Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts

πρίν από 10 λεπτά , Dwroulita85 είπε:

Εμενα δεν μ αφήνει καθολου. Κ το φαγητο ξαπλωμένη στο πλάι το τρωω. Καμια φορα κάθομαι 5 λεπτα γιατι ποναω πολυ, αλλα Οχι παραπανω. Δεν τεντώνομαι, μπανιο ακομα με κανουν ο ανδρας μου ή η μαμά μου καθιστή σε σταμνί. 

Καθε περιπτωση ειναι μοναδικη. Εσυ θα ακους το γιατρο σου και δε θα χανεις το κουραγιο σου αφου εφτασες ως εδω τα πιο δυσκολα τα περασες!!! Το σημαντικο ειναι να εχεις ανθρωπους διπλα σου να σε φροντιζουν και να σε στηριζουν και να κανεις λιγο υπομονη ακομα κοριτσακι μου. Ετοιμαζεται ο μπεμπακος σου.

  • Μου αρέσει 2

tt1db33b

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 5 λεπτά , Αναστασία33 είπε:

Καθε περιπτωση ειναι μοναδικη. Εσυ θα ακους το γιατρο σου και δε θα χανεις το κουραγιο σου αφου εφτασες ως εδω τα πιο δυσκολα τα περασες!!! Το σημαντικο ειναι να εχεις ανθεωπους διπλα σου να σε φροντιζουν και να σε στηριζουν και να κανεις λιγο υπομονη ακομα κοριτσακι μου. Ετοιμαζεται ο μπεμπακος σου.

Ναι σίγουρα. Οτι λεει το κανω κατα γράμμα. Μονο στην αντιβίωση εχω ένσταση. Δεν θελω να παιρνω αλλη. 


1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Dwroulita85 είπε:

 

Καλημερα! Ακομα εχεις φαγούρα;; 

 Ναι, απελπιστική κατάσταση. Ευτυχώς είναι μονο το βράδυ. Κάπου διάβασα ότι φταίει η χολή γι αυτό. Θα το αφήσω μέχρι την Τετάρτη κι αν δω ότι δεν αντέχω θα πάρω τον γιατρό. Στην μικρή μου ειχα το ίδιο αλλά ήταν συνέχεια και μου εδωσε ενα σπρέι κι έβαζα. 

Κοριτσια το εχω ακόμη, σπρέι, δεν έχει ημερομηνία λήξεως, ειναι καλό? Είναι από το 2014. Είναι σχεδόν γεμάτο. 

Αυτό το dopper πως γίνεται? Πάντως στην μικρή μου δεν εκανα έτσι πράγμα. Μονο μετά τις 36 εβδομάδες πηγαινσα 2 φορες την εβδομάδα και μετρούσαν παλμούς κινήσεις κ έλεγχαν για συσπάσεις. Μέχρι που γεννησα. 

 


L7Dmp3.pngGhJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Marigula είπε:

 Ναι, απελπιστική κατάσταση. Ευτυχώς είναι μονο το βράδυ. Κάπου διάβασα ότι φταίει η χολή γι αυτό. Θα το αφήσω μέχρι την Τετάρτη κι αν δω ότι δεν αντέχω θα πάρω τον γιατρό. Στην μικρή μου ειχα το ίδιο αλλά ήταν συνέχεια και μου εδωσε ενα σπρέι κι έβαζα. 

Κοριτσια το εχω ακόμη, σπρέι, δεν έχει ημερομηνία λήξεως, ειναι καλό? Είναι από το 2014. Είναι σχεδόν γεμάτο. 

Αυτό το dopper πως γίνεται? Πάντως στην μικρή μου δεν εκανα έτσι πράγμα. Μονο μετά τις 36 εβδομάδες πηγαινσα 2 φορες την εβδομάδα και μετρούσαν παλμούς κινήσεις κ έλεγχαν για συσπάσεις. Μέχρι που γεννησα. 

 

Καλυτερα να παρεις ενα νεο γιατι ολα εχουν ημερομηνία λήξης ή γράφουν για 6μηνες ή 12μηνες. Δες στον πάτο εκει εχει σηματάκι ενα βαζάκι κ μεσα γραφει μήνες. δεν θα πάθεις κατι αλλα δεν εχει ιδιότητες πια. 

  • Μου αρέσει 1

1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια τι κανετε; πως κοιμηθήκατε;; εμενα ο μικρος ηταν πολυ ήσυχος χτες, σημερα ομως άρχισαν τα όργανα απο τις 6 οποτε Ξυπνησα πολυ νωρις! 

  • Μου αρέσει 2

1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια!!! Με ποναει πολυ κατω απο το στηθος. Ελεγα να παρω sudocream αλλα δεν ξερω αν επιτρεπεται στην εγκυμοσυνη. Απο εσωρουχα απο πανω τι φορατε σ' αυτη τη φαση;

πρίν από 21 λεπτά , Dwroulita85 είπε:

Καλημερα κοριτσια τι κανετε; πως κοιμηθήκατε;; εμενα ο μικρος ηταν πολυ ήσυχος χτες, σημερα ομως άρχισαν τα όργανα απο τις 6 οποτε Ξυπνησα πολυ νωρις! 

Οχι πολυ καλα γιατι ξυπνησα καποια στιγμη που κατουριομουν και πονουσα χαμηλα αριστερα και μετα απ' το αγχος δε μπορουσα να κοιμηθω.


tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Αναστασία33 είπε:

Καλημερα κοριτσια!!! Με ποναει πολυ κατω απο το στηθος. Ελεγα να παρω sudocream αλλα δεν ξερω αν επιτρεπεται στην εγκυμοσυνη.

Καλημερα! Ερεθισμό εχεις Αναστασία; 


1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σας!! μια χαρά κοιμηθηκαμε δοξα τω Θεο.πηγα στο ελενα μπας και νε παρουν εκτακτως αλλα εφαγα ακυρο.ηταν λιγο στραβωμενος ο δόκτορας.δεν βαριεσαι....

Αναστασια sudocrem δεν θα εβαζα.ξερω οτι το λαχανο βοηθαει στο πρησμενο και πονεμενο στηθος σε περιπτωση μαστιτιδας.περαστικα!!

Απο εσωρουχα αν εννοεις σουτιεν εχω παρει ενα χωρις μπανελες της triumph πολυ ανετο.το triaction trophy n

 

  • Μου αρέσει 1

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , ERIANTON είπε:

καλημέρα σας!! μια χαρά κοιμηθηκαμε δοξα τω Θεο.πηγα στο ελενα μπας και νε παρουν εκτακτως αλλα εφαγα ακυρο.ηταν λιγο στραβωμενος ο δόκτορας.δεν βαριεσαι....

Αναστασια sudocrem δεν θα εβαζα.ξερω οτι το λαχανο βοηθαει στο πρησμενο και πονεμενο στηθος σε περιπτωση μαστιτιδας.περαστικα!!

Απο εσωρουχα αν εννοεις σουτιεν εχω παρει ενα χωρις μπανελες της triumph πολυ ανετο.το triaction trophy n

 

Πηγα τωρα σε μια γνωστη μου φαρμακοποιο και μου ειπε καλυτερα οχι sudocream. Οποτε αναγκαστικα πρεπει να ρωτησω τη γυναικολογο και γι' αυτο. Νιωθω οτι εχω κουραστει μ' ολα αυτα... Απ' την ωρα που ξυπναω με ενα ρολοι στο χερι να τρεχω να προλαβω να παρω αυτο να φαω εκεινο και να μην εχω χρονο ουτε για ενα μπανιο στη θαλασσα. Μου ρχεται να κλαψω απ' τα νευρα.


tt1db33b

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 15 λεπτά , Natale1 είπε:

Γεια σας και απο εμενα! Σας εχω βρει λιγες μερες και παρακολουθω το thread. Ειμαι στην 20 εβδομαδα με Π.Η.Τ στις 31/12! Καλο υπολοιπο εγκυμοσυνης να εχουμε :-D

Καλως ηρθες κοριτσι!!! Τι περιμενουμε ξερουμε αγορακι η κοριτσακι;


tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Αναστασία33 είπε:

Πηγα τωρα σε μια γνωστη μου φαρμακοποιο και μου ειπε καλυτερα οχι sudocream. Οποτε αναγκαστικα πρεπει να ρωτησω τη γυναικολογο και γι' αυτο. Νιωθω οτι εχω κουραστει μ' ολα αυτα... Απ' την ωρα που ξυπναω με ενα ρολοι στο χερι να τρεχω να προλαβω να παρω αυτο να φαω εκεινο και να μην εχω χρονο ουτε για ενα μπανιο στη θαλασσα. Μου ρχεται να κλαψω απ' τα νευρα.

ναι δεν ειναι και τοσο αθωο του  sudocrem.  o παιδίατρος μου εχε πει οτι θα το χρησιμοποιω στον γιο μονο σε συγκαμα και αυτο ελαχιστα.εχω ακουσει που βαζουν σε καθε αλλαγη πανας και δεν κανει

2 ώρες πρίν, Αναστασία33 είπε:

Καλως ηρθες κοριτσι!!! Τι περιμενουμε ξερουμε αγορακι η κοριτσακι;

με το καλο το κοριτσάκι σου!!


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Natale1 είπε:

Γεια σας και απο εμενα! Σας εχω βρει λιγες μερες και παρακολουθω το thread. Ειμαι στην 20 εβδομαδα με Π.Η.Τ στις 31/12! Καλο υπολοιπο εγκυμοσυνης να εχουμε :-D

Καλώς ήρθες! Με το καλο το κοριτσακι σου! Απο που εισαι; 

3 ώρες πρίν, Αναστασία33 είπε:

Πηγα τωρα σε μια γνωστη μου φαρμακοποιο και μου ειπε καλυτερα οχι sudocream. Οποτε αναγκαστικα πρεπει να ρωτησω τη γυναικολογο και γι' αυτο. Νιωθω οτι εχω κουραστει μ' ολα αυτα... Απ' την ωρα που ξυπναω με ενα ρολοι στο χερι να τρεχω να προλαβω να παρω αυτο να φαω εκεινο και να μην εχω χρονο ουτε για ενα μπανιο στη θαλασσα. Μου ρχεται να κλαψω απ' τα νευρα.

Θα σου έλεγα να βαλεις λιγο λαδακι, κατι φυτικό. 

Ελα μην σε πέρνει απο κατω, εχουμε ολες το σκοπο μας. Ας ειναι αυτο το καλοκαίρι λιγο περιοριστικό ως προς τις δραστηριότητες μας. Επίσης μπορεις να σκέφτεσαι εμενα κ να λες παλι καλα κυκλοφορώ!! Αχαχαχα 

  • Μου αρέσει 1

1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...