Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Ειμαι εγκυος η οχι...συλληψη και γονιμες μερες


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια! Πρώτη φορά μπαίνω σε αυτό το θέμα γιατί έχω μια ερώτηση. Είχαμε ελεύθερες επαφές την 8η και 9η μέρα του κύκλου, με κυκλο 23-26 ημερών. Τώρα είμαι στην 5η μέρα καθυστέρησης και γενικά πάντα μου έρχεται νωρίτερα σχεδόν ποτέ αργότερα. Λέτε αν κάνω τεστ εγκυμοσυνης θα δειξει; η να περιμένω κ αλλο; και πότε να το κάνω για καλυτερα; έχω ακούσει για τα πρωινά ουρά αλλά δεν ξέρω αν αντέξω να περιμένω κ αλλο. Συγγνώμη για τις ερωτήσεις είναι η 1η φορα και δεν έχω ιδέα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια καλησπέρα. 

Την 15η και 16η μέρα του κύκλου είχα ροζ και καφέ υγρά. Σκέφτηκα ότι ήταν ωορρηξια.   

Μια βδομάδα πριν έβγαλα κάτι σπυρακια που δεν ξερω  αν είναι σύμπτωμα τα οποία τα έχω μέχρι σήμερα. Είναι να μου έρθει σε 4-5 μέρες αλλά πόνος στο στήθος δεν έχω ούτε καν πρήξιμο. Απλώς έχει 2 μέρες που είναι ευαίσθητες οι θηλές.  έχω πάλι υγρά μέχρι σήμερα λευκά.  Νιώθω κόπωση κουρασμένη συνέχεια..  Και μου μυρίζουν έντονα κάποια πράγματα όπως τα ψάρια και αναγουλιαζω,  σαν σαπια  μου μυρίζουν και με το γάλα και το τυρί όταν τρώω μου έρχεται άσχημη γεύση ενώ μ'αρέσουν πολύ αυτά.  και χθες ζαλιστηκα  λίγο . και δυσκοιλιότητα είχα αυτή τη βδομάδα αλλά σήμερα εστρωσε. Και γενικότερα ένα πρήξιμο,  όχι συνέχεια κάπου κάπου..   λέω να κάνω ένα τεστ αύριο το οποίο δείχνει 6 μέρες νωρίτερα. Αν βγει αρνητικό τότε θα ξανακάνω ΕΑΝ έχω καθυστέρηση.  

Βοηθήστε κορίτσια θέλω τόσο πολύ να είμαι έγκυος.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, vikib είπε:

υπαρχει περιπτωση να ηταν κ νωρις

λιγες μερες υπομονη ακομη

με κυκλο 32-34 ημ?γενικα σταθερο κυκλο;εχεις συχνα αποκλισεις;

δ πιστευω να ειχες γονιμες μετα τις 6/5,κ ισως βαζω πολυ

Έχω αποκλίσεις ... Είχε φτιάξει για 3-4 μήνες και τώρα πάλι γίνεται αυτο ... Παραγγείλα home test κ εγώ και αύριο λέω να ξανά κάνω ένα και αν βγεί πάλι νταν αρνιτικο τότε σίγουρα δεν είμαι 

1 hour ago, Katerina P. είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. 

Την 15η και 16η μέρα του κύκλου είχα ροζ και καφέ υγρά. Σκέφτηκα ότι ήταν ωορρηξια.   

Μια βδομάδα πριν έβγαλα κάτι σπυρακια που δεν ξερω  αν είναι σύμπτωμα τα οποία τα έχω μέχρι σήμερα. Είναι να μου έρθει σε 4-5 μέρες αλλά πόνος στο στήθος δεν έχω ούτε καν πρήξιμο. Απλώς έχει 2 μέρες που είναι ευαίσθητες οι θηλές.  έχω πάλι υγρά μέχρι σήμερα λευκά.  Νιώθω κόπωση κουρασμένη συνέχεια..  Και μου μυρίζουν έντονα κάποια πράγματα όπως τα ψάρια και αναγουλιαζω,  σαν σαπια  μου μυρίζουν και με το γάλα και το τυρί όταν τρώω μου έρχεται άσχημη γεύση ενώ μ'αρέσουν πολύ αυτά.  και χθες ζαλιστηκα  λίγο . και δυσκοιλιότητα είχα αυτή τη βδομάδα αλλά σήμερα εστρωσε. Και γενικότερα ένα πρήξιμο,  όχι συνέχεια κάπου κάπου..   λέω να κάνω ένα τεστ αύριο το οποίο δείχνει 6 μέρες νωρίτερα. Αν βγει αρνητικό τότε θα ξανακάνω ΕΑΝ έχω καθυστέρηση.  

Βοηθήστε κορίτσια θέλω τόσο πολύ να είμαι έγκυος.

Σου το εύχομαι κορίτσι μου έτσι όπως τα λες όλα θετικά φαίνονται!!!! αλλά και να μην είσαι ..εδώ όλες μαζί να τα λέμε κάθε φορά μέχρι να έρθει εκείνη η μέρα !!!! ❤️❤️❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Bookthiefy νομίζω πως με τόσες μέρες καθυστέρηση οποία ώρα κ να κάνεις τεστ θα δείξει το αποτέλεσμα,αλλά η μεγαλύτερη συγκέντρωση της ορμόνης είναι το πρωί,καλά αποτελέσματα σου εύχομαι!!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Bookthiefy είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Πρώτη φορά μπαίνω σε αυτό το θέμα γιατί έχω μια ερώτηση. Είχαμε ελεύθερες επαφές την 8η και 9η μέρα του κύκλου, με κυκλο 23-26 ημερών. Τώρα είμαι στην 5η μέρα καθυστέρησης και γενικά πάντα μου έρχεται νωρίτερα σχεδόν ποτέ αργότερα. Λέτε αν κάνω τεστ εγκυμοσυνης θα δειξει; η να περιμένω κ αλλο; και πότε να το κάνω για καλυτερα; έχω ακούσει για τα πρωινά ουρά αλλά δεν ξέρω αν αντέξω να περιμένω κ αλλο. Συγγνώμη για τις ερωτήσεις είναι η 1η φορα και δεν έχω ιδέα.

με τοσες μερες θα δειξει ανεξαρτητως ωρας.αλλα καλυτερα μια χοριακη αυριο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Mariko Φοβάμαι να κάνω τόσο πολύ. Ευχαριστώ πολύ και σε εσένα ο,τι καλύτερο εύχομαι!

@vikib Η χοριακη ποσο κοστιζει; δεν έχω ξανακάνει νομίζω δεν συνταγογραφείται έτσι δεν ειναι;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Bookthiefy είπε:

@Mariko Φοβάμαι να κάνω τόσο πολύ. Ευχαριστώ πολύ και σε εσένα ο,τι καλύτερο εύχομαι!

@vikib Η χοριακη ποσο κοστιζει; δεν έχω ξανακάνει νομίζω δεν συνταγογραφείται έτσι δεν ειναι;

αναλογα κ το μικροβιολογικο.μενω επαρχια κ εχει συνηθως 20

παλια ξερω οτι συνταγογραφουνταν,κ ειχε συμμετοχη περιπου 2€,εξαρταται μετα αν θα σου παρει ο γιατρος για να στη γραψει

@Katv επειδη ομως εκανες μεγαλους κυκλους,εγω θα περιμενα για σιγουρια μερικες μερες ακομη.ως 19- 21

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Katv είπε:

Έχω αποκλίσεις ... Είχε φτιάξει για 3-4 μήνες και τώρα πάλι γίνεται αυτο ... Παραγγείλα home test κ εγώ και αύριο λέω να ξανά κάνω ένα και αν βγεί πάλι νταν αρνιτικο τότε σίγουρα δεν είμαι 

Σου το εύχομαι κορίτσι μου έτσι όπως τα λες όλα θετικά φαίνονται!!!! αλλά και να μην είσαι ..εδώ όλες μαζί να τα λέμε κάθε φορά μέχρι να έρθει εκείνη η μέρα !!!! ❤️❤️❤️

Κορίτσια Καλημέρα. 

Τελικά έκανα το predictor early υποτίθεται για να μου δείξει 6 μέρες πριν . Έδειξε ΑΡΝΗΤΙΚΟ.

Δεν σας κρύβω ότι στεναχωρεθηκα αλλά ακόμα ελπίζω ότι θα περιμένω κι άλλες μερούλες,  αν έχω καθυστέρηση για να κάνω ξανά τεστ. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια... Δεν πήγα για χοριακη (κουταμαρα μου το ξέρω). Πήρα τεστ predictor το πρωί το έκανα αλλά ήταν αρνητικό... Είχα ενθουσιαστεί λέω επιτέλους αλλά τελικά απογοητεύση. Τα καφέ εντωμεταξυ σταμάτησαν, σήμερα δεν έχω τίποτα... Έχω άλλο ένα τεστ μήπως να το κάνω σε μερικές μέρες αν δεν έρθει;; Λέτε να έχω ελπίδες; Αν το καφέ ήταν εμφύτευσης όπως λένε μήπως δεν έχει αυξηθεί ακόμα η ορμόνη;; 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Marianne είπε:

Καλησπέρα κορίτσια... Δεν πήγα για χοριακη (κουταμαρα μου το ξέρω). Πήρα τεστ predictor το πρωί το έκανα αλλά ήταν αρνητικό... Είχα ενθουσιαστεί λέω επιτέλους αλλά τελικά απογοητεύση. Τα καφέ εντωμεταξυ σταμάτησαν, σήμερα δεν έχω τίποτα... Έχω άλλο ένα τεστ μήπως να το κάνω σε μερικές μέρες αν δεν έρθει;; Λέτε να έχω ελπίδες; Αν το καφέ ήταν εμφύτευσης όπως λένε μήπως δεν έχει αυξηθεί ακόμα η ορμόνη;; 

Σου έχει ξανασυμβεί;έχεις γενικα σταθερό κύκλο;

Εγώ θα έκανα μια χοριακη για να ξέρω τι γίνεται κ μετά θα μιλούσα με το γιατρό μόυ,

Εύχομαι να είναι όλα καλά!

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 8 λεπτά , Mariko είπε:

Σου έχει ξανασυμβεί;έχεις γενικα σταθερό κύκλο;

Εγώ θα έκανα μια χοριακη για να ξέρω τι γίνεται κ μετά θα μιλούσα με το γιατρό μόυ,

Εύχομαι να είναι όλα καλά!

 

Γενικά ο κύκλος μου δεν είναι πολύ σταθερός, γύρω στις 35 ημέρες. Για αυτό λέω μήπως έκανα αργότερα ωορρηξία. Αυτό με το καφέ δεν μου έχει ξανά συμβεί ποτέ...!!! Πάντα όταν ήταν να έρθει έτρεχε ποτάμι, άσε που πονούσα πολύ, ενώ τώρα τίποτα.  τώρα 2 μέρες ελάχιστο αχνό καφέ και τέλος. Τι να πω, μάλλον θα πάω αύριο το πρωί για χοριακη όπως μου είπε και ο γιατρός μου.. είχα μια ελπίδα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Marianne είπε:

Γενικά ο κύκλος μου δεν είναι πολύ σταθερός, γύρω στις 35 ημέρες. Για αυτό λέω μήπως έκανα αργότερα ωορρηξία. Αυτό με το καφέ δεν μου έχει ξανά συμβεί ποτέ...!!! Πάντα όταν ήταν να έρθει έτρεχε ποτάμι, άσε που πονούσα πολύ, ενώ τώρα τίποτα.  τώρα 2 μέρες ελάχιστο αχνό καφέ και τέλος. Τι να πω, μάλλον θα πάω αύριο το πρωί για χοριακη όπως μου είπε και ο γιατρός μου.. είχα μια ελπίδα.

Μόνο η χοριακη θα δείξει το τι γίνεται,κάνε οπωσδήποτε μια τπ πρωί,σου εύχομαι να είναι θετική!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Είμαι καινούργια στο φορουμ και χαίρομαι πάρα πολύ που έχω γίνει και εγώ πλέον μέλος αυτής της παρέας. Λοιπόν εδώ και 5 μήνες περίπου προσπαθούμε με τον σύντροφό μου για παιδάκι. Ο κύκλος μου είναι κάπου στις 28-30 μερες. Στις 2/5 είχα θετικό τεστ ωορρηξίας και επαφές τις σωστές μέρες. Κανονικά έπρεπε χτες να μου έρθει περίοδος αλλά τιποτα χτες είδα πολύ λίγα ροζ υγρά στο εσώρουχο μόνο μετά από γυμναστική που είχα κάνει. Το μυαλό μου πήγε στο αίμα εμφύτευσης.  Τι γνωρίζετε για αυτό; Υπάρχει περίπτωση να εμφανιστεί την ίδια μέρα που είναι να έρθει η περίοδος; αλλά συμπτώματα που εχω είναι ζαλάδες, κράμπες (που μοιάζουν με εκείνες της περιόδου), πόνο στη μέση και πρησμένο στήθος. Επίσης αν είναι να έρθει περίοδος έρχεται πάντα δύο εβδομάδες μετά το θετικό τεστ ωορρηξίας; ευχαριστώ πολύ. 

 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, ilenan είπε:

Καλησπέρα. Είμαι καινούργια στο φορουμ και χαίρομαι πάρα πολύ που έχω γίνει και εγώ πλέον μέλος αυτής της παρέας. Λοιπόν εδώ και 5 μήνες περίπου προσπαθούμε με τον σύντροφό μου για παιδάκι. Ο κύκλος μου είναι κάπου στις 28-30 μερες. Στις 2/5 είχα θετικό τεστ ωορρηξίας και επαφές τις σωστές μέρες. Κανονικά έπρεπε χτες να μου έρθει περίοδος αλλά τιποτα χτες είδα πολύ λίγα ροζ υγρά στο εσώρουχο μόνο μετά από γυμναστική που είχα κάνει. Το μυαλό μου πήγε στο αίμα εμφύτευσης.  Τι γνωρίζετε για αυτό; Υπάρχει περίπτωση να εμφανιστεί την ίδια μέρα που είναι να έρθει η περίοδος; αλλά συμπτώματα που εχω είναι ζαλάδες, κράμπες (που μοιάζουν με εκείνες της περιόδου), πόνο στη μέση και πρησμένο στήθος. Επίσης αν είναι να έρθει περίοδος έρχεται πάντα δύο εβδομάδες μετά το θετικό τεστ ωορρηξίας; ευχαριστώ πολύ. 

 

νομιζω οτι με το τεστ ωορρηξιας, μεσα σε 24-48ωρες γινεται η ωορρηξια

η περιοδος ερχεται συνηθως 12-16μερες μετα την ωορρηξια

ενω η εμφυτευση 5-12μερες μετα τη συλληψη

η μερα που ειδες το ροζ ειναι πιθανη για εμφυτευση.μπορεις να κανεις τεστ αυριο το πρωι η καλυτερα μια χοριακη κ σημερα

καλα αποτελεσματα!

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, vikib said:

νομιζω οτι με το τεστ ωορρηξιας, μεσα σε 24-48ωρες γινεται η ωορρηξια

η περιοδος ερχεται συνηθως 12-16μερες μετα την ωορρηξια

ενω η εμφυτευση 5-12μερες μετα τη συλληψη

η μερα που ειδες το ροζ ειναι πιθανη για εμφυτευση.μπορεις να κανεις τεστ αυριο το πρωι η καλυτερα μια χοριακη κ σημερα

καλα αποτελεσματα!

Επομένως αν δεν υπάρχει εγκυμοσύνη η περίοδος ίσως έρθει τις επόμενες 1-2 μέρες. Θα περιμένω μέχρι το Σάββατο και αν δεν ερθει θα κάνω τεστ. Πριν 10 μηνες έκανα επέμβαση  για ενδομητριωση που όπως φάνηκε ήταν 4ου βαθμού και όπως καταλαβαίνετε φοβάμαι λίγο να μην υπάρχουν θέματα υπογονιμότητας. Δε θέλω να ενθουσιάζομαι γιατί μετά η απογοήτευση είναι μεγαλύτερη.  Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την ανταπόκριση!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...