Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Angot είπε:

      εμένα πάντως ο εργοδοτουλης μπυ θέλει να με πληρώσει χαχαχα με έχει πάρει 3 φορες να με ρωτήσει αν θα με πληρώσει και ποτέ, του στυλ και τι δε θα πληρώνεσαι εσυ πια; άμα θες πλήρωσε με του ειπα δεν εχω θέμα  χαχαχα

      Ε δεν έχεις γεννήσει ακόμα γι'αυτό ΧΑ ΧΑ !!

Recommended Posts

Κορίτσια, συγνώμη που πετάγομαι αυθαίρετα στην κουβέντα σας! Δεν έχω χρόνο να συστηθώ γιατί έχω δουλίτσα.. Να πω και εγώ τη γνώμη μου, χωρίς να σημαίνει ότι λέω και το σωστώ.. Όσον αφορά την matina88, βιοχημικές και παλίνδρομες δεν προκαλούνται μόνο από κακής ποιότητας ωάρια αλλά και από σπέρμα με μικρόβια και ιούς και από σπέρμα με κατακερματισμό στο dna. Θα πρότεινα στην matina 88:

1. καλλιέργεια σπέρματος για χλαμύδια, ουρεόπλασμα, μυκόπλασμα

2. pcr σπέρματος για κυτταρομεγαλοιό, έρπητα και HPV.

3. DNA fragmantation στο  σπέρμα για κατακερματισμό dna.

4. Στην Ματίνα καλλιέργεια ιστού περιόδου για έλεγχο μικροβίων ενδομητρίου, υστεροσκόπηση και pcr τραχηλικού επιχρίσματος για HPV.

Ακόμα και αν έχουν γίνει του σπέρματος πρέπει να επαναληφθούν. Το σπέρμα είναι άτιμο, δε δείχνει πάντα αμέσως τα προβλήματά του..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 883
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, NEΡΑΝΤΖΟΥΛΑ είπε:

Κορίτσια, συγνώμη που πετάγομαι αυθαίρετα στην κουβέντα σας! Δεν έχω χρόνο να συστηθώ γιατί έχω δουλίτσα.. Να πω και εγώ τη γνώμη μου, χωρίς να σημαίνει ότι λέω και το σωστώ.. Όσον αφορά την matina88, βιοχημικές και παλίνδρομες δεν προκαλούνται μόνο από κακής ποιότητας ωάρια αλλά και από σπέρμα με μικρόβια και ιούς και από σπέρμα με κατακερματισμό στο dna. Θα πρότεινα στην matina 88:

1. καλλιέργεια σπέρματος για χλαμύδια, ουρεόπλασμα, μυκόπλασμα

2. pcr σπέρματος για κυτταρομεγαλοιό, έρπητα και HPV.

3. DNA fragmantation στο  σπέρμα για κατακερματισμό dna.

4. Στην Ματίνα καλλιέργεια ιστού περιόδου για έλεγχο μικροβίων ενδομητρίου, υστεροσκόπηση και pcr τραχηλικού επιχρίσματος για HPV.

Ακόμα και αν έχουν γίνει του σπέρματος πρέπει να επαναληφθούν. Το σπέρμα είναι άτιμο, δε δείχνει πάντα αμέσως τα προβλήματά του..

συμφωνώ μαζί σ ακόμα κ το σπέρμα προκαλεί πολλά εχτος από τα ωάρια ..γιατρόι γίναμε παναγια μ.

Link to comment
Share on other sites

On 1/8/2019 at 7:49 ΜΜ, Rafaelatarzan είπε:

χωρίς να θέλω να σε επηρεασω κ να σε τρομάξω κοιταξε την ποιότητα τω αυγών σ...πολλές βιοχημικες είχες απ ότι είδα...

συζήτησε το με το γιατρό....4 κ εγώ στο σύνολο είχα την μια πίσω από την άλλη συν 2 παλινδρομμες κ ένα εξωμητριο....

κάτι γίνεται αυτό είναι το μόνο σίγουρο....

το σημαντικό όμως είναι ότι πιάνεις αμέσως παιδι....όλα τα άλλα θα γίνουν....

συγνωμη για την παρέμβαση κιολας....κ είπαμε δεν θέλω να σε ανχωσω αλλα σε μένα αυτό ήταν το πρόβλημα τελικά....

δεν είμαστε όμως ίδιες απλώς απ όσα εχω περάσει στα λεω αυτά...

Φιλάκια κ μην το βάζεις κάτω...το όνειρο σ  ερχεται

καλησπερα... ειχες και συ 4 βιοχημικες σερι; λες να μην εχω καλα ωαρια; ειμαι 31 ετων ομως.. τι να πω... μπορει να φταιει το σπερμα, που εχει κατατμηση DNA 29%.. τελικα καταφερες να μεινεις εγκυος και να βγαλεις σε περας εγκυμοσυνη; την ποιοτητα των ωαριων με την αμη την βρηκατε;

On 1/8/2019 at 8:47 ΜΜ, NEΡΑΝΤΖΟΥΛΑ είπε:

Κορίτσια, συγνώμη που πετάγομαι αυθαίρετα στην κουβέντα σας! Δεν έχω χρόνο να συστηθώ γιατί έχω δουλίτσα.. Να πω και εγώ τη γνώμη μου, χωρίς να σημαίνει ότι λέω και το σωστώ.. Όσον αφορά την matina88, βιοχημικές και παλίνδρομες δεν προκαλούνται μόνο από κακής ποιότητας ωάρια αλλά και από σπέρμα με μικρόβια και ιούς και από σπέρμα με κατακερματισμό στο dna. Θα πρότεινα στην matina 88:

1. καλλιέργεια σπέρματος για χλαμύδια, ουρεόπλασμα, μυκόπλασμα

2. pcr σπέρματος για κυτταρομεγαλοιό, έρπητα και HPV.

3. DNA fragmantation στο  σπέρμα για κατακερματισμό dna.

4. Στην Ματίνα καλλιέργεια ιστού περιόδου για έλεγχο μικροβίων ενδομητρίου, υστεροσκόπηση και pcr τραχηλικού επιχρίσματος για HPV.

Ακόμα και αν έχουν γίνει του σπέρματος πρέπει να επαναληφθούν. Το σπέρμα είναι άτιμο, δε δείχνει πάντα αμέσως τα προβλήματά του..

καλησπερα.. εχουμε κανει καλλιεργεια και μας βρηκαν ουρεοπλασμα και στους 2 σε μεγαλο πληθυσμο, πηραμε 2 μηνες αντιβιωση και εκανα ενεσεις για να το αντιμετωπισουμε,, hpv εχω το 51... κατατμηση dna 29%.. εχουμε κανει καρυοτυπο ειναι οκ, θρομβοφιλια ειναι οκ, μονο σαλπιγγογραφια και υστεροσκοπηση δεν εχω κανει που θα τα κανω μεσα στο μηνα... ισως εχω καποιο διαφραγμα...

On 1/8/2019 at 7:52 ΜΜ, solena73 είπε:

θα γίνεις σίγουρα μανούλα, μένεις συνεχώς έγκυος ... μια καλή διερεύνηση χρειάζεσαι για να μην έχεις προβλήματα στις επόμενες εγκυμοσύνες... παρά την ψυχολογική επιβάρυνση και το τέλος της εγκυμοσύνης η βιοχημική είναι ο πιο ανώδυνος τρόπος να συμβεί αυτό...

Ο γιατρός σου θα σε βοηθήσει, μήτρα θα δεις οπωσδήποτε, είναι σημαντικό. Μόνο εικόνα του εσωτερικού δίνει και ο τρισδιάστατος υπέρηχος. Ελέγχους σε γενετιστή για καρυότυπο κλπ έχετε κάνει; γίνεται δωρεάν σε νοσοκομείο με εργαστήριο γενετικής, συνήθως στις παιδιατρικές κλινικές. Να το ψάξεις και θα πάνε όλα καλά

καλησπερα.. ναι μενω ευκολα εγκυος, εχουμε κατατμηση σπερματος 29% που προκαλει βιοχημικες, καρυοτυπο εχουμε ελεγξει ειναι οκ, θρομβοφιλια δεν εχω, ουρεοπλασμα το εχουμε αντιμετωπισει... μονο υστεροσκοπηση και σαλπιγγογραφια δεν εχω κανει.. θα κανω κι αυτα και βλεπουμε..

Link to comment
Share on other sites

Just now, matina88 είπε:

καλησπερα... ειχες και συ 4 βιοχημικες σερι; λες να μην εχω καλα ωαρια; ειμαι 31 ετων ομως.. τι να πω... μπορει να φταιει το σπερμα, που εχει κατατμηση DNA 29%.. τελικα καταφερες να μεινεις εγκυος και να βγαλεις σε περας εγκυμοσυνη; την ποιοτητα των ωαριων με την αμη την βρηκατε;

καλησπερα.. εχουμε κανει καλλιεργεια και μας βρηκαν ουρεοπλασμα και στους 2 σε μεγαλο πληθυσμο, πηραμε 2 μηνες αντιβιωση και εκανα ενεσεις για να το αντιμετωπισουμε,, hpv εχω το 51... κατατμηση dna 29%.. εχουμε κανει καρυοτυπο ειναι οκ, θρομβοφιλια ειναι οκ, μονο σαλπιγγογραφια και υστεροσκοπηση δεν εχω κανει που θα τα κανω μεσα στο μηνα... ισως εχω καποιο διαφραγμα...

καλησπερα.. ναι μενω ευκολα εγκυος, εχουμε κατατμηση σπερματος 29% που προκαλει βιοχημικες, καρυοτυπο εχουμε ελεγξει ειναι οκ, θρομβοφιλια δεν εχω, ουρεοπλασμα το εχουμε αντιμετωπισει... μονο υστεροσκοπηση και σαλπιγγογραφια δεν εχω κανει.. θα κανω κι αυτα και βλεπουμε..

Καλημέρα Ματίνα μ.....αγαοη μ μην ανχωνεσαι.....εισια όντως πολύ μικρή ....Εγώ σ ειπα την δικια μ εμπειρία κ αυτά που έχω περάσει....δεν στο είπα για να επηρεαστείς αλλα συζητά το με τον γιατρο σ....ετσι για μια γνώμη ακόμα....Όσο για το σπέρμα δεν ξερω καθόλου τι είναι αυτό που λες αγαπη μ.....δεν εχω ιδέα κ δεν ξερω πόσο κ αν επηρεάζει στις συλλήψεις....ακόμα όχι δεν κατάφερα να μείνω έγκυος...εχει ο θεος ειναι μεγαλος.....ασε εμένα κ κοίτα εσύ να πάρεις γνωμες κ να δεις τι φταίει.....η αμη μ ήταν τέλεια σύμφωνα με τον γιατρο.....είναι όμως πολλες φορές πλασματική....ψεύτικη δηλ....κ αυτό έγινε με μένα...Αλλά βλέπαμε αλλα προβλήματα είχαμε.....το εχω πει ότι για μενα η αμη δεν μέτρα ει....μέτρανε τα γεγονότα κ η κλινική εικόνα τ μέσα σ....αυτή είναι η γνώμη τουλάχιστον.....

σ ευχομαι να σ πανε ολα καλα κ σύντομα να γίνεις μια υπέροχη μαμά....

@matina88  ότι άλλο θες με Ρωτάς.....φιλιά πολλα

@matina88

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια καλησπέρα θα ήθελα να σας εκφράσω έναν προβληματισμό μου γιατί πραγματικά έχω μπερδευτεί πολύ ! Τον προηγούμενο μήνα δυστηχως είχαμε βιοχημική κύηση . Αδιαθέτησα στις 15 Ιουλίου λοιπόν με μέρα ωορρυξιας 28-29 βάση υπερήχου γιατρού . Στις 6 Αυγούστου είχα λίγο καφέ εκκρίσεις και αφού μίλησα με τον γιατρό στις 8Αυγουστου (Πέμπτη) με έστειλε για εξετάσεις προγεατερονης όπου βγήκαν καλές (13.2) . Παρασκευή πρωί ξυπνάω με πρισμενη στήθος και εμετούς κάνω τεστ στο σπίτι βγαίνει θετικό . Σάββατο πρωί 10/08 κάνω άλλο ένα βγαίνει αρνητικο , και το βραδάκι πάνω ένα early predictor και βγήκε θετικότατο. Σήμερα πρώι κάνω χοριακή και βγήκε 9.7. Σας φαίνεται χαμηλή ; Ο γιατρός μου δεν μου έδωσε πολλές ελπίδες αν και που είπε να την ξανά επαναλάβω την Τετάρτη . Από την μια έχουμε χάσει της μέρες μας στην αρχή μου είπε ότι μπορεί να έχω κάνει καθυστερημένη σύλληψη . Έχει τυχει σε κάποια κοπέλα ; 

Θα με βοηθούσε πολύ κάθε άποψη αν και κάθε κοπέλα ,εγκυμοσύνη / κύηση είναι διαφορετική . Ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mummyofanangel είπε:

Κορίτσια καλησπέρα θα ήθελα να σας εκφράσω έναν προβληματισμό μου γιατί πραγματικά έχω μπερδευτεί πολύ ! Τον προηγούμενο μήνα δυστηχως είχαμε βιοχημική κύηση . Αδιαθέτησα στις 15 Ιουλίου λοιπόν με μέρα ωορρυξιας 28-29 βάση υπερήχου γιατρού . Στις 6 Αυγούστου είχα λίγο καφέ εκκρίσεις και αφού μίλησα με τον γιατρό στις 8Αυγουστου (Πέμπτη) με έστειλε για εξετάσεις προγεατερονης όπου βγήκαν καλές (13.2) . Παρασκευή πρωί ξυπνάω με πρισμενη στήθος και εμετούς κάνω τεστ στο σπίτι βγαίνει θετικό . Σάββατο πρωί 10/08 κάνω άλλο ένα βγαίνει αρνητικο , και το βραδάκι πάνω ένα early predictor και βγήκε θετικότατο. Σήμερα πρώι κάνω χοριακή και βγήκε 9.7. Σας φαίνεται χαμηλή ; Ο γιατρός μου δεν μου έδωσε πολλές ελπίδες αν και που είπε να την ξανά επαναλάβω την Τετάρτη . Από την μια έχουμε χάσει της μέρες μας στην αρχή μου είπε ότι μπορεί να έχω κάνει καθυστερημένη σύλληψη . Έχει τυχει σε κάποια κοπέλα ; 

Θα με βοηθούσε πολύ κάθε άποψη αν και κάθε κοπέλα ,εγκυμοσύνη / κύηση είναι διαφορετική . Ευχαριστώ 

ελα βρε κοριτσι μου τωρα ειδα τα μυνηματα σου. βασικα τοσο μικρη χοριακη δεν θεωρητε καν εγκυμοσυνη ειναι πολυ αρχικο σταδιο . τα τεστ ανιχνευουν συνηθως την ορμονη μετα τις 10 μοναδες. τωρα τι μπορει να εχει συμβει ή ειναι παλι βιοχημικη κ ενω πετυχες με τα τεστ μεγαλητερη χοριακη τωρα πεφτει σιγα σιγα κ θα αδιαθετησεις ή εκανε λαθος το εργαστηριο με τις τιμες του. καθηστερημενη συλληψη θα μπορουσε να ειναι αν κανεις κυκλους μεγαλους πχ 50 ημερων

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

ελα βρε κοριτσι μου τωρα ειδα τα μυνηματα σου. βασικα τοσο μικρη χοριακη δεν θεωρητε καν εγκυμοσυνη ειναι πολυ αρχικο σταδιο . τα τεστ ανιχνευουν συνηθως την ορμονη μετα τις 10 μοναδες. τωρα τι μπορει να εχει συμβει ή ειναι παλι βιοχημικη κ ενω πετυχες με τα τεστ μεγαλητερη χοριακη τωρα πεφτει σιγα σιγα κ θα αδιαθετησεις ή εκανε λαθος το εργαστηριο με τις τιμες του. καθηστερημενη συλληψη θα μπορουσε να ειναι αν κανεις κυκλους μεγαλους πχ 50 ημερων

Κάτι τέτοιο υποπτεύομαι πάλι ! Ότι μάλλον είχαμε μεγαλύτερη και ανιχνεύτηκε από τα τεστ και τώρα πέφτουμε σιγά σιγά . Γιατί είχα αρκετά έντονα συμπτώματα και αυτά με έκαναν να τρέξω για τεστ . Η αλήθεια είναι ότι στην πρώτη μου κύηση είχα χοριακή 3.4 βέβαια στην 18η εβδομάδα το έχασα αλλά για άλλους λόγους . Τώρα όμως πιστεύω ότι πάλι πάμε για βιοχημική . :( :( :( :( :( :( κουράστηκα πια @linaa thanks 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mummyofanangel είπε:

Κάτι τέτοιο υποπτεύομαι πάλι ! Ότι μάλλον είχαμε μεγαλύτερη και ανιχνεύτηκε από τα τεστ και τώρα πέφτουμε σιγά σιγά . Γιατί είχα αρκετά έντονα συμπτώματα και αυτά με έκαναν να τρέξω για τεστ . Η αλήθεια είναι ότι στην πρώτη μου κύηση είχα χοριακή 3.4 βέβαια στην 18η εβδομάδα το έχασα αλλά για άλλους λόγους . Τώρα όμως πιστεύω ότι πάλι πάμε για βιοχημική . :( :( :( :( :( :( κουράστηκα πια 

θελει υπομονη το καταλαβαινω. εξετασεις εχετε κανει?

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

θελει υπομονη το καταλαβαινω. εξετασεις εχετε κανει?

Ναιιιι!! Τα παααααντα ! Από τον Ιανουαριο που απέβαλα , έχουμε κάνει και οι δυο τα πάντα . Μήτρα ωοθήκες όλα είναι σαν να ειμαι 22 χρόνων  , ορμονολογικές εντός Ορίων , αιματολογικές σούπερ , θρομβοφιλια τίποτα . Εξετάσεις σπέρματος πολύ καλές , καρυοτυπος δικός μου και ζεύγους καλός . Δεν έχουμε αφήσει και τίποτα . Μόνο ο θυρεοειδής μου έκανε τα δικα του τον προηγούμενο μήνα ήταν πολύ υψηλός , σήμερα που έκανα ξανά είχε πέσει και είναι στο 0.50 ο γιατρός είπε ότι είναι σούπερ . Πλέον έχω κουραστεί από πέρυσι τον Ιουλιο προσπαθούμε για μια πετυχημένη κύηση !

@linaa πραγματικά πίστευα ότι αυτή την φορε τα είχαμε καταφέρει αλλά :( το 9.7 δεν μας αφήνει περιθώριο 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mummyofanangel είπε:

Ναιιιι!! Τα παααααντα ! Από τον Ιανουαριο που απέβαλα , έχουμε κάνει και οι δυο τα πάντα . Μήτρα ωοθήκες όλα είναι σαν να ειμαι 22 χρόνων  , ορμονολογικές εντός Ορίων , αιματολογικές σούπερ , θρομβοφιλια τίποτα . Εξετάσεις σπέρματος πολύ καλές , καρυοτυπος δικός μου και ζεύγους καλός . Δεν έχουμε αφήσει και τίποτα . Μόνο ο θυρεοειδής μου έκανε τα δικα του τον προηγούμενο μήνα ήταν πολύ υψηλός , σήμερα που έκανα ξανά είχε πέσει και είναι στο 0.50 ο γιατρός είπε ότι είναι σούπερ . Πλέον έχω κουραστεί από πέρυσι τον Ιουλιο προσπαθούμε για μια πετυχημένη κύηση !

@linaa πραγματικά πίστευα ότι αυτή την φορε τα είχαμε καταφέρει αλλά :( το 9.7 δεν μας αφήνει περιθώριο 

τι να πω τοτε θα ειναι απλως συμπτωση να πεσουν.ολες οι κακοτυχιες μαζι. βιταμινες περνετε κ οι δυο μηπως καπως βοηθησει την ποιοτητα ακομα περισσοτερο? το ζαχαρο σου το ελενχεις?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, linaa είπε:

τι να πω τοτε θα ειναι απλως συμπτωση να πεσουν.ολες οι κακοτυχιες μαζι. βιταμινες περνετε κ οι δυο μηπως καπως βοηθησει την ποιοτητα ακομα περισσοτερο? το ζαχαρο σου το ελενχεις?

Ναι κορίτσι μου όλα καλά πάνε . Γενικά επειδή ειμαι και αθλήτρια προσέχω και έλεγχο τον οργανισμό μου τακτικά . Το ίδιο και ο σύζυγος . Ο γιατρός στο μόνο που εναποθέτει τις αιτίες ειναι στο άγχος ! 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γεια σας κορίτσια !!έχω πολυκυστικες με κύκλο 47 ημερών περίπου ,έκανα τεστ στις 18 του μήνα βγήκαν κ τα 2 θετικά..πήγα στο γιατρό δεν έβλεπε τίποτα στον υπέρηχο ενώ θεωρητικά είμαι 6 εβδομάδων από την τελευταία περίοδο(12/7),έκανα χοριακη βγήκε γύρω στο 120 .Μου είπε πως μάλλον λόγω του κύκλου είναι πολύ πρόσφατη η εγκυμοσύνη δύο βδομάδων περίπου κ να ξανακάνω χοριακη την άλλη βδομάδα...εχει κάποια άλλη παρόμοια εμπειρία ?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nina90 είπε:

Γεια σας κορίτσια !!έχω πολυκυστικες με κύκλο 47 ημερών περίπου ,έκανα τεστ στις 18 του μήνα βγήκαν κ τα 2 θετικά..πήγα στο γιατρό δεν έβλεπε τίποτα στον υπέρηχο ενώ θεωρητικά είμαι 6 εβδομάδων από την τελευταία περίοδο(12/7),έκανα χοριακη βγήκε γύρω στο 120 .Μου είπε πως μάλλον λόγω του κύκλου είναι πολύ πρόσφατη η εγκυμοσύνη δύο βδομάδων περίπου κ να ξανακάνω χοριακη την άλλη βδομάδα...εχει κάποια άλλη παρόμοια εμπειρία ?

ποσο καιρο εχεις τοσο μεγαλο κυκλο? εχεις κανει κατι για να τον εξομαλυνεις, ενδοκρινολογος σε παρακολουθει? κι εγω εχω συνδρομο πολυκυστικων. παρολαυτα ειχα πετυχει κ γω πριν χρονια εγκυμοσυνη φυσιολογικα. μου ακουγεται πολυ φυσιολογικο αυτο που σου πε ο γιατρος. εφοσον εχεις σταθερα τοσο μεγαλο κυκλο, ειναι λογικο να καθυστερουν οι ωορρηξιες σου, αρα η συλληψη να εγινε πολυ πιο μετα απο τις 12 με 14 μερες ενος κανονικου κυκλου. με κυκλο 47αρη, θα συνεβη γυρω στις 30 μερες η και παραπανω. οποτε η χοριακη σου τωρα θα αρχισει να ανεβαινει. μην αγχωνεσαι με αυτο. το θεμα ειναι να διπλασιαζεται ανα 48ωρο. μετα τις 1500 μοναδες θα μπορεσεις να δεις το σπορακι σου στον υπερηχο.

Link to comment
Share on other sites

Έπαιρνα 10 χρόνια αντισυλληπτικά για να ρυθμίσω τον κύκλο Μ..ένα χρόνο τώρα τα έκοψα,άλλες φορές αδιαθετουσα σε 30 μέρες ,άλλες 35-40 αλλά τελευταία κοντευα τις 45.εχω υποθυρεοειδισμό και παίρνω κανονικά τα χάπια π Μ έδωσε ο ενδοκρινολόγος, έκανα κ εξετάσεις οι τιμές είναι καλές..τι έγινε στη δική σου εγκυμοσυνη πήγαν ολα καλά?? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, nina90 είπε:

Έπαιρνα 10 χρόνια αντισυλληπτικά για να ρυθμίσω τον κύκλο Μ..ένα χρόνο τώρα τα έκοψα,άλλες φορές αδιαθετουσα σε 30 μέρες ,άλλες 35-40 αλλά τελευταία κοντευα τις 45.εχω υποθυρεοειδισμό και παίρνω κανονικά τα χάπια π Μ έδωσε ο ενδοκρινολόγος, έκανα κ εξετάσεις οι τιμές είναι καλές..τι έγινε στη δική σου εγκυμοσυνη πήγαν ολα καλά?? 

συγνωμη που πετάγομαι κοπέλα μ.γλυκια....σ ευχομαι να σ πανε ολα καλα.μ κ σύντομα μανουλα αν δεν είσαι ειδη μέσα από την καρδιά.....μ.κανει εντύπωση κ δεν ξερω γαιυτο ρωταω γιατί ο κύκλος σ δεν έφτιαξε με τόσα χρόνια αντυσιλπιπτικων.οχι ότι είναι θέμα απ ότι ξέρω....

Εγώ επερνα 8 χρόνια κ στα 28 μ τα σταμάτησα κ από τότε είναι να τα σταθερή η περίοδος μ...28 μπαμ.αντε καμία φορά κ σπάνια σε όλα αυτά τα χρόνια τωρα πάω 38 σε λίγους μήνες κ συνεχιζω εται σταθερη....νομιζα ότι με αυτά που περνούμε φτιάχνει τελικά ο κύκλος μας....κ είναι σταθερός....

απ ότι βλέπω όμως σε εσένα δεν είναι έτσι....που οφείλεται αυτό....το έχεις ψάξει????? αλλα σ είπα ότι για μενα δεν είναι θέμα απλώς πετάχτηκα γιατί μ κάνει εντύπωση...

οι ευχές μ.μαζι σ για μια ζωή γεμάτη αγάπη υγεία κ πολλά παιδιά 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...