Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

κοριτσια δεν απογοητευομαστε!!μαλλον θα ανεβουμε ολες μαζι πανω οταν ειναι!!!εγω νιωθω μια υγρασια χαλημα αλλα νομιζω απο την στιγμη που δεν ειχα ωορρηξια δυσκολο να μου ερθει 29η μερα που ειμαι σμρ...υπολογιζω μετα τις 35!

@Wannabemommy 27 θύμισε μου εξετασεις εχεις κανει?εχεις πολυκυστικες?θα συμφωνησω με την καραμελ!μηπως να σε κοιταγε ο γυναικολόγος κανα μην?


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

1 minute ago, caramel_83 είπε:

κοριτσι μου εχεις σκεφτει να συζητησεις με τον γιατρο σου να σε παρακολουθησει λιγο με υπερηχο να δειτε που βρισκεσαι?

αυτο το πραγμα με το ποτε θα κανετε παιδι και αντε καντε ενα κτλ πολυ με εκνευριζει, εγω οταν μου λενε ετσι τους λεω δεν ειμαστε εμεις για παιδια και το βουλωνουν δεν ξερουν  τι να απαντησουν

Εγω τους λεω ειμαι μικρη ακομα..εν τω μεταξυ 27 εγω 37 ο αντρας μου...και σταματανε...αλλα μετα απο 1 μηνα το πολυ παλι τα ιδια...ο γυναικολογος μου εδωσε μεχρι το καλοκαιρι...αν δεν εχει γινει τιποτα θα το παμε με παρακολουθηση...

1 minute ago, elenakii22 είπε:

κοριτσια δεν απογοητευομαστε!!μαλλον θα ανεβουμε ολες μαζι πανω οταν ειναι!!!εγω νιωθω μια υγρασια χαλημα αλλα νομιζω απο την στιγμη που δεν ειχα ωορρηξια δυσκολο να μου ερθει 29η μερα που ειμαι σμρ...υπολογιζω μετα τις 35!

@Wannabemommy 27 θύμισε μου εξετασεις εχεις κανει?εχεις πολυκυστικες?θα συμφωνησω με την καραμελ!μηπως να σε κοιταγε ο γυναικολόγος κανα μην?

Τα παντα...εκτος απο σαλπιγγογραφια...ορμονολογικες πεντακαθαρες...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Σιχαινομαι οταν ρωτάνε ποτε θα κάνουνε παιδι....  Το ιδιο πάθαμε και εγω με το συζυξ γιαυτο οταν εχασα 2 δεν το ήξερε κανενας....  Το οτι θελω να περασω με το αντρα μου λιγο περισσοτερο χρονο μαζι ειναι κακο???  

Καλα και το κορυφαίο ειναι η ερωτηση κλειδι "αχ πάχυνες και ομορφυνες εγκυος εισαι? ".... Οχι μωρη "θια" απλως μου αρεσουν τα σουβλάκια και οι πίτσες ειναι κακο και αυτο!!! 


iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, elenakii22 είπε:

κοριτσια δεν απογοητευομαστε!!μαλλον θα ανεβουμε ολες μαζι πανω οταν ειναι!!!εγω νιωθω μια υγρασια χαλημα αλλα νομιζω απο την στιγμη που δεν ειχα ωορρηξια δυσκολο να μου ερθει 29η μερα που ειμαι σμρ...υπολογιζω μετα τις 35!

@Wannabemommy 27 θύμισε μου εξετασεις εχεις κανει?εχεις πολυκυστικες?θα συμφωνησω με την καραμελ!μηπως να σε κοιταγε ο γυναικολόγος κανα μην?

μηπως εισαι τωρα στις γονιμες σου ?:roll:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 minute ago, Alekagala είπε:

Σιχαινομαι οταν ρωτάνε ποτε θα κάνουνε παιδι....  Το ιδιο πάθαμε και εγω με το συζυξ γιαυτο οταν εχασα 2 δεν το ήξερε κανενας....  Το οτι θελω να περασω με το αντρα μου λιγο περισσοτερο χρονο μαζι ειναι κακο???  

Καλα και το κορυφαίο ειναι η ερωτηση κλειδι "αχ πάχυνες και ομορφυνες εγκυος εισαι? ".... Οχι μωρη "θια" απλως μου αρεσουν τα σουβλάκια και οι πίτσες ειναι κακο και αυτο!!! 

χαχαχχαχαχα :lol:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Alekagala είπε:

Σιχαινομαι οταν ρωτάνε ποτε θα κάνουνε παιδι....  Το ιδιο πάθαμε και εγω με το συζυξ γιαυτο οταν εχασα 2 δεν το ήξερε κανενας....  Το οτι θελω να περασω με το αντρα μου λιγο περισσοτερο χρονο μαζι ειναι κακο???  

Καλα και το κορυφαίο ειναι η ερωτηση κλειδι "αχ πάχυνες και ομορφυνες εγκυος εισαι? ".... Οχι μωρη "θια" απλως μου αρεσουν τα σουβλάκια και οι πίτσες ειναι κακο και αυτο!!! 

Αλλο κι αυτο...πραγματικα...καλε ομορφυνες εσυ?σε αλλαξε ο γαμος η το εκανε το θαυμα του ο αντρουλης σου και εισαι εγκυος... ΕΛΕΟΣ....

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα σε όλα τα κορίτσια!

πήρα το θάρος και έγω να γίνω μέλος της παρεάς σας να μοιράζομαι την αγονία μου μιας και προσπαθώ να μην πολυμιλάω για το θέμα παιδιού..

τον Οκτώβριο του 15 στα 35 μου είχα μια παλίνδρομη κύηση από τότε προσπαθω αλλά δεν τα έχω καταφέρει

τον Δεκέμβριο του 16 ανακάλυψα ότι τα οάρια μου έχουν λιγοστέψει κατά πολύ (ΑΜΗ 1,3)

το Σάββατο κάναμε σπερματεκχυση και ο γιατρός μου είπε να κάνω Χοριακή στις 2/4

τωρα περιμένω...

  • Μου αρέσει 3

2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Wannabemommy 27 είπε:

Κοριτσαρες μου παω για δουλεια...μην με ξεχνατε...ας δωσουμε η μια στην αλλη ολη τη θετικη μας ενεργεια και θα τα καταφερουμε...

καλη δουλεια γλυκια μου, σκεφτομαστε θετικα και προχωραμε ολες μαζι:wink:

1 minute ago, Papaki@ είπε:

Kαλημέρα σε όλα τα κορίτσια!

πήρα το θάρος και έγω να γίνω μέλος της παρεάς σας να μοιράζομαι την αγονία μου μιας και προσπαθώ να μην πολυμιλάω για το θέμα παιδιού..

τον Οκτώβριο του 15 στα 35 μου είχα μια παλίνδρομη κύηση από τότε προσπαθω αλλά δεν τα έχω καταφέρει

τον Δεκέμβριο του 16 ανακάλυψα ότι τα οάρια μου έχουν λιγοστέψει κατά πολύ (ΑΜΗ 1,3)

το Σάββατο κάναμε σπερματεκχυση και ο γιατρός μου είπε να κάνω Χοριακή στις 2/4

τωρα περιμένω...

Καλως ηρθε καλη μου, κι εμεις δεν εχουμε πει σε κανεναν οτι προσπαθουμε για παιδακι, μονο οι 2 μας το ξερουμε, σου ευχομαι στις 2/4 να εχεις μια τεραστιααα χοριακη:)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, caramel_83 said:

καλη δουλεια γλυκια μου, σκεφτομαστε θετικα και προχωραμε ολες μαζι:wink:

Καλως ηρθε καλη μου, κι εμεις δεν εχουμε πει σε κανεναν οτι προσπαθουμε για παιδακι, μονο οι 2 μας το ξερουμε, σου ευχομαι στις 2/4 να εχεις μια τεραστιααα χοριακη:)

ευχαριστώ πολύ! ευχομαι το ίδιο και σε σενα :)

  • Μου αρέσει 1

2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 minutes ago, Papaki@ είπε:

Kαλημέρα σε όλα τα κορίτσια!

πήρα το θάρος και έγω να γίνω μέλος της παρεάς σας να μοιράζομαι την αγονία μου μιας και προσπαθώ να μην πολυμιλάω για το θέμα παιδιού..

τον Οκτώβριο του 15 στα 35 μου είχα μια παλίνδρομη κύηση από τότε προσπαθω αλλά δεν τα έχω καταφέρει

τον Δεκέμβριο του 16 ανακάλυψα ότι τα οάρια μου έχουν λιγοστέψει κατά πολύ (ΑΜΗ 1,3)

το Σάββατο κάναμε σπερματεκχυση και ο γιατρός μου είπε να κάνω Χοριακή στις 2/4

τωρα περιμένω...

Καλοσορισες καρδια μου!!!!  Ολόψυχα μια θετικότατη χοριακη!!!!  Εδω θα'μαστε να μετράμε μαζι σου τις μερες

 

5 minutes ago, Wannabemommy 27 είπε:

Κοριτσαρες μου παω για δουλεια...μην με ξεχνατε...ας δωσουμε η μια στην αλλη ολη τη θετικη μας ενεργεια και θα τα καταφερουμε...

Καλη δουλίτσα!!!!  Ανεβασμένη ψυχολογια και θετική ενέργεια στο φουλ και χτυπά και μια φραπεδουμπα να στανιαρεις!!! 

  • Μου αρέσει 1

iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, caramel_83 είπε:

γιατι @λουπιτα ψεμματα λεω? οχι πες μου :P

@Alekagala συγχαρητηρια για το κοριτσακι σου, αντε να κανεις και την αυχενικη να ηρεμησεις πιο πολυ:wink:

 

 

Έτσι έτσι δίκιο έχεις!!!!! Χαχαχα 

11 minutes ago, Alekagala είπε:

Καλοσορισες καρδια μου!!!!  Ολόψυχα μια θετικότατη χοριακη!!!!  Εδω θα'μαστε να μετράμε μαζι σου τις μερες

 

Καλη δουλίτσα!!!!  Ανεβασμένη ψυχολογια και θετική ενέργεια στο φουλ και χτυπά και μια φραπεδουμπα να στανιαρεις!!! 

Κορίτσια είναι καμία από Θεσσαλονίκη?τι καλα να βρισκόμασταν για καφεδάκι στον ήλιο!!!!Πολύ θα ήθελα να σας γνωρίσω!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, caramel_83 είπε:

κοριτσι μου ολες χωραμε στην παρεουλα, να λεμε τα νεα μας και τις ανησυχιες μας :) ευχομαι να μην σου ερθει κοριτσι μου, τις αλλες φορες νιωθεις κατι?καποιες ενοχλησεις?

εγω πριν λιγο αρχισα να εχω λιγη ενοχληση στην κοιλια, μακαρι να ερθει και να ειναι οπως πρεπει γιατι πως τα εχω καταφερει τους 2 προηγουμενους κυκλους μαζι με την περιοδο την μια ειχα πυρετο την αλλη ημουν παλι μπουκωμενη:wacko:

Συμβαίνουν αυτά αλλά στην επόμενη ίσως είσαι πιο τυχερή.Είσαι κ στην αρχή νομίζω ακόμα οπότε ούτε άγχος χρειάζεται. Εγώ πάντα έχω πόνους κ το καταλαβαίνω ότι θα μου έρθει.ειδικά τώρα που ξέρω κ την ωορηξία από την παρακολούθηση του γιατρού. Είμαι στον τρίτο κύκλο παρακολούθησης.αυτή τη φορά όμως τίποτα. Το στήθος δεν είναι πολύ πρησμένο.Το χειρότερο είναι ότι δε νιώθω καλά.εχω τάσεις για εμετό αλλά δεν το λέω πουθενά!θα τον τρελάνω τον αντρούλη μου. Οταν με ακούει του λέω οτι κάπως είναι το στομάχι μου κ δεν του εξήγησα.δεν θέλω να απογοητευτεί πάλι.λοιπόν σε εσάς θα πώ μόνο τι θα γίνει...

26 minutes ago, Papaki@ είπε:

Kαλημέρα σε όλα τα κορίτσια!

πήρα το θάρος και έγω να γίνω μέλος της παρεάς σας να μοιράζομαι την αγονία μου μιας και προσπαθώ να μην πολυμιλάω για το θέμα παιδιού..

τον Οκτώβριο του 15 στα 35 μου είχα μια παλίνδρομη κύηση από τότε προσπαθω αλλά δεν τα έχω καταφέρει

τον Δεκέμβριο του 16 ανακάλυψα ότι τα οάρια μου έχουν λιγοστέψει κατά πολύ (ΑΜΗ 1,3)

το Σάββατο κάναμε σπερματεκχυση και ο γιατρός μου είπε να κάνω Χοριακή στις 2/4

τωρα περιμένω...

Καλή αναμονή κ πολύ τύχη.πάντως κοντεύεις αφου βρήκες τι έχεις κ πάς στοχευμένα.να είσαι σίγουρη!κ εγώ μόλις χθες μπήκα στην παρέα γιατί είμαι χάλια από την αναμονή...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...