Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Recommended Posts

Just now, Hope4 είπε:

Καλημερα κοριτσια! Γραφω για πρωτη φορα στο φορουμ, ηρθα εδω γιατι θα ηθελα τη βοηθεια σας: Μετα απο δυο αποτυχημενες εξωσωματικες και στην ηλικια των 42, μου προεκυψε μια φυσιολογικη συλληψη. Δεν εχουμε παιδακι, οποτε θα ηταν θαυμα να μας προκυψει...Μετα την πρωτη χαρα της θετικης χοριακης ωστοσο αρχισε η ψυχρολουσια, να μη διπλασιαζονται οι τιμες εστω και καθε τρεις μερες. Σας παραθετω τα αποτελεσματα: 12/6: 360,   15/6: 725,  18/6: 1254. Ο γιατρος ειναι επιφυλακτικος, προς το αρνητικο. Μου ειπε να την επαναλαβω τη Δευτερα και βλεπουμε...Εχει τυχει σε καμια να προχωρησουν καλα τα πραγματα με τοσο αργη αυξηση της χοριακης; Ευχαριστω εκ των προτερων.,

Γεια σου κορίτσι μου. Να υποθέσω ότι και οι τρεις μετρήσεις έγιναν στο ίδιο μικροβιολογικό και πάνω κάτω τις ίδιες ώρες..; Αυτό που γνωρίζω εγώ είναι ότι πρέπει να ανεβαίνει ένα 60% με 70% κάθε 48ωρες. Δεν είμαι γιατρός για να σε καθυσηχασω, όμως όσο ανεβαίνει μη χάνεις ακόμη την ελπίδα σου. Η καλύτερή μου φίλη, είχε στις πρώτες τρεις μετρήσεις 40, 20 και 17, με διαφορά 48 ωρών η κάθε μία κι όμως το εμβρυακι το πάλεψε, κρατήθηκε και γεννήθηκε το βαφτιστικό μου. Εύχομαι από καρδιάς όλα να πάνε καλά και να διαβάσω σύντομα ευχάριστα νέα! Σου στέλνω μεγάλη αγκαλιά ❤️

  • Μου αρέσει 1

MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 931
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Balloo είπε:

Γεια σου κορίτσι μου. Να υποθέσω ότι και οι τρεις μετρήσεις έγιναν στο ίδιο μικροβιολογικό και πάνω κάτω τις ίδιες ώρες..; Αυτό που γνωρίζω εγώ είναι ότι πρέπει να ανεβαίνει ένα 60% με 70% κάθε 48ωρες. Δεν είμαι γιατρός για να σε καθυσηχασω, όμως όσο ανεβαίνει μη χάνεις ακόμη την ελπίδα σου. Η καλύτερή μου φίλη, είχε στις πρώτες τρεις μετρήσεις 40, 20 και 17, με διαφορά 48 ωρών η κάθε μία κι όμως το εμβρυακι το πάλεψε, κρατήθηκε και γεννήθηκε το βαφτιστικό μου. Εύχομαι από καρδιάς όλα να πάνε καλά και να διαβάσω σύντομα ευχάριστα νέα! Σου στέλνω μεγάλη αγκαλιά ❤️

Σε ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια! Ναι, οι μετρησεις εγιναν την ιδια ωρα και στο ιδιο εργαστηριο. Δυστυχως, εμενα ο διπλασιασμος, οπως τα υπολογισα, ειναι στην πρωτη 53% και η δευτερη 44% καθε 48 ωρες. Οποτε πολυ δυσκολα τα πραγματα. Απλα, φανταζομαι οπως ολες μας, οταν τα πραγματα ειναι δυσκολα, γυρευουμε μια νοτα αισιοδοξιας...Η περιπτωση που μου ειπες φυσικα μου δινει ελπιδα αλλα φανταζομαι στις χαμηλες χοριακες μπορει να συμβει κατι τετοιο. Σε σχετικα υψηλες οπως ειναι η δικη μου περιπτωση μαλλον περιμενουν το διπλασιασμο που μου ανεφερες. Πολλη αγωνια λοιπον μεχρι τη δευτερα! Σε ευχαριστω και παλι και σου στενω πισω την αγκαλια!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope4 είπε:

Σε ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια! Ναι, οι μετρησεις εγιναν την ιδια ωρα και στο ιδιο εργαστηριο. Δυστυχως, εμενα ο διπλασιασμος, οπως τα υπολογισα, ειναι στην πρωτη 53% και η δευτερη 44% καθε 48 ωρες. Οποτε πολυ δυσκολα τα πραγματα. Απλα, φανταζομαι οπως ολες μας, οταν τα πραγματα ειναι δυσκολα, γυρευουμε μια νοτα αισιοδοξιας...Η περιπτωση που μου ειπες φυσικα μου δινει ελπιδα αλλα φανταζομαι στις χαμηλες χοριακες μπορει να συμβει κατι τετοιο. Σε σχετικα υψηλες οπως ειναι η δικη μου περιπτωση μαλλον περιμενουν το διπλασιασμο που μου ανεφερες. Πολλη αγωνια λοιπον μεχρι τη δευτερα! Σε ευχαριστω και παλι και σου στενω πισω την αγκαλια!!!

Μακάρι τότε, να έχει έρθει η στιγμή για το δικό σου θαύμα! Εύχομαι όλα να πάνε κατ'ευχην ❤️


MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope4 είπε:

Σε ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια! Ναι, οι μετρησεις εγιναν την ιδια ωρα και στο ιδιο εργαστηριο. Δυστυχως, εμενα ο διπλασιασμος, οπως τα υπολογισα, ειναι στην πρωτη 53% και η δευτερη 44% καθε 48 ωρες. Οποτε πολυ δυσκολα τα πραγματα. Απλα, φανταζομαι οπως ολες μας, οταν τα πραγματα ειναι δυσκολα, γυρευουμε μια νοτα αισιοδοξιας...Η περιπτωση που μου ειπες φυσικα μου δινει ελπιδα αλλα φανταζομαι στις χαμηλες χοριακες μπορει να συμβει κατι τετοιο. Σε σχετικα υψηλες οπως ειναι η δικη μου περιπτωση μαλλον περιμενουν το διπλασιασμο που μου ανεφερες. Πολλη αγωνια λοιπον μεχρι τη δευτερα! Σε ευχαριστω και παλι και σου στενω πισω την αγκαλια!!!

Κορίτσι μου ελπίζω να σου πάνε όλα καλά... πρέπει να περιμένεις και να κάνεις υπομονή μέχρι να δεις πώς θα εξελιχθεί. Συγκρατημένα αισιόδοξη να είσαι....

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ydroxoos76 είπε:

Κορίτσι μου ελπίζω να σου πάνε όλα καλά... πρέπει να περιμένεις και να κάνεις υπομονή μέχρι να δεις πώς θα εξελιχθεί. Συγκρατημένα αισιόδοξη να είσαι....

Η αληθεια ειναι πως ειμαι συγκρατημενα απαισιοδοξη :) Ο γιατρος εντωμεταξυ με εχει φορτωσει με outrogestan, cyclacur, αντιπηκτικες, σαλοσπιρ, τα παντα ολα. Σκεφτομαι κιολας μηπως δεν το αφηνω να εξελιχθει σε αποβολη με ολα αυτα τα ενισχυτικα...Τι να πω, φοβαμαι και το εξωμητριο... Σας ευχαριστω κοριτσια για τα καλα σας λογια και χαρηκα που σας βρηκα :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Hope4 είπε:

Η αληθεια ειναι πως ειμαι συγκρατημενα απαισιοδοξη :) Ο γιατρος εντωμεταξυ με εχει φορτωσει με outrogestan, cyclacur, αντιπηκτικες, σαλοσπιρ, τα παντα ολα. Σκεφτομαι κιολας μηπως δεν το αφηνω να εξελιχθει σε αποβολη με ολα αυτα τα ενισχυτικα...Τι να πω, φοβαμαι και το εξωμητριο... Σας ευχαριστω κοριτσια για τα καλα σας λογια και χαρηκα που σας βρηκα :)

Βρε κοπέλα μου μην σκέφτεσαι έτσι...ο γιατρός σωστά έπραξε στηρίζει την εγκυμοσύνη με κάθε τρόπο..... πάλεψε το κι εσύ και μην σκέφτεσαι αρνητικά...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope4 είπε:

Η αληθεια ειναι πως ειμαι συγκρατημενα απαισιοδοξη :) Ο γιατρος εντωμεταξυ με εχει φορτωσει με outrogestan, cyclacur, αντιπηκτικες, σαλοσπιρ, τα παντα ολα. Σκεφτομαι κιολας μηπως δεν το αφηνω να εξελιχθει σε αποβολη με ολα αυτα τα ενισχυτικα...Τι να πω, φοβαμαι και το εξωμητριο... Σας ευχαριστω κοριτσια για τα καλα σας λογια και χαρηκα που σας βρηκα :)

Κι εγώ παίρνω cyclacur, vasclor (προγεστερόνη) και salospir. Καλά έκανε και σου τα έδωσε, μη σε αγχωνει αυτό. Λειτουργούν υποστηρικτικά! 


MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ydroxoos76 είπε:

Βρε κοπέλα μου μην σκέφτεσαι έτσι...ο γιατρός σωστά έπραξε στηρίζει την εγκυμοσύνη με κάθε τρόπο..... πάλεψε το κι εσύ και μην σκέφτεσαι αρνητικά...

Προσπαθώ... Οαντρας μου που είναι ο αισιόδοξος της υπόθεσης μου λέει πως ακόμα και αν δεν τα καταφέρουμε, ήταν ένα μπόνους. Ούτως ή άλλως ετοιμαζόμασταν για μια επόμενη προσπάθεια εξωσωματικής. Έχουμε μαζέψει και καταψύξει 13 εμβρυακια στα οποία σκοπεύαμε να κάνουμε προεμφυτευτικο. Απλα μας πρόλαβε η φυσική σύλληψη και ελπίζαμε να μας βγει...

Just now, Balloo είπε:

Κι εγώ παίρνω cyclacur, vasclor (προγεστερόνη) και salospir. Καλά έκανε και σου τα έδωσε, μη σε αγχωνει αυτό. Λειτουργούν υποστηρικτικά! 

Δε με αγχώνουν αυτά τόσο πολύ όσο η πιθανότητα εξωμήτριας κύησης. Είσαι και εσυ Balloo έγκυος λοιπόν αν καταλαβα καλά;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope4 είπε:

Προσπαθώ... Οαντρας μου που είναι ο αισιόδοξος της υπόθεσης μου λέει πως ακόμα και αν δεν τα καταφέρουμε, ήταν ένα μπόνους. Ούτως ή άλλως ετοιμαζόμασταν για μια επόμενη προσπάθεια εξωσωματικής. Έχουμε μαζέψει και καταψύξει 13 εμβρυακια στα οποία σκοπεύαμε να κάνουμε προεμφυτευτικο. Απλα μας πρόλαβε η φυσική σύλληψη και ελπίζαμε να μας βγει...

Δε με αγχώνουν αυτά τόσο πολύ όσο η πιθανότητα εξωμήτριας κύησης. Είσαι και εσυ Balloo έγκυος λοιπόν αν καταλαβα καλά;

Δεν πιστεύω καθόλου ότι είναι εξωμήτριο... βγάλτο από το μυαλό σου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Hope4 είπε:

Προσπαθώ... Οαντρας μου που είναι ο αισιόδοξος της υπόθεσης μου λέει πως ακόμα και αν δεν τα καταφέρουμε, ήταν ένα μπόνους. Ούτως ή άλλως ετοιμαζόμασταν για μια επόμενη προσπάθεια εξωσωματικής. Έχουμε μαζέψει και καταψύξει 13 εμβρυακια στα οποία σκοπεύαμε να κάνουμε προεμφυτευτικο. Απλα μας πρόλαβε η φυσική σύλληψη και ελπίζαμε να μας βγει...

Δε με αγχώνουν αυτά τόσο πολύ όσο η πιθανότητα εξωμήτριας κύησης. Είσαι και εσυ Balloo έγκυος λοιπόν αν καταλαβα καλά;

Ναι, είμαι μόλις 7 εβδομάδων και τα καταφεραμε με μεταφορά βλαστοκυστεων. Είναι η πρώτη μου φορά και είμαι μέσα στο άγχος.. 

Δίκαιο έχει ο καλός σου, φυσικά και είναι μπόνους! Εύχομαι να τα καταφέρει το εμβρυακι σας και να μη χρειαστεί να προχωρήσετε σε εμβρυομεταφορά! Θα περιμένω νέα σου ❤️

  • Μου αρέσει 1

MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Η ελπιδα πεθαινει τελευταια...μεχρι την δευτεα οπλισου με δυναμη..κ ευχομαι να πανε ολα καλα..εχω νοσηλευτει παλιοτερα με πολυ χαμηλη χοριακη( με εξωμητριο  ) για 12 μερεσ κ μου.πανε μεσα στο νοσοκομειο.οωσ εχουν δει πολλα τα ματια τουσ..πωσ ακομη κ με σκαμπανεβασματα η χοριακη ειδαν εγκυμοσυνεσ που προχωρησαν καλα...

Σε μενα δεν συνεβη αυτο...ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να συμβει σε σενα ενα θαυματακι.

Απο τηνστιγμη που ο γιατροσ σου δεν τα παραταει...μην τα παρατασ εσυ 1η...

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Balloo είπε:

Ναι, είμαι μόλις 7 εβδομάδων και τα καταφεραμε με μεταφορά βλαστοκυστεων. Είναι η πρώτη μου φορά και είμαι μέσα στο άγχος.. 

Δίκαιο έχει ο καλός σου, φυσικά και είναι μπόνους! Εύχομαι να τα καταφέρει το εμβρυακι σας και να μη χρειαστεί να προχωρήσετε σε εμβρυομεταφορά! Θα περιμένω νέα σου ❤️

Συγχαρητηρια! Με το καλο! Το καταλαβαινω το αγχος σου αλλα θα δεις θα πανε ολα καλα! Θα σας πω για να το δει και καποια αλλη κοπελα στο μελλον με τις ιδιες πιθανον ανησυχιες με μενα :)

Just now, tzeni82 είπε:

Η ελπιδα πεθαινει τελευταια...μεχρι την δευτεα οπλισου με δυναμη..κ ευχομαι να πανε ολα καλα..εχω νοσηλευτει παλιοτερα με πολυ χαμηλη χοριακη( με εξωμητριο  ) για 12 μερεσ κ μου.πανε μεσα στο νοσοκομειο.οωσ εχουν δει πολλα τα ματια τουσ..πωσ ακομη κ με σκαμπανεβασματα η χοριακη ειδαν εγκυμοσυνεσ που προχωρησαν καλα...

Σε μενα δεν συνεβη αυτο...ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να συμβει σε σενα ενα θαυματακι.

Απο τηνστιγμη που ο γιατροσ σου δεν τα παραταει...μην τα παρατασ εσυ 1η...

 

Μακαρι να συμβει το θαυμα, γιατι περι θαυματος θα προκειται. Προσπαθουμε εδω και 6 χρονια με τον αντρα μου και εχω περασει μια βιοχημικη, μια αποτυχημενη εξωσωματικη που δεν υπήρξε καν εμφυτευση και αλλη μια εξωσωματικη, που τελικα παλινδρομησε την 9η εβδομαδα. Εδω και εναμιση χρονο μαζευουμε εμβρυα και θα προχωρουσαμε σε προεμφυτευτικο. Μας προλαβε ομως αυτη η περιπτωση απο το πουθενα...Μολις γυρισα από το γιατρο που τον παρακαλεσα να μου κανει υπερηχο αν και ηταν αρνητικος, γιατι δεν ηθελε να απογοητευτω αν δε βλεπαμε τιποτα, μιας και η χτεσινη χοριακη μου ηταν 1254, οπως ειπα πριν. Εντελει ειδα μια κουκιδα 3 χιλιοστων. Δε μπορουσε να μου πει τι ηταν ακριβως, το καλο ειναι πως ηταν εντος της μητρας. Ισως αρχιζει να σχηματιζεται ο σακος. Βεβαια ειναι πολυ νωρις ακομα. Μου ειπε οι πιθανοτητες να προχωρησει δεδομενης του μη καλου διπλασιασμου της χοριακης ειναι 40 με 50% :(

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Οι χοριακες σου δ ειναι τοσο κακές. Δλδ η πρώτη διπλασιαστηκε σε 3μερες,κ η δεύτερη ηθελε αλλα 200,δ ειναι τραγικά μικρος όμως ο αριθμος

Έχω διαβάσει ιστορίες εδώ στο φορουμ που εξελίχθηκαν καλά, οπότε προσπάθησε να είσαι λίγο πιο αισιοδοξη

Ειδικα αφου έφτασε 1250 πλέον παρακολουθείς την εξέλιξη υπερηχο γραφικά, είναι πολύ ευχάριστο που κτ ειδατε

Κ φυσικα έχει δίκιο ο αντρας σου. Μετά από τόσο αγώνα έχετε φυσική συλληψη, ότι κ αν γίνει έχεις εμβρυακια να σε περιμενουν

Ευχομαι όλα να πάνε καλα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, vikib είπε:

Οι χοριακες σου δ ειναι τοσο κακές. Δλδ η πρώτη διπλασιαστηκε σε 3μερες,κ η δεύτερη ηθελε αλλα 200,δ ειναι τραγικά μικρος όμως ο αριθμος

Έχω διαβάσει ιστορίες εδώ στο φορουμ που εξελίχθηκαν καλά, οπότε προσπάθησε να είσαι λίγο πιο αισιοδοξη

Ειδικα αφου έφτασε 1250 πλέον παρακολουθείς την εξέλιξη υπερηχο γραφικά, είναι πολύ ευχάριστο που κτ ειδατε

Κ φυσικα έχει δίκιο ο αντρας σου. Μετά από τόσο αγώνα έχετε φυσική συλληψη, ότι κ αν γίνει έχεις εμβρυακια να σε περιμενουν

Ευχομαι όλα να πάνε καλα

Είναι τοσο μετριες που ο γιατρος μου ειπε χαρακτηριστικα τα πραγματα ειναι ουδετερα. Γι' αυτο μου ειπε να την επαναλαβω τη Δευτερα και βλεπουμε. Αλλο που εγω εκλεψα και εκανα και εναν υπερηχο σημερα ;)

Σε ευχαριστω πολυ για τις ευχες σου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...