Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Recommended Posts

Just now, Καντι είπε:

Στο ίδιο μικροβιολογικό τις εκανες;

Ναι στο ίδιο... Απλά η δεύτερη επειδή ήταν Σάββατο πήγα στα επείγοντα, δεν ξέρω αν παίζει ρόλο στο εργαστήριο. 

Just now, linaa είπε:

κοιτα δεv δειχvει vα πηγαιvει πολυ καλα. ειvαι κατι που συμβαιvει πολυ συχvα δεv θελω vα σου διvω ψευτικες ελπιδες. συvηθως δεv παει καλα με τοσο μικρη αυξηση χοριακης . Δεv χρειαζετε vα στεvαχωριεσαι γιατι οποια κοπελα εμειvε εγκυος θα ξαvαμειvει πολυ συvτομα. Εγω μετα απο παλιvδρομη εμειvα εγκυος με το που ξεκιvησα παλι τις προσπαθειες. Μια στις δυο γυvαικες σιγουρα εχουv βιωσει παλιvδρομη.

Αυτό φοβάμαι κ εγώ... Δεν περνανε οι μέρες μέχρι τον υπέρηχο... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 934
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Irisss είπε:

Ναι στο ίδιο... Απλά η δεύτερη επειδή ήταν Σάββατο πήγα στα επείγοντα, δεν ξέρω αν παίζει ρόλο στο εργαστήριο. 

Αυτό φοβάμαι κ εγώ... Δεν περνανε οι μέρες μέχρι τον υπέρηχο... 

Δεν ξερω κι εγω αν βγαίνει απο το ίδιο μηχάνημα το αποτέλεσμα. Υπομονη θα κανεις γιατι δεν μπορείς να κανεις και κατι αλλο.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! 

 

Σήμερα έκανα την χοριακη μου και πήρα το αποτέλεσμα! Είμαι στην 4η-6η μέρα καθυστέρησης και η χοριακη μου βγήκε 8320! Ο κύκλος μου είναι 30-32 μέρες!

Επαφές απροσδιόριστες! Κάναμε ελεύθερα όλο το μήνα και δε σημείωνα! 

 

Ποια είναι η γνώμη σας?

 

Η γιατρός μου είπε να μην κάνω άλλη και απλά κλείσαμε ραντεβού σε 10 μέρες!

Link to comment
Share on other sites

On 22/5/2020 at 8:47 ΜΜ, Irisss είπε:

Καλησπέρα, έχω αγχωθεί πολύ και θέλω την άποψη σας. Με τελευταία περίοδο 4.4, έκανα τεστ 5.5 και βγήκε θετικό. 13.5 πήγα στο γιατρό όπου είδαμε ένα σάκο 4mm. Μου είπε ότι μάλλον η σύλληψη έγινε πιο αργά. 14.5 έκανα χοριακη 1232 και στις 16.5 ήταν 2058. Στις 21.5 ξανά υπέρηχο όπου είδαμε σάκο 10mm να σχηματιζεται ο λεκιθικος. Ο γιατρός είπε ότι θα πρέπει την άλλη βδομάδα να δούμε καρδιά αλλιώς δεν πάει καλά. Έκανα ξανά σήμερα χοριακη κ είχε πάει μόνο 5000. Ο γιατρός μου απάντησε ότι περιμένουμε τον υπέροχο με μειωμένες πιθανότητες όμως. Έχω τρελαθεί... 

Τι εγινε κοριτσι; Πως εισαι;

17 ώρες πρίν, dpilo είπε:

Γεια σας! 

 

Σήμερα έκανα την χοριακη μου και πήρα το αποτέλεσμα! Είμαι στην 4η-6η μέρα καθυστέρησης και η χοριακη μου βγήκε 8320! Ο κύκλος μου είναι 30-32 μέρες!

Επαφές απροσδιόριστες! Κάναμε ελεύθερα όλο το μήνα και δε σημείωνα! 

 

Ποια είναι η γνώμη σας?

 

Η γιατρός μου είπε να μην κάνω άλλη και απλά κλείσαμε ραντεβού σε 10 μέρες!

Μια χαρα κοπελα μου ! Συγχαρητηρια ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, dpilo είπε:

Γεια σας! 

 

Σήμερα έκανα την χοριακη μου και πήρα το αποτέλεσμα! Είμαι στην 4η-6η μέρα καθυστέρησης και η χοριακη μου βγήκε 8320! Ο κύκλος μου είναι 30-32 μέρες!

Επαφές απροσδιόριστες! Κάναμε ελεύθερα όλο το μήνα και δε σημείωνα! 

 

Ποια είναι η γνώμη σας?

 

Η γιατρός μου είπε να μην κάνω άλλη και απλά κλείσαμε ραντεβού σε 10 μέρες!

Με το καλο να δείτε το εμβρυακι σας!

  • Χαχα 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 22/5/2020 at 8:57 ΜΜ, linaa είπε:

κοιτα δεv δειχvει vα πηγαιvει πολυ καλα. ειvαι κατι που συμβαιvει πολυ συχvα δεv θελω vα σου διvω ψευτικες ελπιδες. συvηθως δεv παει καλα με τοσο μικρη αυξηση χοριακης . Δεv χρειαζετε vα στεvαχωριεσαι γιατι οποια κοπελα εμειvε εγκυος θα ξαvαμειvει πολυ συvτομα. Εγω μετα απο παλιvδρομη εμειvα εγκυος με το που ξεκιvησα παλι τις προσπαθειες. Μια στις δυο γυvαικες σιγουρα εχουv βιωσει παλιvδρομη.

Είχες δίκιο.. Στον 2ο υπέρηχο ο σάκος είχε μικρύνει και ήταν φυσικά κενός... Οπότε τις επόμενες μέρες θα πάρω μάλλον τα χάπια αντί για αποξεση γτ είναι πολύ νωρίς κ δεν υπήρχε καν έμβρυο. Προσπαθώ να το διαχειριστώ και να μην με πάρει από κάτω για να προσπαθήσουμε ξανά.. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Irisss είπε:

Είχες δίκιο.. Στον 2ο υπέρηχο ο σάκος είχε μικρύνει και ήταν φυσικά κενός... Οπότε τις επόμενες μέρες θα πάρω μάλλον τα χάπια αντί για αποξεση γτ είναι πολύ νωρίς κ δεν υπήρχε καν έμβρυο. Προσπαθώ να το διαχειριστώ και να μην με πάρει από κάτω για να προσπαθήσουμε ξανά.. 

vα εισαι αισιοδοξη! το οτι μεvεις εγκυος ειvαι εvα σημαδι οτι ολα παvε καλα κ θα ξαvαμειvεις εγκυος. Οπως σου ξαvαειπα ειvαι κατι που συμβαιvει συχvα δεv ειvαι κατι που πρεπει vα σε αvχωvει. απλα ηταv μια ατυχια τιποτα παραπαvω δες το θετικα κ συvεχισε προσπαθειες!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες!

Στις 19/05 έκανα εμβρυομεταφορά 2 βλαστοκύστες. Στις 28/05 η χοριακή έδειξε 330 μονάδες όμως μετά από ένα 48ωρο που επανέλαβα έπεσε στο 307.. Αύριο θα κάνω επαναληπτική κι ελπίζω σε ένα θαύμα. Υπάρχει περίπτωση από τα δύο να έμεινε το ένα..? Έχει συμβεί ποτέ σε κάποια κοπέλα κάτι παρόμοιο? Το ξέρω ότι το πιθανότερο είναι να είναι βιοχημική, αλλά έχω μια ελπίδα μήπως συνέβη το πρώτο σενάριο (μάλλον ψάχνω κάτι να κρατηθώ)..


MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
On 31/5/2020 at 2:54 ΜΜ, Balloo είπε:

Καλησπέρα σε όλες!

Στις 19/05 έκανα εμβρυομεταφορά 2 βλαστοκύστες. Στις 28/05 η χοριακή έδειξε 330 μονάδες όμως μετά από ένα 48ωρο που επανέλαβα έπεσε στο 307.. Αύριο θα κάνω επαναληπτική κι ελπίζω σε ένα θαύμα. Υπάρχει περίπτωση από τα δύο να έμεινε το ένα..? Έχει συμβεί ποτέ σε κάποια κοπέλα κάτι παρόμοιο? Το ξέρω ότι το πιθανότερο είναι να είναι βιοχημική, αλλά έχω μια ελπίδα μήπως συνέβη το πρώτο σενάριο (μάλλον ψάχνω κάτι να κρατηθώ)..

Τωρα το διαβασα αυτο ! Πωπω τι τραβηξες και εσυ τοτε ballo μου , φοβερο πραγμα ειδες ομως οτι το ξεχασες τωρα & οτι ολα θα πανε καλά :-) x

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Ποτέ δε λείπει η περιπέτεια από τη ζωή μου τελικά..!! Ήταν από τις χειρότερες μέρες που έχω περάσει. Τώρα περιμένω με ανυπομονησία τα δικά σου νέα Νεφελάκι μου πως και πως ❤️ Σου εύχομαι να έρθουν όλα έτσι όπως πρέπει, χωρίς άγχος, χωρίς περιπέτειες, παρά μόνο εύκολα και όμορφα, όπως σου αξίζει :)

  • Μου αρέσει 1

MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Balloo είπε:

Ποτέ δε λείπει η περιπέτεια από τη ζωή μου τελικά..!! Ήταν από τις χειρότερες μέρες που έχω περάσει. Τώρα περιμένω με ανυπομονησία τα δικά σου νέα Νεφελάκι μου πως και πως ❤️ Σου εύχομαι να έρθουν όλα έτσι όπως πρέπει, χωρίς άγχος, χωρίς περιπέτειες, παρά μόνο εύκολα και όμορφα, όπως σου αξίζει :)

Απιστευτο ,εχω πολυ ενσυναισθηση και μολις το διαβασα λεω θεε μου το κοριτσι τι τραβηξε τι αγωνια τι τρελα συναισθηματα τι σκεψεις τα παντα ολα σε μια στιγμη.ευχαριστω κοπελα μου νασαι καλά. Xx

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nephelie είπε:

Απιστευτο ,εχω πολυ ενσυναισθηση και μολις το διαβασα λεω θεε μου το κοριτσι τι τραβηξε τι αγωνια τι τρελα συναισθηματα τι σκεψεις τα παντα ολα σε μια στιγμη.ευχαριστω κοπελα μου νασαι καλά. Xx

Σου στέλνω αγκαλιά ❤️


MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Balloo είπε:

Ποτέ δε λείπει η περιπέτεια από τη ζωή μου τελικά..!! Ήταν από τις χειρότερες μέρες που έχω περάσει. Τώρα περιμένω με ανυπομονησία τα δικά σου νέα Νεφελάκι μου πως και πως ❤️ Σου εύχομαι να έρθουν όλα έτσι όπως πρέπει, χωρίς άγχος, χωρίς περιπέτειες, παρά μόνο εύκολα και όμορφα, όπως σου αξίζει :)

Το θυμάμαι.. Πάει όμως πέρασε.. Και τώρα περιμένουμε το παιδάκι σου!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, natassaki2006 είπε:

Το θυμάμαι.. Πάει όμως πέρασε.. Και τώρα περιμένουμε το παιδάκι σου!!!

Αχ πέρασε Νατασσάκι μου κι άλλη λαχτάρα εύχομαι να μη με βρει! Γενικά, οι λαχτάρες μακριά μας! Ξουτ ξουτ! Μόνο ευχάριστα για όλες μας! Σε φιλώ ❤️

  • Μου αρέσει 1

MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια! Γραφω για πρωτη φορα στο φορουμ, ηρθα εδω γιατι θα ηθελα τη βοηθεια σας: Μετα απο δυο αποτυχημενες εξωσωματικες και στην ηλικια των 42, μου προεκυψε μια φυσιολογικη συλληψη. Δεν εχουμε παιδακι, οποτε θα ηταν θαυμα να μας προκυψει...Μετα την πρωτη χαρα της θετικης χοριακης ωστοσο αρχισε η ψυχρολουσια, να μη διπλασιαζονται οι τιμες εστω και καθε τρεις μερες. Σας παραθετω τα αποτελεσματα: 12/6: 360,   15/6: 725,  18/6: 1254. Ο γιατρος ειναι επιφυλακτικος, προς το αρνητικο. Μου ειπε να την επαναλαβω τη Δευτερα και βλεπουμε...Εχει τυχει σε καμια να προχωρησουν καλα τα πραγματα με τοσο αργη αυξηση της χοριακης; Ευχαριστω εκ των προτερων.,

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...