Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Angot είπε:

      κορίτσια 30+1 σήμερα και φτιάχνω τη τσάντα του μαιευτηρίου μου, ανάμεικτα συναισθήματα ! χάρα, άγχος,ανυπομονησία ,αβεβαιότητα για το τι θα προκύψει ,συγκίνηση , κλάμα (πραγματικά λες και εχω ανοίξει βρύση είναι)  , αναδρομή στο τι εχω περάσει , όνειρα, φοβος, περηφάνεια , και πολλά αλλά που ούτε καν ξεχωρίζω τι είναι  …. δε περίμενα ποτέ μια βαλιτσουλα mom’s bag να μου  δημιουργήσει τόσα πολλά συναισθήματα ! για το μόνο που ειμαι σίγουρη είναι ότι εχω κάνει ότι καλύτερο μπορώ για να έρθει αυτό το μωράκι στον κόσμο ! στο βρεφακι μ  θα πάρω μόνο μια αλλαξιά στην περιπτωση εστω 1% να το πάρω μαζί μ φεύγοντας  και μια εικονίτσα από την παναγια της τσαμπίκα! με κάποιες κοπέλες ξεκινήσαμε παρέα , κάποιες είστε πιο καινούριες!! καλή επιτυχία να ευχηθώ σε όλες μας, ευχαριστώ που με ακούγατε να σας πρήζω ( θα το κάνω μέχρι να γεννήσω βέβαια , ελπιζω για βδομαδες ακόμα 😉) γερά μωράκια να φέρουμε στον κόσμο και ας ταλαιπωρούμαστε!  να μου πείτε καλή τύχη από τώρα 🥰

      Με συγκίνησες τρελοκόριτσο. Τι απίστευτα συναισθήματα...Καλή τύχη Angot μας, όλα θα πάνε καλά. Θα ευχηθώ να παραμείνεις στο σπιτάκι σου κι άλλες εβδομάδες και μετά να γυρίσεις σπίτι σου με το αφράτο καρβελάκι σας. Τα πήγες πολύ καλά κορίτσι μου 🥲

      πρίν από 21 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Καλημέρα κορίτσια, δυστυχώς 54 η δεύτερη χοριακη...Δεν είμαι καθόλου καλά,όμως πρέπει να σταθώ στα πόδια μου και να συνεχίσω την προσπάθεια.Ενα ακόμα έχουμε στην κατάψυξη και ελπίζω να πιάσει .Θα κάνω μια μεγάλη αγκαλιά την κόρη μου και θα συνεχίσω!

      Καλή επιτυχία σε όλες ❤️ 

      Λυπάμαι τόσο πολύ. Πάρε όσο χρόνο χρειάζεσαι για να επεξεργαστείς τη θλίψη σου. Σου στέλνω αγκαλιά ❤

      • Ευχαριστώ 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

29 minutes ago, caramel_83 είπε:

@Alekagala Ρε θηριο χαλια?? δεν φοβασαι με την εγκυμοσυνη ?

Σκεφτηκα να τα κανω τωρα γιατι μετα με τη κοιλιά δε θα μπορω ευκολα να σκυβω!!!!! Αυριο θα κανω αλλο ενα και μετα στοπ! 


iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια. ειμαι καινουργια εδω.! ειναι πολυ ωραια η παρεα σας και διαβαζω συχνα απο εδω μεσα ...ετσι σημερα αποφασισα να σας γραψω και να μοιραστω την αγωνια μου μαζι σας! ειμαι εν αναμονη και πραγματικα θα ηθελα να μου πειτε εσεις που ειστε μανουλες ηδη..εαν οντως υπαρχουν συμπτωματα πριν την καθυστερηση...

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα @Olivia3 καλως ορισες στην παρεουλα μας, ποτε περιμενεις περιοδο?ή μαλλον καλυτερα ποτε δεν την περιμενεις?;) κι εγω στην προσπαθεια για το πρωτο μου ειμαι και αυτο που εχω καταλαβει ειναι οτι ο καθε οργανισμος αντιδραει διαφορετικα, αλλες εχουν συμπτωματα αλλες κανενα παρα μονο την καθυστερηση, θα πρεπει να μην αγχωνομαστε και θα ερθει απο μονο του, προσπαθειτε καιρο?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@caramel_83☺ ειναι ο 2ος μηνας που προσπαθουμε τον 1ο μηνα ημουν πολυ αγχωμένη αλλα αυτον προσπαθησα να ειμαι λιγοτερο. Εσεις προσπαθειτε καιρο? Περιμενω 15 /03 και ευελπιστω να μην μου ερθει. Και τον προηγούμενο μηνα νομιζα πως ειχα καποια συμπτώματα αλλα μολις μου ηρθε απογοητευτηκα. 

Link to comment
Share on other sites

εγω ειμαι στον 4 μηνα αλλα τον πρωτο και τον 3 δεν ειχα αρκετες επαφες και ηταν και αστατες ημερομηνιακα, τωρα να δουμε αυτος πως θα παει, δυστυχως τα συμπτωματα της εγκυμοσυνης με της περιοδου ειναι σχεδον ιδια και μας τρελαινουν:? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

εγω 23 του μηνα αλλα πιο πολυ περιμενω να περασει και αυτος ο κυκλος και αν δεν ειμαι εγκυος να παω στον γυναικολογο για παπ και να μου δωσει παλι ορμονολογικες για να δω που βρισκομαι με τις πολυκυστικες γαιτι ειχα ξανακανει περυσι τετοιο καιρο;)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@caramel_83 και εγω 23 Δεν περιμενω!!!χαχα...μαζι είμαστε!βεβαια κανω κ τα τεστ ωορρηξιας οποτε θα ξερω σιγουρα ποτε περιμενω!

@Olivia3 καλωσηρθες!!!εεμεις προσπαθουμε 13 μηνες περίπου!αυττο που εχω καταλαβει ειναι οτι τα συμπτωματα μοιαζουν πολυ κ πολλες φορες το μυαλο μας παιζει!εεχω περασει μεινεις με κραμπες,ππολυ πρησμενο στηθος,λιγο πρησμενο στηθος,αναγουλες,υγρα καφε μια μερα κ μετα απο 2 μερες μου ηρθε,δυσκοιλιοτητα κ.α. πολλα!οποτε μην τα κοιτας γτ πολλες φορες μπερδευομαστε!θα τα καταφερετε..το οτι δεν πιασατε στον πρωτο μηνα δεν σημαινει κατι!πρεπει να χαλαρωσεις κ ολα θα ερθουν!εχω παει στο νοσοκομείο απο πονο στην κοιλιά εξαιτιας του αγχος που ειχα και καταλαβα οτι δεν οφελει πουθενα!ευχομαι να μην ερθει σε 9 μερες αλλα σε 9 μηνες!

  • Μου αρέσει 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

@elenakii22 καλως σας βρηκα. Απο οτι καταλαβαινω δεν ειμαι η μονη που κοιταει και ψαχνει ολες τις λεπτομεριες!! Ειχα αρχισει να νομιζω πως ειμαι λιγο παρανοϊκή. Πηγα και εγω στον νοσοκομειο μου γιατι απο το πολυ αγχος που ειχα με επιασε το στομαχι μου. περιμενα και ειχα καθυστερηση μονο μια μερα και η αγωνια μου ειχε χτυπησει κοκκινο! Αυτο το μηνα δεν εχω τοση αλλα και παλι εχω. Μακαρι να μας ερχοτανε τοσο γρηγορα ενα μωρακι οσο σε αλλες που ακουω ..να μην περναει καμια μας τετοιο αγχος και τετοια αγωνια. Παιρνετε και εσεις  φυλικο οξυ? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Olivia3 οχι δεν εισαι η μονη!!!ξεκινησα εγω inofert 17 Φεβρουαρίου...ενταξει ειναι λιγο κουραστικο αυτο το δυο ωρες πριν κ δυο μετα νηστικη αλλα αξιζει!!δυστυχως το αγχος δυσκολα το αποβαλουμε...εγω να σου πω ειμαι χαλαρη αυτον τον μηνα με εχει πιασει μια βαρεμαρα..και να αγχωθω βαριεμαι!οπως ομως εχω πει αν δεν φτασει κοντα στις μερες που περιμενεις αν θα ερθει η οχι δεν ξερεις αν εχεις αγχος...καθε αρχη του κυκλου ευκολη ειναι οσο περνανε οι μερες αγχωνομαστε!ξεκινησα κ τεστ ωορρηξια αυτον τον μηνα κ βιταμινη d.   και ο ανδρας μου ξεκινησε διαφορα..πηγαμε σε ενδοκρινολογο καθως ξεκινησαμε να δουμε τι φταιει κ δεν πιανουμε (ξεραμεμε βεβαια αλλα τεσπα)!

  • Μου αρέσει 2

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...