Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Eflenew είπε:

      @Blue Velvet συμφωνώ με το Σπορακι. Ειναι 1 στα 3,5 ή 1 στα 4 στη δικη σου ηλικια. Θα υο πετυχεις το καλο εμβρυακι ισως ειναι αυτο που ειναι καταψυξη.

       Σε ξενο επιστημονικό άρθρο του 2023 αναφερει: 

      Το ποσοστό ευπλοειδίας (σωστα χρωμοσωμικα) εμβρύων μειώνεται όσο αυξάνεται η ηλικία του ασθενούς, είναι 73% για έμβρυα καλής ποιότητας σε ασθενείς κάτω των 35 ετών, 54% σε ασθενείς μεταξύ 35-36, 37% σε ασθενείς μεταξύ 37-38, 31% σε ασθενείς μεταξύ 39-40, 23% σε ασθενείς μεταξύ 41-42, 5% σε ασθενείς μεταξύ 43-44 και 0 % σε ασθενείς μεταξύ 45-46 ετών. 
       
       

      Καλής ποιότητας θεωρούνται τα έμβρυα ΑΑ μόνο ; 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 7 λεπτά , NikolitsaVe87 είπε:

Λοιπόν έχω στο ντουλαπακι ενα τεστακι εγκυμοσυνης iq..λεω με το που ερθει πιπί, να το κανω να δω το αρνητικο για να μου κατεβει και ευκολα πια και να μην την εχω στο μυαλο μου. η αληθεια ειναι πως ξερω πως θα δω αρνητικο και ειναι θεμα του κυκλου μου αλλα επειδη ειμαι αγχωδης τυπος εγω το καθυστερω και απο μονο του..έχω και απο χτες ολα τα συμπτωματα της μαλακισμενης με ενα σπυρακι που ξεφυτρωσε κατω απο το φρυδιιιι.... για να το παρω χαμπαρι ρε αδελφε που λεει ο λογος . Οταν το κανω θα σας στειλω τι εγινε αλλα ηδη ξερουμε την απαντηση. :-D 

Δεν είναι καλύτερα να το κάνεις με πρωινά...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 6 λεπτά , andrianni είπε:

Χωρίς ωορηξια δε γινεται συλληψη.Γίνεται να γίνει πολύ νωρίς η ωορηξία κ σπάνια μπορείς να κάνεις κ 2 φορές ωορηξία μέσα στον κύκλο. Μια φίλη μου σε κύκλο 28 ημερών έμεινε την 8η μέρα νομίζοντας οτι είναι εκτός γόνιμων.αλλά όπως της είπε ο γιατρος πρέπει να έκανε ωορηξία τη 12η μέρα κ να έχει ωχρινική φάση 16 ημερών.δηλαδή 12 κ 16, 28 μέρες. Η ωχρινική είναι οι μέρες μετά την ωορηξία κ ειναι 14 με 16 μέρες σε κάποιες γυναίκες.

Λοιπόν εγώ εκανα τεστ ωορηξίας σε κάποιους κύκλους αλλά τίποτα.Μια φορά ήταν θετικό στις 30 μέρες! Πόναγα υπερβολικά κ πήρα τηλ.το γιατρό γιατί σκεφτόμουν να παω στο νοσοκομείο επειδή είχα κάνει κ μπάνιο σε παγωμένα νερά κ φοβόμουν. Του είπα για το θετικό τεστ κ μου είπε οτι μπορει απ τις ορμόνες να μην είναι αξιόπιστο κ να ξεκουραστώ κ χωρίς επαφές.Τελικά όμως πιστεύω πως ήταν ωορηξία.πάει κ αυτή. Μια άλλη φορά είχα πάει στις 35 μέρες για υπέρηχο γιατί ενώ πόναγα δεν είχα αδιαθετήσει κ είδαμε 2 ωάρια που είχαν σπάσει.ένα σε κάθε ωοθήκη! Καθυστερημένη διπλή ωορηξία που πήγε κ αυτή ανεκμετάλευτη λόγω πόνων!τότε βέβαια χάρηκα γιατί δεν ήθελα δίδυμα.ντροπήηηη!Αυτά ξέρω από πείρας για ωορηξία...

πωπω πως να μην χασεις τον μπουσουλα!!! δλδ μερικες κοπελες που ξεκιναν τεστακια 14η μερα  και δεν βλεπουν θετικο, ισως τελικα τσαμπα απογοητευονται γιατι εχει γινει οωρηξια πριν καν τις 13 μερες...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , andrianni είπε:

 

πρίν από 19 λεπτά , andrianni είπε:

 Γι αυτό λένε οτι πρέπει κάθε δυο μερες προσπάθεια! Για να εθσαι μέσα σε όλα!

Όντως..μερα παρα μέρα λένε πως ειναι το ιδανικο!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα, πόσα έχετε γραψειιιι;;;; μπήκα να σας διαβάσω κι έχω χάσει τον μπουσουλα!

Λοιπόν , υπομονή σε όλες λέω, Νικολίτσα θα είναι θετικό το δικό σου έτσι νιώθω! Άντε καντοοοο!!!

Από συμπτώματα εγώ στήθος πρησμένο( αλλά το χω και στην περίοδο αυτό), πόνους περιόδου μέσα στην ημέρα από την 20η μέρα . 

Τώρα όμως θα πάω γυναικολόγο να κάνω έναν υπέρηχο γιατί από τον προηγούμενο κύκλο ποναω κάτω δεξιά πολύ συχνά και με την κίνηση και είπα να δω μήπως είναι καμιά κύστη (αν και δεν είχα ποτέ μέχρι τώρα)

Σας αφήνω και τα λέμε όταν γυρίσω από τον Ντοκ.Αχ ας μην είναι τίποτα μόνο.. Φιλιά σε όλες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , stalitsa82 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα, πόσα έχετε γραψειιιι;;;; μπήκα να σας διαβάσω κι έχω χάσει τον μπουσουλα!

Λοιπόν , υπομονή σε όλες λέω, Νικολίτσα θα είναι θετικό το δικό σου έτσι νιώθω! Άντε καντοοοο!!!

Από συμπτώματα εγώ στήθος πρησμένο( αλλά το χω και στην περίοδο αυτό), πόνους περιόδου μέσα στην ημέρα από την 20η μέρα . 

Τώρα όμως θα πάω γυναικολόγο να κάνω έναν υπέρηχο γιατί από τον προηγούμενο κύκλο ποναω κάτω δεξιά πολύ συχνά και με την κίνηση και είπα να δω μήπως είναι καμιά κύστη (αν και δεν είχα ποτέ μέχρι τώρα)

Σας αφήνω και τα λέμε όταν γυρίσω από τον Ντοκ.Αχ ας μην είναι τίποτα μόνο.. Φιλιά σε όλες!

To κανα το τεστακι μολις...μια γραμμουλα αρα οχι εγκυουλαααα!! εεε το ξερα!!! Γιατι αν ειχα ελπιδες να σας πω την αληθεια δεν θα το κανα σημερα..θα περιμενα 5 με 6 μερουλες...αλλα λεω αφου θα ρθει η λυπητερη ας ερθει μια ωρα αρχιτερα!! Αρα οπουν να ναι θα ερθει η ρημαδα. :-P @stalitsa82 κοριτσι μου ολα καλα να ειναι... δεν θα ναι τιποτα θα δεις..!!!Περιμενουμε νεα.! Λοιπον δινω ολη την θετικη ενεργεια στα κοριτσια που περιμενουν πιαααα!!! εγω μπαινω στο πινακακι για τον επομενη μηνα που ελπιζω να ναι και γουρλης για ολες!! <3

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, NikolitsaVe87 είπε:

To κανα το τεστακι μολις...μια γραμμουλα αρα οχι εγκυουλαααα!! εεε το ξερα!!! Γιατι αν ειχα ελπιδες να σας πω την αληθεια δεν θα το κανα σημερα..θα περιμενα 5 με 6 μερουλες...αλλα λεω αφου θα ρθει η λυπητερη ας ερθει μια ωρα αρχιτερα!! Αρα οπουν να ναι θα ερθει η ρημαδα. :-P @stalitsa82 κοριτσι μου ολα καλα να ειναι... δεν θα ναι τιποτα θα δεις..!!!Περιμενουμε νεα.! Λοιπον δινω ολη την θετικη ενεργεια στα κοριτσια που περιμενουν πιαααα!!! εγω μπαινω στο πινακακι για τον επομενη μηνα που ελπιζω να ναι και γουρλης για ολες!! <3

Αγαπη μου. Μοιπος το κανες νωρίς το τεστ?? Δεν πειράζει πάμε δυναμικά για τον επόμενο χωρίς άνχος κάι χωρίς να το σκεφτείς ότι. Πρέπει να μείνω έγκυος εγω ετσι το έχω πάρει αυτόν τον μήνα χαλαρά…… 

Κοριτσια εγω πιστευω οτι τα παιδιά τα στέλνει ο θεός εμένα ή αδερφη μου το πρώτο το πιάσε την άλλη μερα ή την ίδια που της τελείωσε η περίοδος και το ξέρουμε γιατί έσπασε το προφυλακτικό ναι δεν ήθελαν ακόμα παιδί με τον άντρα της είχα κανονίσει να πάνε Αμερική ταξίδι αλλά ο θεούλης είχα αλλά σχέδια !!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, giota@ είπε:

Ναι το θυμάμαι....... τρομερό και αυτό.........:shock:

Εγώ είμαι στην 9η μέρα........ άντε να δούμε........αν και δεν μπορώ άλλο το άγχος...... με κούρασε λίγο......

εχεις κ εσυ μερες!εγω εχω αγχος να δω αν θα κανω ωορρηξια η οχι...θα παμε κ για εξετασεις..σπερμοδιαγραμμα 


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Αγαπη μου. Μοιπος το κανες νωρίς το τεστ?? Δεν πειράζει πάμε δυναμικά για τον επόμενο χωρίς άνχος κάι χωρίς να το σκεφτείς ότι. Πρέπει να μείνω έγκυος εγω ετσι το έχω πάρει αυτόν τον μήνα χαλαρά…… 

Κοριτσια εγω πιστευω οτι τα παιδιά τα στέλνει ο θεός εμένα ή αδερφη μου το πρώτο το πιάσε την άλλη μερα ή την ίδια που της τελείωσε η περίοδος και το ξέρουμε γιατί έσπασε το προφυλακτικό ναι δεν ήθελαν ακόμα παιδί με τον άντρα της είχα κανονίσει να πάνε Αμερική ταξίδι αλλά ο θεούλης είχα αλλά σχέδια !!!!!

και μενα η βαφτιστηρα μου "πιαστηκ" την 3η μερα μετα την περιοδο. ουτε η μανα της δεν το πιστευε!!!και το αιμα που είδε μετα λιγες μερες νομιζε πως ηταν οωρηξια και τελικα ηταν εμφυτευσης..κουφο...!! Παιδια η συλληψη ειναι ενα θαυμα κακα τα ψεματα..καποιες κοπελες προσαθουν με ολα τα μεσα και δεν γινεται τιποτα και άλλες τους ερχεται το σπορι με τον κρίνο που λεε ο λογος. δεν υπάρχει αυτο!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μάλλον και εγώ πάω για τον επόμενο μήνα το μεσημέρι πονούσε παρα πολύ η κοιλιά μου και το απόγευμα είχα λίγο αίμα στο σκούπισμα...δεν πειράζει τι να κάνουμε πάμε για τον άλλο μήνα δυναμικά και θα μας κάτσει που θα πάει....

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


οχι ρε @aggeliki_l...πανε οι ελπιδιτσες μας κοριτσιααααα??:-( ποτε περιμενεις κανονικα?γιατι σου ρθε νωριτερα νομιζω ε..? παμε ολες μαζι δυναμικα για μανουλες Μαϊου!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αχ γλυκές μου δεν πειράζει! Μπορεί να μείνουμε οοοολες μαζί τον άλλο μήνα! Αυτο θα είναι φοβεροοο!! Χαχαχαχα

Αυτό που λέτε να έχει μείνει κάποια έγκυος στο τέλος της περιόδου το έπαθε μία φιλη τυχαία αλλά ο γιατρός της είπε ότι το σπέρμα μπορεί να ζει μέχρι και 5 μέρες μέσα μας όποτε κάπου εκεί έγινε και η ωορρηξία και φύτρωσε το σπορακι!! 

@elenakii22 εγώ θα συνεχίσω μέχρι 30η μέρα..Έτσι λέω και βλέπουμε! Είδα πέρυσι τον ίδιο καιρό τον κύκλο μου και κράτησε 42 μέρες όποτε ίσως έχω ελπίδα ακόμα. Το πρώτο και το δεύτερο που είχα κάνει ήταν αχνό αλλά φαινόταν αρκετά..Λες να έκανα ωορρηξία πρίν  ξεκινήσω τα τέστ? Αλλά τόσο νωρίς εγώ??? Δύσκολο.. Εσύ είσαι νωρίς ακόμα οπότε γι αυτό μάλλον δε σου έδειξε τίποτα. 

 


XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Να μαι κι εγώ! Πήγα στο γυναικολόγο και τα βρήκε όλα καθαρά , μου είπε ότι ο πόνος ίσως ήταν από ωορρηξία η από καμία απότομη κίνηση ή το έντερο μου, πάντως κάτι γυναικολογικό δεν είναι.

@NikolitsaVe87 ακόμη και το αρνητικό δεν έχει να λέει εφόσον δεν είδες αίμα ακόμη..                                              

 @giota@ να σου ζήσει το καμάρι σου! Να υποθέσω την έκανες πολύ μικρή..                                                             

Στα υπόλοιπα κορίτσια που δεν έχουμε γνωριστεί ακόμα ελπίζω σιγά σιγά να σας μάθω ! Και γρήγορα με γεμάτες κοιλιτσες!    

                                                                                            @aggeliki_l κατέβηκε το αίμα κανονικά;

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν κατέβηκε αίμα αλλά πιστεύω ότι αύριο θα κατέβει κανονικά....δεν θα σκάσουμε κοριτσάκια μου με τίποτα κάθε εμπόδιο για καλό...εξάλλου τα μωράκια μας διαλέγουν πότε θα μας έρθουν και όχι το ανάποδο 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

μέχρι να κατεβει αίμα κανονικό και πολύ ελπίζουμε ακόμα Αγγελική μου!!! Εγώ λέω από αυριο να ξεκινησω πιο εντατικα και διατροφουλα εφοσον δεν εχω νινι στην κοιλιτσα να ταιζω.. Ο Θεούλης θα στειλει σε όλες μας μωρακι κοριτσια!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...