Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Recommended Posts

Just now, Hope4 είπε:

Είμαι 5w+3d. Δυστυχως, δεν υπάρχει ελπίδα. Η μετρηση του σάκου τελικα ήταν λάθος. Μεγαλη ιστορια. Στην πραγματικοτητα ηταν 0,43 εκ χθες, από 0,3 που ηταν την Πέμπτη, οποτε αυξηθηκε πολυ λίγο ουσιαστικα. Συνεπως, ο γιατρος μου ειπε να κοψω ολα τα φαρμακα, να επαναλαβω τη χοριακη την Πεμπτη και να δουμε την πορεια της. Εχω αρχισει σημερα να το πάιρνω αποφαση. Απλα ελπιζω να τελειωνει η ταλαιπωρια μου γρηγορα και να μην ειναι κανενα εξωμητριο ή να μη χρειαστω αποξεση.

Γιατι λεσ  συνεχεια για εξωνητριο?? Αφου τον σακο τον ειδατε κ ειναι εντοσ τησ μητρασ..μη φοβασαι τοσο πολυ..κ αποξεση να χρειαστει δεν χαλασε ο κοσμοσ...

Απο την ολη ιστορια το θετικο ειναο πωσ τα καταφερατε..εστω κ ετσι..κ πωσ θα χεισ πολυ καλεσ πιθανοτητεσ με την εξωσωματικη...

Να τελειωσει γρηγορα..για να συμεχισετε...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 883
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, tzeni82 είπε:

Γιατι λεσ  συνεχεια για εξωνητριο?? Αφου τον σακο τον ειδατε κ ειναι εντοσ τησ μητρασ..μη φοβασαι τοσο πολυ..κ αποξεση να χρειαστει δεν χαλασε ο κοσμοσ...

Απο την ολη ιστορια το θετικο ειναο πωσ τα καταφερατε..εστω κ ετσι..κ πωσ θα χεισ πολυ καλεσ πιθανοτητεσ με την εξωσωματικη...

Να τελειωσει γρηγορα..για να συμεχισετε...

Γιατί η γιατρός δεν το απέκλεισε λέγοντας μου πως αυτό που βλέπουμε μπορεί να είναι ψευδοσάκος. Τι να πω και εμένα περίεργο μου ακούστηκε. Μετά μου είπε πως εντάξει δεν είναι και μεγάλη πιθανότητα πως πρέπει να το παρακολουθούμε με τις χοριακες και τα σχετικά. Τελοσπαντων. Θα δούμε. Όσο για την απόξεση, την ταλαιπωρία θέλω να αποφύγω, μιας και έχω ξανακάνει. 
Μακαρι να τα καταφέρουμε με την εξωσωματικη, φυσικά θα κάνουμε προεμφυτευτικο. Ελπίζω κάποιο από τα εμβρυακια μας να είναι χωρίς χρωμοσωμικες ανωμαλίες. 
Απλα, μου δημιουργήθηκε η προσδοκία πως μπορεί να τα γλιτώσω όλα αυτά. Σε ευχαριστω πολύ για το χρόνο σου!!!

Link to comment
Share on other sites

On 23/6/2020 at 7:24 ΜΜ, Hope4 είπε:

Γιατί η γιατρός δεν το απέκλεισε λέγοντας μου πως αυτό που βλέπουμε μπορεί να είναι ψευδοσάκος. Τι να πω και εμένα περίεργο μου ακούστηκε. Μετά μου είπε πως εντάξει δεν είναι και μεγάλη πιθανότητα πως πρέπει να το παρακολουθούμε με τις χοριακες και τα σχετικά. Τελοσπαντων. Θα δούμε. Όσο για την απόξεση, την ταλαιπωρία θέλω να αποφύγω, μιας και έχω ξανακάνει. 
Μακαρι να τα καταφέρουμε με την εξωσωματικη, φυσικά θα κάνουμε προεμφυτευτικο. Ελπίζω κάποιο από τα εμβρυακια μας να είναι χωρίς χρωμοσωμικες ανωμαλίες. 
Απλα, μου δημιουργήθηκε η προσδοκία πως μπορεί να τα γλιτώσω όλα αυτά. Σε ευχαριστω πολύ για το χρόνο σου!!!

Κοριτσι τι εγινε?? Βγηκε η χορισκη??

Link to comment
Share on other sites

On 25/6/2020 at 2:42 ΜΜ, tzeni82 είπε:

Κοριτσι τι εγινε?? Βγηκε η χορισκη??

Καλημερα. Για καποιο λόγο δεν καταχωρηθηκε η απαντηση μου τις προάλλες. Έλεγα, λοιπόν, ότι δυστυχως δεν τα καταφεραμε. Η χοριακή μου ανέβηκε την Πέμπτη πολύ λίγο, στα 2600 και ο γιατρος μου ειπε να προχωρησουμε σε αποξεση την οποία και έκανα το Σαββατο. Στεναχωρηθηκα αρκετα με την εξελιξη, κυριως γιατι μου δημιουργηθηκαν προσδοκιες. Τωρα πρεπει να ηρεμησω πρωτα και μετα να ξαναμπω στην ιστορια της εξωσωματικης. Βεβαια, για να πω την αληθεια μου δεν ειμαι και πολύ καλα, οπότε και δεν εχω και καμία διάθεση προς το παρόν. Θα δείξει. Σε ευχαριστω πολύ Τζενη για το χρόνο σου, ελπίζω όλα τα κοριτσια να τα καταφέρουνε!

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Hope4 είπε:

Καλημερα. Για καποιο λόγο δεν καταχωρηθηκε η απαντηση μου τις προάλλες. Έλεγα, λοιπόν, ότι δυστυχως δεν τα καταφεραμε. Η χοριακή μου ανέβηκε την Πέμπτη πολύ λίγο, στα 2600 και ο γιατρος μου ειπε να προχωρησουμε σε αποξεση την οποία και έκανα το Σαββατο. Στεναχωρηθηκα αρκετα με την εξελιξη, κυριως γιατι μου δημιουργηθηκαν προσδοκιες. Τωρα πρεπει να ηρεμησω πρωτα και μετα να ξαναμπω στην ιστορια της εξωσωματικης. Βεβαια, για να πω την αληθεια μου δεν ειμαι και πολύ καλα, οπότε και δεν εχω και καμία διάθεση προς το παρόν. Θα δείξει. Σε ευχαριστω πολύ Τζενη για το χρόνο σου, ελπίζω όλα τα κοριτσια να τα καταφέρουνε!

Καλη αναρρωση κοριτσι...παρε τον χρονο σου..κ οταν εισαι ετοιμη κανε την εξωσωματικη...

Την επομενη φορα ευχομαι να λεμε μονκ ευχαριστα!!!

Θα σε περιμενουμε κ παλι!!!

Τα λεμε συντομα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα κορίτσια, είμαι νέα στην ομάδα. Λοιπόν, με ΤΗΠ 6/6 έκανα τεστ στις 10/7 και βγήκε θετικό. Πρώτη χοριακή στις 13/7 βγήκε 1200. Γνωρίζω ότι είναι σχετικά χαμηλή η τιμή αν υπολογίσουμε ότι ήμουν 5εβδ. και 2 ημ. όταν την έκανα. Βεβαια είχα μια βιοχημική κύηση τον Μάιο και ο προηγούμενος κύκλος κράτησε 34 μέρες αντί για 28 που κρατούσε συνήθως. Ελπίζω δηλαδή να πιάσαμε με καθυστέρηση και έτσι να δικαιολογείται η τιμή. Ο γιατρός (τηλεφωνικά μιλήσαμε) μου είπε προς το παρόν να μην κάνω άλλη και ότι θα με δει την στις 16/7. Είχε κάποια θετική έκβαση με τέτοια τμή στις 5 εβδομάδες.. Φοβάμαι και για εξωμήτριο γιατί για μία στιγμή ενός δευτερολέπτου προχθές ένιωσα έναν οξύ πόνο μαλλον στην δεξιά μου σάλπιγγα. 

Επεξεργάστηκαν by marianthi88
Link to comment
Share on other sites

Just now, marianthi88 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, είμαι νέα στην ομάδα. Λοιπόν, με ΤΗΠ 6/5 έκανα τεστ στις 10/7 και βγήκε θετικό. Πρώτη χοριακή στις 13/7 βγήκε 1200. Γνωρίζω ότι είναι σχετικά χαμηλή η τιμή αν υπολογίσουμε ότι ήμουν 5εβδ. και 2 ημ. όταν την έκανα. Βεβαια είχα μια βιοχημική κύηση τον Μάιο και ο προηγούμενος κύκλος κράτησε 34 μέρες αντί για 28 που κρατούσε συνήθως. Ελπίζω δηλαδή να πιάσαμε με καθυστέρηση και έτσι να δικαιολογείται η τιμή. Ο γιατρός (τηλεφωνικά μιλήσαμε) μου είπε προς το παρόν να μην κάνω άλλη και ότι θα με δει την στις 16/7. Είχε κάποια θετική έκβαση με τέτοια τμή στις 5 εβδομάδες.. Φοβάμαι και για εξωμήτριο γιατί για μία στιγμή ενός δευτερολέπτου προχθές ένιωσα έναν οξύ πόνο μαλλον στην δεξιά μου σάλπιγγα. 

μαλλοv εvvοεις τελευταια περιοδος 6/6 κ εκαvες χοριακη στις 13/7 με μια εβδομαδα καθηστερηση. Καvοvικα πρεπει vα επαvαλαβεις 48 ωρες μετα καμια χοριακη δεv αξιολογητε με μια τιμη μοvο γιατι ο δεv ξερεις ποτε εκαvες ωορηξια. Ασε λοιποv τοv γιατρο vα λεει κ καvε μια επαvαληψη χοριακης vα σου φυγει το αvχος. Επισης εχε υποψιv οτι μετα απο τις 1500 μοvαδες χοριακης μπορεις vα καvεις υπερηχο καvοvικοτατα κ vα δεις αv ειvαι εξωμητριο . Οποτε καvε μια χοριακη αυριο κ αvαλογα πραττεις . 

Link to comment
Share on other sites

@linaa ναι 6/6 το διόρθωσα.. Απλά κάπου διάβασα ότι μετά το 1200 δεν διπλασιάζεται σε 48 ώρες αλλά σε 72 και φοβάμαι μη με αγχώσει περισσότερο ένα αποτέλεσμα γύρω στο 2000. Το αν ήταν μια εβδομάδα καθυστέρηση δεν το ξέρω γιατί δεν ξέρω αν ο κύκλος ήταν 28ή 34 ημέρες.. Φαντάζομαι στις 16/7 θα πρέπει να φανεί σάκος αν είναι όλα καλά, σωστα?

Link to comment
Share on other sites

Just now, marianthi88 είπε:

@linaa ναι 6/6 το διόρθωσα.. Απλά κάπου διάβασα ότι μετά το 1200 δεν διπλασιάζεται σε 48 ώρες αλλά σε 72 και φοβάμαι μη με αγχώσει περισσότερο ένα αποτέλεσμα γύρω στο 2000. Το αν ήταν μια εβδομάδα καθυστέρηση δεν το ξέρω γιατί δεν ξέρω αν ο κύκλος ήταν 28ή 34 ημέρες.. Φαντάζομαι στις 16/7 θα πρέπει να φανεί σάκος αν είναι όλα καλά, σωστα?

Εγώ λέω να μην αγχώνεσαι και να ακούς το γιατρό σου. Στη θέση σου θα έκανα κι εγώ μια χοριακη από μόνη Μου να ησυχάσω.αλλα μια μέρα σου έμεινε για τον υπέρηχο, υπομονή.Σακος σίγουρα θα φανεί. Ίσως και το σπορακι.

  • Μου αρέσει 1

NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μ γεια σας.... Εκανα σήμερα την πρώτη μ  χοριακη με τρεις μέρες καθυστέρησης και είχα νούμερο 1356.8...πως σας φαίνεται???έχω δύο παλλινδρομες στο ιστορικό μ και όπως καταλαβαίνετε ο φόβος είναι τεράστιος. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, basw2 είπε:

Κορίτσια μ γεια σας.... Εκανα σήμερα την πρώτη μ  χοριακη με τρεις μέρες καθυστέρησης και είχα νούμερο 1356.8...πως σας φαίνεται???έχω δύο παλλινδρομες στο ιστορικό μ και όπως καταλαβαίνετε ο φόβος είναι τεράστιος. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων 

είναι τέλεια η χοριακη σου!!!Μην αγχώνεσαι!!!Όλα θα πάνε καλά!!με το καλό εύχομαι!!!


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα κορίτσια....

Έχω ξαναγραψει παλαιότερα....

Επανέρχομαι με νέες περιπέτειες κ απορίες....:-P

Γέννησα 1/6/19

Θηλάζω ακόμα την μικρή μου(14 μηνών)...

Περίοδος μου ήρθε πρώτη φορά των Γενάρη 2020 κ από το Μάρτιο είναι σταθερός....

ΤΕΡ:3/7

Κύκλος περίπου 28-29 ημερών....

Επαφές χωρίς προφύλαξη αλλά όχι ελεύθερες....

Τεστ εγκυμοσύνης σήμερα με πρωινά ούρα αρνητικό...

Υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης ή να αγχωθω ότι μου συμβαίνεικάτι άλλο...;;;

 

Να σημειώσω ότι η μικρή μου δεν Έχει αυξήσει θηλασμούς για να δικαιολογείται η απουσία περιόδου.... 

Έχω σκοπό αν δεν αδιαθετησω μέχρι την Παρασκευή να πάω να κάνω κ μια χοριακη.....αλλά ποιος αντέχει μέχρι την Παρασκευή;;;;:confused:

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nenouko είπε:

Καλησπέρα κορίτσια....

Έχω ξαναγραψει παλαιότερα....

Επανέρχομαι με νέες περιπέτειες κ απορίες....:-P

Γέννησα 1/6/19

Θηλάζω ακόμα την μικρή μου(14 μηνών)...

Περίοδος μου ήρθε πρώτη φορά των Γενάρη 2020 κ από το Μάρτιο είναι σταθερός....

ΤΕΡ:3/7

Κύκλος περίπου 28-29 ημερών....

Επαφές χωρίς προφύλαξη αλλά όχι ελεύθερες....

Τεστ εγκυμοσύνης σήμερα με πρωινά ούρα αρνητικό...

Υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης ή να αγχωθω ότι μου συμβαίνεικάτι άλλο...;;;

 

Να σημειώσω ότι η μικρή μου δεν Έχει αυξήσει θηλασμούς για να δικαιολογείται η απουσία περιόδου.... 

Έχω σκοπό αν δεν αδιαθετησω μέχρι την Παρασκευή να πάω να κάνω κ μια χοριακη.....αλλά ποιος αντέχει μέχρι την Παρασκευή;;;;:confused:

ε για 4-5 μερες καθηστερηση αvχωvεσε?  ισως λογω θηλασμου εκαvες 4-5 μερες αργοτερα ωορηξια . Λογικα θα σου ερθει συvτομα μηv το σκεφτεσε φυσιολογικοτατο

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση ανταπόκριση:)

Η αλήθεια είναι ότι αγχώνομαι γτ είχα εστίες ενδομήτριωσης πριν την εγκυμοσύνη τις οποίες καθάρισε ο γιατρός την ώρα τής γέννας κ αγχώνομαι μήπως επέστρεψε η ενδομήτριωση.....

Αναμονή μερικές μερουλες ακόμα κ βλέπουμε λοιπόν.....

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα σας.Θα ήθελα λίγο τη βοήθεια σας.είχα κάνει δυο προσπάθειες εξωσωματικής πρώτη βιοχημική με κ τελευταία να είναι αρνητική και επειδή κουράστηκα πολύ ψυχολογικά είπα θα το αφήσω το θέμα για λίγο καιρό.Τελος Ιουλίου περίμενα να αδιαθετήσω και δν ερχόταν είπα θα είναι από το στρες κ τη θάλασσα.Εκανε ένα τεστ 3η μέρα καθυστέρησης κ ήταν αρνητικο(το έκανα μεσημέρι).Ομως περίοδος δν ερχόταν την προηγούμενη Πέμπτη είχα κάτι καφέ κομματάκια όταν πήγα τουαλέτα κ λέω θα μου έρθει,αλλά δν ήρθε.Ομως όλες αυτές τις μέρες είχα υπνηλία κ λίγη αυξημένη όρεξη κ καούρες κ έτσι άρχισα λίγο να χιλιάζομαι κ έκανα πάλι τεστ την Τρίτη 10ημερα καθυστέρησης κ βγήκε θετικό. Τετάρτη πρωί ξυπνάω για να πάω κ για χοριακη αλλά βλέπω λίγο αίμα πιο πολύ καφέ. Παω για χοριακη κ το αποτέλεσμα 149.12 δν πίστευα στα μάτια μου ότι έμεινα φυσιολογικά έγκυος ,  όμως συνέχισα να έχω λίγα καφετιά.Πηρα τον γιατρο κ μου είπε είναι λίγο χαμηλά για την μέρα καθυστέρησης κ μου έδωσε utrogestan, cyclacur και vasclor κ μου είπε επανάληψη χοριακη Παρασκευή.Σημερα το πρωί έχω ακόμα κάτι μικρές σταγόνες καφέ εκκρίσεις κ φοβάμαι μην είναι πάλι βιοχημική, να ήταν πιο υψηλή η χοριακη τις προηγούμενες μέρες που δν ήξερα τπτ κ τώρα να πέφτει..Ο γιατρος είπε να μην κάνω αντιπηκτική αν δν δούμε ότι διπλασιάζεται. Έχει τύχει σε καμία κάτι τέτοιο; Φοβάμαι πολύ... έγινε το θαύμα κ δν θέλω πάλι να το χάσω! Συγγνώμη για το κατεβατό!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...