Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Όλα μια λακούβα σε αυτή την χώρα. Το καλό είναι ότι οδηγώ εγώ πάμε μαζί (και εγώ δάσκαλος μας έφαγε η εκπαίδευση . Μα συγνώμη η μόνιμη δασκάλα έχει αναρ άδεια για όλα η αναπληρώτρια έχει μήτρα από τα lidl 😅😅 ήθελα να ξέρω τους νόμους τουσ διαβάζουν;  Καλά τα ηρεμιστικά τα βλέπω σιγά σιγά αχααχαχαχα η γιατρός είπε όλα μια χαρά με το μωρό μια μικρή αποκόλληση βλέπω όχι λακούβες και τραντάγματα 

      Ναι είναι μεγάλη αδικία οι αναρρωτικες αναπληρωτων σε σύγκριση με μονίμων. Είχαν πει θα τα εξισωναν αλλά ακόμα τίποτα.... αν οδηγείς εσύ νομίζω μια χαρά....θα πηγαίνεις αργά θα αποφεύγεις λακουβες και στο σχολειο δε θα κάνει τίποτα να κάθεται σαν πατριάρχης 😁. Προσοχή στις ιώσεις και τον πυρετό στο σχολειο...καλό είναι να μην ανεβάσουμε πυρετό στο 1ο τριμηνο ειδικά. Να φοράτε μάσκα. Στο δημοτικό κολλάς εύκολα. 

Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2009


m4ril0u

Recommended Posts

Στάχι γιατί σου έκανα παράπονα??? Πάντως βραχνή δεν τη λες τη φωνή μου.... :tongue::tongue::tongue::tongue:

ότι δεν μπορείς άλλο με αυτό....αλλά δεν ξέρω ποιο..

αχ κοριτσια τι θα κανω?????

μιλουσα με την νυφη μου και μου ειπε οτι δευτερη μερα του Πασχα θα κανουν την βαπτιση του μικρου τους

ετσι ξαφνικα τους την βαρεσε....ηταν για μετα τις 17 Απριλιου...

εγω τι θα βαλω η μανα????? μια ντουλαπα γεματη ρουχα και τιποτα δεν μου κανει....

αν δεν φαω τιποτα μεχρι τοτε λετε να μπω σε κανα φορεμα?:oops::oops:

πωπω με αγχωσανε τωρα

πρεπει να βγω να ψωνισω και του μικρου...ευτυχως ο μπαμπας μας εχει το κοπστουμι του γαμου χα! χα!

τι καλα να ημουν αντρας να ξεμπεδευα με ενα κοστουμι και λιγο ζελε στο μαλλι!!!!!

έλα ντε!!!!μια χαρά..λοιπόν μαύρο δεν θα έβαζα όπως είπε το Χριστινάκι αλλά κάτι πιο φωτεινό..τπτ τπτ δεν σε κάνει;μάλλον θα πάρεις κάτι τότε

καλημερούδια κορίτσια...

Χριστινάκι όχι δεν παίρνεις τπτ...χτες 311 πήγε..αυξήθηκε αρκετά οπότε είμαστε σε καλό δρόμο

Λιζα πάντα τα χάπια μαζί!!!!!!!!!όλα καλά τελικά

Τara και η δικιά μου έτσι είναι..με τραβάει τα ρούχα και με πιάνει αγκαλιά..λιώνω μιλάμε

χαλαρώστε με τα κιλά βρε..

mantinop έβαλες πολύ ρύζι μάλλον

κορίτσια περιμένουμε νέα από τους γιατρούς με τα παιδάκια,εύχομαι τα καλύτερα


nAcmp3.png

uZRep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 23,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • katerina26

    3392

  • anna_ath

    2130

  • fatsaki

    1775

  • Smouts

    1513

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημερα κοριτσια, κι ευχαριστω πολυ για τις ευχες σας. Να ειστε κι εσεις ολες καλα και να χαιρεστε τις οικογενειες σας.

Να ρωτησω κι εγω κατι. Σημερα λεω να ξεκινησω να της δωσω αυγουλακι. Πώς να της το δωσω? Ετσι σκετο? Μεσα στη φρουτοκρεμα? Για πειτε καμια ιδεα στην ανιδεη μανουλα.

Επισης τον τελευταιο καιρο το βραδυ μου εχει ελλατωσει παρα πολυ την ποσοτητα γαλακτος που πινει. φανταστειτε οτι επινε γυρω στα 210, και τωρα της φτιαχνω 120 και παλι πεταω γαλα. Χτες δε, δεν ηπιε ουτε 10ml, κι επεσε νηστικη. Το πρωι ειναι καλυτερα τα πραγματα βεβαια γιατι ειναι πολλες ωρες νηστικη. Αλλα σημερα και παλι ηπιε αρκετα λιγοτερο απο το 210 που της ετοιμαζω. Τι μπορει να ειναι αυτο? Οι ωρες που τηρουμε ειναι ιδιες απο τον 2ο μηνα, οποτε δεν φανταζομαι οτι μπορει να φταιει κατι τετοιο.

Για πειτε καμια γνωμη


4Rnfp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσούδια!!!

Αχ τι καλά αύριο αργία!!! Ελπίζω να έχει καλό καιρό να πάμε πουθενά γιατί σήμερα συυυυννεφιέεεεες συυυυυννεφιεεεεες όταν δεν σε βλέπω έχω ακεφιές!:tongue::tongue::tongue::tongue:

Στάχι μου όλα καλά πάνε αφού αυξάνεται η χοριακή μεγαλώνει το σποράκι!!!! Τώρα όσο για τα παράπονά μου...εεε είμαι παραπονιάρα για κάτι έπρεπε να σου παραπονεθώ! :mrgreen:

Ξανθή τι να πω???? Εγώ δεν δικαιούμαι να μιλήσω γιατί ως παιδί είχα σκαρφαλώσει στο νηπτίρα κ είχα πάρει το ξυραφάκι κ κατακοψα τα χείλια μου...επίσης άδειαζα όλες τις κρέμες της μαμάς μου στη τουαλέτα....:twisted:


sjCrp3.pngUhiNp2.png

 

Link to comment
Share on other sites

Κι εμείς ο απόγευμα στις 7 τρώμε αλλά κοιμάται 11.30-12.30....Γιατί δεν δοκιμάζεις να της την δώσεις κατά τις 6??Αν και δεν νομίζω ότι είναι αργά και στις 7....sinlac τρώτε???Της αρέσει??Η δικιά μου δεν την έτρωγε αλλά θα ξαναδοκιμάσω τώρα που ξεκίνησε να τρώει....

ναι,την σινλακ τρωει κ της αρεσει πολυ! εμενα δεν μου αρεσει που εχει ζαχαρη:mad:.οταν μ'αφησει ο γιατρος θα αρχισω να της δινω βρωμη κ μαυρο σιταρι.

καλημερα!!!!!!!!! παω να κανω δουλειες!σημερα εχω ορεξη!

ταρα σου εχει αδυναμια η κορουλα σου!τι γλυκο!!!!!!!! :P καταλαβαινω ομως οτι δεν ειναι πολυ ευκολο!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια, κι ευχαριστω πολυ για τις ευχες σας. Να ειστε κι εσεις ολες καλα και να χαιρεστε τις οικογενειες σας.

Να ρωτησω κι εγω κατι. Σημερα λεω να ξεκινησω να της δωσω αυγουλακι. Πώς να της το δωσω? Ετσι σκετο? Μεσα στη φρουτοκρεμα? Για πειτε καμια ιδεα στην ανιδεη μανουλα.

Επισης τον τελευταιο καιρο το βραδυ μου εχει ελλατωσει παρα πολυ την ποσοτητα γαλακτος που πινει. φανταστειτε οτι επινε γυρω στα 210, και τωρα της φτιαχνω 120 και παλι πεταω γαλα. Χτες δε, δεν ηπιε ουτε 10ml, κι επεσε νηστικη. Το πρωι ειναι καλυτερα τα πραγματα βεβαια γιατι ειναι πολλες ωρες νηστικη. Αλλα σημερα και παλι ηπιε αρκετα λιγοτερο απο το 210 που της ετοιμαζω. Τι μπορει να ειναι αυτο? Οι ωρες που τηρουμε ειναι ιδιες απο τον 2ο μηνα, οποτε δεν φανταζομαι οτι μπορει να φταιει κατι τετοιο.

Για πειτε καμια γνωμη

Κοιταξε για το αυγο το δινω περιπου 1 ωρα πριν το φρουτο αλλα εμεις τρωμε μονο κροκο για αυτο το μηνα τον αλλο μου ειπε θα φαμε και το ασπραδι. Εννοειτε μελατο δλδ. περιπου απο την στιγμη του βρασμου 1-2 λεπτα. Εεπειτα χωριζω τον κροκο απο το ασπραδι και ταιζω. την 1η μερα 1-2 κουταλιες την αλλη 2-3 και ουτο καθεξης. Α! εμεις τρωμε μερα παρα μερα αυγο


CYMFp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα!!!!!

κοριτσια στο facebook εβαλα φωτο το φορεμα που μου κανει....

θα το δειτε να μου πειτε την γνωμη σας?

αν σας αρεσει? αν ειναι υπερβολικο για βαπτιση?

τι να αγορασω για να βαλω απο πανω?

θα το δειτε?


as1cEZlx03-1110MjQyZHwwMDA2NDk1ZHxvIG5pa29sYXMgbW91ISEhISE.gif

το αγορακι μου!!!!! ο ερωτας μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοιταξε για το αυγο το δινω περιπου 1 ωρα πριν το φρουτο αλλα εμεις τρωμε μονο κροκο για αυτο το μηνα τον αλλο μου ειπε θα φαμε και το ασπραδι. Εννοειτε μελατο δλδ. περιπου απο την στιγμη του βρασμου 1-2 λεπτα. Εεπειτα χωριζω τον κροκο απο το ασπραδι και ταιζω. την 1η μερα 1-2 κουταλιες την αλλη 2-3 και ουτο καθεξης. Α! εμεις τρωμε μερα παρα μερα αυγο

κι εμεις με τον κροκο θα ξεκινησουμε, αλλα εμενα μου ειπε να ειναι κατασφιχτο, δηλαδη 6-7 λεπτα βρασμου. και τωρα που θα ειναι αρχη, τρεις φορες την εβδομαδα αυτο, ετσι σταδιακα οπως κι εσεις.


4Rnfp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια;)

Ο πιτσιποπάκος κόλλησε από τον μπαμπά του γρίπη και όλο το βράδυ έβηχε:cry:

Smouts, μήπως της κόπηκε η όρεξη από τα δοντάκια?συνήθως όταν βγάζουν δόντια ψιλοκόβουν το φαγητό. Χρόνια πολλά και από μένα...πρέπει να γίνουμε φίλες στο φατσοβιβλίο γιατί δεν το είχα π΄΄αρει χαμπάρι...:tongue:

Στάχυ, μια χαρά η χοριακή, άντε με το καλό να γεμίσουμε νέα μωράκια:)

Σίγουρα το ρύζι έπεσε πολύ...στα φαγητά του πιτσιποπάκου παθαίνω όλες τις αναποδιές...:oops:

Το αβγό πρέπει να βράσει και να σφίξει για το μικρόβιο της σαλμονέλας, αν θέλετε μπορείτε να το ανακατέψετε με λίγο γιαούρτι ή λίγη φρουτόκρεμα για να γίνει πιο ρευστό και να το φάνε τα μπεμπέ.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα girls!!!

Όσον αφορά στη δίαιτα, ξεκίνησα χθες την Ατκινς - ξέρω, ξέρω θα φωνάζετε - όμως δεν γίνεται διαφορετικά!!! Πρέπει να πάρει μπροστά η μηχανή!!! Επίσης, νομίζω ότι η περίοδος με εγκαταλείπει σιγά-σιγά, οπότε πρέπει να χάσω σύντομα ό,τι έχω να χάσω!!!:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Η νεα ατκινς ειναι αρκετα βελτιωμενη και οχι τοσο επικινδυνη οσο θεωρειτο η παλια.

Ευχαριστω Μαριλου μου, εχει και το μωρο γενεθλια σημερα. Γινεται 8 μηνων:)

Πολυχρονες και οι δυο λοιπον!

Καλημερα κοριτσια, κι ευχαριστω πολυ για τις ευχες σας. Να ειστε κι εσεις ολες καλα και να χαιρεστε τις οικογενειες σας.

Να ρωτησω κι εγω κατι. Σημερα λεω να ξεκινησω να της δωσω αυγουλακι. Πώς να της το δωσω? Ετσι σκετο? Μεσα στη φρουτοκρεμα? Για πειτε καμια ιδεα στην ανιδεη μανουλα.

Επισης τον τελευταιο καιρο το βραδυ μου εχει ελλατωσει παρα πολυ την ποσοτητα γαλακτος που πινει. φανταστειτε οτι επινε γυρω στα 210, και τωρα της φτιαχνω 120 και παλι πεταω γαλα. Χτες δε, δεν ηπιε ουτε 10ml, κι επεσε νηστικη. Το πρωι ειναι καλυτερα τα πραγματα βεβαια γιατι ειναι πολλες ωρες νηστικη. Αλλα σημερα και παλι ηπιε αρκετα λιγοτερο απο το 210 που της ετοιμαζω. Τι μπορει να ειναι αυτο? Οι ωρες που τηρουμε ειναι ιδιες απο τον 2ο μηνα, οποτε δεν φανταζομαι οτι μπορει να φταιει κατι τετοιο.

Για πειτε καμια γνωμη

Τα μωρα δεν τρωνε συνεχεια τις ιδιες ποσοτητες. Αλλοτε τις αυξανουν και αλλοτε τις μειωνουν.

Το αβγο να το δωσεις οπωσδηποτε σκετο και πολυ καλα βρασμενο.

Εχει περισσοτερα θρεπτικα συστατικα μελατο, αλλα υπαρχει κινδυνος σαλμονελας.


yey2p2.png BN4cp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


λοιπον, το τεστ του αυγου περαστηκε με επιτυχια. η μικρη το εφαγε και απο οτι φανηκε της αρεσε κιολας. Σκετο της το εδωσα. Σε τρεις μερες παλι, γιατι πριν εκανα λαθος και εγραψα τρεις φορες την εβδομαδα ενω εννοουσα καθε τρεις μερες τωρα στην αρχη.

Μαντινοπ σε κανω add. Φιλακια


4Rnfp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εμενα το φορεμα στο φατσοβιβλιο μου αρεσει γιατι η εν λογω κυρια ειναι μελαχροινη και δε θεωρω οτι πρεπει υποχρεωτικα επειδη ειναι ανοιξη να φοραμε ολες ανοιχτοχρωμα.

Ειδικα αν καποια εχει παραπανισια κιλα, μαλλον αντενδεικνυνται τα λουλουδατα και εμπριμε ανοιχτοχρωμα.


yey2p2.png BN4cp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γειαααα

Ρε κορίτσια αφήστε τα κιλάκια σας, μια χαρά είμαστε, μην τρελαθούμε κιόλας? τα πάχη μας τα κάλη μας!Έχω διαπιστώσει ότι το φαί είναι μια από τις μεγαλύτερες απολαύσεις μας αν όχι η μεγαλύτερη.

Αύριο είναι η μεγάλη μέρα της μετακόμισης!!!:| ωχχχ τι με περιμένει!Ήδη τα έχω παίξει, μαζεύω μαζεύω και αμάζευτα είναι! Το κακό είναι ότι δουλεύω κιόλας και δεν προλαβαίνω τίποτα να κάνω.Έχω τρελαθεί :mad:Α δεν σας είπα και το άλλο...μέσα σε όλη αυτή την αναμπουμπούλα πέθανε και ένας θείος του άντρα μου και έτρεχε εχθές στην Πάτρα για την κηδεία. Όλα μαζί ρε γαμώτο. Για να μην πω τι δουλειά έχω εδώ και κάθομαι και χαζεύω τώρα, αλλά τα έχω δει όλα...κάπου πρέπει να τα πω.

Ευτυχώς που έτυχε αργία αύριο. Και υποτίθεται ότι Μ.Τρίτη φεύγω για το χωριό.:rolleyes:Άντε να ετοιμάσω και βαλίτσες...:rolleyes::confused:

Ευχαριστώ που με ακούσατε, μπαίνω πάλι στο καβούκι μου!:cry: Φιλιά...


n8m8p2.png

X9drp2.png

Link to comment
Share on other sites

Χτες το πρωι τελικα μετα το φρουτο τις πηρα και πηγαμε carrefour. Ηταν μες την τρελη χαρα. Ευτυχως ειχα μαγειρεψει γιατι στις 2:30 ηρθαμε πισω.
Πως τα καταφέρνεις δυο μωρά ταυτόχρονα! Χαρά στο κουράγιο σου :D

Κι εγώ όταν έμεινα παρακαλούσα για δίδυμα (να ξεμπερδεύω με εγκυμοσύνες χαχαχα) αλλά δεν έκατσε

Χριστινάκι όχι δεν παίρνεις τπτ...χτες 311 πήγε..αυξήθηκε αρκετά οπότε είμαστε σε καλό δρόμο

Δηλαδή είμαστε επισήμως έγκυες τώρα; :D
Επισης τον τελευταιο καιρο το βραδυ μου εχει ελλατωσει παρα πολυ την ποσοτητα γαλακτος που πινει. φανταστειτε οτι επινε γυρω στα 210, και τωρα της φτιαχνω 120 και παλι πεταω γαλα. Χτες δε, δεν ηπιε ουτε 10ml, κι επεσε νηστικη. Το πρωι ειναι καλυτερα τα πραγματα βεβαια γιατι ειναι πολλες ωρες νηστικη. Αλλα σημερα και παλι ηπιε αρκετα λιγοτερο απο το 210 που της ετοιμαζω. Τι μπορει να ειναι αυτο? Οι ωρες που τηρουμε ειναι ιδιες απο τον 2ο μηνα, οποτε δεν φανταζομαι οτι μπορει να φταιει κατι τετοιο.

Για πειτε καμια γνωμη

Μια από τα ίδια. Κατά καιρούς δεν τρώει πολύ. Χτες έφαγε απόγευμα 5-6 κουταλίτσες φαρίν λακτέ και κατά τις 10 80ml γάλα. Ε του έδωσα στις 2 όπως ήταν κοιμισμένος 240ml, τα γουρούνιασε και το πρωί ήπιε κι άλλα 140. Άμα θες παιδί μου φάε, δεν θες μην τρως, δεν πιέζω!
κι εμεις με τον κροκο θα ξεκινησουμε, αλλα εμενα μου ειπε να ειναι κατασφιχτο, δηλαδη 6-7 λεπτα βρασμου. και τωρα που θα ειναι αρχη, τρεις φορες την εβδομαδα αυτο, ετσι σταδιακα οπως κι εσεις.
Επιτέλους θα συμφωνήσουν ποτέ οι γιατροί; Αυγό μου είπε μέρα παραμέρα μελάτο. Στην αρχή κρόκο και μετά λίγο καιρό όλο το αυγό
Μαντινοπ σε κανω add. Φιλακια
Νομίζω ότι ούτε εμένα έχεις, ρίξε μια "αντιά" κι από δω
Λοιπον εμενα το φορεμα στο φατσοβιβλιο μου αρεσει γιατι η εν λογω κυρια ειναι μελαχροινη και δε θεωρω οτι πρεπει υποχρεωτικα επειδη ειναι ανοιξη να φοραμε ολες ανοιχτοχρωμα.

Ειδικα αν καποια εχει παραπανισια κιλα, μαλλον αντενδεικνυνται τα λουλουδατα και εμπριμε ανοιχτοχρωμα.

Συμφωνώ με Κας
Γειαααα

Ρε κορίτσια αφήστε τα κιλάκια σας, μια χαρά είμαστε, μην τρελαθούμε κιόλας? τα πάχη μας τα κάλη μας!Έχω διαπιστώσει ότι το φαί είναι μια από τις μεγαλύτερες απολαύσεις μας αν όχι η μεγαλύτερη.

Εσύ τι μιλάς τώρα για πάχη-κάλλη χρυσό μου, θες να φας ξυλάκι; :twisted:

Καλά κουράγια με τη μετακόμιση! Μόλις είπες για Μ.Τρίτη συνειδητοποίησα ότι είναι η επόμενη εβδομάδα!!!


WN6Op3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...