Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Δε κατάλαβα πως υπολόγισε τις  βδομάδες....πως υπολογίζονται??? Η γιατρός τι σας είπε?πόσες μέρες να μείνει σπίτι??? Ότι πει η γιατρός!!!!! Αααα 30/5 ξανά!!!! Αντε με το καλό!!! Τι ωραία!!! Εσύ μπορείς να πάρεις ηρεμιστικά τυχερέ...εμείς απαγορεύεται 😄😄

      Από ότι κατάλαβα το πρόβλημα είναι η οδηγηση που ειναι 1 πήγαινε 1 έλα και έχει λακουβες. Όλη η Ελλάδα μια λακουβα!!!

      Ευτυχώς!!! Στις ηλεκτρονικές αγορές μπορείς να το κάνεις. Λογικό να μην ξέρεις ποιες να πάρεις...προσπαθείς για το καλύτερο...πόσα να γνωρίζουμε πχια!😁

      Καλά ναι, έχουμε μερικούς δρόμους στις λακούβες μας γενικά στην Ελλάδα..

Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2009


m4ril0u

Recommended Posts

και η δικια μου εχει το πανακι...(ωσ και στρατα να δεισ που εχουμε ιδια...)αλλα το εβγαλα!!δοκιμασε και αυτην την λυση..και θα περπαταει να εκτονωνεται και πιο σιγουρη θα ειναι!εγω στο σπιτι την βαζω με την στρατα μεσα στο δωματιο τησ ...βεβαια μετα ειναι σαν βομβαρδισμενο τοπιο αλλα ενταξει!μεσα στο σαλονι-καθιστικο (γενικα στον ενιαιο χωρο σπανια την πηγαινω γιατι θα μου ριμαξει τον κοσμο!!

οταν πηγαινει ομωσ κατω στην μητερα μου ,που εχει κ εκεινη ενιαιο χωρο (δεν εχει πολλα πραγματα για να φτασει γυρω γυρω)ε εκει γινετε χαμοσ!!!!πανω κατω και τσιριζει απο την χαρα τησ!!


DnfMp3.pngqTarp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 23,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • katerina26

    3392

  • anna_ath

    2130

  • fatsaki

    1775

  • Smouts

    1513

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

και η δικια μου εχει το πανακι...(ωσ και στρατα να δεισ που εχουμε ιδια...)αλλα το εβγαλα!!δοκιμασε και αυτην την λυση..και θα περπαταει να εκτονωνεται και πιο σιγουρη θα ειναι!εγω στο σπιτι την βαζω με την στρατα μεσα στο δωματιο τησ ...βεβαια μετα ειναι σαν βομβαρδισμενο τοπιο αλλα ενταξει!μεσα στο σαλονι-καθιστικο (γενικα στον ενιαιο χωρο σπανια την πηγαινω γιατι θα μου ριμαξει τον κοσμο!!

οταν πηγαινει ομωσ κατω στην μητερα μου ,που εχει κ εκεινη ενιαιο χωρο (δεν εχει πολλα πραγματα για να φτασει γυρω γυρω)ε εκει γινετε χαμοσ!!!!πανω κατω και τσιριζει απο την χαρα τησ!!

Εγώ πάλι επειδή ήμαστε προς σαλόνι μεριά την περισσότερη ώρα την έχω εκεί κ είναι βομβαρδισμένο το σαλόνι μου άσε που ότι διακοσμητικό έχω τα έχω μαζέψει όλα πάνω στην τραπεζαρία κ είναι λες κ ήμαστε κατάστημα περάστε κ διαλέχτε :P

Τώρα λέω να πάρω επιτέλους μία τηλεόραση για το παιδικό κ ένα καναπεδάκι για να καθομαι εκεί κ αυτή να αλωνίζει κ να συμαζέψω το σαλόνι μου...κ θα αρχίσω κ τον διαδρομο αν βάλω εκεί τη τηλεόραση...θέλουμε κ air condition για το παιδικό κ βλέπω να μας αδειάζει τις τσέπες η μικρή για να την περιορίσουμε ! :P


sjCrp3.pngUhiNp2.png

 

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!!!!!!!!!!

Ειρηνακι εγκυουλα μην στεναχωριεσαι ολα καλα θα πανε και θα εχεις ενα υγιεστατο μωρακι!!!

και τα δικα μου αποτελεσματα σε 2 αιματολογικες που ειχα κανει δεν ηταν καλα και στον υπερηχο β επιπεδου ο γιατρος μας συμβουλεψε να κανουμε αμνιοπαρακεντηση γιατι τα νεφρακια του ηταν λιγο πιο πανω απο το φυσιολογικο και το μικρο του δαχτυλακι στο χερακι ειχε κλεινοδακτυλια

την εκανα την αμνιο τι να κανω

αποτελεσμα? εχω ενα υγιεστατο παιδακι τα δαχτυλακια του ειναι ολα φυσιολογικα και τα νεφρακια στα αγορακια συχνα ειναι διογκομενα λιγακι

εστι μας ειπε η γιατρος στον υπερηχο που καναμε αφου γεννηθηκε ο μπεμπης

τσαμπα η στεναχωρια και ο κινδυνος της αμνιοπαρ.

στο δευτερο θα εχω μεγαλυτερη εμπειρια και δεν θα κανω τα ιδια...

οποτε το κοριτσακι σου ειναι φυσιολογηκοτατο!!!!!!!!!

και το καλυτερο δωρο που μπορουσες να κανεις στην Αγγελικουλα μια αδερφουλα!!!!!!!!!!!!

ποσο θα θελα να εχω μια αδερφη!!!!!!!!!!!!


as1cEZlx03-1110MjQyZHwwMDA2NDk1ZHxvIG5pa29sYXMgbW91ISEhISE.gif

το αγορακι μου!!!!! ο ερωτας μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια,

συμφωνώ απολύτως για την αναξιοπιστία της αυχενικής διαφάνειας, μια από τα ίδια έγινε και με μένα στην πρώτη εγκυμοσύνη γιαυτό τη δεύτερη φορά δεν έκανα παρά μόνο δυο τρεις ενδεικτικούς υπέρηχους.


994464lddvg62m3r.gifttb249f.aspx727545ds9fqyqice.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...

Ειρηνούλα,μην στεναχωριέσαι αγάπη μου,όλα καλά θα πάνε....Θα αποκτήσεις ένα υγιέστατο και όμορφο κοριτσάκι και όλα αυτά θα ανήκουν στο παρελθόν....Μην στεναχωριέσαι....

Λιζάκι,τί πάθατε με το αυγό!!!Φαντάζομαι την τρομάρα σου....τώρα είναι εντάξει το μικρό???

Staxi,με το καλό να έρθει και το δεύτερο μωράκι...Καλή εγκυμοσύνη σου εύχομαι να έχεις...

Εμείς χτες δεν κάναμε κάτι το ιδιαίτερο...βγήκαμε βόλτα το πρωί,θέλαμε να καθήσουμε για καφέ αλλά η μικρή ενώ την έπαιρνε ο ύπνος στο καρότσι δεν ξάπλωνε με τίποτα...με αποτέλεσμα να το παλέψουμε 3-4 φορές κι αφού ξυπνούσε τα πήρα στο κρανίο και γυρίσαμε σπίτι....το απόγευμα βγήκαμε πάλι βολτούλα,περπατήσαμε λίγο και σπίτι πάλι...Πλέον την απογευματινή κρέμα την τσακίζουμε και την περιμένουμε με λαχτάρα!!!!Την φρουτόκρεμα το πρωί έτσι κι έτσι,8-10 κουταλάκια τρώμε...Κάπως καλύτερα είναι η κατάσταση πλέον.....Το πόση χαρά έχω που επιτέλους τρώει!!!!

Αυτά από'μας...Φιλάκια πολλά!!


MRIip3.png

xnmwp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Koρίτσια καλησπέρα!!

Πρώτα απ' όλα ευχαριστούμε πάρα πολύ για τις ευχές σας!!!

Εμείς τελικά την Τετάρτη γυρίσαμε κατά τη μία, πήγαμε γκάζι σε 2 μπαράκια. Καλά ήταν, δεν έχω παράπονο!!! Δυστυχώς δεν έχουμε την πολυτέλεια για πιο αργά, γιατί πρέπει να γυρίσει ο αντρας μου την πεθερά στα πατήσια!!! :evil::evil::evil::evil:

Χθες το μεσημέρι πήγαμε για φαγητό στην Καισαριανή με φίλους, μετά για παγωτό στο cucao (θεικό, αλλά δεν έφαγα :tongue::tongue:) και το βράδυ στα πεθερικά. Πολύ γεμάτη ημέρα.

Ειρηνούλα μην ανησυχείς, όλα θα είναι τέλεια! Συμφωνώ και εγώ με την μη αξιοπιστία της αυχενικής, όσον αφορά στην άμνιο, η προσωπική μου άποψη είναι ότι πρέπει να γίνεται (ιδίως άνω των 35).

Μαριάννα μου, η ατκινς δεν είναι ό,τι καλύτερο (και σίγουρα δεν θα χάσω 7 κιλά σε 2 εβδομάδες, λόγω ηλικίας και θυρεοειδούς), απλά μου "πάει" σαν δίαιτα, γιατί δυστυχώς δεν μπορώ να περιορίσω ψωμιά, μακαρόνια κλπ...Οπότε καλύτερα να ξέρω ότι δεν μπορώ να φάω καθόλου, παρά λιγο!!!

Επεξεργάστηκαν by Pola

0b1qp2.pngPaB8p3.png

qjfzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ ξέχασα να σας πω, τις τελευταίες μέρες το όργιο, το νούμερο, η μαϊμού που γέννησα μας έχει τρελλάνει. Από κάποιον ξεσήκωσε το γέλιο με ρουθούνισμα μύτης και τώρα κάνει σα γουρουνάκι όταν γελάει "χρ χρ χαχαχαχα χρ χρ". Επίσης κάνει πετάρισμα στα ματάκια. Ο κώ... του θέλει όλο βόλτες (με έχει πρήξει στα "τάτα, τάτααααααα") κι όταν θέλει κούνιες ρίχνει πίσω το κεφάλι για να μου δείξει το κούνια μπέλα και να καταλάβω.

Την έχω ψωνίσει άγρια μαζί του, τι θα κάνω γιατρέ μου; Κου κου κου κου βα βα βα βαααααααααααααα

Και που σαι ακομα...:P

Οταν αρχισει να μιλαει, θα τρελλαθεις εντελως.

"μαμα μου σ' αγαπαω πολυ, εισαι πολυ φιλη μου" μου λεει το δεσποινιω.

χτες δεν με αφησαν ολη νυχτα να κοιμηθω και καποια στιγμη εβαλα τις φωνες:oops:

εχω τυψεις ρε παιδια, αλλα δεν αντεξα η καημενη. δεν εβλεπα μπροστα μου κι αυτα ηταν και τα δυο μες την καλη χαρα.

σημερα λοιπον η δεσποινα μου λεει "πρεπει να μου ζητησεις συγγνωμη που μου φωναξες":rolleyes:

Τελικα δε θα παμε στο βολο οπως υπολογιζαμε γιατι ο αντρας μου ακομα βηχει και κανει και πυρετο και ουτε ειναι σε θεση να οδηγησει τοσο πολυ, αλλα πρεπει και να ξεκουραστει.

δεν μπορω να πω οτι στενοχωρηθηκα κιολας, γιατι κι εγω προτιμω να μεινουμε εδω τριτη -τεταρτη που εχουμε αδεια, να ξεκουραστουμε και να κανουμε βολτες εδω περα.

απλα στενοχωρηθηκα λιγο για τους γονεις μου που περιμενανε τα εγγονια, αλλα μου ειπαν οτι θα ερθουν εστω και για μια ημερα να τα δουνε.

Ο αντρας μου πηγε το πρωι και εκανε ακτινογραφια θωρακος να δουμε τι γινεται και εγω ειμαι ως συνηθως χ....η απο το φοβο μου.

απο τοτε που εγινα μητερα, πανικοβαλλομαι με το παραμικρο.

Ακουστε λοιπον και το αλλο που μας βρηκε.

Σας ειχα πει οτι αλλαξαμε αυτοκινητο. Πηραμε ενα μεταχειρισμενο απο εαν επι 30 χρονια φιλο και συνεργατη του πατερα μου απο αθηνα.

Το πληρωσα κιολας κανονικα (8.000 ευρω μεγαλη ευκαιρια ) και νομιζα ολα καλα.

Ο εμπορος και φιλος αυτος αυτοκτονησε λογω χρεων την προηγουμενη εβδομαδα.

Τωρα λοιπον αποδεικνύεται οτι ουδεποτε εδωσε τα χρηματα στον ιδιοκτητη του αυτοκινητου και η εξουσιοδοτηση με την οποια εγινε η μεταβιναση ηταν πλαστη.

Τωρα λοιπον εγω και ο πατερας μου θα ξαναπληρωσουμε το αυτοκινητο στον ανθρωπο (αλλα 8.000), ο οποιος ναι μεν δεν φταιει γιατι ουδεποτε πηρε τα λεφτα του, αλλα επειδη ο αλλος πεθανε και ουδεν μπορει να λαβει απο τον πεθαμενο και επειδη ως πωλητης φαινεται ο πατερας μου και εγω η νεα ιδιοκτητρια, μας "εκβιαζει" οτι αν δεν τον πληρωσουμε θα παμε και κατηγορουμενοι για το πλαστο.

Κοινως "εσας βρηκα, απο εσας θα τα παρω".

Τι να κανω, καμμια ωρα θα τρελλαθω νομιζω.

Κανονικα ηθελε να τα δωσει ολα ο πατερας μου, ο οποιος για να μη με στενοχωρησει δεν μου ειπε τιποτα και πηγε και τα κανονισε μονος του με τη δικηγορο του αλλου, ενω αν πηγαινα εγω θα πετυχαινα καλυτερο συμβιβασμο γιατι κι εμεις δεν φταιμε σε τιποτα να ξαναπληρωσουμε.

Τον λυπηθηκα ομως και τον μπαμπα μου που δεν παει καλα (οπως ολοι οι εμποροι αυτοκινητων) και του ειπα να δωσω κι εγω τα μισα.

Λες και εγω ειμαι καλυτερα, αλλα τι να γινει?

Φοβαμαι μη σκασει κι αυτος, ηταν και αρρωστος.

Στο τελος θα σκασω ομως εγω με ολα αυτα.

Εν παση περιπτωσει, ειλικρινα σας μιλαω, ας ειναι καλα ο αντρας μου και γενικα ας εχουμε ολοι την υγεια μας και σκασιλα μου για τα λεφτα.:?


yey2p2.png BN4cp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ρε Κασσιανή, τι απατεώνες που υπάρχουν!!!:(:(:( Είναι απίστευτο αυτό που σας συνέβη, σαν σενάριο ταινίας!!!Τί να κάνεις κι' εσύ, τί να κάνει και ο μπαμπάς σου...Στεναχωρήθηκα πολύ τώρα...


0b1qp2.pngPaB8p3.png

qjfzp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια!!!!!!

μολισ μιλησα με τον γιατρο!!!!!!!!!!αφου πηρε τισ ορμονολογικεσ ,τα υπολογισε με 2 τροπουσ...σαν να μην υπαρχει καθολου οστο (ενω εμασ υπαρχει αλλα οπωσ σασ ειπα αντι να ειναι το ενα οστο μεγαλυτερο απο το αλλο ειναι και τα δυο ισα) και του βγηκε 1/1890 και οταν το υπολογισε πωσ υπαρχει βγενει 1/17000.

μου ειπε αν θελω να κατεβω την τριτη του πασχα να το ξαναδουμε και μηπωσ σχηματιστηκε πληρωσ...

θα το συζητησω πρωτα με τον γιατρο μου κ θα αποφασισω..

ευτυχωσ ..μου φαινεται οτι πρεπει να παψω να ανησυχω...ε?πιστευω οτι ειναι καλα!

κασ αυτοσ ο φιλοσ του πατερα σου ειναι που μασ ειπεσ προχτεσ οτι αυτοκτονησε?το να πουλησετε το αυτοκινητο σασ πριν προλαβει να κινηθει ο αλλοσ ειναι βλακεια ωσ σκεψη ε?κοτσανα μου φαινεται ειπα...θα σασ γυρευει μετα τα λεφτα..:rolleyes::rolleyes:

η αλλη συνγκαστρουλα τησ παρεασ που ειναι?τι κανεισ σταχυ?αρχισαν τα συμπτωματα?βαλε τικερακι να σε παρακολουθουμε!!!α ποτε γεννασ με το καλο?εισαι νοεμβριου μανουλα ε?

Επεξεργάστηκαν by IRINI83

DnfMp3.pngqTarp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πω πω ρε Κασσιανή!!!:shock::shock::shock::shock: Βέβαια εγώ ως αναλυτικό μυαλό έχω τα εξής κενά....το όνομα του μεσάζοντα δεν φαίνεται πουθενά???Απόδειξη δεν υπάρχει ότι πήρε ο μεσάζοντας τα λεφτά??? Κ αν τα έχει πάρει ο ιδιοκτήτης κ θέλει να σας τα ξαναπάρει?Λέω εγώ τώρα....όπως πάντα....:rolleyes:

Ειρηνάκι μου είδες???Όλα καλά....αι στο καλό παλιογιατροί μας έχουν τρελάνει με τις νέες μεθόδους τους!:twisted:


sjCrp3.pngUhiNp2.png

 

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια;)

βουίζουν τ' αυτιά μου από την γκρίνια του πιτσιποπάκου:confused:μα τι έχει πάθει σήμερα? μέχρι και στις κούνιες τον πήγα και αυτός συνέχιζε τον χαβά του:twisted:...έγινα και ρόμπα στην πλατεία, ολόκληρη γαϊδάρα 39 ετών να κάνω κούνια με τον πίτσι αγκαλιά...:oops:

Το απόγευμα έφαγε ένα γιαουρτάκι παιδικό NOYNOY με μπισκότο, επιδόρπιο γιαουρτιού για να ακριβολογώ...δεν θέλω αλλά τουλάχιστον αυτό το έφαγε...το κανονικό γιαούρτι ούτε να το δει δεν θέλει...:mrgreen:

Ειρήνη όλα θα πάνε καλά αλλά η άποψή μου είναι αν σου ζητηθεί να κάνεις την αμνιοπαρακέντηση. Δεν θα πονέσεις απλά για λίγες μέρες θα χρειαστεί να ξαπλώσεις και να είσαι προσεκτική...ίσως χρειαστείς και βοήθεια με την Αγγελικούλα...αλλά να την κάνεις κούκλα μου. Εγώ την έκανα για λόγους ηλικιακούς...αλλά και 25 να ήμουν θα ζήταγα εγώ του γιατρού να την κάνω...

Link to comment
Share on other sites

Κασσιανή εσείς δεν μπορείτε να διεκδικήσετε τα χρήματα από τους κληρονόμους του μακαρίτη? έχετε απόδειξη για τα χρήματα που δώσατε? το πλαστό χαρτί της μεταβίβασης δεν είναι στοιχείο για να στραφείτε εναντίον των κληρονόμων?...ή δεν έχει αφήσει φράγκο λόγω πτώχευσης οπότε δεν πρόκειτε να πάρτε τίποτα...

Δεν μπορώ να ακούω για απατεωνιές μεταξύ φίλων γιατί τσαντίζομαι πολύ...κάποτε και εμείς την είχαμε πατήσει και ακόμα τρέχει ο άντρας μου στα δικαστήρια...τον άρμεξαν κανονικά ζευγάρι κολλητών μας φίλων...:evil:

Link to comment
Share on other sites

Ειρήνη όλα θα πάνε καλά αλλά η άποψή μου είναι αν σου ζητηθεί να κάνεις την αμνιοπαρακέντηση. Δεν θα πονέσεις απλά για λίγες μέρες θα χρειαστεί να ξαπλώσεις και να είσαι προσεκτική...ίσως χρειαστείς και βοήθεια με την Αγγελικούλα...αλλά να την κάνεις κούκλα μου. Εγώ την έκανα για λόγους ηλικιακούς...αλλά και 25 να ήμουν θα ζήταγα εγώ του γιατρού να την κάνω...

Συμφωνώ, εκ των υστέρων βέβαια, γιατί όταν την έκανα είχα τρομοκρατηθεί λίγο :mrgreen::mrgreen:

Κασσιανή εσείς δεν μπορείτε να διεκδικήσετε τα χρήματα από τους κληρονόμους του μακαρίτη? έχετε απόδειξη για τα χρήματα που δώσατε? το πλαστό χαρτί της μεταβίβασης δεν είναι στοιχείο για να στραφείτε εναντίον των κληρονόμων?...ή δεν έχει αφήσει φράγκο λόγω πτώχευσης οπότε δεν πρόκειτε να πάρτε τίποτα...

Δεν μπορώ να ακούω για απατεωνιές μεταξύ φίλων γιατί τσαντίζομαι πολύ...κάποτε και εμείς την είχαμε πατήσει και ακόμα τρέχει ο άντρας μου στα δικαστήρια...τον άρμεξαν κανονικά ζευγάρι κολλητών μας φίλων...:evil:

Τελικά, τα χειρότερα μεταξύ φίλων γίνονται...έχω και εγώ πικρό παράδειγμα από τον μηχανικό που μας έφτιαξε το σπίτι :evil::evil::evil:


0b1qp2.pngPaB8p3.png

qjfzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!!

Τωρα καταφερα να μπω απο ολη την ημερα!! χρονια πολλα στην πολα για το βαγγελακη της αν και καθυστερημενα αλλα επειδη δεν σας ξερω ολες ακομα αργω δω τις πληροφοριες..

Και μενα σημερα ηταν πολυ αμησυχα τα κοριτσια μια γκρινια αλλο πραγμα μου γανωσαν τον εγκεφαλο..που θα παει δεν θα βγουν αυτα τα ευλογημενα τα δοντια...:rolleyes:

κασσιανη λυπαμαι για τα μπερδεματα αλλα οπως ειπανε και τα αλλα κοριτσια αν δεν εχεις καποιο αποδεικτικο χαρτι στα χερια σου δυστυχως θα αναγκαστεις να ξαναπληρωσεις..Τινα πεις αυτα ειναι τα τυχερα που λενε..Γεροι να ειστε οπως ειπες και αστο να περασει..


CYMFp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...