θυσίες να κάνω η υποψήφια μάνα πιά; :P:P

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, jane.austen είπε:

΄και γιατί να μη σε πιάσει το συναισθηματικό;;να σε πιάσει...γυναίκες ευαίσθητες είμαστε! και σε ευαίσθητη φάση τώρα...χεχε..Εγω καμιά φορά συγκινούμαι με απίστευτες χαζομάρες παντως(τυπου διαφημιση κοκα κολα χαχαχα...

εμένα πάντως μου έλεγαν για γάμους κι έβγαζα εκζέματα!!! χαχαχαχαχ  δεν θα μπορούσα να βρω κάποιον πιο ιδανικό όμως....γι αυτό και άλλαξα σκέψεις, κατεύθυνση κλπ... ειναι ο δικός μου mr perfect.
Θα συμφωνησω πως η μαρινα ειναι όντως ώριμη πολύ!

Μην ανησυχείς, όλα καλά θα πανε αρκει να ακούς τον γιατρο σου!!!
επόμενο ραντεβου ποτε εχεις;

χαχαχα!σωστα!τωρα εχουμε το ακαταλογιστο! :-P

2 minutes ago, Marina Gz είπε:

Μπορώ αλλά ο καημένος έχει εφημερία σήμερα και πολύ απλά θα μου πει αφού δεν πονάω να μην ανησυχώ...
Αχχχ αυτό το σπόρι...
Να'ναι καλά και χαλάλι το άγχος και όλα!!!
Αλλά τις "τρελές" δεν τις αφήνω...ααα όλα κι όλα πόσες θυσίες να κάνω η υποψήφια μάνα πιά; :P:P

οριστε τοτε αφου δεν πονας να μην ανησυχεις!και το στρεσαρεις το μπεμπεκι μας!!!ολα καλα αγαπη θα πανε!

και θα τα θυμασαι και θα γελας!

παιδι μου σε θελει αποκλειστικοτητα τελος!να δεις που γιος ειναι τελικα!κατι ξερουν οι μανουλες που στο λενε!


RyZa.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 minute ago, jane.austen είπε:

΄και γιατί να μη σε πιάσει το συναισθηματικό;;να σε πιάσει...γυναίκες ευαίσθητες είμαστε! και σε ευαίσθητη φάση τώρα...χεχε..Εγω καμιά φορά συγκινούμαι με απίστευτες χαζομάρες παντως(τυπου διαφημιση κοκα κολα χαχαχα...

εμένα πάντως μου έλεγαν για γάμους κι έβγαζα εκζέματα!!! χαχαχαχαχ  δεν θα μπορούσα να βρω κάποιον πιο ιδανικό όμως....γι αυτό και άλλαξα σκέψεις, κατεύθυνση κλπ... ειναι ο δικός μου mr perfect.
Θα συμφωνησω πως η μαρινα ειναι όντως ώριμη πολύ!

Μην ανησυχείς, όλα καλά θα πανε αρκει να ακούς τον γιατρο σου!!!
επόμενο ραντεβου ποτε εχεις;

Αααα καλά αυτό με το ότι συγκινείσαι με χαζά; άστο έχω κλάψει με διαφημίσεις ούκ ολίγες φορές!!
Θα κοκκινήσω βρε κορίτσια με τα κοπλιμάν όμως :P !!!
Επόμενο ραντεβού μέσα στην εβδομάδα...Πιθανών Πέμπτη...Θα το επιβεβαιώσουμε τηλεφωνικά πρώτα γιατί αν συνεχίσουν τα καφέ προβλέπω να θέλει να με δει νωρίτερα!!
 

5 minutes ago, moutzoura2016 είπε:

χαχαχα!σωστα!τωρα εχουμε το ακαταλογιστο! :-P

οριστε τοτε αφου δεν πονας να μην ανησυχεις!και το στρεσαρεις το μπεμπεκι μας!!!ολα καλα αγαπη θα πανε!

και θα τα θυμασαι και θα γελας!

παιδι μου σε θελει αποκλειστικοτητα τελος!να δεις που γιος ειναι τελικα!κατι ξερουν οι μανουλες που στο λενε!

Άσε μουτζουρίτσα μην το ψάχνεις!!!
Αφορμές ψάχνω για να αγχώνομαι είμαι πολύ αγχώδης τύπος!!
Σε ευχαριστώ πολύ πάντως, με καλμάρεις! :P
Ααα όλα κι όλα, να κάτσει φρόνιμο μα τόσες μέρες σε αποκλειστικότητα με είχε που δεν μίλαγα σε άνθρωπο!! :P

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Marina Gz said:

Κοριτσάκια γειά σας!!
Καλέ για λίγο αποσύρθηκα πάλι, αλλά δεν σας προλαβαίνω....
Διάβασα τα πάντα αλλά ομολογώ ελάχιστα συγκράτησα γιατί ήταν πολλά!!
Καταρχήν καλή χρονιά σε όλες (διότι δεν έχω ευχηθεί ακόμη η κακούργα), με υγεία, αγάπη, φουσκωμένες κοιλίτσες και γεμάτες αγκαλίτσες!!
Μου λείψατεεε!!!

Σας προειδοποιώ, θα απλώσω σεντόνι οπότε όσες θέλουν μπορούν να το προσπεράσουν γιατί θα'ναι μεγάλο χαχαχα :P

Καταρχήν,
Σαγκρέ μου να σου ζήσει το μ3!!
Γερό και τυχερό να είναι πάντα!!

Μουτζουρίτσα μου, και όσες κοπελίτσες είστε στην γλυκιά αυτή αναμονή, να μην βγιαστείτε να κάνετε το τέστ, γιατί σπάνια (εως ποτέ) βγαίνουν θετικά νωρίτερα...
Εγώ να φανταστείτε σαν σήμερα πχ έκανα τέστ αρνητικότατο και μετά απο 2 μέρες αχνούυυλι θετικό που έβγαλα τα μάτια μου να το δω...Είχα και μία μέρα καθυστέρηση στο αρνητικό αλλά με άστατο κύκλο οπότε δεν έπαιρνα και όρκο!! Υπομονή λοιπόν και αισιοδοξία, όσο δύσκολο κι αν είναι. Καλύτερα να περιμένουμε λίγο παραπάνω παρά να γεμίζουμε το μυαλό μας με τις γνωστές αμφιβολίες "μήπως το έκανα νωρίς" κλπ...(και το λέω εγώ αυτό που έκανα καμία 10αριά home test τον μήνα, είδα όμως στην πράξη ότι το νωρίς δεν λέει τίποτα τελικά!!) :)

Η Τόνια επίσης αχ πως μου θυμίζει εμένα και τις ανησυχίες μου!!!
Τονάκι μου τι κάνεις; δεν θυμάμαι αν έχουμε ξανά μιλήσει!!
Τι κάνει το σπορούλι σου;
Το είδες τελικά να ηρεμίσεις λιγάκι ή απέχει κι άλλο το ραντεβού;

Πάντως στην ηλικία σάς "νικάω" προς το παρόν...τα 23 έκλεισα τους προηγούμενους μήνες...(δεν διευκρινίζω παραπάνω γιατί αγχώθηκα ολίγον με το πόστ της Ρένας, οπότε καλύτερα να μην ξεχνάμε πως ναί μεν είμαστε ωραία και δεμένη παρέα, αλλά έχουν την δυνατότητα να μας διαβάζουν κι άλλοι που δεν συμμετέχουν σε αυτήν, οπότε φυλάμε τα ρούχα μας λίγο!!) :P
Ρένα μου κατέβασε καντήλια να εκτονωθείς αλλά μέχρι εκεί....μην σκας παραπάνω γιατί προφανώς αυτό ακριβώς θέλει αυτός/η που το κάνει αυτό, την προσοχή σου....
Οπότε όπως τέλεια έκανες, μπλοκάρισμα και άντε γειά!!!

Οι υπόλοιπες κοπέλες τι κάνετε;
Πώς είστε;
Βικάκι, μανούλα, σάμμερ, ίοιο, αμποτάκι,Μαρτάκι και όλες όσες ξεχνάω ένα μεγάλο φιλί!

Στα δικά μου τώρα
Αχ.....αυτό το σπόρι...μες στα σκαμπανεβάσματα με έχει...
2 Ιανουαρίου, μετά απο μία πολύ ήσυχη και οικογενειακή Πρωτοχρονιά...που απλά σηκώθηκα απο το κρεβάτι να πάμε σε πεθερικά να φάμε, είδα ωραιότατα καφέ....πάλι..
Ευτυχώς είχα ραντεβού με τον γιατρό τις επόμενες μέρες και είδε μία μικρή αποκολλησούλα...Μου έδωσε ουτρογκεστάν, ενεσούλες εξτρά προγεστερόνης, μαγνήσιο και φυσικά ξάπλα ως το επόμενο ραντεβού (την άλλη εβδομάδα)...
(Ακούσαμε και καρδούλα...Με υπολόγισε λόγο καθυστερημένης σύλληψης 6w και 4d...)
Τα ακολουθώ όλα κατά γράμμα...και εχθές στο σκούπισμα να σου πάλι τα καφέ...
Χωρίς πόνο χωρίς τίποτα...Εκτός απο μερικές σουβλίτσες στην κοιλιά που γενικά έχω οπότε πιστεύω ότι δεν είναι απο εκεί...
Σήμερα ακόμη δεν έχω βέβαια αλλά δεν παύω να αγχώνομαι...
Μα τι σκαμπανεβάσματα ψυχολογίας είναι αυτά!!;;
Εκεί που πάω να το χαρώ, να το πιστέψω, εκεί να σου πάλι τα καφέ...
Δεν έχω επικοινωνήσει ακόμη μαζί του γιατί σήμερα προς το παρόν δεν έχω δεί κάτι...Αν συνεχίσει όμως θα τον πάρω τηλ...
Είμαι να σκάσω...
(Ιστορικό για να θυμιθούν οι παλιές και να μαθαίνουν οι καινούριες :P ...
Όλα ξεκίνησαν με χοριακή 40+ και καφέ,άρα υποψίες για βιοχημική,μετά χοριακή που διπλασιαζόταν σε μία μέρα!!!! με αποτέλεσμα να πάει 2.000+ και μωρό πουθενά, νοσηλεία για πιθανό εξωμήτριο, το βρήκαμε όμως τελικά το σπόρι με χοριακή σε νορμάλ πλαίσια απο το νοσοκομείο, δηλαδή οι προηγούμενες μάλλον λάθος απο τα μηχανήματα του μικροβιολογικού...επιστρέφουμε όλο χαρά σπίτι και ξανά μανά όσα σας είπα πιο πάνω!!)

Αυτά τα λίγα (χα χα χα :P ) απο εμένα...
Για ακόμη μία φορά συγνώμη για το σεντόνι...
Αυτά παθαίνεις άμα λείπεις μέρες...
Αλλά ειλικρινά ψυχολογία μηδέν γενικώς οπότε όχι να γράψω, αλλά ούτε να μιλήσω δεν είχα όρεξη... :/
 

Καλή χρονιά Μαρίνα μου και ότι καλύτερο σου εύχομαι :) 

Θέλω να σκέφτεσαι θετικά ότι το σποράκι σου ήρθε για να μείνει !!!! Ηρεμία και θετική ενέργεια κορίτσι μου γλυκό :):):) 


rHkwp3.png

dwWcp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Marina Gz είπε:

Αααα καλά αυτό με το ότι συγκινείσαι με χαζά; άστο έχω κλάψει με διαφημίσεις ούκ ολίγες φορές!!
Θα κοκκινήσω βρε κορίτσια με τα κοπλιμάν όμως :P !!!
Επόμενο ραντεβού μέσα στην εβδομάδα...Πιθανών Πέμπτη...Θα το επιβεβαιώσουμε τηλεφωνικά πρώτα γιατί αν συνεχίσουν τα καφέ προβλέπω να θέλει να με δει νωρίτερα!!
 

αφου σου ειπε να μην ανησυχεις, αυτο να κανεις!!!  γιατρός ειναι , ε κατι παραπανω θα ξέρει....


c6xsp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ElektraGr said:

Κορίτσια μου έφτασε η κιουρία..καλώς την δέχτηκαααα..πάμε για καινούρια γούτσου γούτσου   :)

Ποια είναι στην αναμονή? Να μην την δεις την red :P

 

Πάμε για άλλα Ηλέκτρα μου ποιο σπουδαία και ποιο μεγάλα :) 


rHkwp3.png

dwWcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μαρινα αληθεια μην ανησυχεις.πολλες γυναικες εχουν...οτι ειναι καφε ειναι παλιο....μουτζουρα  κανε τεστ μας εσκασες!!!!πολλα συμπτωματα βλεπω....

γεια σου πουλακι με τον αντρακλα σου....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...