Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Σκέψου ότι η κορούλα μου δεν ήταν ΑΑ,όπως πχ το πρώτο που βάλαμε και δεν έγινε καν εμφύτευση και όπως αυτό τώρα που εξελίχθηκε σε βιοχημική 

      Θέμα τύχης μάλλον είναι που θα βρεθεί το υγιή έμβρυο !!

      να την χαίρεσαι την κορούλα σου και εύχομαι σύντομα να της κανείς το αδελφάκι !!! 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

@Vila επρεπε να ειναι με χαμηλη αναλυση γτ εχει οριο!οουτε εγω συμφωνω με αυτο που λενε οι γιατροι...χχειροτερα ειναι γτ αγχωνεσαι περισσοτερο...μμια φιλη μου αλλαξε τον γιατρο της που της το ειπε αυτο κ τωρα εχει το μωρο της!3 μηνες με τον καινουργιο γιατρο κ επιασε!τωρα βρε κοριτσι τι να σου πω για τα τεστ!εμενα που ηταν λιγο εντονη δεν ηταν θετικο!

 

  • Μου αρέσει 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

2 ώρες πρίν, caramel_83 είπε:

Καλημερα κοριτσιαααα!!! τι κανετε?εγω τιποτα ακομα, δεν ερχεται η ατι,η να τελειωνουμε γρρρ

@aggeliki_l δεν πειραζει κοριτσι μου σκεφτομαστε θετικα και παμε για τον επομενο μηνα ;)

@NikolitsaVe87 οποτε αν εκανες τοτε που λές ωορηξια, ποτε δεν την περιμενεις την κυρια?

οι υπολοιπες τι κανετε?

Άντε άντε Ν μπουν σε σειρά!!!! Εγώ καθαρίζω σήμερα μαζεύω ενέργεια για Ν ξεζουμισω για ακόμα έναν μήνα τον αντρουλη μου.χεχεχεχε.......αυτές που δεν τα έχουμε καταφέρει ακόμα κορίτσια δεν χρειάζεται απογοήτευση.θέλησή και πίστη!!!! Όλα για κάποιον λόγο γίνονται.Κάθε εμπόδιο για καλό που λένε. Εύχομαι σύντομα ευχάριστα νέα για όλες μας .ονειρεύομαι την στιγμή που Θ ανταλλάσσουμε φωτογραφίες με τις φουσκωμένες κοιλιτσες μας!!!!!

2 ώρες πρίν, Vila είπε:

Εμένα βρε κορίτσια αυτό το "δε θα το ψάξουμε αν δεν κάνετε προσπάθειες 1 χρόνο" των γιατρών καθόλου σωστό δε μου φαίνεται..

@elenakii22 την 16η μέρα του κύκλου είδα την πιο έντονη γραμμή αλλά πάλι δεν ήταν τόσο έντονο όσο η γραμμή ελεγχου

Προσπαθώ πολυ ώρα να ανεβάσω φωτό αλλά με τίποτα..

@Vila μου και εμένα ττα τεστακια ολο το μήνα άχνη βγάζουν.Την 21 μερα βγήκε ποιο έντονη και λογικά έκανα οωρηξια.Δεν ήταν όμως καρανταν σαν την γραμμή ελέγχου.απλά πολύ πιο έντονη από τις αλλες μερες.Για Ν δούμε αυτόν τον μήνα τι Θ δειξει.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, aggeliki_l είπε:

Κορίτσια πονάει πάρα πολύ η μέση μου και η κοιλιά μου...έχω  αίμα κόκκινο καφέ και πολλές κραμπες ....

υπομονουλα κοριτσακι μου!!! παρε κατι για τον πονο...ενα ντεπονακι πχ...ίσως σε ηρεμησει!!

@caramel_83 σημερα 11 μερες ας πουμε "καθυστερηση" ε??  όντως ο κυκλος μας μια φορα τον χρονο αλλαζει και συνηθως προς το καλοκαιρακι!!!

@λουπιτα μου μαζεψε δυναμεις για νεο κυκλοο ξεζουμισματος!!! Αυτος θα ναι ο μηνας μας..δεν γινεται κοριτσια πρεπει να ανεβουμε πιο πανω στο πινακακι!!Όπως λεει και ο μισθοφορος στο σαρβαιβορ "ΓΙΑΓΙΑ ΞΕΜΑΤΙΑΣΕ ΜΑΑΑΑΑΣ" @stalitsa82 νωρις σου ρθε ε? Μην απογοητευεσαι..του κυκλου τα καμωματα ειναι αυτα..αλλαξε ο κυκλος σου οπως και μενα..εσενα σου μικρυνε εμενα μου μεγαλωσε... :P

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, aggeliki_l είπε:

Κορίτσια πονάει πάρα πολύ η μέση μου και η κοιλιά μου...έχω  αίμα κόκκινο καφέ και πολλές κραμπες ....

Κοριτσι σε νιωθω....μια απο τα ιδια!

@NikolitsaVe87 πρωτη φορα γινεται ετσι ο κυκλος μου...Συνηθως ειναι σταθερος αλλα τι να κανουμε...Ολα πρωτογνωρα ειναι!Eσενα ακομα δε σου ηρθε ετσι;;Αρα εχουμε τις ελπιδες μας σε εσενα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

9 ώρες πρίν, elenakii22 είπε:

@Vila επρεπε να ειναι με χαμηλη αναλυση γτ εχει οριο!οουτε εγω συμφωνω με αυτο που λενε οι γιατροι...χχειροτερα ειναι γτ αγχωνεσαι περισσοτερο...μμια φιλη μου αλλαξε τον γιατρο της που της το ειπε αυτο κ τωρα εχει το μωρο της!3 μηνες με τον καινουργιο γιατρο κ επιασε!τωρα βρε κοριτσι τι να σου πω για τα τεστ!εμενα που ηταν λιγο εντονη δεν ηταν θετικο!

 

Έβαλα την κάμερα σε χαμηλή ανάλυση αλλά πάλι έχουν μεγαλύτερο μέγεθος από το επιτρεπτό. Αν υποθέσουμε οτι εκείνο το τεστ ήταν θετικό την 16η ημέρα τώρα πρέπει να ετοιμάζομαι για περίοδο.. Αλλά δε νομίζω.. Εγώ θα περιμένω να αδιαθετησω και θα πάω πρώτα σε ενδοκρινολογο και μετά σε ένα δεύτερο γυναικολόγο να δω κι εκείνος τι θα μου πει.

8 ώρες πρίν, λουπιτα είπε:


@Vila μου και εμένα ττα τεστακια ολο το μήνα άχνη βγάζουν.Την 21 μερα βγήκε ποιο έντονη και λογικά έκανα οωρηξια.Δεν ήταν όμως καρανταν σαν την γραμμή ελέγχου.απλά πολύ πιο έντονη από τις αλλες μερες.Για Ν δούμε αυτόν τον μήνα τι Θ δειξει.

@λουπιταμου καλά ξεζουμισματα!  :-D

Κι εμένα σε διάφορες μέρες ήταν άχνη αλλά η πιο έντονη αχνή το ήταν εκείνη την ημέρα. Μπορεί και να μην έχω κάνει όμως καθόλου  ωορρηξια .. Θα δείξει! 

Το χειρότερο είναι ότι δεν έχω ιδέα πότε θα αδιαθετησω! Αν πάω στο γιατρό και μου κάνει υπέρηχο θα μπορούσε να μου πει αν έκανα ωορρηξια ή όχι? 


XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και απο εμας!  Εδω στο νησι εχει ήλιο τα μικρα θελουν θαλασσα αλλα μαλλον στις κούνιες θα την βγάλουμε γιατι έχει αρκετο αεράκι.... 

Αντε περιμενω να ακουσω θετικά νεα!!! 

  • Μου αρέσει 2

iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια, καλο Σαββατοκυριακο, εγω συνεχιζω ποναω καποιες στιγμες αρκετα και λεω τωρα ερχεται αλλα τιποτα, εχω υγρα αρκετα αλλα αιμα πουθενα...θα με σκασει η ατιμη ;)

@NikolitsaVe87 ναι κοριτσι σημερα ειναι 12 μερα "καθυστερηση"

 

Κοριτσια ποιες ειναι αναμονη γιατι με εχετε μπερδεψει λιγο :oops:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσαρες!!!! Καλό Σαββατοκύριακο να έχουμε..τριημεράκι loading!!!Θα παει καμια κοπέλα εκδρομουλα???  @caramel_83 εγω ειμαι στην αναμονη ακόμα...από Τετάρτη θα πρεπε να χα αδιαθετησει..έκανα τεστακι την Πεμπτη το απογευμα..και αρνητικο..αρα μεγαλωσε ο κυκλος μου και την περιμενω οπου να ναι!!!σημερα μετραω 3 μερουλες. αλλα δεν ελπιζω οπως σου χω πει!!

@Alekagala ποσο σε ζηλευω που σαι σε νησι μονιμα!!! 

@elenakii22 νομιζω την αλλη βδομαδα ειναι ωρα για βουτια...σημερα εχει και λιγο ψυχρουλα!!!

@Vila μου ο γιατρος βλεπει αν κανεις οωρηξια..εγω ενας λογος που δεν πηρα τεστακια τελικα ηταν γιατι θα με αγχωνε πιο πολυ.. αυτο με τις εντονες και αχνες γραμμες θα με ειχε στειλει στον ψυχιατρο..μερα παρα μερα και Αγιος ο Θεος!!!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γειά σας κορίτσια μου!! 

Αχ σε ζηλεύουμε @Alekagala που είσαι σε νησάκι!! 

@elenakii22 κι εσυ κοντά στη θάλασσα?? 

Αχ εγω είμαι 2 ωρες απο την πιο κοντινή παραλια! Είπαμε να κανονίσουμε εκδρομουλα για το 3ημερο αλλά τελικά ο καιρός δεν είναι και ο καλύτερος δυστυχώς.. 

@elenakii22 έχω κάνει εξετάσεις το Δεκέμβριο τεστ παπ, γενικο τσεκ απ, θυρεοειδή και προλακτινη και ήταν όλα οκ. Στο θυρεοειδή μου βρήκαν 3οζους μεγάλους αλλά οι ορμόνες είναι οκ.  Στον υπέρηχο μου είχε πει ότι εχω υφή πολυκυστικων στις ωοθήκες και οχι σύνδρομο οπότε μου είπε μετά από 1 χρόνο αν δε μείνω έγκυος να το ψαξω. Επίσης ο αντρουλης μου δεν έχει κάνει εξετάσεις ακόμα. 

@NikolitsaVe87 τα τεστακια τα πήρα γιατι πίστευα ότι κάτι θα δω αλλά δε μου έκανε τη χάρη! Κι εμείς μέρα παρά μέρα καλε εννοείται :mad: Εσυ μήπως το έκανες νωρίς το τεστ κορίτσι μου??? 

@caramel_83 μήπως να κάνεις κι εσύ ένα τεστ με τόσες μέρες καθυστέρηση ? 

 

 


XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Vila είπε:

Έβαλα την κάμερα σε χαμηλή ανάλυση αλλά πάλι έχουν μεγαλύτερο μέγεθος από το επιτρεπτό. Αν υποθέσουμε οτι εκείνο το τεστ ήταν θετικό την 16η ημέρα τώρα πρέπει να ετοιμάζομαι για περίοδο.. Αλλά δε νομίζω.. Εγώ θα περιμένω να αδιαθετησω και θα πάω πρώτα σε ενδοκρινολογο και μετά σε ένα δεύτερο γυναικολόγο να δω κι εκείνος τι θα μου πει.

@λουπιταμου καλά ξεζουμισματα!  :-D

Κι εμένα σε διάφορες μέρες ήταν άχνη αλλά η πιο έντονη αχνή το ήταν εκείνη την ημέρα. Μπορεί και να μην έχω κάνει όμως καθόλου  ωορρηξια .. Θα δείξει! 

Το χειρότερο είναι ότι δεν έχω ιδέα πότε θα αδιαθετησω! Αν πάω στο γιατρό και μου κάνει υπέρηχο θα μπορούσε να μου πει αν έκανα ωορρηξια ή όχι? 

Αγάπη ο γιατρός θα δει ουτος η αλλως άδειο οχρωσωματιο.είτε βγήκε το αυγό είτε όχι.μέτρα 14 μερες απο το θετικό τεστ.του θα σου έρθει.Και μένα τους ηρθε

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ κ εγώ με τη Λουπίτα. Δεν μπορεί να ξέρει ο γιατρος αν έκανες ή όχι με έναν υπέρηχο.χρειάζεται να σε παρακολουθεί απ την αρχή του κύκλου κ έστω ανά 10 μέρες. Το μόνο που μπορεί να προβλέψει είναι αν ετοιμάζεται να σου έρθει.

Κ εγω περιμένω για υπέρηχο στο γιατρό τέτοια ώρα κ μέρα.κ θα περιμένω αρκετά ακόμα!  Είμαι στη δεύτερη μέρα κ θέλει να δει πώς είμαι για να ξεκινήσουμε θεραπεία. Βρε κορίτσια κάνουν κολπικό υπέρηχο ενώ έχεις περίοδο;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου........

Τι κάνετε;;;; Ελπίζω να είστε όλες καλά.......

@λουπιτα χα χα χα..... με τόσο ξεζούμισμα.... μπράβο καλά κάνεις.....

@elenakii22 μάλιστα λες...... κάτσε μπορεί από αύριο  και μετά κάτι να γίνει και να μην πάει τόσο μακριά η βαλίτσα πάλι......

@caramel_83 καλέ μήπως τελικά πρέπει να κάνεις κανένα τεστάκι;;;;;;;:rolleyes:

@NikolitsaVe87 άντε βρε κορίτσι κάτσε να δούμε...... ίσως ήταν νωρίς ακόμη.......

@stalitsa82 ευχαριστώ κοριτσάκι άντε και με το καλό και εσύ...... ναι δεν την έκανα και πολύ μικρή απλώς είμαι λίγο μεγαλύτερη εγώ από εσάς...... χα χα χα χα

@Alekagala τι κάνεις εγκυούλα;;;;; τα μικράκια σου:::::

@aggeliki_l υπομονή κορίτσι........παυσίπονο και ξεκούραση........

εγώ δεν θα πάω κάπου το τριήμερο οπότε θα σας δω.......

  • Μου αρέσει 1

8JPrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...