Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Recommended Posts

πρίν από 45 λεπτά , Hope4 είπε:

Είναι τοσο μετριες που ο γιατρος μου ειπε χαρακτηριστικα τα πραγματα ειναι ουδετερα. Γι' αυτο μου ειπε να την επαναλαβω τη Δευτερα και βλεπουμε. Αλλο που εγω εκλεψα και εκανα και εναν υπερηχο σημερα ;)

Σε ευχαριστω πολυ για τις ευχες σου!

Οι γιατροι μεχρι να ακουσουν καρδια επιφυλακτικοι ειναι...

Οι 2 εγκυμοσυνεσ μου μετα το εξωμητριο ξεκινησαν με πολυ χαμηλεσ τιμεσ χοριακησ..με 80 περιπου..κ αυτο μου λεγε..μην απογοητευεσαι ουτε να ξεσηκωνεσαι...κ εγω το ιδιο θα σου πω...κ μακαρι να πανηγυδιδουμε αππ βδομαδα ολεσ μαζι...

Σου στελνουμε ολεσ τη θετικη μασ ενεργεια!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 934
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

9 ώρες πρίν, tzeni82 είπε:

Οι γιατροι μεχρι να ακουσουν καρδια επιφυλακτικοι ειναι...

Οι 2 εγκυμοσυνεσ μου μετα το εξωμητριο ξεκινησαν με πολυ χαμηλεσ τιμεσ χοριακησ..με 80 περιπου..κ αυτο μου λεγε..μην απογοητευεσαι ουτε να ξεσηκωνεσαι...κ εγω το ιδιο θα σου πω...κ μακαρι να πανηγυδιδουμε αππ βδομαδα ολεσ μαζι...

Σου στελνουμε ολεσ τη θετικη μασ ενεργεια!!!

Καταρχας να άου ζήσουν τα παιδάκια σου! Κατά δεύτερον ευχαριστω πολύ για τη θετική σας ενέργεια, πραγματικά την έχω πολύ ανάγκη! Είναι δυσκολο μετά από τρεις χοριακες να μην ξεκαθαρίζει το τοπίο και να έχω και άλλη αναμονή... Έτσι από περιέργεια, οι χοριακες ήταν απλά χαμηλές ή είχαν θέμα με τους διπλασιασμούς; 
Σημερα αισθάνομαι ότι έχει ξεπρηστει και το στήθος μου και δε νιώθω αυτές τις μικροενοχλησουλες χαμηλά. Ούτως ή άλλως φαντάζομαι για να μην ανεβαίνουν καλά οι τιμές κάποιο πρόβλημα θα υπάρχει. Μάλλον χρωμοσωμικών ανωμαλιών. 
Στην αναμονή!!!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Hope4 είπε:

Καταρχας να άου ζήσουν τα παιδάκια σου! Κατά δεύτερον ευχαριστω πολύ για τη θετική σας ενέργεια, πραγματικά την έχω πολύ ανάγκη! Είναι δυσκολο μετά από τρεις χοριακες να μην ξεκαθαρίζει το τοπίο και να έχω και άλλη αναμονή... Έτσι από περιέργεια, οι χοριακες ήταν απλά χαμηλές ή είχαν θέμα με τους διπλασιασμούς; 
Σημερα αισθάνομαι ότι έχει ξεπρηστει και το στήθος μου και δε νιώθω αυτές τις μικροενοχλησουλες χαμηλά. Ούτως ή άλλως φαντάζομαι για να μην ανεβαίνουν καλά οι τιμές κάποιο πρόβλημα θα υπάρχει. Μάλλον χρωμοσωμικών ανωμαλιών. 
Στην αναμονή!!!

Οι χοριακεσ ανεβαιναν με το σταγονομετρο..γι αυτο το λογο κ εκανα εισαγωγη σε νοσοκομειο..αλλα κ παλι μεχρι να φτασουν στο 1500 ειδαμε κ παθαμε ..περασαν 10 μερεσ νοσηλειασ( + αλλη μια βδομαδα που το παρακολουθουσαμε πριν απο το νοσοκομειο)..κ παλι με το ζορι το ειδαμε..1 υπερηχολογοσ φοβεροσ το ειδς μονο.τωρα εχει παρει συνταξη..ασημακοπουλοσ λεγεται δεν θα τον ξεχασω ποτε..κ φαντασου εκει με καναν υπερηχο κ 3 φορεσ τη μερα..κ ολοι οι γυναικολογοι απο το ιπποκρατειο με.ξετασαν..

Το οτι δεν εχεισ συμπτωματα δεν σημαινει κατι..αυτο με τισ χοριακεσ το χω περασει κ στισ 3 εγκυμοσυνεσ..ξερω πωσ ειναι..

Κανε υπομονη..

Λιγο εμεινε.

.

Link to comment
Share on other sites

Just now, tzeni82 είπε:

Οι χοριακεσ ανεβαιναν με το σταγονομετρο..γι αυτο το λογο κ εκανα εισαγωγη σε νοσοκομειο..αλλα κ παλι μεχρι να φτασουν στο 1500 ειδαμε κ παθαμε ..περασαν 10 μερεσ νοσηλειασ( + αλλη μια βδομαδα που το παρακολουθουσαμε πριν απο το νοσοκομειο)..κ παλι με το ζορι το ειδαμε..1 υπερηχολογοσ φοβεροσ το ειδς μονο.τωρα εχει παρει συνταξη..ασημακοπουλοσ λεγεται δεν θα τον ξεχασω ποτε..κ φαντασου εκει με καναν υπερηχο κ 3 φορεσ τη μερα..κ ολοι οι γυναικολογοι απο το ιπποκρατειο με.ξετασαν..

Το οτι δεν εχεισ συμπτωματα δεν σημαινει κατι..αυτο με τισ χοριακεσ το χω περασει κ στισ 3 εγκυμοσυνεσ..ξερω πωσ ειναι..

Κανε υπομονη..

Λιγο εμεινε.

.

Όταν λες ανέβαιναν με το σταγονόμετρο εννοείς ότι απλά ήταν χαμηλές ή ότι δε διπλασιάζονταν σωστά; Όπου και να έψαξα πάντως διάβασα πως ο διπλασιασμός πρέπει να είναι τουλάχιστον 60% ανά δυο μέρες και εμένα μεταξύ της δεύτερης και της τρίτης χοριακης ο διπλασιασμός είναι 45% :( Όποτε χλωμά τα πράγματα. Προσπαθώ να προετοιμαστώ ψυχολογικά για τη Δευτέρα αλλά δεν είναι εύκολο...  Ψάχνω να βρω περιπτώσεις σαν τη δίκη μου αλλά δε βρίσκω τίποτα σε όλο το Ίντερνετ :( :( 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope4 είπε:

Όταν λες ανέβαιναν με το σταγονόμετρο εννοείς ότι απλά ήταν χαμηλές ή ότι δε διπλασιάζονταν σωστά; Όπου και να έψαξα πάντως διάβασα πως ο διπλασιασμός πρέπει να είναι τουλάχιστον 60% ανά δυο μέρες και εμένα μεταξύ της δεύτερης και της τρίτης χοριακης ο διπλασιασμός είναι 45% :( Όποτε χλωμά τα πράγματα. Προσπαθώ να προετοιμαστώ ψυχολογικά για τη Δευτέρα αλλά δεν είναι εύκολο...  Ψάχνω να βρω περιπτώσεις σαν τη δίκη μου αλλά δε βρίσκω τίποτα σε όλο το Ίντερνετ :( :( 

Ανεβαιναν με ρυθμουσ χελωνασ..ουτε καν 20% γι αυτο αργησαμε να το δουμε κ υπερηχογραφικα..εμενα απο τξν 1η στιγμη δεν νου δωσε ελπιδα ο γιατροσ.

Εδω μεσα παντωσ εχω δοαβασει φια πεδιπτωσεισ που δεν ξεκινησαν οι χοριακεσ καλα..κ στο τελοσ πηραν μπροατα..ευχομαι να ανηκεισ σ αυτη την κατηγορια..

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 16 λεπτά , tzeni82 είπε:

Ανεβαιναν με ρυθμουσ χελωνασ..ουτε καν 20% γι αυτο αργησαμε να το δουμε κ υπερηχογραφικα..εμενα απο τξν 1η στιγμη δεν νου δωσε ελπιδα ο γιατροσ.

Εδω μεσα παντωσ εχω δοαβασει φια πεδιπτωσεισ που δεν ξεκινησαν οι χοριακεσ καλα..κ στο τελοσ πηραν μπροατα..ευχομαι να ανηκεισ σ αυτη την κατηγορια..

 

Και εξελίχθηκαν καλά ή αυτή είναι η περίπτωση του εξωμήτριου που ανέφερες;;;

Link to comment
Share on other sites

On 19/6/2020 at 1:09 ΜΜ, Hope4 είπε:

Καλημερα κοριτσια! Γραφω για πρωτη φορα στο φορουμ, ηρθα εδω γιατι θα ηθελα τη βοηθεια σας: Μετα απο δυο αποτυχημενες εξωσωματικες και στην ηλικια των 42, μου προεκυψε μια φυσιολογικη συλληψη. Δεν εχουμε παιδακι, οποτε θα ηταν θαυμα να μας προκυψει...Μετα την πρωτη χαρα της θετικης χοριακης ωστοσο αρχισε η ψυχρολουσια, να μη διπλασιαζονται οι τιμες εστω και καθε τρεις μερες. Σας παραθετω τα αποτελεσματα: 12/6: 360,   15/6: 725,  18/6: 1254. Ο γιατρος ειναι επιφυλακτικος, προς το αρνητικο. Μου ειπε να την επαναλαβω τη Δευτερα και βλεπουμε...Εχει τυχει σε καμια να προχωρησουν καλα τα πραγματα με τοσο αργη αυξηση της χοριακης; Ευχαριστω εκ των προτερων.,

Καλησπέρα! Μου θυμίζεις τις δικές μου χοριακες: 396 η πρώτη (μετά από εξωσωματική), 702 μετά από 2 μέρες και 1902 η τελευταία μετά από 4 μέρες. ( Πάνω από τις 1000 μονάδες δεν ανεβαίνει τοσο γρήγορα).Ούτε εμένα διπλασιάστηκαν ακριβώς όπως βλέπεις,.και όλα πήγαν καλά, γέννησα ένα κοριτσάκι. Και εμένα ο γιατρός μου ήταν "συγκρατημένα αισιόδοξος" και μου έλεγε ότι πιο σημαντικό είναι αυτό που δείχνει ο υπέρηχος. Τίποτα δεν έχει τελειώσει, δώσε λίγο χρόνο και όλα θα πάνε καλά!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω Teta για τη βοήθεια σου! Οντως φαίνονται παρεμφερείς οι χοριακες αλλά η τελευταία δικιά μου είχε διπλασιασμό μόλις 44% σε δυο μέρες που θεωρείται πολύ χαμηλό. Η δικιά σου ήταν εντός των φυσιολογικών ορίων! Να σου ζήσει το κοριτσάκι σου! Λέω, τι αγώνα κάνουμε που να θυμόμαστε, να σημειώνουμε χοριακες, συμπτώματα, συναισθήματα... αχχχ! Μακάρι να πάνε όλα καλά για όλα τα κορίτσια που παλεύουν... Και ευχαριστούμε εσάς που «περάσατε απέναντι» και δε μας ξεχνάτε!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope4 είπε:

Σε ευχαριστω Teta για τη βοήθεια σου! Οντως φαίνονται παρεμφερείς οι χοριακες αλλά η τελευταία δικιά μου είχε διπλασιασμό μόλις 44% σε δυο μέρες που θεωρείται πολύ χαμηλό. Η δικιά σου ήταν εντός των φυσιολογικών ορίων! Να σου ζήσει το κοριτσάκι σου! Λέω, τι αγώνα κάνουμε που να θυμόμαστε, να σημειώνουμε χοριακες, συμπτώματα, συναισθήματα... αχχχ! Μακάρι να πάνε όλα καλά για όλα τα κορίτσια που παλεύουν... Και ευχαριστούμε εσάς που «περάσατε απέναντι» και δε μας ξεχνάτε!

Ναι όντως η δικιά σου είναι πιο χαμηλή αλλα από το κέντρο μου είχαν πει ότι μετά το 1000 δεν ανεβαίνει τόσο γρήγορα, ίσως να οφείλεται εκεί. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, tzeni82 είπε:

Ειναι το εξωμητριο

:( :( αυτό φοβόμουν...

Just now, teta2 είπε:

Ναι όντως η δικιά σου είναι πιο χαμηλή αλλα από το κέντρο μου είχαν πει ότι μετά το 1000 δεν ανεβαίνει τόσο γρήγορα, ίσως να οφείλεται εκεί. 

Αύριο θα ξέρω... πάντως τα συμπτώματα έχουν υποχωρησει. Πάντως θα ενημερώσω ώστε να το αξιοποιήσει ως πληροφορία κάποια άλλη κοπέλα στο μέλλον! Και πάλι ευχαριστω!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Hope4 είπε:

:( :( αυτό φοβόμουν...

Αύριο θα ξέρω... πάντως τα συμπτώματα έχουν υποχωρησει. Πάντως θα ενημερώσω ώστε να το αξιοποιήσει ως πληροφορία κάποια άλλη κοπέλα στο μέλλον! Και πάλι ευχαριστω!

Η χοριακη σε περιπτωση που δεν παει κατι καλα δεν μηδενιζει τοσο γρηγορα..το αναφερω γιατι λεσ πωσ υποχωρησαν τα συμπτωματα..δεν εχει σχεση αυτο..μην βγαζεισ συμπερασμα μονο κ μονο απο αυτο

Link to comment
Share on other sites

Για να ενημερώσω, τελικά η χοριακη ανεβηκε από τις 1254 μονάδες στις 18/6, στις 2084 σήμερα, 4 μέρες αργότερα. Όχι και τόσο καλή αύξηση και πάλι. Ο γιατρός μου είπε να κάνω υπέρηχο όπου ο σάκος πήγε 5,7 χιλ. από 3 που ήταν την Πέμπτη. Μου είπε να περιμένουμε άλλη μια εβδομάδα για να ξανακάνω υπέρηχο. Όπως μου είπε, ή του δίνουμε μια ευκαιρία και κάνω υπομονή για μια εβδομάδα ή τα κόβω όλα τα χάπια που παίρνω τώρα και το αφήνω. Έχω απογοητευτεί παρά πολύ. Φυσικά θα συνεχίσω αλλά ήθελα τουλάχιστον μια ελπίδα για να υπάρχει κάτι να με σπρώχνει...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Hope4 είπε:

Για να ενημερώσω, τελικά η χοριακη ανεβηκε από τις 1254 μονάδες στις 18/6, στις 2084 σήμερα, 4 μέρες αργότερα. Όχι και τόσο καλή αύξηση και πάλι. Ο γιατρός μου είπε να κάνω υπέρηχο όπου ο σάκος πήγε 5,7 χιλ. από 3 που ήταν την Πέμπτη. Μου είπε να περιμένουμε άλλη μια εβδομάδα για να ξανακάνω υπέρηχο. Όπως μου είπε, ή του δίνουμε μια ευκαιρία και κάνω υπομονή για μια εβδομάδα ή τα κόβω όλα τα χάπια που παίρνω τώρα και το αφήνω. Έχω απογοητευτεί παρά πολύ. Φυσικά θα συνεχίσω αλλά ήθελα τουλάχιστον μια ελπίδα για να υπάρχει κάτι να με σπρώχνει...

Ποσο εβδομαδων εισαι??

Κ εγω ηλπιζα για καλυτερα νεα..αλλα ακομη υπαρχει μοα ελπιδα...

8αυτην η αναμονη σκοτωνει..

Ποσο θελω να πανε ολα καλα δεμ ξερεισ..

Να μασ στελνεισ μηνυματα..μην το περνασ αυτο μονη...ειμαστς δω να σε ακουμε..

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, tzeni82 είπε:

Ποσο εβδομαδων εισαι??

Κ εγω ηλπιζα για καλυτερα νεα..αλλα ακομη υπαρχει μοα ελπιδα...

8αυτην η αναμονη σκοτωνει..

Ποσο θελω να πανε ολα καλα δεμ ξερεισ..

Να μασ στελνεισ μηνυματα..μην το περνασ αυτο μονη...ειμαστς δω να σε ακουμε..

Είμαι 5w+3d. Δυστυχως, δεν υπάρχει ελπίδα. Η μετρηση του σάκου τελικα ήταν λάθος. Μεγαλη ιστορια. Στην πραγματικοτητα ηταν 0,43 εκ χθες, από 0,3 που ηταν την Πέμπτη, οποτε αυξηθηκε πολυ λίγο ουσιαστικα. Συνεπως, ο γιατρος μου ειπε να κοψω ολα τα φαρμακα, να επαναλαβω τη χοριακη την Πεμπτη και να δουμε την πορεια της. Εχω αρχισει σημερα να το πάιρνω αποφαση. Απλα ελπιζω να τελειωνει η ταλαιπωρια μου γρηγορα και να μην ειναι κανενα εξωμητριο ή να μη χρειαστω αποξεση.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...