Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Angot είπε:

      να πω ότι δεν τα ειπα! από Δευτέρα και με επιφύλαξη!  είναι πολύ νωρίς! ουτε γω έτσι χαχχαχα 🥰

      Κανονικά έπρεπε να σε ακούσω,είσαι ο γκουρού των τεστ. Απλά ρε γμτ έχω τραβήγματα στη μήτρα από χθες και επειδή έχω ξαναμεινει έγκυος,ξέρω ότι δεν είναι έντερο και λέω ΒΡΕ ΛΕΣ? Αν είχε πιάσει η εμβρυομεταφορά,δεν θα έπρεπε να είναι λίγο αχνή η γραμμουλα?

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 931
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια,  Γεια σας !! 

Θα ήθελα την γνώμη σας γτ ειμαινα σκάσω!! Τ.Π 24/1... Κάναμε πρόκληση ωορρηξίας με serpaphar Και ovitrelle ,την ένεση την έκανα 31/1 μιας και είχα 2 έτοιμα να σπάσουν!! Σήμερα έκανα χοριακη και βγήκε 1.93 άλλα είναι 12 μέρες από την ένεση και 20 μέρες από την Τ.Π ,δηλαδή πολύ νωρίς!! Ο γιατρός είπε ότι δεν υπάρχει καμία περίπτωση να είναι η τιμη από την ένεση γτ φευγει γρηγορα η χοριακη που σου βαζουν για να σπασουν τα ωοθηλάκια. Μου ειπε να ξανα κανω την Παρασκευή να δουμε πόσο θα είναι!! Δηλαδή είναι σαν να είμαι 2 εβδομάδων και 5 ημερών πολύ πολύ νωρίς..  Ποια η γνώμη σας ??? Προσπαθούμε 2.5 χρόνια και ειμαι να σκάσωωωω ,!! Θέλω παααρααα πολύ να έχει γίνει το θαυματάκι!!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Tina90 είπε:

Κορίτσια,  Γεια σας !! 

Θα ήθελα την γνώμη σας γτ ειμαινα σκάσω!! Τ.Π 24/1... Κάναμε πρόκληση ωορρηξίας με serpaphar Και ovitrelle ,την ένεση την έκανα 31/1 μιας και είχα 2 έτοιμα να σπάσουν!! Σήμερα έκανα χοριακη και βγήκε 1.93 άλλα είναι 12 μέρες από την ένεση και 20 μέρες από την Τ.Π ,δηλαδή πολύ νωρίς!! Ο γιατρός είπε ότι δεν υπάρχει καμία περίπτωση να είναι η τιμη από την ένεση γτ φευγει γρηγορα η χοριακη που σου βαζουν για να σπασουν τα ωοθηλάκια. Μου ειπε να ξανα κανω την Παρασκευή να δουμε πόσο θα είναι!! Δηλαδή είναι σαν να είμαι 2 εβδομάδων και 5 ημερών πολύ πολύ νωρίς..  Ποια η γνώμη σας ??? Προσπαθούμε 2.5 χρόνια και ειμαι να σκάσωωωω ,!! Θέλω παααρααα πολύ να έχει γίνει το θαυματάκι!!! 

Εννοείς 193? 

Just now, Vasia123 είπε:

Εκανα σημερα δευτερη χοριακη και ειναι 700...ειναι καλα??πριν 2 μερες που εκανα την πρωτη ηταν 300

Είναι πάρα πολύ καλή!!! Σε λίγες μέρες θα φαίνεται και ο σάκος!! Λογικά την επόμενη εβδομάδα θα σου πει να πας και για τον πρώτο υπέρηχο!  

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Tina90 είπε:

Κορίτσια,  Γεια σας !! 

Θα ήθελα την γνώμη σας γτ ειμαινα σκάσω!! Τ.Π 24/1... Κάναμε πρόκληση ωορρηξίας με serpaphar Και ovitrelle ,την ένεση την έκανα 31/1 μιας και είχα 2 έτοιμα να σπάσουν!! Σήμερα έκανα χοριακη και βγήκε 1.93 άλλα είναι 12 μέρες από την ένεση και 20 μέρες από την Τ.Π ,δηλαδή πολύ νωρίς!! Ο γιατρός είπε ότι δεν υπάρχει καμία περίπτωση να είναι η τιμη από την ένεση γτ φευγει γρηγορα η χοριακη που σου βαζουν για να σπασουν τα ωοθηλάκια. Μου ειπε να ξανα κανω την Παρασκευή να δουμε πόσο θα είναι!! Δηλαδή είναι σαν να είμαι 2 εβδομάδων και 5 ημερών πολύ πολύ νωρίς..  Ποια η γνώμη σας ??? Προσπαθούμε 2.5 χρόνια και ειμαι να σκάσωωωω ,!! Θέλω παααρααα πολύ να έχει γίνει το θαυματάκι!!! 

12-14 μέρες κρατά η ένεση...ωστόσο αυτό ισχύει για το θετικό.εαν η τιμή σου είναι 1,93 είναι αρνητική.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, Blonde είπε:

Εννοείς 193? 

Είναι πάρα πολύ καλή!!! Σε λίγες μέρες θα φαίνεται και ο σάκος!! Λογικά την επόμενη εβδομάδα θα σου πει να πας και για τον πρώτο υπέρηχο!  

Όχι μάλλον.. Γράφει ακριβώς 1.93 άλλα εκεί που γράφει τα όρια στην 3η εβδομάδα γράφει 5.8 - 71.2 . Ξέρω ότι από μικροβιολογικοσε μικροβιολογικο διαφέρουν οι τιμές...

3 ώρες πρίν, island1 είπε:

12-14 μέρες κρατά η ένεση...ωστόσο αυτό ισχύει για το θετικό.εαν η τιμή σου είναι 1,93 είναι αρνητική.

Εμένα μου ειπε ο γιατρός ότι φεύγει γρήγορα η τιμη της χοριακης , και να επαναλάβω την Παρασκευή γτ με αυτην την τιμή είναι αρνητική Αλλά ειναι Μόλις 20 μέρες από την τελευταία περίοδο και 12 μέρες από την ένεση.  

Link to comment
Share on other sites

Just now, Tina90 είπε:

Όχι μάλλον.. Γράφει ακριβώς 1.93 άλλα εκεί που γράφει τα όρια στην 3η εβδομάδα γράφει 5.8 - 71.2 . Ξέρω ότι από μικροβιολογικοσε μικροβιολογικο διαφέρουν οι τιμές...

Εμένα μου ειπε ο γιατρός ότι φεύγει γρήγορα η τιμη της χοριακης , και να επαναλάβω την Παρασκευή γτ με αυτην την τιμή είναι αρνητική Αλλά ειναι Μόλις 20 μέρες από την τελευταία περίοδο και 12 μέρες από την ένεση.  

Το 1.93 είναι αρνητική! Θετική χοριακη είναι πάνω από 5 ( σε όλα τα μικροβιολογικά από 5 ξεκινάνε οι τιμές) Δεν παίζει ρόλο πόσες μέρες είναι μετά την τελευταία περίοδο παίζει ρόλο πόσες μέρες είσαι από την μέρα που έγινε η ωορρηξία!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Blonde είπε:

Το 1.93 είναι αρνητική! Θετική χοριακη είναι πάνω από 5 ( σε όλα τα μικροβιολογικά από 5 ξεκινάνε οι τιμές) Δεν παίζει ρόλο πόσες μέρες είναι μετά την τελευταία περίοδο παίζει ρόλο πόσες μέρες είσαι από την μέρα που έγινε η ωορρηξία!! 

Ναι το ξέρω ότι είναι αρνητική στην παρουσα φαση , αυτό που δεν ξέρω είναι αν ξεκίνησε τώρα να ανεβαίνει και έκανα την εξέταση πολύ νωρίς... ειμαι 12 μέρες από την ωορρηξία και έκανα 2 ωορρηξίες... Η δεύτερη έγινε 1 μέρα πιο μετά από την πρώτη .

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Tina90 είπε:

Ναι το ξέρω ότι είναι αρνητική στην παρουσα φαση , αυτό που δεν ξέρω είναι αν ξεκίνησε τώρα να ανεβαίνει και έκανα την εξέταση πολύ νωρίς... ειμαι 12 μέρες από την ωορρηξία και έκανα 2 ωορρηξίες... Η δεύτερη έγινε 1 μέρα πιο μετά από την πρώτη .

Η τιμής χοριακης δεν είναι απαραίτητο να είναι ακριβώς 0 . Όποτε το 1,93 παραμένει μια αρνητική τιμή που δείχνει ακριβώς αυτό .. ότι είναι αρνητική , ούτε αν ξεκινάει κάτι ούτε τίποτα άλλο . 


NTTHp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα να ρωτησω κατι?την τεταρτη εκανα την δευτερη χοριακη και ηταν 700..την δευτερα μου ζητησε ο γιατρος να κανω κ αλλη μια χοριακη και 20 του μηνα (τσικνοπεμπτη) εχουμε ραντεβου..λογικα ςπειδη θα ειμαι στις 5 μερες αππ την τελευταια χοριακη θα πρεπει να ειναι πανω απο 1000? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Vasia123 είπε:

Καλημερα να ρωτησω κατι?την τεταρτη εκανα την δευτερη χοριακη και ηταν 700..την δευτερα μου ζητησε ο γιατρος να κανω κ αλλη μια χοριακη και 20 του μηνα (τσικνοπεμπτη) εχουμε ραντεβου..λογικα ςπειδη θα ειμαι στις 5 μερες αππ την τελευταια χοριακη θα πρεπει να ειναι πανω απο 1000? 

Λογικα θα είναι τουλ κοντά στο 1500,οποτε μετά μπορείς να δεις σακο

Η χοριακη συνηθως διπλασιάζεται σε 2-3 24ωρα,η τουλ 60% σε 2μερες

Καλα αποτελεσματα! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vasia123 είπε:

Ευχαριστω πολυ...αντε να δουμε σιγα σιγα... αν και αγχωνομαι μεχρι τις 20 του μηνα...λογικα θα κανω υπερηχο στην πρωτη επισκεψη?

Καλημέρα...με υπέρηχο δε νομίζω να δει κάτι,  λογικά κολπικα θα κοιτάξει σάκο και καρδούλα....


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vasia123 είπε:

Ευχαριστω πολυ...αντε να δουμε σιγα σιγα... αν και αγχωνομαι μεχρι τις 20 του μηνα...λογικα θα κανω υπερηχο στην πρωτη επισκεψη?

Καλημέρα!! Ναι υπέρηχο θα σου κάνει λογικά κολπικό γιατί είναι πολύ αρχή ακόμη!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...