Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

Καλησπέρα κοριτσαρες μου πως είστε;που θα πάτε να πιάσετε το Μάη;εμείς λέμε να πάμε μια βόλτα θάλασσα....ανυπομονώ να τελειώσει η ρουφιάνα να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

1 ώρα πρίν, aggeliki_l είπε:

 

Καλησπεραααααα κοριτσια ομορφαααα!!Τι κανετε;;το τριημερακι χαθηκαμε λιγακι με βολτες και δουλειες. @caramel_83 μου τι κανεις;; βρε μηπως να καναμε κανα τεστακι;;;λεω εγω τωρα!!!  Σε νιωθω..εγω ακομα δεν αδιαθετησα..5 μερες καθυστερηση σημερα..παω στην 6η μερα αυριο.πρησμενο στηθακι εχω..αλλα ουτε πονακια ουτε τιποτα!!!! Λογικα οταν μου ξεφουσκωσει το στηθος θα μου κατεβει και η ανωμαλιαρα. @Alekagala τι ομορφα που κανεις βολτουλα με τα παιδακια σου...θελουμε και μειιιιιιιιις!!! Πολλα νινια και πολλες αγκαλιτσες!! Σε ποιο νησι εισαι;; τα υπολοιπα κοριτσια μας και οι εγκυουλες μας;;που ειναι; ελπιζω να ειναι ολες καλα!

Link to comment
Share on other sites

Ναι παντα μου άρεσαν οι βολτες γενικα δεν τόχω να καθομαι ολη μέρα: σπιτι.... Και παντα εχω ευκαιρια με τα μικρα να ξεκλεβω λιγο κούνιες,  λιγο παιδότοπος,  λιγο θαλασσα μετα δουλειά μια χαρα! Ειμαι στην ομορφη ροδο και επειδη δουλευω βραδυ εκμεταλλεύομαι οσο μπορω τις ομορφιές τις!!!! 

@caramel_83 ναι εκανα αυχενικη ολα μια χαρα τωρα περιμένω το επομενο ραντεβού στις 10/5 για να δω και το φύλο να μη με σκάσει για να ξεκινήσω ρουχισμό! Γιατι ολα τα υπόλοιπα βαριά αντικείμενα τα βρηκα ολα απο χαρισματα μιας και δεν υπάρχει τιποτα μωρουδιακο στο σπιτι! Να φανταστείς πηρα και πυτζάμες και κροκς για το νοσοκομειο!!! 

  • Μου αρέσει 2

iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλο μηνα σε ολες μας!!!αντε να ξεκινησουν τα ευχαριστα!!εγω κοριτσια προχθες ειχα εντονους πονους χαμηλα και σμρ το στηθος ειναι λιγο πρησμενο κ αρκετα ευαισθητο!ειναι λιγο περιεργο για μενα αν σκεφτειτς οτι τεσρ ωορρηξιας θετικο δεν εχω δει κ επισης το στηθος μου μου σε εναν κύκλο  ειχε πρηστει 10 μερες πριν την περιοδο..ποτε οσο εχω ωορρηξια!ελπιζω ολα αυτα να ειναι δειγμα οτι θα κανω τουλαχιστον αυτο το μηνα!!


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου τι κάνετε ???

Εγώ λίγο περιεργα είμαι αλλά επειδει την πάτησα τον προηγούμενο μήνα οτι εχω λέω σταματά στο μυαλό σου ειναι

Εγω εχω πάντα ανώμαλο κύκλο κάι τώρα σε εφτά μέρες που είναι να αδιαφετισω έχω βγαλει σπυράκια στο σαγόνι που βγάζω οταν αδιαφετω και σήμερα ξύπνησα με πόνους περιόδου τι να πω αυτή την φορα βλεπω να αδιαφετω τζαζ στις 30 μέρες….. 

Πριν. Μια εβδομάδα κορίτσια ένα πρωί ξυπνάμε με τον άντρα μου και πέρνει να φάει όπως κάνει συνέχεια κάι μόλις τον είδα μου ηρθε αναγούλα έντονη… τι να πω θα δείξει αλλά γενικά έχω πολύ ανακατωσούρα και προχθές το βράδυ είχα μία μικρή ταχυκαρδία ένιωσα… και το σκ που είμασταν στο χωριό ένιωθα κάποιες στιγμές έντονα τσούξιμο στο στήθος.. Καλή πρωτομαγιά αγάπες μου !!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα και απο εμας και καλο μας μηνα!  Που θα πατς να πιασετε το Μάη?  Εμεις μολις ηρθαμε παλι στις κούνιες και μετα θα φαμε μαζι με τα πεθερικά μου....  Πικρααααα....!!!! 

Μαρθουλα μου μακαρι να μη ερθει η ατιμη!  Αλλα και νάρθει εμείς δεν πτοούμαστε!!!! 

Για να δουμε σήμερα που μπηκε καινούργιος μήνας να μας φέρει και αλλαγες! 


iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσαρες μου, καλο μηνα με υγεια και πολλα μωρακια

13 ώρες πρίν, NikolitsaVe87 είπε:

Καλησπεραααααα κοριτσια ομορφαααα!!Τι κανετε;;το τριημερακι χαθηκαμε λιγακι με βολτες και δουλειες. @caramel_83 μου τι κανεις;; βρε μηπως να καναμε κανα τεστακι;;;λεω εγω τωρα!!!  Σε νιωθω..εγω ακομα δεν αδιαθετησα..5 μερες καθυστερηση σημερα..παω στην 6η μερα αυριο.πρησμενο στηθακι εχω..αλλα ουτε πονακια ουτε τιποτα!!!! Λογικα οταν μου ξεφουσκωσει το στηθος θα μου κατεβει και η ανωμαλιαρα. @Alekagala τι ομορφα που κανεις βολτουλα με τα παιδακια σου...θελουμε και μειιιιιιιιις!!! Πολλα νινια και πολλες αγκαλιτσες!! Σε ποιο νησι εισαι;; τα υπολοιπα κοριτσια μας και οι εγκυουλες μας;;που ειναι; ελπιζω να ειναι ολες καλα!

δεν κανω, αν μεχρι την Κυριακη δεν εχει ερθει τοτε θα κανω για να ξερω τι να πω και στην ενδοκρινολογο την Δευτερα, ειναι ανωμαλια με τις ορμονες μου τωρα, δεν πιστευω οτι ειναι εγκυμοσυνη, εμενα με ποναει η κοιλια μερες τωρα και εχω και υγρα ανα διαστηματα αλλα δεν ερχεται, δεν εχω κατι αλλο για να πω μπας και .... ασε που μονο 1 φορα εγινε η πραξη, εσυ τεστακι ποτε λες να κανεις?

2 ώρες πρίν, Μαρθα Κ είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια μου τι κάνετε ???

Εγώ λίγο περιεργα είμαι αλλά επειδει την πάτησα τον προηγούμενο μήνα οτι εχω λέω σταματά στο μυαλό σου ειναι

Εγω εχω πάντα ανώμαλο κύκλο κάι τώρα σε εφτά μέρες που είναι να αδιαφετισω έχω βγαλει σπυράκια στο σαγόνι που βγάζω οταν αδιαφετω και σήμερα ξύπνησα με πόνους περιόδου τι να πω αυτή την φορα βλεπω να αδιαφετω τζαζ στις 30 μέρες….. 

Πριν. Μια εβδομάδα κορίτσια ένα πρωί ξυπνάμε με τον άντρα μου και πέρνει να φάει όπως κάνει συνέχεια κάι μόλις τον είδα μου ηρθε αναγούλα έντονη… τι να πω θα δείξει αλλά γενικά έχω πολύ ανακατωσούρα και προχθές το βράδυ είχα μία μικρή ταχυκαρδία ένιωσα… και το σκ που είμασταν στο χωριό ένιωθα κάποιες στιγμές έντονα τσούξιμο στο στήθος.. Καλή πρωτομαγιά αγάπες μου !!

Μακαρι να εισαι εγκυουλα, ακουγονται ωραια συμπτωματα αυτα :wub:

 

@Alekagala στα μικρα σου το ανακοινωσες?

Link to comment
Share on other sites

Ναι πλεον το ξερουν ολοι εκτος απο το ξενοδοχειο που εργάζομαι!!!! 

Ηδη λενε διαφορα ονοματα αλλα αν ρωτήσεις τον γιο μου αν εχεις αδέλφια λεει εχω αγορι αδελφό.... Λες ναναι σημάδι οτι περιμένω αγοράκι??? 

  • Μου αρέσει 1

iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 5 λεπτά , Alekagala είπε:

Ναι πλεον το ξερουν ολοι εκτος απο το ξενοδοχειο που εργάζομαι!!!! 

Ηδη λενε διαφορα ονοματα αλλα αν ρωτήσεις τον γιο μου αν εχεις αδέλφια λεει εχω αγορι αδελφό.... Λες ναναι σημάδι οτι περιμένω αγοράκι??? 

xaxaxa το μουτρο, αν ειναι κοριτσακι φανταζομαι την "χαρα" που θα κανει :P 

Link to comment
Share on other sites

Καλο μηναααααααααα κοριτσαρες!!!!  Καλη εβδομαδαααααα!!! @Alekagala  πεθανα στο γελιο με το σχολιο που θα φας στα πεθερικα σου...με το πικρααααααα.χαχαχαχαχα!!!! Εισαι και εσυ πεθεροπληκτη;;;   @Μαρθα Κ μακαρι ομορφια μου τα συμπτωματακια να ειναι εγκυμοσυνη...μια συμβουλη:ξεχνα βγαλε απο το μυαλο σου τα παντα και ξαναθυμησουτα τα την μερα που θα περιμενεις παλι!!!  Και ευχομαι κιολας να μην την ξαναδεις την ατιμη! @caramel_83 μου εκανα και χτες ενα τεστακι το βραδυ με 5 μερες καθυστερηση και βγηκε αρνητικο..εγω απλα την περιμενω!!!  @Wannabemommy 27 καλο μηνα κοριτσαρα μου!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου ότι και αν είναι θα το μάθουμε μέσα στον Μάιο αν δεν μου έρθει ποιο σύντομα….

 

@elenakii22  12έως 18 έκανα ουριξια καποια μερα που ήταν οι γόνιμες μέρες μου λογικά… εγώ έντονο πόνο ένιωσα 17 μέρα στον κύκλο μου 

@Alekagala εγώ θα περιμένω  inbox fb μαζί με φωτογραφίες το φύλο ανοιπομονο να μάθω!!!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...