Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , dec-e είπε:

      Συνέχισα να παίρνω τα φάρμακα μέχρι να επαναλάβω τη χοριακή. Μετά ήταν πλέον ξεκάθαρο. 

      Είναι ο φόβος μας πιστεύω, εγώ κάθε φορά που πήγαινα στον γιατρό μετά από όλα αυτά φοβόμουν κ είχα την αίσθηση ότι κάτι πάει στραβά. Νομίζω είναι φυσιολογικό, όταν περάσεις κάποια τραυματικα γεγονότα. 

      Ναι σίγουρα θα σε κατευθύνει ο γιατρός σου. Έχεις κατεψυγμένα έμβρυα?

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

      πρίν από 1 λεπτό , Blue Velvet είπε:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      πρίν από 3 λεπτά , dec-e είπε:

      Συνέχισα να παίρνω τα φάρμακα μέχρι να επαναλάβω τη χοριακή. Μετά ήταν πλέον ξεκάθαρο. 

      Είναι ο φόβος μας πιστεύω, εγώ κάθε φορά που πήγαινα στον γιατρό μετά από όλα αυτά φοβόμουν κ είχα την αίσθηση ότι κάτι πάει στραβά. Νομίζω είναι φυσιολογικό, όταν περάσεις κάποια τραυματικα γεγονότα. 

      Ναι σίγουρα θα σε κατευθύνει ο γιατρός σου. Έχεις κατεψυγμένα έμβρυα?

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      • Δύναμη! 1

Ειμαι εγκυος η οχι...συλληψη και γονιμες μερες


Recommended Posts

12 ώρες πρίν, vikib είπε:

Πουλακι μου νωρις γυρισες κ συ

Γτ να δωσεις ρυζαλευρο βρε;δ προσφερει κτ.ισα ισα καποια εχουν κ ζαχαρη οποτε σιγουρα δ ειναι καλη επιλογη

Φρουτα εποχης αν κ δ εχει τοσο ποικιλια το χειμωνα κ λαχανικα,κ μετα κ κρεας

Φυσικες τροφες

Μετα θα μπουνε κ οι υδατανθρακες,θα φαει κ ρυζακι

Καλησπέρα vikib μου :)

Μου είπε ο παιδίατρος να ξεκινήσω με ρυζάλευρο με γεύση βανίλια στο απογευματινό του γεύμα και μετά να προσθέσω τα φρούτα!!!

Πως πάνε τα ζουζούνια σου? Από ότι βλέπω μεγάλωσαν!!! Πως παιρνάει ο καιρός και εγώ δεν έχω καταλάβει πότε ήμουν έγκυος πότε γέννησα και πότε φτάνουμε 6 μηνών!!!

 


rHkwp3.png

dwWcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγώ  θεωρώ ότι το ρυζάλευρο κάνει μία γευστική εισαγωγή στις κρέμες και προετοιμαζει και το πεπτικο.  Όχι ότι διαφωνώ με την Βίκυ βέβαια αλλά αν δεν είναι επιβλαβες εγώ δεν θα είχα κόλλημα στο να το δώσω.  Βίκυ μου τι είναι αυτό που σε κάνει αρνητικη εσένα που είσαι πιο έμπειρη? 


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πουλακι μου για ρωτα τον παιδιατρο σας τι ακριβως θα προσφερει στο μωρο σου το ρυζαλευρο κ μετα αποφασισε

Εγω λοιπον ειμαι αντιθετη γτ πολυ απλα δ προσφερει τπτ.τα μωρα εχουν αναγκη βιταμινες,λαχανικα-φρουτα,κ σιδηρο απο το κρεας ειδικσ για τα θηλαζοντα κ γι αυτο καποιοι προτεινουν να ξεκινας με ζωμο κρεατος

Ειδικα εναν παρθενο οργανισμο οπως των μωρων θελεις να τους δινεις το καλυτερο,κ οχι να ξεκινας με ζαχαρη

Ειδικα τα μωρα που θηλαζουν εχουν γευστει αρκετες γευσεις μεσω του θηλασμου,οποτε ειναι κ λιγο ανοστα αυτα

Προσωπικα λογω θηλασμου τριτο γευμα το απογευμα εβαζα στον 9ο

Εφοσον μιλαμε για ενα μωρο που εχει κλεισει τους 6μηνες το πεπτικο ειναι ετοιμο ετσι κ αλλιως κοιταμε κ συγκεκριμενα το καθε παιδι αν ειναι ετοιμο.καθεται με στηριξη;μπορει να πιασει μια κουδουνιστρα να τη βαλει στο στομα;δειχνει ενδιαφερον οταν τρωμε εμεις;

Ετσι κ αλλιως η εισαγωγη γινεται σταδιακα,οποτε δ θα του πεσει βαρυ.ακομη δλδ κ αν το θελει κ κανεις ολοκληρο αχλαδι την πρωτη μερα,καλυτερα να δωσουμε μονο 1-2κουταλακια

Γενικα εγω δ ειμαι κ της κρεμας,οπως κ τα παιδια μου.πολυ γρηγορα τρωνε σε κομματια

Κατα τα αλλα καλα ειμαστε,μεγαλωνουν πολυ γρηγορα!η κορη παιδακι πλεον,συνεννοουμαστε κ ακουμε διαφορα το κουφα.ο μικρος ειναι ζωηρουλης.μπουσουλαει,πιανομενος παει παντου,ολο κτ πειραζει κ καπου σφηνωνει.ειναι πολυ αγαπησιαρης.με τον υπνο αν δ εχει ενοχλησεις τα παει καλουτσικα,αλλιως πανω μου κ ξυπναει συνεχεια

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, vikib είπε:

Πουλακι μου για ρωτα τον παιδιατρο σας τι ακριβως θα προσφερει στο μωρο σου το ρυζαλευρο κ μετα αποφασισε

Εγω λοιπον ειμαι αντιθετη γτ πολυ απλα δ προσφερει τπτ.τα μωρα εχουν αναγκη βιταμινες,λαχανικα-φρουτα,κ σιδηρο απο το κρεας ειδικσ για τα θηλαζοντα κ γι αυτο καποιοι προτεινουν να ξεκινας με ζωμο κρεατος

Ειδικα εναν παρθενο οργανισμο οπως των μωρων θελεις να τους δινεις το καλυτερο,κ οχι να ξεκινας με ζαχαρη

Ειδικα τα μωρα που θηλαζουν εχουν γευστει αρκετες γευσεις μεσω του θηλασμου,οποτε ειναι κ λιγο ανοστα αυτα

Προσωπικα λογω θηλασμου τριτο γευμα το απογευμα εβαζα στον 9ο

Εφοσον μιλαμε για ενα μωρο που εχει κλεισει τους 6μηνες το πεπτικο ειναι ετοιμο ετσι κ αλλιως κοιταμε κ συγκεκριμενα το καθε παιδι αν ειναι ετοιμο.καθεται με στηριξη;μπορει να πιασει μια κουδουνιστρα να τη βαλει στο στομα;δειχνει ενδιαφερον οταν τρωμε εμεις;

Ετσι κ αλλιως η εισαγωγη γινεται σταδιακα,οποτε δ θα του πεσει βαρυ.ακομη δλδ κ αν το θελει κ κανεις ολοκληρο αχλαδι την πρωτη μερα,καλυτερα να δωσουμε μονο 1-2κουταλακια

Γενικα εγω δ ειμαι κ της κρεμας,οπως κ τα παιδια μου.πολυ γρηγορα τρωνε σε κομματια

Κατα τα αλλα καλα ειμαστε,μεγαλωνουν πολυ γρηγορα!η κορη παιδακι πλεον,συνεννοουμαστε κ ακουμε διαφορα το κουφα.ο μικρος ειναι ζωηρουλης.μπουσουλαει,πιανομενος παει παντου,ολο κτ πειραζει κ καπου σφηνωνει.ειναι πολυ αγαπησιαρης.με τον υπνο αν δ εχει ενοχλησεις τα παει καλουτσικα,αλλιως πανω μου κ ξυπναει συνεχεια

Μπράβο βικακι μου. Ναι έχεις δίκιο όπως τα λες.  Εμάς η μικρή ήδη γεμίζει σάλια όταν μας βλέπει να τρώμε ..:mad:


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

17 ώρες πρίν, KarMar84 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια 

@nini84 τι κάνεις; έχεις κανένα νέο;;; 

Καλημέραααα!!! Σε όλα τα κορίτσια!!!

Καρμαρ εσύ πώς πας με την εγκυμοσύνη; Πόσο είσαι τώρα;

Εγώ σήμερα το μεσημέρι ξεκινάω τις ενεσεις διέγερσης για να παραχθούν ωάρια.

 

Το Τονάκι, το Μυρτουλιτάκι;;;;Τι κάνουν οι κούκλες σας;;;;;

  • Μου αρέσει 2

k0oZp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nini84 είπε:

Καλημέραααα!!! Σε όλα τα κορίτσια!!!

Καρμαρ εσύ πώς πας με την εγκυμοσύνη; Πόσο είσαι τώρα;

Εγώ σήμερα το μεσημέρι ξεκινάω τις ενεσεις διέγερσης για να παραχθούν ωάρια.

 

Το Τονάκι, το Μυρτουλιτάκι;;;;Τι κάνουν οι κούκλες σας;;;;;

Γειά σου Νινι μου! !! Με το καλό! !! Εμείς εδώ μεγαλώνουμε και κάθε μέρα έχουμε και ένα καινούργιο κατόρθωμα.  Με τα πολλά κατάφερα να στολίσω κι ενα μικρό δεντράκι.  Δεν είμαι για πολλά πολλά φέτος.  

Αντε μακάρι να βγει το τυχερό αυγουλακι αυτό το μήνα! !!


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσακια μου!! Τι κανετε;; Εμεις εδω μεγαλωνουμε!! ολη μερα στο τρεξιμο χιχι!! κι εγω θα ηθελα να στολισω απο τη μια φετος πρωτη χρονια με τη μπουμπου αλλα απο την αλλη σκεφτομαι το στησιμο και το ξεστησιμο!! δεν ξερω καθολου!!

Νινακι μου σου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να ναι ειναι η πρωτη και η τυχερη σου προσπαθεια και περιμενουμε συντομα να μας πεις τα ευχαριστα νεακια σου!! 

  • Μου αρέσει 1

2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Myrtoulita είπε:

Γεια σας κοριτσακια μου!! Τι κανετε;; Εμεις εδω μεγαλωνουμε!! ολη μερα στο τρεξιμο χιχι!! κι εγω θα ηθελα να στολισω απο τη μια φετος πρωτη χρονια με τη μπουμπου αλλα απο την αλλη σκεφτομαι το στησιμο και το ξεστησιμο!! δεν ξερω καθολου!!

Νινακι μου σου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να ναι ειναι η πρωτη και η τυχερη σου προσπαθεια και περιμενουμε συντομα να μας πεις τα ευχαριστα νεακια σου!! 

Βάλε έτσι λίγα για το καλό. Κι εγώ πέρσι που ήμουν έγκυος και έβαλα πολλά όπως συνήθιζα κουράστηκα πολύ.  


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γειά σας κορίτσια!! Καλά είμαι και εγώ, σήμερα πήρα και τις εξετάσεις της κυστικης ινωσης και είναι αρνητικό ευτυχώς... Σήμερα είμαι 10+2 και περιμένω την αυχενικη στις 18 του μήνα :) χθες και σήμερα είχα σχεδόν όλη μέρα αναγουλες... Πήραμε και 4-5 καινούργια στολιδια και αύριο λέμε να στολισουμε... 


Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , KarMar84 είπε:

Γειά σας κορίτσια!! Καλά είμαι και εγώ, σήμερα πήρα και τις εξετάσεις της κυστικης ινωσης και είναι αρνητικό ευτυχώς... Σήμερα είμαι 10+2 και περιμένω την αυχενικη στις 18 του μήνα :) χθες και σήμερα είχα σχεδόν όλη μέρα αναγουλες... Πήραμε και 4-5 καινούργια στολιδια και αύριο λέμε να στολισουμε... 

Μπράβο κοριτσάκι μου! ! Αντε λοιπόν καλή συνέχεια σε αυτό το υπέροχο ταξίδι! ! 

  • Ευχαριστώ 1

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα :-D

Θα ήθελα την πολιτιμη βοήθεια σας,λοιπόν εδώ και ένα μήνα περίπου ξεκινήσαμε με τον σύντροφό μου προσπάθειες για παιδάκι :mad:

Το θέμα λοιπόν είναι ότι κανονικά σήμερα η χθες θα έπρεπε να έχω αδιαθετησει αν και συνήθως δεν έχω και πάρα πολύ σταθερό κύκλο. Το στήθος μου έχει πριστει πολύ και πονάει και πριν τρεις περίπου μέρες είχα πονάκια στην κοιλιά και νομίζα ότι θα αδιαθετησω αλλά μέχρι τώρα δεν μου έχει έρθει,επισεις έχω πολύ έντονο πόνο στην μέση μου (αυτό δεν ξέρω αν έχει να κάνει) . Δεν έχω πάει στον γιατρό ακόμα γτ κάθε τόσο γελιεμαι από συμπτώματα κ τέτοια και πήγαινω άδικα στον γιατρό ,οπότε διάβασα στο ιντερνέτ για το τεστ με  την χλωρίνη κ τα ούρα το οποίο λέει ότι αν τα ούρα σκουρινουν είσαι έγκυος,εμένα σκουριναν πάντως κ τις δύο φορές. Το έχει κάνει κάποια από εσάς ? Ξέρει αν όντως μπορεί να διακρίνει αν είσαι έγκυος ??? :-):-)

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Δώρα Τ είπε:

Κορίτσια καλησπέρα :-D

Θα ήθελα την πολιτιμη βοήθεια σας,λοιπόν εδώ και ένα μήνα περίπου ξεκινήσαμε με τον σύντροφό μου προσπάθειες για παιδάκι :mad:

Το θέμα λοιπόν είναι ότι κανονικά σήμερα η χθες θα έπρεπε να έχω αδιαθετησει αν και συνήθως δεν έχω και πάρα πολύ σταθερό κύκλο. Το στήθος μου έχει πριστει πολύ και πονάει και πριν τρεις περίπου μέρες είχα πονάκια στην κοιλιά και νομίζα ότι θα αδιαθετησω αλλά μέχρι τώρα δεν μου έχει έρθει,επισεις έχω πολύ έντονο πόνο στην μέση μου (αυτό δεν ξέρω αν έχει να κάνει) . Δεν έχω πάει στον γιατρό ακόμα γτ κάθε τόσο γελιεμαι από συμπτώματα κ τέτοια και πήγαινω άδικα στον γιατρό ,οπότε διάβασα στο ιντερνέτ για το τεστ με  την χλωρίνη κ τα ούρα το οποίο λέει ότι αν τα ούρα σκουρινουν είσαι έγκυος,εμένα σκουριναν πάντως κ τις δύο φορές. Το έχει κάνει κάποια από εσάς ? Ξέρει αν όντως μπορεί να διακρίνει αν είσαι έγκυος ??? :-):-)

Καλησπέρα Δώρα και καλώς μας ήρθες.

Λοιπόν δεν το έχω κάνει αν και το έχω διαβάσει κι εγώ.  Δεν θα το εμπιστευομουν πάντως αν και είχα σκεφτεί κι εγώ να το κάνω έτσι από περιέργεια. :oops: (επίσης να ξέρεις ότι αν είσαι έγκυος καλό είναι να μην εισπνέεις χλωρίνη γι αυτό άσε τα χημικά πειράματα καλύτερα )

Επίσης αν είσαι έγκυος τώρα δεν πρόκειται να δει τίποτα πέρα από παχύ ενδομητριο γιατί είναι νωρίς.  

Ο πιο ασφαλής τρόπος να μάθεις είναι η χοριακη φυσικά αλλά μπορείς να ξεκινήσεις με ένα τεστακι από το φαρμακείο.  

Τα συμπτώματα σου δεν είναι κι άσχημα. Μπορεί όντως να είσαι! ! Εύχομαι με το καλό! ! Να μας πεις όταν μάθεις! !


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...