Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 21 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Σε ευχαριστουμε πολύ!!

      Tι χοριακη ειχες μετα την αχνη γραμμη? Μακάρι 🙏

      Την 10η μέρα είχα 268,2 και είχα βάλει βλαστοκύστες 5 ημερών. Εσύ τι έχεις βάλει; Πότε είναι να κάνεις την χοριακή; (Συγγνώμη αν τα έχεις ήδη αναφέρει, μπαίνω λίγο στο φόρουμ και βγαίνω, δεν παρακολουθώ ενεργά)

Ειμαι εγκυος η οχι...συλληψη και γονιμες μερες


Recommended Posts

Σας ευχαριστω πολυ και παλι κοριτσια!! Τονια μου με ραντεβου!! Ειχα μιλησει και με τους 2 γιατρους που με παρακολουθουσαν και δεν το ρισκαραν να με αφησουν παραπανω με το μωρο αναποδα και τον τραχηλο ετοιμο!! Ολα καλα!! το θεμα ειναι οτι ειμαστε καλα κι εχουμε τα μωρακια μας αγκαλια!! πλεον ειμαστε σπιτι μας και ηδη ειμαι πολυ καλυτερα!!

 

  • Μου αρέσει 1

2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

13 ώρες πρίν, Myrtoulita είπε:

Σας ευχαριστω πολυ και παλι κοριτσια!! Τονια μου με ραντεβου!! Ειχα μιλησει και με τους 2 γιατρους που με παρακολουθουσαν και δεν το ρισκαραν να με αφησουν παραπανω με το μωρο αναποδα και τον τραχηλο ετοιμο!! Ολα καλα!! το θεμα ειναι οτι ειμαστε καλα κι εχουμε τα μωρακια μας αγκαλια!! πλεον ειμαστε σπιτι μας και ηδη ειμαι πολυ καλυτερα!!

 

Μπράβο κορίτσι μου! ! Σε λίγες βδομάδες θα νιώθεις ακόμα πιο δυνατη.  Κι εγώ με ραντεβού πήγα στις 39+5. Σημασία έχει ότι όλα πήγαν καλά.  Τώρα θα είναι μία κουραστική περίοδος αλλά προσπάθησε να εστιαζεις στη χαρά που παίρνεις από αυτό το πλασματακι γιατί οι μέρες θα περνάνε γρήγορα και θα μεγαλώνει. Κι αυτά δεν γυρνάνε πίσω.  Εμένα η μικρή μου είναι 3 μηνών και ήδη κάποια πράγματα μου φαίνονται μακρινά 


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, Ασία είπε:

Μια επαφή τις κατάλληλες μέρες αρκεί!οπότε ποτέ δεν ξέρεις,μπορεί να έχει συμβεί το θαύμα η μπορεί να είναι και κάποια ανωμαλία του κύκλου σου,συμβαίνουν και αυτά στα ξαφνικά.

2η μέρα καθυστέρηση λέτε να κάνω το τεστ???? Έχω ακόμα πρησμένο στήθος και κάποιες κράμπες χαμηλά στη κοιλιά 

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, κατερινα κρκ είπε:

2η μέρα καθυστέρηση λέτε να κάνω το τεστ???? Έχω ακόμα πρησμένο στήθος και κάποιες κράμπες χαμηλά στη κοιλιά 

 

Ναι να το κάνεις,αν δεν μπορείς να περιμένεις άλλο!!Εγώ θα περίμενα κανα δύο μέρες και θα πήγαινα αμέσως για χοριακή!περιμένουμε να μας πεις το αποτέλεσμα!εύχομαι να είναι αυτό που θέλεις!

Link to comment
Share on other sites

Οπως τα λες ακριβως ειναι Τονια μου!! ετσι σκεφτομαι κι εγω!! την βλεπω και τρελαινομαι!!!! Κατερινα κοριτσι μου κανε ενα τεστακι αφου εχεις καθυστερηση...δεν εχεις να  χασεις κατι!!

  • Μου αρέσει 1

2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , Myrtoulita είπε:

Οπως τα λες ακριβως ειναι Τονια μου!! ετσι σκεφτομαι κι εγω!! την βλεπω και τρελαινομαι!!!! Κατερινα κοριτσι μου κανε ενα τεστακι αφου εχεις καθυστερηση...δεν εχεις να  χασεις κατι!!

Κορίτσια πήγα και έκανα την χοριακη και περιμένω τα αποτελέσματα σήμερα! 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολα τα κοριτσια;; Τι κανετε;;

@Τονι@ μου απο υπνο πως πατε;; η μαλλον πως ησασταν απο την αρχη μεχρι τωρα;; εμενα κοιμαται τη μερα πολλες ωρες και το βραδυ την πιανει υπερενταση!!


2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Myrtoulita είπε:

Καλημερα σε ολα τα κοριτσια;; Τι κανετε;;

@Τονι@ μου απο υπνο πως πατε;; η μαλλον πως ησασταν απο την αρχη μεχρι τωρα;; εμενα κοιμαται τη μερα πολλες ωρες και το βραδυ την πιανει υπερενταση!!

Καλημέρα Μυρτουλιτα μου.  Εμείς από την αρχή κοιμόταν αρκετές ώρες το βράδυ.  Δηλαδή κοιμόταν 8 με 12 μετά 2 με 4 και μετά 6 με 8. Βέβαια από τότε μέχρι τώρα έχει τύχει να κοιμηθεί και 7 ώρες συνεχόμενα τη νύχτα αλλά αυτό δεν είναι σταθερο. Άλλες βδομάδες έτσι κι άλλες αλλιώς.  Την ημέρα όταν ήταν νεογέννητο κοιμόταν από μια ώρα το πρωί το μεσημέρι και το απόγευμα.  Τώρα κοιμάταιπολύ λιγότερο και πολύ πιο ελαφριά μέσα στη μέρα.  

Πολλά παιδάκια το κάνουν αυτόπου κάνει η δικιά σου.  Χορταίνει ύπνο την ημέρα και το βράδυ θέλει παιχνίδι.  Προσπάθησε την ημέρα να την έχειςσε άλλο χώρο από το βράδυ με πιο πολύ φως και ήχους και να της μιλάς.  Την νύχτα πιο σκοτεινα και ήσυχα και χωρίς πολλές κουβέντες στο τάισμα και άλλαγμα.  

Επίσης εχε υπ όψιν σου ότι από την επόμενη βδομάδα κιόλας θα είναι αρκετα μεγάλη για να νιώθει πλήξη  (αν θεωρητικα είναι ξύπνια μέσα στη μέρα.)Εμένα από την βαρεμάρα της θηλαζε χωρίς λόγο κάποιες φορές.  Όταν άρχισα να της βάζω λίγη απαλή μουσικήκαι να της τραγουδάω σιγά το σταμάτησε.  Και βέβαια μεγαλώνοντας έχουμε βάλει κι άλλες δραστήριο τη τες. Εγώ είχα αυτά τα λουτρινα της fisher price που αναβει η κοιλίτσα τους και  παίζουν μελωδίες.  Ακόμα σε αυτή την ηλικία δεν βλέπει τα φωτάκια κλπ αλλά απολαμβανει τη μελωδία  

Δοκίμασε σιγά σιγά να της φτιάξεις μία ρουτίνα μέρας και νύχτας.  

Σου εύχομαι καλό κουράγιο.  Πως πάει η ανάρρωση? 

  • Μου αρέσει 1

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εισαι πολυ τυχερη λοιπον!! Κι εμενα αυτο που λες να θηλαζει απο την πληξη γιατι δεν ξερει τι να κανει μου το κανει το βραδυ με αποτελεσμα να κανει γουλιες κτλ...ενω την μερα τρωει κανονικα την αλλαζω και κοιμαται κατευθειαν και πολυ ωρα..κι εμενα βασικα την πιανει υπερενταση απο τις 5 το πρωι μεχρι τις 8-9!! κι ενω την κανω μπανακι το βραδυ να χαλαρωνει...οσο για τη μερα την εχω στο φως!! την ξυπναω και την ταιζω αμα βλεπω να κοιμαται πολλες ωρες αλλα κοιμαται παλι..! ελπιζω οσο μεγαλωνει να φτιαξει το προγραμμα της απο μονη της!! δηλ τη μερα οταν ειναι ξυπνια ειναι ησυχη;; της εχεις παρει ρηλαξ να την εχεις;; 

Η αναρρωση παει πολυ καλα!! Απο την πρωτη κιολας μερα που επεστρεψα στο σπιτι μου ημουν καλυτερα...ωρες ωρες νιωθω ενα τραβηγαματακι αλλα αυτο μονο!!


2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Τονια μεγαλωνει η μπουμπου;

Μυρτω να σου ζησει!

Καρ μαρ με το καλο μια τελειομηνη κυηση

Μυρτω αυτο που λεει κ η τονια,τη μερα στο σαλονι πχ μαζι σου,με φως,φασαρια.το βραδυ στο δωματιο,σκοτεινα,ησυχια.οταν ξυπναει ουτε θα της μιλας που λεει ο λογος για αλλαγμα κ λοιπα,μονο τα απαραιτητα.προσεχε μην την ξυπναει το δροσερο μωρομαντηλο.επισης δ ηρεμουν ολο με το μπανακι,την κορη μου την ξυπνουσε.αν πχ κανετε κατα τις 7-8,καντε νωριτερα πχ 5.η κανε μια μερα πρωι να δεις μηπως κοιμηθει καλυτερα το βραδυ

Δες μηπως αργα το απογευμα τρως κτ που μπορει να την ξυπναει.καφε,μαυρο τσαι,κοκα κολα,σοκολατα

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Myrtoulita είπε:

Εισαι πολυ τυχερη λοιπον!! Κι εμενα αυτο που λες να θηλαζει απο την πληξη γιατι δεν ξερει τι να κανει μου το κανει το βραδυ με αποτελεσμα να κανει γουλιες κτλ...ενω την μερα τρωει κανονικα την αλλαζω και κοιμαται κατευθειαν και πολυ ωρα..κι εμενα βασικα την πιανει υπερενταση απο τις 5 το πρωι μεχρι τις 8-9!! κι ενω την κανω μπανακι το βραδυ να χαλαρωνει...οσο για τη μερα την εχω στο φως!! την ξυπναω και την ταιζω αμα βλεπω να κοιμαται πολλες ωρες αλλα κοιμαται παλι..! ελπιζω οσο μεγαλωνει να φτιαξει το προγραμμα της απο μονη της!! δηλ τη μερα οταν ειναι ξυπνια ειναι ησυχη;; της εχεις παρει ρηλαξ να την εχεις;; 

Η αναρρωση παει πολυ καλα!! Απο την πρωτη κιολας μερα που επεστρεψα στο σπιτι μου ημουν καλυτερα...ωρες ωρες νιωθω ενα τραβηγαματακι αλλα αυτο μονο!!

Μπράβο κορίτσι μου!  Τέλεια! !

Λοιπόν το ριλαξ το έχουμε άλλα δεν μπορούσε να κάτσει πριν τις 40 μέρες.  Την έβαζα μόνο στο πορτ μπεμπέ.  Μετά άρχισα να την βάζω καθιστή στο καροτσάκι κανονικά και έχει τώρα έτσι κάνω.  Στο ριλαξ δεν κάθεται γιατί θέλει να βλέπει γύρω γύρω και δεν μπορεί.  Ενώ στο καρότσι αρχικά καθόταν ένα τέταρτο τώρα έχει φτάσει να κάθεται και μια ώρα όσο εγώ κάνω καμιά δουλειά.  

Μέσα στην ημέρα είναι ήσυχη αν δεν θέλει κάτι.  Δηλαδή μπορεί να γκρινιάξει επειδή την ενοχλεί η κοιλιά ή τα ούλα ή επειδή θέλει να την κάνω βόλτα μέσα στο σπίτι.  Αυτό είναι το αγαπημένο της . Να την πηγαίνω βόλτα στην αγκαλιά μου και να κοιτάει μπροστά να παρατηρεί τα πάντα. 


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εγω το βραδυ που την αλλαζω αλλα και γενικα απο τα κακα την πλενω τοπικα...ετσι μου ειπαν κι απο το μαιευτηριο αλλα κι ο παιδιατρος!! Δεν ειναι πολυ μικρουλη ακομα για μωρομαντηλα; Ειναι και πιο υγιεινο το πλυσιμο νομιζω!! Γενικα καφεδες δεν επινα ουτε και στην εγκυμοσυνη..μονο ντεκαφ και απο τοτε που γεννησα δεν εχω πιει καθολου οσο ειμαι εδω στο σπιτι ουτε καφε ουτε τσαι ουτε κοκα κολα...καμια σοκολατα μπορει να τυχει να φαω μες στη μερα...αλλα αν ηταν αυτο δεν θα την επηρεαζε και την μερα; 

Τονια απο ποσω μηνων μπορεις να τα βαζεις στο καροτσι καθιστα; γιατι εμενα λεει το πορτ μπεμπε μεχρι 6 μηνων και μετα καροτσι απο 6-36 μηνων!!


2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...