Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

κοριτσια μου το τεσρ ωορρηξιας μου σμρ ειναι αρνητικοτατο!ουτε καν δευτερη γραμμη...λετε να εκανα κ να μην την επιασε το τεστ?το στήθος εχει πρηστει κ ειναι ευαισθητο!δε ξερω τι γινεται!!εγω ειχα επαφη μονο 13η και 16η..αφου έβλεπα κ τα αρνητικα τεστ δεν εδωσα σημασια!

20170501_182623.jpg

20170429_152448.jpg


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

7 ώρες πρίν, Alekagala είπε:

Γερο ναναι και ας ειναι οτι θελει....  Ετσι και αλλιως σε 10μέρες θα ξερω....  Το μετά θελω να δω πως θα αντιδράσουν!!!! 

Πιστεύω οτι θα χαρούν οτι κι αν είναι.αλλά κ πάλι θα έχουν χρόνο να το συνηθίσουν!

πρίν από 21 λεπτά , elenakii22 είπε:

κοριτσια μου το τεσρ ωορρηξιας μου σμρ ειναι αρνητικοτατο!ουτε καν δευτερη γραμμη...λετε να εκανα κ να μην την επιασε το τεστ?το στήθος εχει πρηστει κ ειναι ευαισθητο!δε ξερω τι γινεται!!εγω ειχα επαφη μονο 13η και 16η..αφου έβλεπα κ τα αρνητικα τεστ δεν εδωσα σημασια!

20170501_182623.jpg

Σημείωσε τις μέρες γα να δεις οταν σου έρθει πότε είχες κάνει κ να καταλάβεις.Δεν ξέρω ουτε εγω τι γίνεται.ισως κ να μην εχεις κάνει ακόμα όμως...

Link to comment
Share on other sites

Koritsia m kalisperaa. Xathika pali. Diavasa ta nea sas. Euxome autos o mina na gemisi to pinakaki me imerominies oxi periodou ala toketou enoite  na erthoun ta sporakia sas sintoma pou toso poli to pothite. Na iste xalares ipame kai tha erthi to sporaki. Min poli diavazete to soma sas den tha vrite akri. Ego prosopika otan emina egkios itan ola poli alios apo auta pou exo sti petiodo. Exo pai giatro ti paraskevi ine ola mia xara i mikri megaloni. Perimeno tora na kano ti b epipedou 15/5 kai euxome na ine ola kala kai na xekinisoume entatika yaximo kai yonia gia ti mikri giati agxothika. 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μην αγχωνεσαι για τα ψώνια....  Να σκεφτεσαι τι χριαζεσαι σε σχέση με το μωρο....  Δεν χρειάζεται να ειναι πανακριβα γιατι πολλα απο αυτα που θα αγοράσεις θα ειναι μέχρι 5μηνες το πολυ

  • Μου αρέσει 1

iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, elenakii22 είπε:

κοριτσια μου το τεσρ ωορρηξιας μου σμρ ειναι αρνητικοτατο!ουτε καν δευτερη γραμμη...λετε να εκανα κ να μην την επιασε το τεστ?το στήθος εχει πρηστει κ ειναι ευαισθητο!δε ξερω τι γινεται!!εγω ειχα επαφη μονο 13η και 16η..αφου έβλεπα κ τα αρνητικα τεστ δεν εδωσα σημασια!

20170501_182623.jpg

20170429_152448.jpg

Ρε αγαπη μου άσε τα τεστ κάντο για χάρη μου απόλαυσε τον αντρούλη σου χωρίς να σκέφτεσαι γόνιμες μέρες και θα δεις ότι θα έρθει χωρίς να το περιμένεις,,,, 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@elenakii22 θα συμφωνησω με την Μαρθα...ασε τα τεστακια γιατι οντως μπορει να μην σε βοηθανε..τουλαχιστον ψυχολογικα. Αγχωνεσαι τσαμπα για το ποτε θα εισαο σε οωρηξια και αν κανεις. Ο γυναικολογος μου εμενα μου πε και οταν το κανα την πρωτη φορα επιασε..μου λεει το μυστικο ειναι να καυλωσετε και οι δυο σας πανω στην πραξη. Σορυ που το λεω χυμα αλλα ετσι μου το πε. Επισης ο οργασμος βοηθα και πολυ την γυναικα ειδικα στις γονιμες για την συλληψη. Και μετα το αλλο σημαντικο,πραξη για ευχαριστηση και μετα για τεκνοποιηση.το αγχος δεν βοηθα. Ειναι ενα θαυμα ολο αυτο και μακαρι ολες να το νιωσουμε ρε αγαπες!! @Garifalia1 χαιρομαι οταν διαβαζω νεακια σου!!μπραβο σου κοριτσι μου με το καλο να αντικρυσεις την κορουλα σου!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , NikolitsaVe87 είπε:

@elenakii22 θα συμφωνησω με την Μαρθα...ασε τα τεστακια γιατι οντως μπορει να μην σε βοηθανε..τουλαχιστον ψυχολογικα. Αγχωνεσαι τσαμπα για το ποτε θα εισαο σε οωρηξια και αν κανεις. Ο γυναικολογος μου εμενα μου πε και οταν το κανα την πρωτη φορα επιασε..μου λεει το μυστικο ειναι να καυλωσετε και οι δυο σας πανω στην πραξη. Σορυ που το λεω χυμα αλλα ετσι μου το πε. Επισης ο οργασμος βοηθα και πολυ την γυναικα ειδικα στις γονιμες για την συλληψη. Και μετα το αλλο σημαντικο,πραξη για ευχαριστηση και μετα για τεκνοποιηση.το αγχος δεν βοηθα. Ειναι ενα θαυμα ολο αυτο και μακαρι ολες να το νιωσουμε ρε αγαπες!! @Garifalia1 χαιρομαι οταν διαβαζω νεακια σου!!μπραβο σου κοριτσι μου με το καλο να αντικρυσεις την κορουλα σου!!!

Λοιπόν φιλενάδα αν όντως έχω πιάσει εύχομαι να νε μία μέρα που όπως λες και εσύ ειχαμε καυλώσει πολυ ασχημα επί του καναπέ…  χι χι χι χι 

Τωρα με το @elenakii22 δεν της το παιζω γιατί και εγώ ανώμαλο κύκλο έχω δεν ξερω ποτε κάνω στάνταρ ουριξια αλλά δεν κανω αυτα τα τεστάκια γιατί θα τρελαθώ οπότε το έχω αφήσει στην τύχη και το μονο που κάνω απολαμβάνω τον έρωτα κάι οταν είναι ας έρθει έτσι το εχω παρει…. 

Link to comment
Share on other sites

κανω τα τεστ δεν αγχωνομαι για το αν πιασαμε η οχι απλα επειδη προσπαθουμε ηδη ενα διαστημα πρεπει να δουμε τελικά αν εχω κ εγω θεμα γτ αλλιως θα πρεπει να κανει χειρουργειο κιρσοκηλης ο ανδρας μου.αν εχω εγω ομως το θεμα μην το κανει αδικα..γιαυτο κοιταω αν κανω η οχι ωορρηξια..


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 34 λεπτά , elenakii22 είπε:

κανω τα τεστ δεν αγχωνομαι για το αν πιασαμε η οχι απλα επειδη προσπαθουμε ηδη ενα διαστημα πρεπει να δουμε τελικά αν εχω κ εγω θεμα γτ αλλιως θα πρεπει να κανει χειρουργειο κιρσοκηλης ο ανδρας μου.αν εχω εγω ομως το θεμα μην το κανει αδικα..γιαυτο κοιταω αν κανω η οχι ωορρηξια..

Μοιπως τότε είναι καλύτερα να. Πηγαίνεις στον γιατρο σου ποιο συχνά για υπέροχο να σου βρίσκει αυτός πότε θα κανείς ουριξια ?? Πόσο καιρό προσπαθειας είσαστε?? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Μοιπως τότε είναι καλύτερα να. Πηγαίνεις στον γιατρο σου ποιο συχνά για υπέροχο να σου βρίσκει αυτός πότε θα κανείς ουριξια ?? Πόσο καιρό προσπαθειας είσαστε?? 

ναι λεω μολις τελειωσουν τα τεστ να παω με παρακολουθηση...προσπαθουμε απο περυσι τον γεναρη...


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!!  Πέθανα στα γέλια με το καυλωμενοι!!!!  Κορίτσια εγω ολα τα επιασα ξάπλα τερμα κουρασμένη και στον υπνο για να καταλάβετε ποσο πτώμα ημουν οταν ο αντρας ειχε ορέξεις!!! 

Οτι ναι αγχώνουν τα τεστακια εμενα προσωπικα θα με αγχωναν αλλα ξερω πολλες που τα κατάφεραν ετσι και παρα πολυ γρηγορα....  Εξαρτάται φυσικα γιατι το χρησιμοποιουμε....  Ιδιαιτερα αν εχουμε μεγάλους ως και τεράστιους κύκλους ειναι το καλυτερο μεσω για εγκυμοσύνη....  

  • Μου αρέσει 2

iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, elenakii22 είπε:

ναι λεω μολις τελειωσουν τα τεστ να παω με παρακολουθηση...προσπαθουμε απο περυσι τον γεναρη...

Καλημερα! Συμφωνώ! Κ εγώ το ιδιο έκανα.κατάλαβα οτι δε γινόταν ωορηξία κ τελικά το είδε κ ο γιατρός.με τα χάπια πώς πας; νιώθεις διαφορετικά; ο γιατρός σου είπε καθόλου για διατροφη; δηλαδη τρως γλυκά; γιατί εμένα δε μου είχε πει κάτι κ σκέφτομαι οτι ίσως το παράκανα κ γι αυτό δεν είδα αποτελεσμα.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, andrianni είπε:

Καλημερα! Συμφωνώ! Κ εγώ το ιδιο έκανα.κατάλαβα οτι δε γινόταν ωορηξία κ τελικά το είδε κ ο γιατρός.με τα χάπια πώς πας; νιώθεις διαφορετικά; ο γιατρός σου είπε καθόλου για διατροφη; δηλαδη τρως γλυκά; γιατί εμένα δε μου είχε πει κάτι κ σκέφτομαι οτι ίσως το παράκανα κ γι αυτό δεν είδα αποτελεσμα.

εμεις ειμαστε του αθλητισμού κ τις διατροφης οποτε ειναι σχετικα ισορροπημένη η διατροφη μου!τωρα που παιρνω τα χαπια δε μπορω να καταλαβω αν βοηθανε στην ωορρηξια η οχι η μηπως απλα βοηθαει να εχω μικροτερους κυκλους με η χωρις ωορρηξια!αποφασισα απο τον επομενο μηνα να παω στο γιατρο για υπερυχο...

 

κοριτσια εχει κανει καμια εξετασεις οστυκης πυκνοτητας?


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...