Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, Angot είπε:

      μια στο τόσο με πιάνει! δεν είναι συχνό! ήμουν ανάμεσα στην πίεση και το σάκχαρο! εσυ,;

      Τι σου ειπαν ομως, απο τι ειναι? Απο πιεση ή σακχαρο? Καλά είμαι, περιμένω την Τετάρτη να δω πως είναι τα πράγματα ........

      1 hour ago, Alex@ είπε:

      Πολλές γυναίκες αποφασίζουν να τους παρακολουθεί κ γιατρός σε δημόσιο νοσοκομείο, ώστε να υπάρχει φάκελος τους εκεί, παράλληλα με ιδιώτη έξω.

      Ρίσκο είναι κ στο ιδιωτικό κατα την γνωμη μου παντα, όλα τα σοβαρά τα στέλνουν στο δημόσιο.

      Κλείσε ένα ραντεβού ν δεις πως θα πάει κ αν ο γιατρός σου αποπνέει εμπιστοσύνη κ καλύπτει τις ανάγκες της κατάστασης σου.

      Όλα θα σου πάνε τέλεια!!❤️

       

      Αυτό το έχω ξανακούσει...άρα πας ταυτόχρονα σε,2 γιατρούς? Και αν αυτά που σου λένε είναι  διαφορετικά? Ποιες οδηγίες ακολουθείς?

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

κοριτσια μου εγω δεν ειμαι καθολου καλα σμρ!νευρα αρκετα...κ νιωθω μια αηδια θα φαγητο..δεν μπορεσα να φαω ολο μου το φαγητο γτ αρχισε να μου φερνει αναγουλα κ μετα ειπα να φαω σοκοκατα που επισης εφαγα 2 κομματια με το ζορι..περναω δυσκολη μερα σμρ οπως φανταζεστε!φυσικα δεν μιλάμε ουτε για συμπτωματα εγκυμοσυνης ουτε περιοδου καθως ειναι 15η μερα με αρνητικο τεστ ωορρηξιας!!αααχ...δυσκολη μερα η σημερινή!ελπιζω αυριο να ειμαι καλυτερα!!


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

Μακάρι να είμαστε κορίτσια μου όλες και αυτες που Είναι. Είδει να έχουν μία όμορφη εγκυμοση και ένα γερό μωράκι !!!αλλά και να μην είμαστε δεν το βάζουμε κάτω κάποια στιγμή θα μας το στείλει αυτό το θείο δώρο ο.θεος 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, elenakii22 είπε:

κοριτσια μου εγω δεν ειμαι καθολου καλα σμρ!νευρα αρκετα...κ νιωθω μια αηδια θα φαγητο..δεν μπορεσα να φαω ολο μου το φαγητο γτ αρχισε να μου φερνει αναγουλα κ μετα ειπα να φαω σοκοκατα που επισης εφαγα 2 κομματια με το ζορι..περναω δυσκολη μερα σμρ οπως φανταζεστε!φυσικα δεν μιλάμε ουτε για συμπτωματα εγκυμοσυνης ουτε περιοδου καθως ειναι 15η μερα με αρνητικο τεστ ωορρηξιας!!αααχ...δυσκολη μερα η σημερινή!ελπιζω αυριο να ειμαι καλυτερα!!

Ελενάκι μου αύριο θα είσαι μια χαρά… ηρέμησε με κάποιο τρόπο και μην το σκέφτεσαι 

2 minutes ago, caramel_83 είπε:

έτσι ειναι @Μαρθα Κ μου σκεφτομαστε θετικα και προχωραμε;)

Μου βγάζεις κάτι πολύ θετικό σαν άνθρωπος να ξέρεις εσύ !!! @caramel_83

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, elenakii22 είπε:

κοριτσια μου εγω δεν ειμαι καθολου καλα σμρ!νευρα αρκετα...κ νιωθω μια αηδια θα φαγητο..δεν μπορεσα να φαω ολο μου το φαγητο γτ αρχισε να μου φερνει αναγουλα κ μετα ειπα να φαω σοκοκατα που επισης εφαγα 2 κομματια με το ζορι..περναω δυσκολη μερα σμρ οπως φανταζεστε!φυσικα δεν μιλάμε ουτε για συμπτωματα εγκυμοσυνης ουτε περιοδου καθως ειναι 15η μερα με αρνητικο τεστ ωορρηξιας!!αααχ...δυσκολη μερα η σημερινή!ελπιζω αυριο να ειμαι καλυτερα!!

κοπελα μου υπαρχει περιπτωση να σε εχουν πειραξει το φαρμακο ή το συμπληρωμα που παίρνεις?:?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Μαρθα Κ κορίτσι μου πολύ καλά τα λες Συμφωνώ μαζί σου πρεπει την επαφή να την απολαμβάνεις να κανεις ερωτα και όχι μονο και μονο για να μείνεις έγκυος. Όσο για τις γόνιμες βοηθάνε αν ξέρεις στο περιπου ποτέ εχεις ωορρηξία βέβαια αυτό μπορεί να γίνει και με τεστ που υπάρχουν και Όζι κάθε μήνα επίσκεψη στο γιατρό είναι και κουραστικό αλλά και πιο ακριβό βέβαια απο την αλλη όταν ξέρεις οτι θα κανεις ωορρηξία μπορεί και να αγχωθεις και τι άγχος δεν βοηθάει καθόλου..

Εγώ όταν έμεινα 2επαφες ειχαμε η μια οπου και απο αυτή έμεινα ηταν ακριβως μετα την περίοδο η οποία εκείνο το μήνα ηταν πολύ περίεργη κράτησε πολύ λίγο και δεν είχα ροή και εκανα λογικά πιο νωρίς ωορρηξία αφού δεν τι περίμενα φανταστείτε εκανα και εξαγωγή φρονιμίτη εκείνο το μήνα και πήρα και αντιβιωση και σπάθα ενα σοκ οταν είδα οτι είμαι γιατί δεν περίμενα τόσο εύκολα απλα το κάναμε χωρίς άγχος και το απολαυσαμε αυτό..επίσης καλό είναι οσες είναι σε προσπαθεια να περνούν φολικό βοηθάει στην καλύτερη ποιότητα ωαρίων..

Απο συμπτώματα πριν κάνω το τεστ και το εκανα 6 μέρες πριν αδιαθετησω εγώ οριστικά πολύ και το στήθος μου ξαφνικα τουμπανιασε αλλά τουμπανο είχα γενικά αλλά Όχι και έτσι και εκανα τεστ και βγήκε θετικό και μέχρι 6η βδομάδα απλα ειχαπονους περιόδου σαν να είχα περίοδο δηλαδή αν δεν ήξερα ότι είμαι θα Έλεγα τώρα θα μου έρθει..

Ελενακι μου εσύ πως είσαι κοπελα μου?? Καραμελ μου Νικολίτσα ???και οκά τα κορίτσια άντε να έρθουν τα σπορακια μας μαζί με την άνοιξη...

Οι εγκυουλες μας τι κανουν μεγαλώνουν τα σπορακια???εμείς προσπαθούμε να βρούμε τους ρυθμούς μας... Η μπουμπου μου όλο μου τα κανει έχουμε ξεπληθει στα παμπερς κανει δουλεια το γάλα μου χα χα αχ α ούτε καθαρτικό να είχα για γάλα...

 


3yKGp2.png

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, sonia@ είπε:

@Μαρθα Κ κορίτσι μου πολύ καλά τα λες Συμφωνώ μαζί σου πρεπει την επαφή να την απολαμβάνεις να κανεις ερωτα και όχι μονο και μονο για να μείνεις έγκυος. Όσο για τις γόνιμες βοηθάνε αν ξέρεις στο περιπου ποτέ εχεις ωορρηξία βέβαια αυτό μπορεί να γίνει και με τεστ που υπάρχουν και Όζι κάθε μήνα επίσκεψη στο γιατρό είναι και κουραστικό αλλά και πιο ακριβό βέβαια απο την αλλη όταν ξέρεις οτι θα κανεις ωορρηξία μπορεί και να αγχωθεις και τι άγχος δεν βοηθάει καθόλου..

Εγώ όταν έμεινα 2επαφες ειχαμε η μια οπου και απο αυτή έμεινα ηταν ακριβως μετα την περίοδο η οποία εκείνο το μήνα ηταν πολύ περίεργη κράτησε πολύ λίγο και δεν είχα ροή και εκανα λογικά πιο νωρίς ωορρηξία αφού δεν τι περίμενα φανταστείτε εκανα και εξαγωγή φρονιμίτη εκείνο το μήνα και πήρα και αντιβιωση και σπάθα ενα σοκ οταν είδα οτι είμαι γιατί δεν περίμενα τόσο εύκολα απλα το κάναμε χωρίς άγχος και το απολαυσαμε αυτό..επίσης καλό είναι οσες είναι σε προσπαθεια να περνούν φολικό βοηθάει στην καλύτερη ποιότητα ωαρίων..

Απο συμπτώματα πριν κάνω το τεστ και το εκανα 6 μέρες πριν αδιαθετησω εγώ οριστικά πολύ και το στήθος μου ξαφνικα τουμπανιασε αλλά τουμπανο είχα γενικά αλλά Όχι και έτσι και εκανα τεστ και βγήκε θετικό και μέχρι 6η βδομάδα απλα ειχαπονους περιόδου σαν να είχα περίοδο δηλαδή αν δεν ήξερα ότι είμαι θα Έλεγα τώρα θα μου έρθει..

Ελενακι μου εσύ πως είσαι κοπελα μου?? Καραμελ μου Νικολίτσα ???και οκά τα κορίτσια άντε να έρθουν τα σπορακια μας μαζί με την άνοιξη...

Οι εγκυουλες μας τι κανουν μεγαλώνουν τα σπορακια???εμείς προσπαθούμε να βρούμε τους ρυθμούς μας... Η μπουμπου μου όλο μου τα κανει έχουμε ξεπληθει στα παμπερς κανει δουλεια το γάλα μου χα χα αχ α ούτε καθαρτικό να είχα για γάλα...

 

Ρε αγάπη έχω πόνους περιόδου κΙ νιώθω ντουμπανο στην. Κοιλιά μου προς τα πάνω όμως αα και. Η κανω συσπάσεις από κάτω… αυτά λες να είναι συμπτώματα ?? Άντε να περάσουν οι έξι μέρες που περιμένω να κάνω το τεστ 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Alekagala είπε:

Εγω ειχα κανει χοριακη στις 8 μερες πριν την περιοδο και ηταν αρνητικοτατη!  Χαλάρωσε και απόλαυσε τα πονακια

@AlekagalaΑγαπη μου εσύ πότε με το καλό γέννας??? Μορε ας είμαι έγκυος και ας πόνο.. Χι χι χι χι 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, caramel_83 είπε:

κοπελα μου υπαρχει περιπτωση να σε εχουν πειραξει το φαρμακο ή το συμπληρωμα που παίρνεις?:?

δυσκολο να με εχουν πειραξει οι βιταμινες!τις εχω ξαναπαρει!επειδη εχω ενα θεμα με το διαφραγμα πιστεύω οτι αυτο μου κανει την ζημια..ρουφαω συνεχεια κ εχω ημικρανιες..λεω μολις αδιαθετησω να κανω ακτινογραφια να δουμε μηπως ειναι ιγμοριτιδα αλλιως θα παω σε πλαστικο για το διαφραγμα..

@sonia@ μου καλα ειμαι εγω!!ηησυχα η μικρη Σονια καλα??? χιχιχι!!εεχουμε ξεκινησει εντατικα αυτον τον μηνα αλλα δεν μπορω να σου πω οτι εχω ρο μυαλο μου εκει γτ με εχει κουρασει ολο αυτο με την ημικρανια κ που ρουφαω συνεχεια την μυτη...θα πηγαινα απο τωρα για την ακτινογραφια αλλα επειδη ειμαι στα μεσα του κυκλου κ ξξεκινησαμε τωρα ειπα να παω μολις αδιαθετησω..πραγματικα ομως εχω χασει την ορεξη μου..το μονο που σκεφτομαι ειναι οι ημικρανιες μου τπτ αλλο...

  • Μου αρέσει 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@elenakii22Αγάπη μήπως οι ημικρανίες είναι από το ανχος σου ?? Στο λεω γιατι και ο άντρας μου υπέφερε πολυ απο ημικρανίες κάναμε ολες τις εξετάσεις και οι γιατροί δεν του βρίσκαν τίποτα και του είπαν μήπως έχει πολύ ανχος… μας είπε κάποιος ότι επιρεάζει στους πονοκεφάλους η ζαχαρη και τα γλυκά και από τότε που τα έκοψε σχεδόν ελαττώθηκε ο.πονος ..

Έχει να τον πιάσει πονοκέφαλος πολύ καιρό.. 

Link to comment
Share on other sites

Μάρθα μου μαλλον τελη οκτωμβρη τη παρασκευη θα ξερω σιγουρα.... 

Ελενάκι μου μηπως σε τριγυρνάει καμια γρίπη.....???  Παντως κανε για ιγμορριτιδα ταλαιπωρειτε αρκετα ο αντρας μου και σε καταλαβαινω


iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Alekagala είπε:

Μάρθα μου μαλλον τελη οκτωμβρη τη παρασκευη θα ξερω σιγουρα.... 

Ελενάκι μου μηπως σε τριγυρνάει καμια γρίπη.....???  Παντως κανε για ιγμορριτιδα ταλαιπωρειτε αρκετα ο αντρας μου και σε καταλαβαινω

Μ'εναν πόνο αγάπη μου και ένα υγιές μωράκι στην αγκαλιά σου εύχομαι ❤

Link to comment
Share on other sites

@Μαρθα Κ μπα το αγχος εμενα φαινεται στα δοντια...φαντασου μου εχει φτιαξει ο οδοντιατρος μασελακι γιαυτο το λογο...οταν αγχωνομαι κ ποναω να το βαζω για να χαλαρωνω τους μυες!εχω ημικρανιες επειδη ρουφαω συνεχεια..το ξερω αλλα δεν ξερω τι να κανω...

@Alekagala οντως κυκλοφορουν πολλες ιωσεις!δε νομιζω ομως να ειναι απο αυτο..πρεπει να δω τι θα κανω με την μυτη μου..με ταλαιπωρει χρονια αλλα τωρα με επιασε τοσο πολυ...


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα!! Και εγω 30 ειμαι! Με το καλο τα μωράκια σας στις εγκυουλες! Εγω σε 7 μερες περιμενω και σημερα εχω ποναλακια λες και θα αδιαθετησω (φτου φτου). Αλλα φοβαμαι να μην ειναι η ιδεα μου παλι! Και χρονια μας πολλα!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...