Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 53 minutes ago, Blue Velvet said:

      Ευχαριστώ πολύ!Είχα υψηλή,γιατί ήταν διδυμα,νομίζω 300+. Και δεν θυμάμαι αν την έκανα εννιά μέρες μετά την εμβρυομεταφορά όπως τώρα η λίγο πιο μετά..

      Οκ άρα δε μπορείς να συγκρίνεις. Δε σημαίνει βέβαια ότι πάντα είναι το ίδιο. Καλούς διπλασιασμούς!

      • Μου αρέσει 1
      • Ευχαριστώ 1

Recommended Posts

Just now, tzeni82 είπε:

Με καθυστερηση 3ων ημερω ισωσ κ λιγο παραπανω μερεσ..ειχα 80 χοριακη..τωρα ειναι 2χρ..

Κ στη 2η εγκυμοσυνη με χαμηλεσ τιμεσ ξεκινησα κ τωρα ειναι 30ημερων..

Θελουμε να διπλασιαζεται ανα 2 μερεσ

Τριπλασιάστηκε εμένα από 25 πήγε 75 ... δε ξανΕκανα η αλήθεια είναι.... με αγχώνει πολύ η αναμονή.... αν πρέπει να διπλασιάζεται τότε τέλος της άλλης βδομάδας ίσως πρέπει να πάω για υπέρηχο... 

ξερει μήπως κάποια με τι τιμή χοριακης ξεκινάς υπέρηχο γραφική παρακολούθηση;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 934
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, noni90 είπε:

Τριπλασιάστηκε εμένα από 25 πήγε 75 ... δε ξανΕκανα η αλήθεια είναι.... με αγχώνει πολύ η αναμονή.... αν πρέπει να διπλασιάζεται τότε τέλος της άλλης βδομάδας ίσως πρέπει να πάω για υπέρηχο... 

ξερει μήπως κάποια με τι τιμή χοριακης ξεκινάς υπέρηχο γραφική παρακολούθηση;

απο 1500-2000 αρχιζει να φαινεται κατι και μπορει ο γιατρος  να προσδιορισει ενδομητρια/εξωμητρια κυηση και σακους...

 ο γιατρος δεν σου ειπε να ξανακανεις χοριακη?

Link to comment
Share on other sites

Just now, vals είπε:

απο 1500-2000 αρχιζει να φαινεται κατι και μπορει ο γιατρος  να προσδιορισει ενδομητρια/εξωμητρια κυηση και σακους...

 ο γιατρος δεν σου ειπε να ξανακανεις χοριακη?

Όχι έκανα 2 είδαμε ότι τριπλασιάστηκε κ μου είπε οκ μη κανείς άλλη εφόσον διπλασιάζεται είναι οκ. Κ μου είπε θα πάμε με υπέρηχο σε δυο βδομάδες περίπου ( από την τελευταία χοριακη). Θα έπρεπε να κάνω κ Τρίτη εφόσον διπλασιάστηκε;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, noni90 είπε:

Όχι έκανα 2 είδαμε ότι τριπλασιάστηκε κ μου είπε οκ μη κανείς άλλη εφόσον διπλασιάζεται είναι οκ. Κ μου είπε θα πάμε με υπέρηχο σε δυο βδομάδες περίπου ( από την τελευταία χοριακη). Θα έπρεπε να κάνω κ Τρίτη εφόσον διπλασιάστηκε;

με το καλο νονι !! εχει να κανει με τον γιατρο , αλλοι ζητανε και τριτη αλλα καλυπτονται μονο με την μια !

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, gmnth03 είπε:

με το καλο νονι !! εχει να κανει με τον γιατρο , αλλοι ζητανε και τριτη αλλα καλυπτονται μονο με την μια !

Νομίζω η γιατρός ξέρει ότι η αναμονή με σκοτώνει γιατί κ στη προηγούμενη εγκυμοσύνη είχα κάνει τη πρώτη χοριακη κ μετά αρνήθηκα να κάνω δεύτερη. Της είπα δε θέλω να κάνω άλλη θα έρθω σε μια βδομάδα να κάνω υπέρηχο. Πηγα 5&3 κ είχαμε λεκιθικο ασκό κ εμβρυικα στοιχεία.. βέβαια τότε είχα κ 480 χοριακη με 3 μέρες καθυστέρηση... τώρα αν διπλασιάζεται υπολογίζω ότι την ίδια περίοδο ( 3 μέρες καθυστέρηση) θα είναι 300.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

17 ώρες πρίν, noni90 είπε:

Όχι έκανα 2 είδαμε ότι τριπλασιάστηκε κ μου είπε οκ μη κανείς άλλη εφόσον διπλασιάζεται είναι οκ. Κ μου είπε θα πάμε με υπέρηχο σε δυο βδομάδες περίπου ( από την τελευταία χοριακη). Θα έπρεπε να κάνω κ Τρίτη εφόσον διπλασιάστηκε;

Οτι σου ειπε ο γιατροσ..

Μην αγχωνεσαι παραπανω..

Ειναι πολυ ψυχοφθορο αυτο με τισ χοριακεσ..

Αφου ειδε 3σμο για αυτο δν ζηταει..θα σε δει απο κοντα οπωσ σου ειπε..

Ευχομαι με το καλο

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , tzeni82 είπε:

Οτι σου ειπε ο γιατροσ..

Μην αγχωνεσαι παραπανω..

Ειναι πολυ ψυχοφθορο αυτο με τισ χοριακεσ..

Αφου ειδε 3σμο για αυτο δν ζηταει..θα σε δει απο κοντα οπωσ σου ειπε..

Ευχομαι με το καλο

 

Ψυχοφθόρο δε λες τίποτα αυτή η αναμονή μπορεί να με στείλει αδιάβαστη για αυτό δε θέλω να κάνω πολλές...ευχαριστώ πολύ :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

καλησπερα κοριτσια μου εκανα μια χοριακη βγηκε αρνητικο 2,3 η μικροβιολογος ομως μου ειπε οτι ειναι 50-50 να ειμαι εγκυος γιατι μπορει να ειναι νωρις ακομα να φανει γιατι εχω αστατο κυκλο και δεν ξερουμε ποτε ηταν η ωρρηξια και αλλες φορες που εκανα χοριακη ηταν 0 και πρεπει να πιω κατι χαπια τα οποια απαγορευονται στην εγκυμοσυνη και ειμαι σε διλημμα τωρα ειχατε καμια παρομοια περιπτωση με χοριακη κατο απο 5 που ειναι αρνητικο και να ειστε εγκυες απλα να ηταν πολυ νωρις για να φανει ?  

Link to comment
Share on other sites

Just now, lola196 είπε:

καλησπερα κοριτσια μου εκανα μια χοριακη βγηκε αρνητικο 2,3 η μικροβιολογος ομως μου ειπε οτι ειναι 50-50 να ειμαι εγκυος γιατι μπορει να ειναι νωρις ακομα να φανει γιατι εχω αστατο κυκλο και δεν ξερουμε ποτε ηταν η ωρρηξια και αλλες φορες που εκανα χοριακη ηταν 0 και πρεπει να πιω κατι χαπια τα οποια απαγορευονται στην εγκυμοσυνη και ειμαι σε διλημμα τωρα ειχατε καμια παρομοια περιπτωση με χοριακη κατο απο 5 που ειναι αρνητικο και να ειστε εγκυες απλα να ηταν πολυ νωρις για να φανει ?  

ειχες καθυστερηση? ο κυκλος σου ποσες μερες κραταει μεσο ορο?


mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τζινα38 είπε:

ειχες καθυστερηση? ο κυκλος σου ποσες μερες κραταει μεσο ορο?

ο θεμα ειναι οτι εχω πολυ αστατο κυκλο μπορει να μου ερθει περιοδος στον 1 μηνα μπορει στους 3 μηνες.. γι αυτο δεν ξερω   σημερα ποναει και λιγο το στηθος αρα ειναι να δω περιοδο αυτες της μερες η ηταν πολυ νωρις για να διξει κατι η χοριακη δεν ξερω...  θα παω την δευτερα στον γιατρο αλλα τωραα θελω να μαθω αν παρω τεστ απο το φαρμακειο θα διξει τιποτα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, lola196 είπε:

ο θεμα ειναι οτι εχω πολυ αστατο κυκλο μπορει να μου ερθει περιοδος στον 1 μηνα μπορει στους 3 μηνες.. γι αυτο δεν ξερω   σημερα ποναει και λιγο το στηθος αρα ειναι να δω περιοδο αυτες της μερες η ηταν πολυ νωρις για να διξει κατι η χοριακη δεν ξερω...  θα παω την δευτερα στον γιατρο αλλα τωραα θελω να μαθω αν παρω τεστ απο το φαρμακειο θα διξει τιποτα?

Συγνώμη που πεταγομαι, αλλά νομίζω ότι το 2 είναι αρνητική χοριακη...πάνω από 5 ξεκινάει η θετική...


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, lola196 είπε:

ο θεμα ειναι οτι εχω πολυ αστατο κυκλο μπορει να μου ερθει περιοδος στον 1 μηνα μπορει στους 3 μηνες.. γι αυτο δεν ξερω   σημερα ποναει και λιγο το στηθος αρα ειναι να δω περιοδο αυτες της μερες η ηταν πολυ νωρις για να διξει κατι η χοριακη δεν ξερω...  θα παω την δευτερα στον γιατρο αλλα τωραα θελω να μαθω αν παρω τεστ απο το φαρμακειο θα διξει τιποτα?

οταν πηγες να κανεις την  χοριακη σε πια μερα του κυκλου υποτιθεται οτι πηγες αυτο εννοουσα αν ειχες καθυστερηση... συνηθως το αρνητικο δεν γινεται θετικο 


mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites

ε

Just now, Τζινα38 είπε:

οταν πηγες να κανεις την  χοριακη σε πια μερα του κυκλου υποτιθεται οτι πηγες αυτο εννοουσα αν ειχες καθυστερηση... συνηθως το αρνητικο δεν γινεται θετικο 

εχω πολυ αστατο κυκλο μπορει να μου ερθει περιοδος στον 1 μηνα μπορει στους 3 μηνες.. γι αυτο δεν ξερω   σημερα ποναει και λιγο το στηθος αρα ειναι να δω περιοδο αυτες της μερες λογικα πριν την καθυστερηση ειμαι 

Link to comment
Share on other sites

Just now, lola196 είπε:

ε

εχω πολυ αστατο κυκλο μπορει να μου ερθει περιοδος στον 1 μηνα μπορει στους 3 μηνες.. γι αυτο δεν ξερω   σημερα ποναει και λιγο το στηθος αρα ειναι να δω περιοδο αυτες της μερες λογικα πριν την καθυστερηση ειμαι 

ναι βρε κπριτσι μου το καταλαβα τεέυταια περιοδος ποτε ηταν?


mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...