Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Δε κατάλαβα πως υπολόγισε τις  βδομάδες....πως υπολογίζονται??? Η γιατρός τι σας είπε?πόσες μέρες να μείνει σπίτι??? Ότι πει η γιατρός!!!!! Αααα 30/5 ξανά!!!! Αντε με το καλό!!! Τι ωραία!!! Εσύ μπορείς να πάρεις ηρεμιστικά τυχερέ...εμείς απαγορεύεται 😄😄

      Από ότι κατάλαβα το πρόβλημα είναι η οδηγηση που ειναι 1 πήγαινε 1 έλα και έχει λακουβες. Όλη η Ελλάδα μια λακουβα!!!

      Ευτυχώς!!! Στις ηλεκτρονικές αγορές μπορείς να το κάνεις. Λογικό να μην ξέρεις ποιες να πάρεις...προσπαθείς για το καλύτερο...πόσα να γνωρίζουμε πχια!😁

      Καλά ναι, έχουμε μερικούς δρόμους στις λακούβες μας γενικά στην Ελλάδα..

      • Χαχα 1

Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2009


m4ril0u

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 23,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • katerina26

    3392

  • anna_ath

    2130

  • fatsaki

    1775

  • Smouts

    1513

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημερα και απο μενα! επειδη εχθες δεν προλαβα με τον γιατρο και μετα πιαστηκα και με την πιτα οσο αφορα την συζητηση για το αυγο μελατο η σφιχτο εχω να πω οτι το μικροβιο της σαλμονελας πεθαινει αμεσως με το που ξεκιναει ο βρασμος τουλαχιστον ετσι μου ειπε μια γνωστη που εχει σπουδασει τεχνολογος τροφιμων και ο παιδιατρος μας ηταν το ιδιο μου ειπε. παντως οτι πει σε καθε μια ο δικος της γιατρος αυτο να κανει ουτε ακρη βγαζεις μς τους γιατρους..τλπ

περιμενω τα πεθερικα μου κατα τις 12 :mrgreen:

θα ξαναμπω αργοτερα..

καλα να περασευε ολες οτι και αν κανετε..

χρονια πολλα σε οσους γιορταζουν..


CYMFp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι'απο μένα.Χρόνια πολλά.Να περάσετε καλά.Εμας ο μπαμπάς μας δουλεύει σήμερα.Κάνει υπερωρίες τι να κάνουμε,και ο καιρός δεν τον βλέπω και τελείως καλά.Εχει ενα αεράκι και δεν το βλέπω να βγάζω τη μικρή βολτούλα.Εχω και τον μπακαλιάρο που με περιμένει μέχρι το μεσημέρι που τον έχω απο χθες και του αλλάζω νερό συνέχεια για να τον ξαλμυρίσω.Ελπίζω φέτος να μην είναι λύσσα γιατί πέρσυ την πατήσαμε και τον είχαμε πάρει μια μέρα πριν και δεν πρόλαβε να ξαλμυριστεί εντελώς.


SI5Yp3.png
Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλα!!!!!!!!!!!!!!

πολα να χαιρεσαι τον γιοκα σου!!!!!!!!!!

χριστινακι κ η δικια μου τα ιδια κανει!σαν γουρουνακι:P και ενα ψευτικο γελιο! λιωνωωωωωωωωωω

καλα να περασετε κοριτσια μου! η κορη μου ξυπνησε στις 6.30 και τωρα παιρνει εναν υπνακο για να ειναι φρεσκια στην παρελαση!μαζι κ ο μπαμπας της!

σταχυ καλα αποτελεσματα!;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια;)

Χρόνια πολλά σε όσους γιορτάζουν...

Ο πιτσιποπάκος είναι αρκετά καλά αλλά έχει ακόμα μυξούλες, σε λίγο θα πάμε και βόλτα...:D

Στάχυ με το καλό...η Ειρήνη τι κάνει? έκανε την εξέταση?

Χριστίνα...καθόλου κουκουβάγια δεν είσαι...απλά ο μπράντυ είναι τσαχπινογαργαλιάρης...:tongue:

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι.Γιατί δεν μπορώ να αλλάξω την υπογραφή μου με άλλο Ticker απο κάποιο site με ticker?Μπαίνω στο lilypie πχ φτιάχνω το ticker μου και ενω επιλέγω το bbcode οταν το βάζω στην υπογραφή μου και κάνω προεπισκόπιση μου εμφανίζεται μόνο ο κωδικός και οχι η εικόνα.Εχω μπει και σε άλλα site με ticker και τίποτα.Μήπως ξέρετε να μου πείτε?


SI5Yp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!!!!!κ του χρονου!!

πολινακι να χαιρεσαι τον γιοκα σου!!!!

επιστρεψαμε...αλλα οχι πολυ χαρουμενοι...!!

την τριτη οτι εξετασεισ εκανα κ στον αιματολογο που πηγα ολα μια χαρα!

απλα την τεταρτη ειχα αυχενικη...ενω ολα οπωσ το παχοσ τησ αυχενικησ ,το doppler του φλεβωδη πορου, γωνια προσωπου και γενικα οσουσ δεικτεσ μετρησε ηταν αψογα ,ειχαμε ενα θεμα στο ρινικο οστο!!!!ευτυχωσ υπηρχε αλλα ενω θα πρεπε να υπαρχουν δυο οστα και το ενα να ειναι μεγαλυτερο απο το αλλο ,εμασ ειναι και τα δυο ισα..!!!ο γιατροσ υπολογισε σαν να μην υπηρχε καθολου το οστο , με το συστημα που εχει στο μηχανημα του και βγηκε το ποσοστο 1/861...πιστευω και ελπιζω να μου πανε ολα καλα!!!2 ωρεσ ακριβωσ με ειχε μεσα ,πολυ εξονυχηστικοσ ελεγχοσ...τωρα περιμενουμε αυριο να βγουν και οι ορμονολογικεσ(pappa) και απο εκει θα προχωρησουμε ή σε τροφοβλαστη ή αν ειναι καλοι οι δεικτεσ αυτοι απλα θα το ξανακοιταξουμε στο β΄!

το αγχοσ μου πλεον απλα ειναι τεραστιο και η στεναχωρια ...αν δεν ειχα τωρα το αγγελικακι να ξεχνιεμαι ,μεχρι αυριο θα ειχα τρελαθει!!

σταχυ χαρηκα παρα πολυ με την τιμη σασ!!μπραβο κοριτσι μου!!ολα καλα!!!

Ειρήνη κάτι ξέρεις κ διάλεξες κ το μετροπόλιταν που είναι τόσο κοντά μου! :P:p:p

Μαριάννα εύγε!!! Συγχαρητήρια για την αυτοσυγκράτησή σου!!!! :D:D:D

Για να δούμε πότε θα το πάρουμε απόφαση οι υπόλοιπες να κάνουμε μια σωστή κ αξιοπρεπή προσπάθεια!!! :mrgreen:

δουλευεισ διπλα στο μετροπολιταν?????δεν το ηξερα!!κ εκεινη την ημερα μεχρι να βγει η αναλυση κ να μασ δει ο αιματολογοσ σκυλοβαρεθηκα να περιμενω εκει!!!!!!μπορει να ερχομουν εστω για ενα γεια!!!!next time!!νομιζα οτι θα καταφερνα να βρεθουμε αλλα δυστυχωσ ηταν πολυ πηξιμο και οι 2 μερεσ!!την επομενη φορα θα σασ δω ολεσ!!!!

μαριαννακι συγχαρητηρια βρε θηριο!!μπραβο σου!!

Όταν είχα μείνει έγκυος τις πρώτες μέρες έκανα δυο φορές χοριακή. Μετά την πρώτη φορά είπε να το ξαναδούμε γιατί αν είναι χαμηλή πάλι ίσως χρειαστώ ενίσχυση. Τελικά διπλασιάστηκε στην εβδομάδα οπότε δεν χρειάστηκε κάτι. Αλλά η απορία μου έμεινε, παίρνουμε φάρμακα για να βοηθηθεί η ορμόνη;

ναι μπορει να παρεισ προγεστερονη σε χαπια συνηθωσ (ορμονη ειναι),η οποια βοηθαει ...εχω παρει ...αμετρητεσ!!!!!!και στισ 3 εγκυμοσυνεσ!!(ειναι ορμονη που την δινουν κ στην εξωσωματικη!

αυτα!!σασ ζαλισα!!!3 μερεσ ειχα να μπω!!


DnfMp3.pngqTarp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ειρηνάκι μου ελπίζω να είναι καλό το παπ-α κ να μη χρειαστεί τροφοβλάστη....το έχω ξαναπεί όλες αυτές οι εξετάσεις περισσότερο άγχος μας δημιουργούν πάρα σιγουριά ότι το μωρό είναι καλά....εξάλου μόνο η λήψη τροφοβλάστη είναι αξιόπιστη!(κ αυτή έχει νομίζω 1% πιθανότητα λάθους):?

Επίσης ήμουν σίγουρη ότι θα χες κορίτσι....;)

Κ το σπίτι μου κ η δουλειά μου είναι πολύ κοντά στη Πειραιώς αν ξέρεις....:-D

Πωλίνα να χαίρεσαι το αντράκι σου! :mrgreen:


sjCrp3.pngUhiNp2.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Kαλημερα κοριτσια και Χρονια Πολλα!

Πολινακι, να χαιρεσαι τον κουκλο σου!

Ειρηνουλα, με το καλο και η δευτερη κορη! Μη στενοχωριεσαι και μην αγχωνεσαι. Η αυχενικη ειναι απλα στατιστικη εξεταση και αναξιοπιστη. Σε συνεδριο μαιευτηρων περσι ειχε συζητηθει να καταργηθει και να αντικατασταθει απο αλλου ειδους υπερηχογραφημα.

Στη Μαριαλενα, δεν ηταν καλο ουτε το υπερηχογραφημα, ουτε οι αιματος. Μου εβγαζαν 1/27 πιθανοτητα για νταουν! Εγω ως γνωστον δεν εκανα ουτε τροφοβλαστη, ουτε αμνιο, και ολα καλα με το κοριτσακι μου!


age.png age.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάρες μου σας χαιρετώ για το 4ήμερο, πάω να την πέσω γιατί έχω πρωινό εγερτήριο στις 6 για να φτιάξω πράγματα και αναχώρηση στις 7:30 για Λαύριο με τελικό προορισμό τη Τζιά :) Θα τα πούμε Κυριακή βράδυ, να περάσετε τέλεια και πολλά φιλιά στα μπεμπίνια!!!!!!

Kαλα να περασετε κοριτσακια!!!

Αχ ξέχασα να σας πω, τις τελευταίες μέρες το όργιο, το νούμερο, η μαϊμού που γέννησα μας έχει τρελλάνει. Από κάποιον ξεσήκωσε το γέλιο με ρουθούνισμα μύτης και τώρα κάνει σα γουρουνάκι όταν γελάει "χρ χρ χαχαχαχα χρ χρ". Επίσης κάνει πετάρισμα στα ματάκια. Ο κώ... του θέλει όλο βόλτες (με έχει πρήξει στα "τάτα, τάτααααααα") κι όταν θέλει κούνιες ρίχνει πίσω το κεφάλι για να μου δείξει το κούνια μπέλα και να καταλάβω.

Την έχω ψωνίσει άγρια μαζί του, τι θα κάνω γιατρέ μου; Κου κου κου κου βα βα βα βαααααααααααααα

χαχαχα ειναι που δε θα κανεις δευτερο παιδι!!!!!!!!!!!!!!!!

ο γιατρός με είπε να ξεκινήσω filicine 1 φορά την μέρα και Μ.Δευτέρα να πάω να δούμε αν είναι ενδομήτριο οπότε επίσημα από Δευτέρα...

Σταχυ ολα καλα θα πανε... την δευτερα θα το καμαρωσεις στον υπερυχο

αχ καλε το ξεχασα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

δειτε το τικερακι μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:tongue::tongue::tongue:

εχω κοριτσαρο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:):):)

Ειρηνακι επισης ολα θα πανε τελεια ... ο κοριτσαρος μας ο δευτερος δηλαδη θα διαψευσει τους γιατρους και τις μετρησεις τους.

ΚΟριτσια θα λολαθωωωωωω

Παμε χθες στον Πλαστικο στο παιδων ο οποιος λολαθηκε με την μικρη και μας επρηξε στην κυριολεξια για την παρτη της, το αποτελεσμα ειναι οτι αυτο που εχει ειναι το απολυτο τιποτα υποθεση λεπτων αλλα δε μας εδωσε ημερομηνια γιατι λεει θα ηταν το 2011 και θα μας παρει τηλ για να το βαλει σφηνα καπου αναμεσα σε αλλα , το ποτε ΑΓΝΩΣΤΟ.... ( κοινως η πρεπει να τα σκασω στο ιδιωτικο για να το κανω η πρεπει να περιμενω, η πρεπει να δωσω φακελακι?? )

Μετα παμε παιδιατρο καπακι για μετρησεις και γιατι εβηχε ξανα η μικρη,

δε ακουγε τιποτα ο παιδιατρος καποιο φλεμα εχει λεει και δε μπορει να το βγαζλει μονο κατι εισπνοες flixodite τις εδωσε, την μετρησε και το αποτελεσμα δε εχει παρει παλι βαρος 8 κιλα και πειρα παλι υψος, 71cm συμφωνα με το γιατρο δε ανησυχει αρχισε της χαριτομενιες ειναι η γομενα με τις τελειες αναλογιες λεει, (καλιστεια 2030) η μικρη επισης κληρονομησε απ το αδερφο της την ατοπικη δερματιτιδα η οποια μασ επισκευθηκε αυτην την εβδομαδα εχουν φουντωσει τα μαγουλα της και ολες οι κληδωσεις ειναι πολυ ξηρεςςςς οποτε θα κανουμε spa 3 φορες την μερα με κρεμουλες και δε θα φαμε αυγο και ψαρι ακομα μεχρι να δουμε διαφορα,

και το κορυφαιοοο με το που φτανουμε σπιτι το βραδυ ειχε πυρετοοοοοοοοοοοοοοο

ειναι μεσα στην τρελη χαρα και εχει 38,7 μεγιστο ....

ο μεγαλος βηχει συνεχεια σπαστικα καποιες φορες κυριως στον υπνο και ο γιατρος ειπε να παρει singylar γιατι μαλλον αλλεργικο το κοβει ολο αυτο....

Συμπερασμα: ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΦΥΓΕΙ Ο ΧΕΙΜΩΝΑΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ ΤΩΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑ????????????

και εκει που λεγαμε σημερα για βολτες και διαφορα αντε παλι μεσσα, και ΣΚ παλι μεσα γιατι ο συζυγος θα παει σε αγωνα... γρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρ


*O μονος πραγματικος χρόνος είναι το εδώ και το τώρα

Όταν καταλάβουμε τι σημαίνει ελπίδα, θα πάψουμε να πιστεύουμε σ' αυτήν...

4u4cp3.png aMppp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ειρηνουλα, με το καλο και η δευτερη κορη! Μη στενοχωριεσαι και μην αγχωνεσαι. Η αυχενικη ειναι απλα στατιστικη εξεταση και αναξιοπιστη. Σε συνεδριο μαιευτηρων περσι ειχε συζητηθει να καταργηθει και να αντικατασταθει απο αλλου ειδους υπερηχογραφημα.
Ειρήνη κι εμένα κάπου τόσο ήταν οι πιθανότητες, δεν είναι πολύ της εμπιστοσύνης η εξέταση αυτή. Εγώ με την αμνιο σιγουρεύτηκα για όλα. Συγχαρητήρια και για το δεύτερο κοριτσάκι! Όλα καλά θα πάνε πάντως, θα το δεις.
Αχ,κορίτσια να ξαναρωτήσω πάλι σχετικά με το πως μπορώ να αλλάξω ticker στην υπογραφή μου γιατί ενω επιλέγω το bbcode δεν μου βγαίνει στην υπογραφή μου?
Που το κάνεις paste?
χαχαχα ειναι που δε θα κανεις δευτερο παιδι!!!!!!!!!!!!!!!!

Παμε χθες στον Πλαστικο στο παιδων αλλα δε μας εδωσε ημερομηνια γιατι λεει θα ηταν το 2011 και θα μας παρει τηλ για να το βαλει σφηνα καπου αναμεσα σε αλλα , το ποτε ΑΓΝΩΣΤΟ.... ( κοινως η πρεπει να τα σκασω στο ιδιωτικο για να το κανω η πρεπει να περιμενω, η πρεπει να δωσω φακελακι?? )

και το κορυφαιοοο με το που φτανουμε σπιτι το βραδυ ειχε πυρετοοοοοοοοοοοοοοο

ειναι μεσα στην τρελη χαρα και εχει 38,7 μεγιστο ....

Συμπερασμα: ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΦΥΓΕΙ Ο ΧΕΙΜΩΝΑΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ ΤΩΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑ????????????

Ρε συμπεθέρα έλεος πια! Πήρες γιατρό να του πεις ότι φύγατε κι έκανε πυρετό η μικρή;

Όσο για το φακελάκι, πάρτον και πες του νέτα σκέτα τι θα σας κοστίσει εσάς (έτσι αθώα, για να σου πει τι θέλει για φακελάκι) και δες και στο ιδιωτικό πόσο θα κοστίσει και αποφάσισε. Όσο για τις διαστάσεις, μια χαρά είναι η τύπισσα, τι άλλο θες!

Α κι ο χειμώνας θα φύγει όποτε θέλει! ορίστε μας!

Χρόνια πολλά για την ημέρα και στους εορτάζοντες, έχουμε καμιά Βαγγελιώ και μου ξεφεύγει; Στην Αμπντούλ ευχήθηκα ήδη για τον όμορφο :mrgreen:


WN6Op3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...