Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Recommended Posts

Χαιρεται κοριτσαρεςςς..σημερα εκανα την τριτη χοριακη μου..την τεταρτη (12/2)ειχα κανει την δευτερη χοριακη κ ηταν 700..σημερα (δηλαδη 5η μερα απο την προηγουμενη)ειναι στα 4950..την πεμπτη εχω ραντεβου λογικα θα δω σακο εε?

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 931
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Vasia123 είπε:

Χαιρεται κοριτσαρεςςς..σημερα εκανα την τριτη χοριακη μου..την τεταρτη (12/2)ειχα κανει την δευτερη χοριακη κ ηταν 700..σημερα (δηλαδη 5η μερα απο την προηγουμενη)ειναι στα 4950..την πεμπτη εχω ραντεβου λογικα θα δω σακο εε?

Φυσικά κ θα δεις! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vasia123 είπε:

Χαιρεται κοριτσαρεςςς..σημερα εκανα την τριτη χοριακη μου..την τεταρτη (12/2)ειχα κανει την δευτερη χοριακη κ ηταν 700..σημερα (δηλαδη 5η μερα απο την προηγουμενη)ειναι στα 4950..την πεμπτη εχω ραντεβου λογικα θα δω σακο εε?

Σούπερ κορίτσι! 

Θα δεις κ σακο κ εμβρυικα στοιχεία, κ απο βδομαδα θα ακούγεται κ καρδιά!! 

Εχεις πολύ καλές αυξησεις

Με το καλο όλα! 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Τελικά την Κυριακή είδα αίμα Αλλά δεν είναι κανονική περίοδος,  το στήθος μου δεν έχει συνέλθει και οι θηλέςμου πονάνε ακόμα,  ενώ όταν αδιαθετω μια μέρα πριν ξεπριζεται και το καταλαβαινω οτι θα ερθει . Η σερβιετα δεν εχει αίμα μόνο κάτι καφέ, ενώ όταν σκουπιζομαι έχει αίμα αραιό καθαρο με υγρά( συγνωμη για την περιγραφή). Μίλησα με τον γιατρό μου αλλά δυστυχώς δεν με κάλυψε :-( . Είχε καμία κοπέλα κάτι παρόμοιο μετά από βιοχημική? Έχω απελπιστεί γιατί δεν ξέρω τι συμβαίνει στο σώμα μου και αυτό με αγχώνει.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Tina90 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Τελικά την Κυριακή είδα αίμα Αλλά δεν είναι κανονική περίοδος,  το στήθος μου δεν έχει συνέλθει και οι θηλέςμου πονάνε ακόμα,  ενώ όταν αδιαθετω μια μέρα πριν ξεπριζεται και το καταλαβαινω οτι θα ερθει . Η σερβιετα δεν εχει αίμα μόνο κάτι καφέ, ενώ όταν σκουπιζομαι έχει αίμα αραιό καθαρο με υγρά( συγνωμη για την περιγραφή). Μίλησα με τον γιατρό μου αλλά δυστυχώς δεν με κάλυψε :-( . Είχε καμία κοπέλα κάτι παρόμοιο μετά από βιοχημική? Έχω απελπιστεί γιατί δεν ξέρω τι συμβαίνει στο σώμα μου και αυτό με αγχώνει.. 

Πότε είχες βιοχημική? Και ο γιατρός τι σου είπε ?

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσιαα καλησπερα...χθες  ειχα το πρωτο ραντεβου με τον γιατρο..εκανα υπερηχο κ ειμαι 6η εβδομαδα κ ειδαμε σακο κ εμβρυικα στοιχεια..θα ξαναπαω 5/3 να ακουσουμε καρδουλα.!!!ειμαι τρισευτυχισμενη......επισης τι αηδια ειναι ο σιδηρος?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Vasia123 είπε:

Κοριτσιαα καλησπερα...χθες  ειχα το πρωτο ραντεβου με τον γιατρο..εκανα υπερηχο κ ειμαι 6η εβδομαδα κ ειδαμε σακο κ εμβρυικα στοιχεια..θα ξαναπαω 5/3 να ακουσουμε καρδουλα.!!!ειμαι τρισευτυχισμενη......επισης τι αηδια ειναι ο σιδηρος?

Τέλεια!!! Καλή έγκυμοσυνη να έχεις!!! Ωχ τόσο χάλια? Εγώ σίδηρο δεν χρειάστηκα να πάρω έχω υψηλό αιματοκρίτη! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Vasia123 είπε:

Τι να πω?πρωταρα βλεπετε....δεν το ηξερα.. αλλα απ την αλλη λεω χαλαλι..δεν πειραζει για το καλο του μωρου...

Μην καταπιεζεσαι,  Παρτον ένα τηλέφωνο και πες να σου δώσει ένα άλλο,  εγώ πίνω το microfer και δύο την ημέρα...χαχαχ...μου έχει πιει το αίμα η μικρή...


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα κορίτσια! Είμαι 7εβδ και 1 ημερας(υπερηχογραφική ηλικία ), ενώ η ημερολογιακή 7εβδ και 6 ημέρες. Είχα κάνει 2 χοριακες( στις 4εβδ και 3 μερες :340 και στις 5βδ κ 3 ημερες:6000). Σάκο, έμβρυο και καρδιά είδαμε και ακούσαμε στις 6 εβδ και 2 ημέρες (130 κ 137 παλμοί σε 2 μετρήσεις). Και εγώ ρωτώ δεδομένης της διαφοράς μεταξύ ημερολογιακής και υπερηχογραφικής ηλικίας η χοριακη 6000 δεν είναι πολύ υψηλή αν σκεφτεί κανείς πως τελικά αφορούσε στην 4η εβδομάδα και 6 ημέρες ; Μπορεί να είναι δείγμα για σύνδρομο Down η τόσο αυξημένη χοριακη;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ρούλα Γ. είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Είμαι 7εβδ και 1 ημερας(υπερηχογραφική ηλικία ), ενώ η ημερολογιακή 7εβδ και 6 ημέρες. Είχα κάνει 2 χοριακες( στις 4εβδ και 3 μερες :340 και στις 5βδ κ 3 ημερες:6000). Σάκο, έμβρυο και καρδιά είδαμε και ακούσαμε στις 6 εβδ και 2 ημέρες (130 κ 137 παλμοί σε 2 μετρήσεις). Και εγώ ρωτώ δεδομένης της διαφοράς μεταξύ ημερολογιακής και υπερηχογραφικής ηλικίας η χοριακη 6000 δεν είναι πολύ υψηλή αν σκεφτεί κανείς πως τελικά αφορούσε στην 4η εβδομάδα και 6 ημέρες ; Μπορεί να είναι δείγμα για σύνδρομο Down η τόσο αυξημένη χοριακη;

Πρώτη χοριακη μου 3εβδ και 4ημερων 200 δεύτερη χοριακη 4εβδ 1230 τρίτη χοριακη μου 4&3ημερων 3820 και είδαμε μόνο σάκο λογικά η 4η χοριακη μου αν έκανα μετά θα ήταν 7000κατι αλλά καρδιά ακούσαμε 6&3!!!!! Τώρα έχω μια κόρη 15μηνων.....


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...