Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

1 hour ago, Μαρθα Κ είπε:

Κορίτσια μου πήρα μια απόφαση μόλις έκανα το τελευταίο τσιγάρο και λέω να το κόψω μαχαίρι νομίζω ότι θα με βοηθήσει να μείνω και ποιό εύκολα έγκυος… θέλω την στήριξη σας… καπνίζω από πολυ μικρη και θα είναι πολυ δύσκολο αλλά το θέλω πολύ.. 

Στο εύχομαι να το καταφέρεις!!Και εγώ φανατική καπνίστρια το έκοψα και στις τρεις εγκυμοσύνες μαχαίρι..Αλλά αφού το μάθαινα και μετά!!! Βέβαια ανυπομονώ για τη στιγμή που θα πιω καφέ και θα κάνω τσιγάρο.μεχρι και στον ύπνο μου το βλέπω...

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

5 minutes ago, Μαρθα Κ είπε:

Θα προσπαθησω αν και οπότε το κάνω καταλήγω με την τσίμπλα στο μάτι πρωί - πρωί  να πηγαίνω για τσιγάρα… πφφφφφ και ο σύζυγός δεν κάπνιζε ποτέ του… .

Πολύ χάρηκα με την απόφασή σου! Αν και δεν καπνίζω ξέρω πόσο δύσκολο είναι.το οτι δεν καπνίζει ο σύζυγος βοηθάει λίγο.όταν πάς να κανεις πάλι τσιγαρο να σκέφτεσαι: αυτό θέλω πραγματικά ή ένα μωρό?το είχα διαβάσει σε ένα βιβλίο.κ ότι το τσιγάρο και αλκοόλ είναι φυσικά αντισυλληπτικά.βέβαια πώς έχουν μείνει τόσες καπνιστριες έγκυος δεν ξέρω.Πάντως θα έχεις περισσότερες πιθανότητες να μείνεις πιο γρήγορα κ με πιο υγιες μωρακι!σε 4 μήνες καθαρίζει ο οργανισμός.Ελπίζω να βοήθησα λίγο κ θα επανέλθω κ με ερωτήσεις για τη διατροφή.Αλήθεια πιστεύετε στη συμβολή της διατροφής?εγώ είπα να το δοκιμάσω γιατί ειδικα στις πολυκυστικες βοηθάει απ οτι εχω διαβάσει.βέβαια ο γιατρος μου δε μου σύστησε κάτι.σε λίγες ώρες ίσως ξέρουμε αν θα έχω αποτελέσματα με αυτό τον κύκλο...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, andrianni είπε:

Πολύ χάρηκα με την απόφασή σου! Αν και δεν καπνίζω ξέρω πόσο δύσκολο είναι.το οτι δεν καπνίζει ο σύζυγος βοηθάει λίγο.όταν πάς να κανεις πάλι τσιγαρο να σκέφτεσαι: αυτό θέλω πραγματικά ή ένα μωρό?το είχα διαβάσει σε ένα βιβλίο.κ ότι το τσιγάρο και αλκοόλ είναι φυσικά αντισυλληπτικά.βέβαια πώς έχουν μείνει τόσες καπνιστριες έγκυος δεν ξέρω.Πάντως θα έχεις περισσότερες πιθανότητες να μείνεις πιο γρήγορα κ με πιο υγιες μωρακι!σε 4 μήνες καθαρίζει ο οργανισμός.Ελπίζω να βοήθησα λίγο κ θα επανέλθω κ με ερωτήσεις για τη διατροφή.Αλήθεια πιστεύετε στη συμβολή της διατροφής?εγώ είπα να το δοκιμάσω γιατί ειδικα στις πολυκυστικες βοηθάει απ οτι εχω διαβάσει.βέβαια ο γιατρος μου δε μου σύστησε κάτι.σε λίγες ώρες ίσως ξέρουμε αν θα έχω αποτελέσματα με αυτό τον κύκλο...

Δεν ξερω αν θα αντεξω είδει ειμαι στην σκέψη να πάω για τσιγάρα…. Ναι βοηθάει πολύ η κουνιάδα μου είχε πολυκυστικές έκανε ειδική διατροφή και κατάφερε και έμεινε έγκυος  σκέψου αδιαφετουσε κάθε δύο με τρεις μήνες… εύχομαι να έχεις καλά αποτελέσματα αγάπη μου. 

8 minutes ago, Zouzoumama είπε:

Στο εύχομαι να το καταφέρεις!!Και εγώ φανατική καπνίστρια το έκοψα και στις τρεις εγκυμοσύνες μαχαίρι..Αλλά αφού το μάθαινα και μετά!!! Βέβαια ανυπομονώ για τη στιγμή που θα πιω καφέ και θα κάνω τσιγάρο.μεχρι και στον ύπνο μου το βλέπω...

Δεν νομίζω να τα καταφέρω είδει σκέφτομαι να πάω να αγοράσω τσιγάρα…. Νομίζω μόνο αν μείνω έγκυος θα καταφέρω να το κόψω και αυτό μόνο για το παιδί να μην μου πάθει τίποτα…  

Link to comment
Share on other sites

Μαρθουλα σκέψου από τώρα οτι το κανεις για το μωράκι που θα έρθει και θα πάρεις κουράγιο να το κόψεις! Τα λέω εύκολα εγώ βέβαια που δεν έχω δοκιμάσει καν τσιγάρο στη ζωή μου.. αλλά τον τελευταίο καιρό με αυτή σκεψη έκοψα τα γλυκά που είναι ο δικός μου εθισμός!

Κορίτσια το ίδιο μπούκωμα κ εγώ! Και δεν ξέρω αν είναι κρύωμα η αλλεργία!


XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λουπιτα καλώς ήρθες και απο μένα έλπιζω γρήγορα μα ερθει και το δεύτερο παιδάκι σου..να χαιρεσε το γιοκα σου η συνταγή έχει ηδη πετύχει και θα ξανά ερθει μίνι...

@elanakii  μου πως είσαι δεν πρόλαβαν αυτές τις μέρες να σας γράψω είχα την μπουμπου μου να με απασχολεί 24/24..

@caramel μου εσύ πως είσαι?? Τι έγινε τελικά???

@Μαρθα Κ πάμε δυναμικά αυτό το μήνα και εσύ Olivia δεν το βάζουμε κάτω..

Τι έχετε κανονίσει για Πάσχα εγώ Κυριακή η δεύτερα περνώ επιτέλους την ευχή σαραντιζω και ξεκινάμε βολτουλες ο καιρός είναι υπέροχος...και για Πάσχα θα κατεβουμε χωριό αγχωνομαι λίγο για το ταξίδι είναι 4 ώρες ελπίζω να μην γκρινιαξει η μπουμπούκια μου τόσες ώρες και έχω το εξης δηλλιμα να την βάλω στο κάθισμα αυτοκινήτου η στη καλαθουνα γιατί είναι πολλές οι ώρες και δεν θέλω να μου πιαστεί στο κάθισμα εσείς τι λέτε??

Αλέκα μου εσύ πως είσαι τι κανει υο σπορακι σου??


3yKGp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω μόλις υποδέχτηκα την απογοητευση για ακόμα μια φορά...πάω για σαλπιγγογραφία τελικά.άντε να δούμε ποια θα έχει χαρμόσυνα νέα να δώσει κουράγιο και ελπίδα στις υπόλοιπες

18 minutes ago, elenakii22 είπε:

κοριτσια μου 'ακολουθεί λιιγο σιχαμερο περιγραφικο σχολιο',ξεκινησαν τα κολλωδη παχυρευστα κιτρινοπα υγρα οποτε λογικα πλησιασει κ η περιοδος!!

Δεν το έχω προσεξει αυτό.μακάρι να μην ισχύει...

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, andrianni είπε:

Εγω μόλις υποδέχτηκα την απογοητευση για ακόμα μια φορά...πάω για σαλπιγγογραφία τελικά.άντε να δούμε ποια θα έχει χαρμόσυνα νέα να δώσει κουράγιο και ελπίδα στις υπόλοιπες

Δεν το έχω προσεξει αυτό.μακάρι να μην ισχύει...

ποσο καιρο προσπαθειτε?εξετασεις εχετε κανει και οι δυο?


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

@sonia@ αν το πορτ Μπεμπέ σας εχει ειδικές ζώνες για αυτοκινητο ναι φυσικα να ειναι εκει....  Αλλιως μονο το κάθισμα το αβγό που λεμε.  Και στα δυο μου παιδιά επειδη οδηγούσα μονη μου ειχα παραγγείλει τις ειδικές ζώνες για το πορτ Μπεμπέ και ετσι δεν ειχα κανενα προβλημα....  Τωρα σε αυτο το σπορι επειδη δε θα χωράνε δυο μεγαλα καρεκλακια και το πορτμπεμπε πισω θα το εχω στο αβγό του

  • Μου αρέσει 1

iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παρεουλα, εγω συνεχιζω υγρα με καφε μαζι, αιμα δεν ξερω ποτε θα ερθει, περιμενω να καθαρισω και να παω στον γιατρο:roll:

@Μαρθα Κ πολυ καλα θα κανεις κοριτσι μου να το κοψεις, θα κανεις πολυ καλο στον οργανισμο σου:)

@andrianni κοπελα μου μην απογοητευεσαι, ποσο καιρο προσπαθειτε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


47 minutes ago, caramel_83 είπε:

τα υπολοιπα κοριτσια τι κανετε?

εγω σημερα σηκωθηκα και εκανα το μισο σπιτι γενικη, το αλλο μισο αυριο:-D

Καλημέρα!!!!Εγώ με τα δυο μου πιτσιρίκια να τσιριζουν όλη μέρα  και το μπεμπέ στη κοιλίτσα δεν μπορώ να κάνω και πολλά οπότε μάλλον για πρώτη φορά στη ζωή μου θα παρω μία κοπέλα να με βοηθήσει...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα σε όλες,

ο γιατρός μου έδωσε να βάζω ενα τζελ προγεστερόνης για 15 ημέρες μετά την σπερματεκχυση και τις τελέυταίες ημέρες εχω αρκετές ενοχλήσεις κομματάκια υπολείμματα από την κρέμα και ελαφρύ καψιμο αρκετά υγρά (μουσκεμα συνέχεια δλδ) και κιτρινοπά

να πάρω τον γιατρό λετε?  έχει καμία παρόμοια εμπειρία ? ξεκίνησα εχτες πλίσεις με χαμομιλάκι


2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Zouzoumama πολυ καλα θα κανεις κοριτσι μου, δεν ειναι για να κουραζεσαι επιπλεον τωρα:)

@Papaki@ γλυκια μου να τον παρεις οπωσδηποτε και να του το πεις, μπορει να πρεπει να σταματησεις να βαζεις, δεν εχουμε καποια εδω που να εκανε σπερματεγχυση, ή μαλλον ειχαμε στο αλλο φορουμ οταν ειμασταν αλλα δεν μπαινει καθολου εδω για να μας πει :unsure: κοριτσι μου παρε τηλ μην το αφησεις και να μας πεις τι σου ειπε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...