Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Angot είπε:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Να τον έχετε από.κοντα τον τζαναμπετη 🙂 ... εύχομαι να κερδίσετε όσες παραπάνω μέρες γίνεται!!!

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

@caramel_83 ξερω οτι. Όταν είναι γόνιμες μέρες αυτό δουλεύει και την επόμενη μέρα γιαυτό λέμε μέρα παρά μέρα…  @elenakii22 λέω ότι αν μείνω έγκυος αμέσως θα κόψω και το τσιγάρο ..

49 minutes ago, caramel_83 είπε:

@Μαρθα Κ κοπελα μπυ εγω λεω να μην κανεις, ασε να περασει εστω 1 μερα καθυστερησης και κανεις τεστακι ;) αν παλι δεν μπορεις να κανεις υπομονη κανε καλυτερα μια χοριακη 

τα τεστ ακομα και τα clearblue που ειναι τα πιο ευαισθητα μειωνουν πολυ το ποσοστο τους για νωριτερα απο την καθυστερηση

κοιτα εδω  Μπορεί να χρησιμοποιηθεί 5 ημέρες πριν από την καθυστέρησή σας (δηλαδή 4 ημέρες πριν από την αναμενόμενη ημέρα έναρξης της περιόδου σας). Σε εργαστηριακές εξετάσεις, 98% των αποτελεσμάτων Έγκυος ανιχνεύθηκαν την ημέρα πριν από την αναμενόμενη ημέρα έναρξης της περιόδου, 97% ανιχνεύθηκαν 2 ημέρες νωρίτερα, 88% ανιχνεύθηκαν 3 μέρες νωρίτερα και 56% ανιχνεύθηκαν 4 ημέρες νωρίτερα από την αναμενόμενη ημέρα έναρξης της περιόδου.

ναι εμεις μαζι θα περιμενουμε:D

εγω κοριτσια συμφωνα με τους 3 τελευταιους κυκλους μου που ηταν 24 και 25 μερες, χθες και σημερα ειναι η ωορηξια μου αλλα δεν εχω καθολου υγρα :huh: εχω ερθει σε επαφη αντιπροχθες, χθες και θα ερθω και αποψε πιστευω,σκεφτομαι αυτο τον μηνα μηπως και καταφερουμε το μερα παρα μερα μηπως πετυχουμε:-D

εχεις πολυκυστικες?

Όχι έχω κύστες στην. Αριστερή οθηκη μου που εμφανίζονται και εξαφανίζονται και ειδικά όταν πάρω πολλά κιλά βρίσκουν λιπώδης ιστό και δεν φεύγουν… μέσα σε δύο χρόνια πήρα 20 κιλά μετά τον αρραβώνα και τώρα είμαι σε διατροφή έχω χάσει είδει τα δέκα.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

@Μαρθα Κ εγώ όπως και εσύ αυτά είχα αλλά να ξέρεις διαφέρει απο γυναικα σε γυναικα εγώ σου εύχομαι όμως να ναι συμπτώματα εγκυμοσύνη ένοπλης τα δικά μου..αν και τα άτιμα μοιάζουν τόσο πολύ με της περιοδου..

Ελενακι μου η Μπουμπουλίνα είναι μαν κακά και Νάνι κυριολεκτικά αλλά πολλά κακά χα αχ αχ όλο μου τα κανει καλέ δεν την προλαβαινω το μητρικό κανει δουλεια..εννοείται και δεν θα πας να κανεις τίποτα αν δεν αδιαθετησεις και ειδικά στο να πάρεις ακτινοβολία... Έτσι βουρρρρ...να σας πω κάτι και εγώ επιτέλους θα κάνω αγκαλιτσες και χαδακια με τον αντρουλη μου μόλις σαραντησω μου έλειψε πολύ ο καλός μου γιατί αυτά που κάναμε όταν ήμουν γινόταν μονο και μονο να με βοηθήσει και καλά στο τοκετό και ηταν και η κοιλουμπα δεν το ευχαριστιομουν καθόλου τώρα και εγώ βουρρρρρ.....

Ολίβια καλώς ήρθες κορίτσι μου μακρια η ξινή φυτού φτου και απο σένα άντε να γεμίσουμε κοιλιτσες φουσκωτες να έχουμε να περιμένουμε αφίξεις...

@Alekagala εσύ πως είσαι κοπελα μου τι κανει το σπορακι σου?? Άντε περιμένουμε νέα σου να ξέρεις

Οι υπόλοιπες πως είστε???


3yKGp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω βρε κούκλα μου δεν ξέρω Ρώτησα πάντως και μου είπαν σι πρεπει να κανει εφόσον της δινω Μονο δικο μου γάλα κάθε γεύμα και εκκένωση...πάντως έχω υπερβολικά πολύ γάλα αρχιζω την αποθήκευση...


3yKGp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσάκια μου δεν. Αντέχω θέλω τόσο πολύ να είμαι έγκυος…. @sonia@ είχες τα ίδια συμπτώματα και τελικά ήσουν έγκυος ??? Αντε να περάσουν οι πέντε μέρες να κάνω το τεστ . @elenakii22 είμαι χρόνια καπνίστρια και δυσκολεύομαι να το κόψω το τσιγάρο αν μεινω έγκυος όμως θα σκεφτώ το παιδί μου… 

@sonia@ ενα φιλάκι από μένα στην κορούλα  σου να σου ζήσει και άντε τώρα να ξανά αρχίσεις τρελιτσες με τον μπαμπά ο κακομοίρης θα του έχεις λείψει !!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@sonia@ α τοσο πολυ εχεις??μπραβο!!!η φιλη μου δυστυχως δεν βγαζει...παρακολουθα καθε ποτε εχει εντονες εκκενωσεις μηπως την πειραζει κατι που αλλα παιδακια δεν εχουν προβλημα...

@Μαρθα Κ καλα θα κανεις!θα δεις θα νιωσεις κ εσυ πολυ καλυτερα!απλα να προσεχεις γτ κατι η εγκυμοσυνη κατι το τσιγαρο που θα κοψεις ειναι ευκολο να ξεφυγεις σε κιλα...η μητερα μου πηρε πολλα..ο ανδρας μου παλι τπτ αλλα ηταν ανεκαθεν του γυμναστηριου...

 

εγω κοριτσια μου νομιζω θα αρρωστησω...καλα μου λεγατε (δεν θυμάμαι ποια κοπελα μου το ειπε)οτι με περιτριγυριζει γριπη...εχω κρυαδες κ ατονια..αν την γλιτωσω τυχερη θα ειμαι!


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

@elenakii22 αχ στοπα εγω σε τριγυρνάει γριπη!!!!  Βλεπεις μανούλα ειμαι και παιρνω τα παντα μυρωδιά και ιδιαιτερα οσο αφορα μυξες χαχα!!!!  Κουκουλωσου παρε κανενα ντεπον και μπολικο βιξ! 

@sonia@ ετσι είναι ο θηλασμός μαμ και αμεσως κακα!!!! Αν μπορεις να αποθηκεύσεις κανε....  Στο δευτερο ειχα αποθηκεύσει για 3μηνες ετσι οταν το εκοψα συνεχισε με το δικο μου και δε πηρε φόρμουλα καθολου δηλαδη μητρικό και αμέσως νουλακ

  • Μου αρέσει 1

iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω το αντιθετο λατρευω τα χάπια δεν αντεχω να ποναω...  Ιδιαιτερα σε μια απλη γριπη που κραταει τρεις μερες,  σε εμενα λογω χαμηλού ανοσοποιητικού κραταει ενα μηνα!  Γι'αυτό αντιβίωση και ντεπόν δεν λείπουν ποτε!!!  

Μια χαρα ειμαι ξάπλα χαζεύω αντε να περασει το βραδυ να παω στο γιατρο αυριο να ακουσω επιτελους την καρδια...  Παντως ειμαι χαρούμενη ο συζυγος έκανε σχεδια πως να φτιάξει και τριτο δωματιο στο σπιτι!!! 


iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


τελειαααα...με το καλο να ακουσετε καρδουλα!!!τι θα θελατε να ειναι το μωρακι??ειπαμε εχεις δυο παιδακια ενα κ ενα?

εγω καμια σχεση με φαρμακα..με το ζορι αν εχω κ ντεπο  στο σπιτι!τπτ!


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

@elenakii22 περαστικά αγάπη μου να προσέχεις και να κάτσεις σπίτι…. Όσο για τα κιλά δεν νομίζω να οαρω γιατί είδει κάνω διατροφή….. @Alekagala άντε κοριτσακι μου περιμένουμε αυριο να μας πεις πως χτύπαγε η καρδιά του μωρού…. Δεν υπάρχει τίποτα καλύτερο από τον ερχομό ενώς νέου μέλους στήν οικογένεια..!!!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Εχω πλήρης γκάμα για καθε ειδος!!!! Αυτο που δε πρεπει ποτε να μου λειπει ειναι αντιβίωση!!!! 

Οτι ναναι..... αν και νομιζω πως ειναι αγορι.... Αγιος Γεώργιος αετός πολλα σημάδια στα ονειρα μου γιαυτο!!! Εχω ενα και ενα παντα ελεγα οτι η κορη μου θελω ναναι μια και μοναδικη πριγκιπισσα

  • Μου αρέσει 1

iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Μαρθα Κ σε ευχαριστώ πολυ!!!!μια χαρα τοτε..αακολουθησε την διατροφη σου και ολα καλα!!!

@Alekagala αν εχεις τοσα σημαδια πολυ πιθανον να ειναι αγορακι!!!στα ωπα ωπα θα την εχουν την πριγκιπεσσα σου!!!!ββεβαια γερο να ναι κ οτι να ναι!!

  • Μου αρέσει 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αλέκα με το καλό αύριο περιμένουμε νέα σου!!!!Να σε ρωτησω το αποθηκεύσεις σε σακουλάκια να φανταστώ πόσο καιρό διατηρούνται στην κατάψυξη αν θυμάσαι και μετα πως έκανες την απόψυξη ώστε να μην χαλασει????

Έλενακι μου ούτε αν φάει σουπιτσες κ;Ι υπάρχουν κ;Ι χάπια μαγικό; Μπύρας που βοηθάνε στην παραγωγή είχα πει πως αν δεν έχω πολύ άτι τέτοιο θα επερνα να με βοηθήσουν βέβαια τώρα δεν τολμώ αλλιώς όλη την ώρα θα πρέπει να αντλώ γαλα απλά το στήθος μου όλη την ώρα βάρη είναι ουφφφφφ έπρεπε νανεχω τρίδυμα για να αδειάζει τελειως


3yKGp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...