Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

Αγάπη σε εφτα μέρες περιμένω να αδιαφετισω ..άκου έχω κάποια βραδυά τάσεις για αιμετο όταν ξαπλώνω το βράδυ..  νιώθω αρκετή κούραση και απο χθες εγώ πονάκια περιόδου και σήμερα στην δουλεια ένιωσα ένα τέντωμα στην κοιλιά σαν κράμπα δεν έδωσα σημασία και ήρθα σπίτι έφαγα κουνουπίδι που το μαγείρεψα εγώ εχθές γιατί το ειχα λιγούρα και δεν ειναι απο τα αγαπημένα μου και πέθανα με κόψιμο στην κοιλιά και έχω και υγρά 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Olivia3 είπε:

Και εγω inofert παιρνω αλλα δεν ηξερα οτι επρεπε να εισαι νηστικη... δεν μου το ανεφερε.... 

και εγω τα ειχα παρει το καλοκαίρι που μου το ειπε ο γυναικολογος που ειχα τοτε κ δεν μ ειπε τπτ..ο ενδοκρινολόγος μου τονισει δυο ωρες πριν κ μετα τπτ...ουτε καφε..κ ο γυναικολόγος που εχω τωρα ειχε δωσει τα ινοφερτ σε μια φιλη μου κ δεν τις ειχε πει να ειναι νηστικη κ του ειπα οτι μ τα εδωσε ο ενδοκρινολογος κ οτι μ τονισε αυτο για το φαγητο κ μ λεει ναι ειναι σημαντικο κ τετοια..οποτε δεν καταλαβαινω γτ δεν το λενε...παντως η φιλη μου εμεινε εγκυος ..τωρα την βοηθησε το ινοφερτ η απλα της εφυγε ,το αγχος δεν ξερω...

@Μαρθα Κ σιγουρα θα μπορουσαν να ειμαι συμπτωματα εγκυμοσυνης ομως θα μπορουσαν κ περιοδου!δδυστυχως δεν εχουμ διαφορα..η καθυστερηση ειναι το καλυτερο συμπτωμα!!!ευχομαι πραγματικα να εισαι εγκυος κ να μην σου ερθει καθολου!!!

  • Μου αρέσει 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ αυτα τα συπτωματα θα μας τρελάνουν....  Μακάρι ολόψυχα να είστε εγκυουλες και γεμίσει η λιστα μας τυχερες χοριακες.... 

Δεν ειχα καθολου συμπτώματα μεχρι την μερα που περιμενα τη περιοδο.  Ηταν δευτερα πηγα τα παιδια σχολειο,  μετα στο γυμναστήριο δε μπορουσα ουτε το κορμί μου να κουνήσω μεχρι την ωρα που εκανα τον πρωτο μου εμετό....  Απο κει και μετα ξεκίνησαν οι αναγουλες,  οι ζαλάδες,  το πρήξιμο στο στήθος και μια χαμηλή χοριακη....  Γιαυτο το καλυτερο συπτωμα ειναι η καθυστερηση

  • Μου αρέσει 3

iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ κορίτσια αυτό περιμένω και εγώ να μην αδιαφετισω…  εσείς πείτε μου προσπαθήστε καιρό ή τώρα αρχισατε?? Εμείς τώρα αρχίσαμε για να δούμε πότε θα έρθει το. Μωράκι ❤

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρθα Κ είπε:

Αχ κορίτσια αυτό περιμένω και εγώ να μην αδιαφετισω…  εσείς πείτε μου προσπαθήστε καιρό ή τώρα αρχισατε?? Εμείς τώρα αρχίσαμε για να δούμε πότε θα έρθει το. Μωράκι ❤

Φαινεται οτι δεν προσπαθειτε καιρο κ ευχομαι να μην χρειαστει!!!!μακαρι να πετυχετε αν οχι τωρα (που ευχομαστε να τα εχετε καταφερει)πολυ συντομα!!!εμεις προσπαθουμε 14 μηνες περιπου...τωρα συν πλην καπου εκει!

  • Μου αρέσει 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Μαρθα ΚΝα ζησετε!!!εγω πρεπει να ειμαι απο τις πιο μικρες της παρεας μαζι με την @sonia@ που εγινε μανουλα πριν λιγες μερες κ ειμαι στο τρεξιμο απο οτι καταλαβαινω!!!!ειμαι 26 εγω κ 35 ο ανδρας μου..εχουμε παντρευτει 1.5 χρονο..δεν προσπαθουσαμε απο την αρχη για παιδι..μετα ξεκινησαμε χαλαρα κ τωρα που πηγα στον ενδοκρινολογο μου ειπε να ξεκινησουμε συστηματικα...εμμενα μεχρι στιγμης φαινεται να εχει προβλημα ο συζυγος (λογω αναβολικων ουσιων)..τα σταματησε τον σεπτεμβρη κ πηγαμε τελος ιανουαριου στον ενδοκρινολογο γτ πρεπει να ρυθμιστουν ξανα οι ορμονες του..βρηκε ο γιατρος κ ελλειψη βιταμινης d και θυροειδη κ παιρνει για ολα αγωγη..εμενα μονο ελλειψη στην d βρηκε κ μου εδωσε κ εμενα αμπουλες..μου ειπε κ για τα ινοφερτ μιας κ εχω κ πολυκυστικες!οποτε περιμενουμε να δουμε πως θα εξελιχθει ο ανδρας μου...ηδη το σπερμοδιαγραμμα του εχει αυξηθει πολυ εκανε 1ο τον Σεπτέμβρη χαλια κ το 2ο Ιανουαρίου μετριο οχι κακο και δεν ειχε ξεκινησει αγωγη ακομα!ελπιζουμε να βελτιωθει κ να μην χρειαστει να βγαλει την κιρσοκηλη ακομα (μας ειπαν οτι ια χειτοτερεψει κ καποια στιγμη θα πρεπει να την βγαλει)...αυτα...και φυσικα ελπιζουμε να μην εχω προβλημα εγω γτ οταν εχει η γυναικα ειναι λιγο πιο συνθετα τα πράγματα!

  • Μου αρέσει 2

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

@elenakii22Αγάπη μου σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να ξεπεράσει τα πάντα ο σύζυγος σου και να κάνετε το. Νινακι σας !!!!να ξέρεις είναι πολύ θετικό που είσαστε και οι δύο μικροί οπότε θα το λύσετε και ποιο εύκολα!!! Εγω σημερα πηρα τον γιατρο μου τηλ να του πω οτι βάλαμε μπροστά για παιδί γιατί έχω ανώμαλο κύκλο και μου είπε να προσπαθήσω ένα τρίμηνο μόνη μου και μετά αν δεν πιάσω να πήγενω κάθε μήνα για υπέρηχο να μου βρίσκει τις γόνιμες μέρες μου ..

@sonia@

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Μαρθα Κ κ εγω εχω ανωμαλο κ ξεκινησα απο αυτον τον κυκλο τεστ ωορρηξιας!ειμαι 14η μερα σμρ κ φυσικα ηταν αρνητικο το τεστ!περιμενω να δω αν θα βοηθησουν!κ εσυ μικρη εισαι οποτε δεν νομιζω οτι υπαρχει λογος να αγχωθεις!να εχετε συχνες επαφες σε όλο τον κυκλο γτ με τον αστατο ποτε δεν ξερεις!

  • Μου αρέσει 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

@sonia@ αγάπη μου να σου ζήσει το. Νινακι σου και να είναι καλότυχο!! 

Να σου πω κάτι εγώ δεν. Πιστεύω πολύ σε γόνιμες μέρες.. Εγώ θεωρό ότι πρέπει να κάνεις έρωτα με τον άντρα σου μέρα παρά μέρα και όταν θέλει θα στο δώσει ο θεός…. Η αδερφή μου ή μία έπιασε παιδί το βράδυ που το πρωί εκείνη την μέρα τις είχε τειωσει η περίοδος και το ξέρει αυτό γιατί έσπασε το προφυλακτικό η φίλη. Μιυ που δουλεύουμε μαζί το ίδιο… 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@elenakii22 είστε αρκετα νεαροί για να πτοειστε!  Ολα θα φτιάξουν και θα ερθει το σπορακι γρηγορα

@Μαρθα Κ γιατι σας δινει τοσο λιγο περιθώριο....  Προσπαθήστε μονοι σας και βλέπετε....  Θα σε συμβούλευα ξεκινα φολικό οξύ ασφαλής επιλογή! 

Εγω κοριτσια ειμαι απο τις τυχερές....  Μολις ειπα στο σύζυγό θελω τωρα θα προσπαθήσουμε ενα μηνα και αν οχι στοπ λογω οτι εργάζομαι εποχιακή,  ο κακομοίρης δεν μου εφερε αντίρρηση και μια απο τις 5 φορες του μηνα επιασα. Αλλα κατευθείαν πηρα φολικό για να ξεκινήσω τις τρελιτσες! 

  • Μου αρέσει 2

iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Alekagala μπράβο κορίτσι μου σου εύχομαι να κάνεις ένα υγειές μωράκι.. Δεν είναι κακό να μου κάνει υπέροχο μου το λέει γιατί με ξέρει ότι αγχώνομαι πολύ γενικα άστα έχει βρει το μπελά του μαζί μου ..χι χι χι 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα μηπως αγχωνεσαι πιο πολύ στην ιδεα "πρεπει να κανω υπέρηχο"? Και εγω ειμαι αγχώδης ανθρωπος αν και δε το δείχνω ευκολα αλλα το γυμναστήριο με βοήθησε πολυ να ηρεμήσω και να καλμαρω τα νευρα μου....  Και μη νομίζετε κορμί δεν εχω χτίσει!!!!! :):)

  • Μου αρέσει 1

iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...