Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Όλα μια λακούβα σε αυτή την χώρα. Το καλό είναι ότι οδηγώ εγώ πάμε μαζί (και εγώ δάσκαλος μας έφαγε η εκπαίδευση . Μα συγνώμη η μόνιμη δασκάλα έχει αναρ άδεια για όλα η αναπληρώτρια έχει μήτρα από τα lidl 😅😅 ήθελα να ξέρω τους νόμους τουσ διαβάζουν;  Καλά τα ηρεμιστικά τα βλέπω σιγά σιγά αχααχαχαχα η γιατρός είπε όλα μια χαρά με το μωρό μια μικρή αποκόλληση βλέπω όχι λακούβες και τραντάγματα 

      Ναι είναι μεγάλη αδικία οι αναρρωτικες αναπληρωτων σε σύγκριση με μονίμων. Είχαν πει θα τα εξισωναν αλλά ακόμα τίποτα.... αν οδηγείς εσύ νομίζω μια χαρά....θα πηγαίνεις αργά θα αποφεύγεις λακουβες και στο σχολειο δε θα κάνει τίποτα να κάθεται σαν πατριάρχης 😁. Προσοχή στις ιώσεις και τον πυρετό στο σχολειο...καλό είναι να μην ανεβάσουμε πυρετό στο 1ο τριμηνο ειδικά. Να φοράτε μάσκα. Στο δημοτικό κολλάς εύκολα. 

Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2009


m4ril0u

Recommended Posts

2182418vw0ho80itx.gif

Καλημέρα, πολύ αφρικάνικη σκόνη πάλι, έχω κατεβάσει εντελώς τις τέντες και είμαστε μέσα στη σκοτεινιά.

Απ' ότι ακούω και όπως σας είδα το Σάββατο έχω να πω ότι έχει σημειωθεί αξιοσημείωτη πρόοδος στην παρέα ως προς το βάρος που συνολικά αφέθηκε πίσω στο πρόσφατο παρελθόν της εγκυμοσύνης... Μπράβο, μπράβο!

Το τιγράκι το έχω στο πάρκο (ένα μεγάλο με ξύλινα καγκελάκια) να ακούει τραγούδια και να παίζει καθώς εξελίσσεται σε πρώτης τάξεως ζουζούνι με επικίνδυνες προτιμήσεις σε καλώδια, και αιχμηρές γωνίες, για να δούμε πόση ώρα θα ανεχθεί το κλείσιμο στο κλουβί. Αλλιώς πρέπει να είμαι συνέχεια δίπλα του και να τον παρακολουθώ (έχει γεμίσει το μέτωπο με καρούμπαλα και μελανιές).

Η Σοφία σήμερα έχει σχολική γιορτή θα είναι η Ρούμελη στο σκέτς, είναι σαν να ξαναπηγαίνω κι εγώ σχολείο μαζί της... Αφού δε γίνεται αλλιώς (να ζούμε ελεύθερα και ξένοιαστα) ξαναζούμε τη ζωή μέσα από τα μάτια των παιδιών, ωραίο είναι κι αυτό.


994464lddvg62m3r.gifttb249f.aspx727545ds9fqyqice.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 23,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • katerina26

    3392

  • anna_ath

    2130

  • fatsaki

    1775

  • Smouts

    1513

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα κορίτσια:)

Σας γράφω με τον πιτσιποπάκο αγκαλιά...ο άτιμος δεν μένει στιγμή μόνος...χτες το βράδυ έκλαιγε, ήθελε να κοιμηθεί μαζί μας...σήκωνε τις πάντες και με κοίταζε όλο παράπονο...τι θα κάνω με αυτόν τον...χαϊδοκώλη...?

Κι εμένα σκαρφαλώνει πάνω από τις πάντες ή τρυπώνει μέσα από αυτές, σηκώνεται και με κοιτάζει χαμογελώντας μου με παράκληση να τον πάρω. Τα πρωινά μάλιστα ξυπνάει χωρίς παντελόνι από το ποδόσφαιρο που παίζει με την κουβέρτα στον ύπνο του!


994464lddvg62m3r.gifttb249f.aspx727545ds9fqyqice.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Ναι μόνη της τα φτιάχνει και τις υπόλοιπες εποχές φτιάχνει κεριά και το καλοκαίρι σανδάλια με χάντρες κλπ. πολύ ωραία. Επειδή λοιπόν εγώ δε σκαμπάζω να φτιάξω τίποτα να τη βοηθήσω, της υποσχέθηκα ότι θα αναλάβω το ηλεκτρονικό marketing της επιχείρησης μπας και ανέβουν λίγο οι πωλήσεις και η γοργονίτσα είναι η executive assistant μου :):):):):):):):):)

m4ril0u τώρα που είδα το κατάστημά σας θυμήθηκα ότι πέρυσι είχα αγοράσει χριστουγεννιάτικα στολίδια από αυτό, μάλιστα είχα πάρει μια πανέμορφη χειροποίητη γοργονίτσα, σύμπτωση άραγε?!!! :P:p:p


994464lddvg62m3r.gifttb249f.aspx727545ds9fqyqice.gif

Link to comment
Share on other sites

m4ril0u τώρα που είδα το κατάστημά σας θυμήθηκα ότι πέρυσι είχα αγοράσει χριστουγεννιάτικα στολίδια από αυτό, μάλιστα είχα πάρει μια πανέμορφη χειροποίητη γοργονίτσα, σύμπτωση άραγε?!!! :P:p:p

Αλοίμονο!!!! Χαίρομαι πολύ. Εσύ λοιπόν δικαιούσαι διπλή έκπτωση με τον κωδικό γοργονίτσα ως παλιά πελάτισσα:tongue::tongue::tongue::tongue:


dWXVp3.png

YqUap3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια.

Εμεις μπουσουλησαμε και δεν σταματαμε με τιποτα. Επισης πιανομαστε απο τα επιπλα και σηκωνομαστε ορθιοι με κινδυνο να πεσουμε και να σπασουμε την κεφαλα μας. :mrgreen: Απο δω και περα πρεπει να εισαι συνεχεια απο πισω τους...:confused:


ziZip2.png BhAqp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αχ κοριτσια τι θα κανω?????

μιλουσα με την νυφη μου και μου ειπε οτι δευτερη μερα του Πασχα θα κανουν την βαπτιση του μικρου τους

ετσι ξαφνικα τους την βαρεσε....ηταν για μετα τις 17 Απριλιου...

εγω τι θα βαλω η μανα????? μια ντουλαπα γεματη ρουχα και τιποτα δεν μου κανει....

αν δεν φαω τιποτα μεχρι τοτε λετε να μπω σε κανα φορεμα?:oops::oops:

πωπω με αγχωσανε τωρα

πρεπει να βγω να ψωνισω και του μικρου...ευτυχως ο μπαμπας μας εχει το κοπστουμι του γαμου χα! χα!

τι καλα να ημουν αντρας να ξεμπεδευα με ενα κοστουμι και λιγο ζελε στο μαλλι!!!!!


as1cEZlx03-1110MjQyZHwwMDA2NDk1ZHxvIG5pa29sYXMgbW91ISEhISE.gif

το αγορακι μου!!!!! ο ερωτας μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια....Συννέφιασε πάλι ο καιρός....πότε θα καλοκαιριάσει επιτέλους??????Τουλάχιστον δεν κάνει κρύο...κάτι είναι κι αυτό....

Έχω μια απορία...τώρα πια ξεκίνησε η μικρή και τρώει...αλλά τρώει λίγο...στην φρουτόκρεμα της βάζω 1 μπανάνα,1/2 μήλο και ενίοτε 1/2 αχλάδι...τρώει 10-15 κουταλιές και μένει πολύ φρουτόκρεμα που την τρώω φυσικά εγώ...της φτιάχνω μεγάλη ποσότητα ή απλά τρώει λίγο????Δεν μπορώ να καταλάβω...από το μεσημεριανό τσιμπάει λίγο,χτες π.χ. μακαρόνια με ντοματούλα έφαγε συνολικά 2-3 κουταλάκια (κάποια στιγμή θα φάει παραπάνω) και την απογευματινή κρέμα της φτιάχνω 50-75 ml....Είναι ολιγόφαγο παιδάκι ή απλά εγώ της φτιάχνω πολύ???


MRIip3.png

xnmwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι επιτέλους!!!!!!

Βασικά βρήκα τον τρόπο μου....την θηλάζω,μετά από 1 ώρα της δίνω φαγάκι και την ξαναθηλάζω μετά από 1 ώρα....εκτός κι αν θέλει να κοιμηθεί οπότε αναγκαστικά την βάζω στο στήθος.....

Απλά δεν ξέρω αν η ποσότητα των φρούτων που της φτιάχνω είναι πολλή ή απλά τρώει λίγο....Τέλος πάντων....αφού τρώει τί το ψάχνω,σωστά??!!....


MRIip3.png

xnmwp3.png

Link to comment
Share on other sites

γεια!!! εμεις πριν λιγο γυρισαμε απ'τη βολτα μας κ φτιαχνω φαγητο για το μαρινακι.

μπιζελακι μια χαρα ειναι η ποσοτητα,νομιζω.κ εμεις τρωμε πολυ καλυτερα τωρα.ολη τη σουπα αλλα οχι παντα την φρουτοκρεμα.εγω πριν την θηλαζα συχνα κ προφανως δεν πεινουσε οποτε ετρωγε πολυ λιγο.τωρα την θηλαζω στις 8 και δινω φρουτοκρεμα στις 11(θα το κανω 11.30-12 να δω αν φαει καλυτερα) και σουπα κατα τις 3.και τρωει μια χαρα!

μια ερωτηση εχω κ εγω...την κρεμα την τρωει κατα τις 7.ειναι πολυ αργα λετε? κοιμαται 8.30-9.πριν τον υπνο την θηλαζω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κι εμείς ο απόγευμα στις 7 τρώμε αλλά κοιμάται 11.30-12.30....Γιατί δεν δοκιμάζεις να της την δώσεις κατά τις 6??Αν και δεν νομίζω ότι είναι αργά και στις 7....sinlac τρώτε???Της αρέσει??Η δικιά μου δεν την έτρωγε αλλά θα ξαναδοκιμάσω τώρα που ξεκίνησε να τρώει....


MRIip3.png

xnmwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια, εχω καιρο να σας γραψω, μπαινω σας διαβαζω, αλλα δεν προλαβαινω και να γραψω, γιατι καθε φορα διαβαζω και κανα τρισελιδο νεα σας. Αθεοφοβες....

Φιλακια σε ολες σας και να προσεχετε τα μωρακια σας


4Rnfp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια, εχω καιρο να σας γραψω, μπαινω σας διαβαζω, αλλα δεν προλαβαινω και να γραψω, γιατι καθε φορα διαβαζω και κανα τρισελιδο νεα σας. Αθεοφοβες....

Φιλακια σε ολες σας και να προσεχετε τα μωρακια σας

Χρόνια Πολλά!!!!! :):):):):)


dWXVp3.png

YqUap3.png

Link to comment
Share on other sites

Όταν βρε Χριστίνα λες ντομάτα υποθέτω ότι ενοείς φρέσκια και όχι πουμαρό? ή βάζεις και λίγο από αυτό? όπως κάνουμε και στα δικά μας φαγητά? TARA και εσύ στις φακές τι βάζεις? μου έρεσε η ιδέα σου με το κοτόπουλο και το ρύζι....αυτό θα μαγειρέψω αύριο:D
Φρέσκια τομάτα!
Είμαστε πιο ήρεμοι τα βράδια, το βραδινό γάλα το καταργήσαμε εδώ και αρκετό καιρό..! Γκρινιάζουμε λίγο με τα δοντάκια μας, αλλά έχουμε πολύ πλάκα...!!!! Έχει μάθει να χαϊδεύει "καλό-καλό", κάνει κούπε-πε με τα χεράκια του, έχει μανία με τα σεντόνια, τα μισά είναι σκισμένα.....!!:rolleyes::rolleyes:

Μόνο που δεν κάθεται ακόμη χωρίς στήριξη....!! :confused::confused:

Ούτε εμένα καθόταν μέχρι πριν 2 εβδομάδες. Και τώρα αν πέσει δε μπορεί να σηκωθεί ξανά μόνος του, προς το παρόν δηλαδή.
Καλημερα σε ολες σας!!!

Σας θαυμαζω που βρισκετε χρονο να τα λετε εγω οπως θα διαπιστωσατε μονο λιγο τετοια ωρα μπαινω και ισως αργα το βραδυ μετα τις 10:30..

δεν θελω να ακουω για κιλα ειναι μια πονεμενη ιστορια χρονων..για να εξηγησω..ημουν μια κανονικη ζουμερη γυναικα με 1,70 υψος και καπου στα 70 κιλα. Οταν ομως ξεκινησα την εξωσωματικη πρηστηκα και παχυνα τρελλα. Απο τα νευρα θες ετρωγα απο την σκασιλα μου εφτασα 109 κιλα και ετσι εμεινα εγκυος. Τωρα ειχα χασει 17 κιλα μετα την γεννα αλλα με τηνκλεισουρα εφτασα παλι τα 100. Οποτε πρεπει να το παρω καποια στιγμη αποφαση να κανω διαιτα και να επιστρεψω εστω στα 80 κιλα.

ελπιζω να μην σας κουρασα πρωι πρωι μετην προσωπικη μου πικρα...:rolleyes::rolleyes:

evni χρυσό μου δεν είσαι μόνη σου, μην στεναχωριέσαι.
πήρα ξανά τον γιατρό και με είπε να ξανακάνω σήμερα..πρέπει να είναι 80-100 τώρα για να ξέρουμε ότι κυλάει ομαλά..μόνο έτσι θα το παρακολουθούμε..για υπέρηχο είπε πρέπει 3000 να είναι αλλιώς δεν θα δούμε τπτ..οκ...
Όταν είχα μείνει έγκυος τις πρώτες μέρες έκανα δυο φορές χοριακή. Μετά την πρώτη φορά είπε να το ξαναδούμε γιατί αν είναι χαμηλή πάλι ίσως χρειαστώ ενίσχυση. Τελικά διπλασιάστηκε στην εβδομάδα οπότε δεν χρειάστηκε κάτι. Αλλά η απορία μου έμεινε, παίρνουμε φάρμακα για να βοηθηθεί η ορμόνη;
Απ' ότι ακούω και όπως σας είδα το Σάββατο έχω να πω ότι έχει σημειωθεί αξιοσημείωτη πρόοδος στην παρέα ως προς το βάρος που συνολικά αφέθηκε πίσω στο πρόσφατο παρελθόν της εγκυμοσύνης... Μπράβο, μπράβο!
Ευχαριστώ, ευχαριστώ! Ότι περίσσευε από τα κορίτσια το πήρα εγώ, μην πάει χαμένο :cool:
εγω τι θα βαλω η μανα????? μια ντουλαπα γεματη ρουχα και τιποτα δεν μου κανει....

Το κλασσικό μαύρο φόρεμα με αξεσουάρ!

Έχω μια απορία...τώρα πια ξεκίνησε η μικρή και τρώει...αλλά τρώει λίγο...στην φρουτόκρεμα της βάζω 1 μπανάνα,1/2 μήλο και ενίοτε 1/2 αχλάδι...τρώει 10-15 κουταλιές και μένει πολύ φρουτόκρεμα που την τρώω φυσικά εγώ...της φτιάχνω μεγάλη ποσότητα ή απλά τρώει λίγο????Δεν μπορώ να καταλάβω...από το μεσημεριανό τσιμπάει λίγο,χτες π.χ. μακαρόνια με ντοματούλα έφαγε συνολικά 2-3 κουταλάκια (κάποια στιγμή θα φάει παραπάνω) και την απογευματινή κρέμα της φτιάχνω 50-75 ml....Είναι ολιγόφαγο παιδάκι ή απλά εγώ της φτιάχνω πολύ???
Στην φρουτόκρεμα κάπου εκεί είμαστε κι εμείς, απλώς την τρώει σχεδόν όλη εμένα. Αλλά δεν θηλάζει, ούτε δίνω συμπληρωματικά γάλα. Πιστεύω πως θα συνηθίσει τις γεύσεις σιγά σιγά και θα τρώει όλο και περισσότερο.

Τον δικό μου τον είδε χτες ο γιατρός. Σ'ενάμιση μήνα πήρε 550γρ, δηλ.έφτασε τα 7550 τώρα και ύψος 74εκ. Μου είπε ότι θέλει λίγο βάρος παραπάνω να πάρει. Επίσης, μπαίνουμε στο αυγό. Επίσης όχι ακόμα ψωμιά και μπισκότα που δεν έχει δόντια, φοβάται τον πνιγμό. Α και για όσπρια όχι ακόμα, μετά τον χρόνο θα μου πει..


WN6Op3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα !!!!!!Μολις γυρισα κατενθουσιασμενη απο τη raxevsky οπου ειχα παει να δω για φορεμα οπως ειχα πει!Οχι μονο βρηκα νουμερο σε οτι δοκιμασα αλλα εχει πολυ ωραια ρουχα και σε καλες τιμες.Φωτο δεν εβγαλα αλλα θα βγαλω οταν παω και με τη φιλη μου!αναλαφρα εμπριμε φορεματα ανοιξιατικα χρωματα ωραι υφασματα...συνιστω σε ολες να πατε ανεπιφυλακτα.Βρηκα και κατι τοπ και τουνικ να τα συνδυασω με παντελονια που ηδη εχω!Αυτα....

Καλημερα κοριτσια, εχω καιρο να σας γραψω, μπαινω σας διαβαζω, αλλα δεν προλαβαινω και να γραψω, γιατι καθε φορα διαβαζω και κανα τρισελιδο νεα σας. Αθεοφοβες....

Φιλακια σε ολες σας και να προσεχετε τα μωρακια σας

Κοριτσακι σου ευχομαι και απο εδω να τα χιλιασεις!!!!!:D

1v0n7ypa5y9lur77.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...